За или против отоплението с климатик???

  • 3 408
  • 44
  •   1
Отговори
      Въпросът ми е към онези мами, които отопляват жилището си с климатик. Интересуваме влияе ли той отрицателно по някакъв начин на здравето на децата ви. Питам защото чух от една позната, че от както са сложили климатици в дома си и се отопляват с тях, детенцето им започнало да боледува много по-често. Аз лично не мога да си го обясня дали е възможно и защо би станало така, затова се обръщам към вас да споделите личните си впечатления за това. Според мъжът ми това за момента бил най-добрият начин за отопление и е твърдо решен да купи климатици за новото ни жилище. Та ако имате мнение по въпроса моля споделете го, както и впечатленията си от марка, вид и т.н. Предварително благодаря за отговорите  Simple Smile    bouquet

# 1
  • Мнения: 2 259
А бе аз съм чувала.Но имам приятелка с 2 деца ,на 5 години и едно на 8 месеца.Не се оплаква.Здравички са.От 01.11 е пуснала 2 климатика и сметката е 53 лв. за месеца.Климатиците са Панасоник 12 инвертори.Жилището е около 100 кв.м.Инвестицията май си струва?

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  И аз изчетох какви ли не отрицателни мнения по въпроса. С някои съм съгласна, с други - не.
  Все пак си се топлим с климатик, вече трета зима и съм много доволна. При това нашият е от обикновенните.
  Детето, слава Богу, е боледувало 1-2 пъти, съвсем леко. Не мисля, че има връзка с климатика.

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз съм "за".Досега това е най-ефективното отопление за стаята с детето.Малко изсушава въздуха според мен и избягвам да го пускам докато спим.Иначе ако климатика им е постоянно на макс,нормално е да изнежат детето и то да започне да боледува по-често.Обаче това и с печка може да стане,нали?

# 4
  Ние сме с Климатик от три месеца и детенце се разболява вече 3 пъти възможно ли е да е от климатика? Поддържаме 20 градуса денонощно, дали не трябва да го спираме през ноща? Проблема на малката е в носоглътката Sad

# 5
  • Мнения: 2 196
За. Peace
Не мисля,че детето ще боледува повече от това,че се отопляваме на климатик.
След 1 месец проучвания се спряхме на този модел:
http://www.ekomatik.com/products.php?sub=mitsubishi&pid=60

# 6
  • Мнения: 84
И аз съм чувала че климатикът е доста вреден, но не помня вече по какви точно причини, май не само заради това че изсушава, а имаше и нещо свързано с бактериите... но не помня какво точно  Thinking За съжаление ние нямахме кой знае какъв избор за отопление и от около седмица сме с климатик и понеже аз досега не съм се топлила с климатик, мога да направя разликата. Определено съм сигурна че страшно изсушава въздуха: климатикът ни е в хола и от стоенето там вечер, без да спим на него, ми се появява усещане на сухота в носоглътката и гърлото. Освен това бях направо същисана като видях че едни пуловери, които бях простряла, вярно, не бяха съвсем мокри да капе вода от тях, но си бяха влажни, след като седяха 2-3 часа в стаята с климатика бяха почти сухи!!! Във всеки случай смятам бебето да го гледам през деня в хола, защото е най-светлата и просторна стая, и се надявам с един овлажнител за въздух да се реши проблема ....

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 52
Твърдо "За" при положение, че нямаш друга алтернатива и трябва да се отопляваш само на ток. В къщи сме с три климатика от четири години, като ги пуснем през октомври според времето и ги спираме чак на пролет, целодневно. Само намаляме или увеличаваме температурата. Само ако се наложи да отсъстваме повече дни ги спираме. Старшно сме доволин и най-вече от сметките за ток  Laughing. От значение е обаче да подбереш точната марка /като икономичност/ и големината за обем стая. И двете деца съм ги отгледала с климатици и мога честно да кажа, че въобще не са изнежени и болнави. Е, нормално е веднъж в годината да се разболеят по сериозно. Така че инвестицията си струва. Peace

# 8
  • Мнения: 701
Ако нямаш друг вариант и климатик върши работа!Чувала съм че доста изсушава въздуха в помещението!

# 9
  • Мнения: 2 161
Само аз ли съм на мнение,че климатиците не изсушават въздуха?
Топлим се само с климатици,преди това сме използвали какви ли не печки.Дори конвекторните ADAX,дето толкова много ги хвалеха-и те изсушаваха въздуха.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В режим на студено и в режим на изсушаване климатика суши въздуха. Инак не Wink

Аз съм с ТЕЦ.

# 11
  • Мнения: 284
И аз съм ЗА климатика.Преди се отоплявахме с печка на дърва-ужасна работа.Имаме климатик вече 3 години и съм много доволна. Laughing

# 12
  • Трявна
  • Мнения: 174
Е,добре, повечето са "за", но моят въпрос е дали на климатик гледате малко бебе или по-големички деца newsm78
Предстои ни обзавеждане на детска стая и ме интересува дали климатикът е подходящо отопление за бебе newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
Вкъщи се топлим изцяло само с климатик.Не съм забелязала да изсушава въздуха,ното мъника да боледува от това че го ползваме.Когато се родии педиатръката дойде вкъщи изрично попитахме дали има проблем и тя каза НЕ
освен всичко друго намалява праха вкъщи:)

# 14
  Момичета, много ме зарадвахте с изказванията си, защото честно казано ако се откажем от климатика аз лично в момента не виждам по-добра алтернатива за отопление. Преди малко обаче една приятелка ми каза че в офиса им климатика много зле действал на нейната колежка (която била с алергия към прах) тъй като той "вдигал всичката прах в помещението".  newsm78 Та сега и върху този въпрос мисля, ама нещо не ми се вярва да е така.   Rolling Eyes
   

Общи условия

Активация на акаунт