Ангина или стоматит

  • 1 121
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Моля ви за мнение. От два дни синът ми има висока температура, първия ден лекарката ни каза че е вирус, на втория - ангина. Вече се бяха появили налепи. Забелязах обаче, че има гнойни пъпки (или налепи) по вътрешната страна на бузите, а венците му са подути и много зачервени. Дали това е нормално или е някакво съпътстващо заболяване - да не е стоматит? Едва се храним - много го боли. От снощи сме на Сумамед - за 6 дни. Температурата вече спадна, само първите два дни беше 38-39,3.

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 00:52 от Ety

# 1
  • Мнения: 1 080
И на мен ми прилича на стоматит .Като бяхме в болница веднъж едно детенце цяла нощ плака от болка имаше висока температура и не можеше да хапне нищо .Мисля ,че му назначиха Нистатин тогава .Дактарин не ви ли изписаха ?

# 2
  • Мнения: 45
Вчера мяй нямахме тези пъпки по бузките и венците, сливиците са с налепи. Само Сумамед и витамини Леатон ни изписаха.

# 3
  • Мнения: 1 043
на милото ми дете за налепи по сливиците му боцкаха дупето с гентамицин  Sick , но не сме имали пъпки

# 4
  • Мнения: 45
лекарката не си вдига телефона, продължавам антибиотика въпреки че не съм сигурна дали ще действа ако е стоматит. Утре ще търся мнение и на стоматолог. Моля ви, никой ли не може да ми опише симптомите на стоматита и как сте го лекували.

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Аз съм боледувала от стоматит преди много години. Не си спомням много, но болката не се забравя. Така ме болеше всичко в устата, че не можех и въздух да си поема през нея, пък за ядене да не говорим. Даже не говорех. Намразих пилешкия бульон! За лечението - спомням си, че ми биеха пеницилин и зъболекарката правеше някакъв мехлем и мажеше венците - но пак казвам - това преди много години.  За болката може да опиташ да мажеш или пръскаш с нещо, поне преди ядене.
пожелавам бързо оздравяване!

# 6

Общи условия

Активация на акаунт