Отговори
  • Мнения: 7 416
   Здравейте!Интересува ме опита на първъскините над 30-годишна възраст.Дали е възможно една жена след 30 да роди вагинално без много разкъсвания(или изобщо без тях)?До каква степен е голям риска вагиналното раждане да премине рамките на нормалното,имайки пред вид затвърделите кости и не толкова еластичната кожа на 30-годишна жена?
  Интересува ме ваш личен опит,вече преживян!Споделете,моля!
  МНОГО ВАЖНО:Мамчета,неизпадали в такава ситуация,за предпочитане да се въздържат с теориите и досещанията си! Naughty
  Аз съм почти на 33,в очакване на първата си рожба.По принцип,иска ми се да родя вагинално,но се чудя какъв ли ми е шанса да имам по-леко раждане на тази възраст?Все пак процеса на раждане,според мен,рефлектира и върху бебето(здравето,съдбата и характера му)!
  Очаквам вашите публикации и предварително ви благодаря за споделеното!
 
 

# 1
  • Мнения: X
 Моя позната на 34 почти рди първото си дете без нито един вътрешен или външен шев Naughty. При това тя ( майката, бременна вече почти на раждане да е била най-много 54-55 кг), и роди момиченце - 52 см, 3 400 кг. ( там някъде бяха мерките newsm78)

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
И моя много добра приятелка роди на30 за първи път и каза,че не е очаквала такова леко раждане, има епизиотомия че е тесничка по принцип,но нищо повече PeaceУспех и леко раждане  bouquet

# 3
  • Мнения: 384
Родих почти на 31...Ами какво да ти кажа-раждането ми беше 'приказка'Simple Smile Родих с 3 напъна,за минутки:) Вагинално ...е, с няколко шева,но мисля,че това е нормално при първо раждане, едва ли има  връзка с годините. Спокойно,ще мине и чакаме да се похвалиш със здраво и хубаво бебче!

# 4
Родих дъщеря си 3 месеца преди да стана на 31. Нормално раждане, много бързо и леко, без разкъсвания, но с епизиотомия с 3 шева.
Мисля, че зависи от организма. Аз се старах до края да не се заседявам в къщи, да се движа максимално и да не качвам много килограми.

# 5
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ами логично е може!
Разбира се че може.....

# 6
  • Мнения: 2 821
Все пак процеса на раждане,според мен,рефлектира и върху бебето(здравето,съдбата и характера му 
Как според теб се отразява процесът на раждане върху съдбата и характера на детето... Thinking
Аз родих първото си дете на 32...нормално, без упойка..вярно с шевове, но според мен какъвто и тип раждане да избереш няма да си спестиш болката и некомфортното усещане след това...
Продължителността на раждането зависи от много неща, но ти вероятно си изчела всичко по въпроса. От голямо значение е структурата на майката, т.е. ако си по висока и едра по презумция ще родиш по-лесно, но разбира се това не е задължително...и по-дребните жени пак могат да си родят норбамлно без проблеми...
Раждането е строго индивидуален процес....имам предвид, че се отразява различно на всяка жена...
Успешно раждане ти желая!

# 7
  • Мнения: 7 416

Как според теб се отразява процесът на раждане върху съдбата и характера на детето... Thinking


   Не искам да се задълбочавам по този въпрос точно сега(за това трябва да се отвори отделна тема,според мен).Питах за друго....но все пак......Сигурна съм,че мислите и чуствата на майката влияят на бебето още от началото на бременността,по време на раждането и доста време след това.Важно е как се чуства една родилка,от какви хора е заобиколена,присътства ли таткото,какви емоции изпитват всичките в момента на раждането.Това е една много особена материя,но си е МАТЕРИЯ и тя непременно  навлиза в бебето по някакъв начин.
   Затова има значение,според мен,дали раждането е леко или тежко.
   Това е,накратко.......

# 8
  • София
  • Мнения: 15
Аз родих вагинално дъщеря си преди 1 месец и съм на 35 години. Раждането беше много леко. Много съм благодарна на моята гинеколожка, която ме убеди за вагинално раждане, че един друг доктор, при който мислех да раждам, настояваше за секцио заради възрастта. Имах чудесна бременост без никакви проблеми и се възстанових бързо след раждането. Много е важно лекарят да прецени правилно за начина на раждане. Ако няма медицински причини за секцио, годините изобщо не трябва да те притесняват.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Родих преди три седмици нормално, месец преди това навърших 31. Проблеми особени нямах, имам епизиотомия, но това е рутинно направо. Родих за 5 часа от влизането ми в болницата, което стана при контракции на 5 мин и разкритие 5 см. Е, скочиха ми на корема 2 пъти, че не напъвах както трябва, но като цяло мисля, че раждането не беше тежко. Вече не усещам шевовете, всичко мина! И коремът ми спадна, останаха само 6 кила за сваляне от общо 18 натрупани. Така че, мисля, че е индивидуално и не зависи толкова от възраст.

# 10
  • Мнения: 3 491
И аз родих първото дете между 30 и 31г. Леко и приятно вагинално раждане беше, спомням си го с удоволствие. Малко външни шевове имах, но не са ме притеснявали.

# 11
  • Мнения: 6 164

Как според теб се отразява процесът на раждане върху съдбата и характера на детето... Thinking


   Не искам да се задълбочавам по този въпрос точно сега(за това трябва да се отвори отделна тема,според мен).Питах за друго....но все пак......Сигурна съм,че мислите и чуствата на майката влияят на бебето още от началото на бременността,по време на раждането и доста време след това.Важно е как се чуства една родилка,от какви хора е заобиколена,присътства ли таткото,какви емоции изпитват всичките в момента на раждането.Това е една много особена материя,но си е МАТЕРИЯ и тя непременно  навлиза в бебето по някакъв начин.
   Затова има значение,според мен,дали раждането е леко или тежко.
   Това е,накратко.......

 Shocked

# 12
  • Мнения: 5 362
 По принцип,иска ми се да родя вагинално,но се чудя какъв ли ми е шанса да имам по-леко раждане на тази възраст?
 
При всеки е различно.
Ако всичко върви добре през бременността ти няма причини да се притесняваш.Какво те притеснява толкова,че си на 33?Много познати имам,които си родиха първото дете на 30 или малко отгоре,и при почти всички от тях раждането е минало добре.
Понякога и секцио се налага в последния момент-по преценка на лекарите,но и това не трябва да те притеснява,според мен.
Всеки,без значение на каква възраст,си мечтае за леко и безпроблемно раждане,без шевове и т.н.,но в крайна сметка - както дойде.
Пожелавам ти лека бременност и раждане Peace

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 15:53 от Ted_Ka

# 13
  • София
  • Мнения: 8 275
в моята стая имаше първескиня с нормално раждане на 42

# 14
  • Мнения: 4 392
Аз родих на 32.  PeaceИмах лека и безпроблемна бременност, но при раждането имах разкъсвания и съответно се наложи епизиотомия. Възстанових се трудно, но по други причини. Според мен няма връзка с годините.
Съветът ми от личен опит:
Информирай се за всичко, каквото те чака и не позволявай да ти предизвикват раждането, освен ако няма някакви супер наложителни причини.
Много добри съвети тук във форума могат да ти дадат emem и hedra. Не че другите не могат, но просто те са ми се запечатали в главата. Peace
За другото няма да се изказвам, че ще оспамя здраво...
Успех ти желая и едно сладко бебенце!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт