Мама е нетърпелива ЯНУАРЧЕ да повива!

  • 10 161
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 797
Честита принцеса на мама Евелинка!
А на Дани, да ти е живо и здраво името!

# 46
  • Мнения: 33
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ДАНИ! smile3525
Да си жива и здрава и много леко раждане ти пожелавам Peace

# 47
  • Мнения: 276
Момичета, току-що ми хрумна едно заглавие за някоя от идните теми (стига да ви хареса, разбира се - малко е дългичко): "Много мина, мъничко остана - бебчо скоро ще е във прегръдките на мама!"

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 16:48 от Мимоза2

# 48
  • Мнения: 4 915
За теглото на януарчето Анита - съвсем възможно е да е именно 1.900 кг. За 35 седмица, в която съм и аз, дават средно тегло на бебето 5 паунда или 2.268 кг. Все пак бебета, раждани в 9-ти месец тежат между 2500 и 5 кг и нагоре - нещата много зависят от заложените гени.

Мариела примерно се роди 2730 грама в 39 седмица. Бебето ми миналата седмица според ехографа бе 2 кг  +/- 100 грама - явно пак ще е дребничко. И явно пак се е метнало на  баща си, защото таткото е бил дребно бебе.  Wink

Важното е да са живи и здрави. Бебче под 2500 грама го водят недоносено и ще постои в кувьоз, но вярвам, че ще се развива бързо и ще наддава и евелинка ще си го гушка в обятията скоро.

Честито на именниците! newsm24

  rali_m1, за диурезата не знам нищо конкретно, аз принципно се наливам с вода и ходя често до тоалетната, то е и заради притиснатия пикочен мехур - както е в напреднала бременност.

Ето това намерих като определение в Гуглето:
диуреза
пикочоотделяне, процес на образуване и отделяне на урина. Бъбреците продуцират около 180 l първична урина за 24 h, но след реабсорбция като крайна урина се отделят 800-1500 ml за денонощие.
(http://www.arsmedica.bg/bg/mdictionary/c_id/649/alpha/196.html)

За проблема с регистрацията  - пусни тема в подфорум ..::. Правила, условия и указания .::..

# 49
Фрий сол, благодаря ти за отговора   bouquet Питам, защото аз в момента си правя такова изследване и от сутринта съм изпишала не повече от 300-350 мл., което ми се стори малко и май наистина е така. Дано доки не ми се кара, а не дай си Боже да ме кара в болницата  Shocked Русенки, нали ще се видим утре в 12.00 в бебешкото училище за да си рисуваме коремчетата    redecoration

# 50
  • Мнения: 244
Честито за бебенцето, на именничката и за близнаците  newsm81

# 51
  • Русе
  • Мнения: 249
Честито на Евелинка! Да са живи и здрави и много късмет! Скоро няма да можем да смогваме да честитим! Дай Боже всички да си минем реда по живо по здраво! Аз за рисунките утре не обещавам - един вирус се мъчи да ме събори вече втори ден. Не му се давам, но не искам и да го "дам" на някоя от вас  Naughty !

# 52
  • Мнения: 1 289
Досега с татито гледахме "Американски пай 5"  tv  Той вече си легна   sleepuu  Но аз май ще продължа да будувам....  1countingsheep

# 53
  • Варна
  • Мнения: 248
 Ако това те успокоява Мими не си сама в нощта  Joy

 Но за сега ще се позиционирам пред телевизора- а може и да успея да заспя по някое време.... Thinking

# 54
  • Мнения: 151
А  Naughty моля моля не сте сами и аз съм тука, то вече аман от тия безсънни нощи ама ще се стискат зъбки и това е.

# 55
  • София
  • Мнения: 861
E това е, трябва посред нощ да ставам и да наваксвам с темите ни, че то гледай какви неща стават Mr. Green
имаме си второ януарско бебче и януарски близначета.   newsm44 newsm44 newsm44
Честито на Евелинка  ylinfant
Добре дошли на новите майчета newsm51

Леле взех и аз да се притеснявам да не родя скоро, че ми е раничко.  smile3506 Пък вечер едни контракции, като ме почнат  Rolling Eyes,  и от време на време едно такова усещане, че нещо ме пронизва долу, сякаш леко се подава от там.  oops На мен нали ми е второ раждане, та ме хвана страх да не родя и аз в някой тролей.  Sick

# 56
  • София
  • Мнения: 3 099
Добро утро на всички и особено на нощната смяна!  Hug

Преброихме ли се - да не сме станали повече тази сутрин...  smile3504 Вече става мноооого интересно да влизаме във форума - не се знае какво ще открием във всеки един момент, а на авторите на темите им става доста отговорна работата тук...  atwork

Ох, днес ритуално ще отида да ми отрежат ноктенцата, че иначе ще уплаша и Дядо Коледа - за болничния персонал - да не говорим! Мама с нокти като на тигрица - безотговорно, нали?!  wait 

# 57
  • София
  • Мнения: 3 099
Между другото, днес или утре излиза сп. 9 месеца...  Embarassed Помните ли - рисуваното коледно коремче на мама Ивонска...

Утре? У-ще? Да се преброим?(ще Ви нося бонбони, само не раждайте нощес!)

1. Ивонска

# 58
  • Мнения: 3 405
Разписвам се набързо, още продължава да ме боли гърлото и мускулите  Confused
Видях, че нямаме други изненади  Grinning
Усмихнат и весел ден на всички  Hug

# 59
  • Мнения: 871
Привет и от мен, и аз снощи будувах, но не бях във форум, защото компютъра е в спалнята, а таткото ни се буди и от муха..
Мен ме хващат пак няк'ви пристъпи на задух, едва си поемам въздух Weary . Днес съм на лекар и ще видим какво се случва, че аз съм си втълпила че ще раждам скоооро скоро.
За утре:
1. Ивонска
2. Стилияна

Общи условия

Активация на акаунт