бисквитки за гризкане?

  • 1 104
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
какви бисквитки давате,кои са най-безопасни?много се страхувам от задавяне,за това до сега не съм давала нищо за ядене в ръчичка.

# 1
  • Мнения: 6 164
Плазмонките стават, защото се топят в устата за секунди. С тях няма задавяне, ама не чешат достатъчно венците.

Крис ги чеше със солети, е, дави се понякога, ама кво да праиш... Обръщаш наопаки и плюе... Обаче се учи да дъвче така.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Никакви бисквити, солети или каквото и да е за гризане не съм давала. Не виждам никакъв смисъл- да не изпадам в подробности. Детето ми се научи да гризе и дъвче и без тях.

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 07:24 от Vivi

# 3
  • Мнения: 5 362
Плазмонките стават, защото се топят в устата за секунди. С тях няма задавяне, ама не чешат достатъчно венците.
Peace
Давала съм й солети,но с кашк-л,че са по-меки,бисквити-на Нестле,Победа,и много други неща за гризане.
Наистина спомагат за дъвченето,Кали поне никога не ми се е давела с тях.
А за това колко са полезни-всеки сам си преценя, дали да дава или не.

# 4
  • Мнения: 983
Тези твърдите обикновенните са подходящи, но трябва да е под наблюдение, да не отгризе голямо парче.
Когато започнах да давам "нещо" в ръчичка задължително я наблюдавах и постепенно то ще привикне само да си определя големината на хапката.
Детето ми се научи да гризе и дъвчи и без тях.
Мисля, че те не се дават, за да се научи да дъвчи детето, а по-скоро за занимавка някаква.

# 5
  • Мнения: 6 461
Когато стана на  годинка и два месеца започнах да давм бисквити (чаени и след това обикновенни,но вече хубаво си дъвчеше Пламето)тогава започнах да давам и  солетки.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Детето ми се научи да гризе и дъвчи и без тях.
Мисля, че те не се дават, за да се научи да дъвчи детето, а по-скоро за занимавка някаква.

Да, за съжаление.
Не съм от майките, които особено се превземат на тема хранене, но не виждам защо на детето трябва да му се дава постоянно нещо за ядене, за да кротува. И постоянно да се тъпче с някакви храни, от които полза няма никаква, даже напротив.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Да, за съжаление.
Не съм от майките, които особено се превземат на тема хранене, но не виждам защо на детето трябва да му се дава постоянно нещо за ядене, за да кротува. И постоянно да се тъпче с някакви храни, от които полза няма никаква, даже напротив.
Подкрепям smile3521 , но за съжаление ми се налага да давам нещо за да кротува, за да мога да свърша нещо.  EmbarassedЗнам , че не е хубаво , но.....Иначе давам кашкавалени солети, обикновени бисквити, Plasmon, отскоро и Зайо-Байо (натурален)

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Започнах да давам обикновените бисквити на Житен дар.С разрешението и предупреждението на педиатъра детето да е под постоянно наблюдение по време на яденето.
 Когато растят зъби и детето го боли и пищи, предпочитам да дам нещо да си облекчи болката, отколкото да се мъчи.Преди да дам бисквити бях опитала всички чешалки за зъби, но той не искаше да борави с тях.

# 9
  • Мнения: 119
благодаря за отговорите!:)мислех си,че я лишавам от нещо важно заради моите притеснения и страхове,но разбирам,че не е задължително!и все пак ако реша да дам нещичко,ще е от пласмонките,но кой точно?имам от бишкотите с глутен които се разтварят в млякото,но не съм забелязала да се топят в устата,може би има друг вид,специално за целта!?

# 10
  • Мнения: 391
Има и бисквити на Хип ,които са за бебета -мисля ,че над 6 месеца или над 8 месеца ,не си спомням точно,но са малко по -скъпи. За сметка на това бързо се топят в устата на бебето и няма опасност да се задави.

# 11
  • Мнения: 546
На плазмон има специални бисквитки за гризкане. Не се отхапват лесно, стават за чесане на зъбки и се топят в устата, но по мое мнение са доста сладки та гледам да не прекаляваме с тях.

Аз давам също и оризови бисквити на Хамлет /има ги в Била/. Представляват блокчета от пресован ориз и също са много подходящи за гризкане, освен това нямат никакви други добавки в тях.

# 12
  • Мнения: 1 555
Бисквитите "Закуска" се топят най-бързо !

# 13
  • Мнения: 6 461
Бисквитите "Закуска" се топят най-бързо !
А от тях става най-вкусната бисквитена тортичка........  chef.

# 14
  • Мнения: 118
Рядко давам бисквити .Повече обича обикновенни солети и гризини ,защото си чеше венците с тях .

Общи условия

Активация на акаунт