Коя каша ще ми препоръчате като за начало?

  • 1 134
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 326
ние започнахме с кашите на нестле млечните

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Благодаря за отговорите. Кърмя на поискване / горе-долу през 2-3 часа, вечер и през по-малко/ . Все още нямам заместено хранене / на 6 мес. е бебо /, но педито каза, че вече трябва малко, по-малко да замествам, та мисълта ми е ако реша да замествам хранене с каша, задължително ли трябва да е млечна?Нали на обяд като яде зеленчуково и ако замествам с него, вътре няма мляко. По тая логика и следобедното хранене ако замествам с каша, няма нужда да има мляко в нея newsm78

# 17
  • Мнения: 2 631
Приема се, че немлечно ядене не е пълноценно за бебето.
Но щом кърмиш на поискване - няма проблем - детето си набавя достатъчно мляко. Peace

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
а освен готовите някои прави ли домашна от кафяв ориз да ми каже как се приема и как се прави  newsm78

Аз правя домашни каши от елда и кафяв ориз. Накратко- миеш, сушиш час на слаба фурна около 80 градуса, мелиш с блендер или кафемелачка. Когато искаш да приготвиш, накисваш от предишната вечер за по- добро усвояване на полезните вещества 2 с. л. с връх в 160-180 мл вода. Вариш на бавен огън при непрекъснато разбъркване до получаване на необходимата гъстота. По- подробно можеш да прочетеш- има закована тема Рецепти за домашни каши и пюрета.

# 19
Но като начало във всички случаи - безмлечна и безглутенова! Peace

Също - Милупа или Хумана

# 20
  • Мнения: 1 679
Препоръчвам ти да разгледаш кашите на Селиа - не само са доста разнообразни като вкусове, но и са на прилични цени  Peace

Между четвъртия и шестия месец, новите храни, които се въвеждат са: зърнени храни за деца, варени плодове и варени зеленчуци.

До 6 месечна възраст храните на бебето не трябва да съдържат глутен. В гамата на Селиа съществува богат избор детски зърнени каши без глутен.

В сайта им има доста богата информация за предлаганите млека и каши:

http://www.celia-bg.com

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 12:31 от Smiley*

# 21
  • Мнения: 5 026
Безмлечна, безглутенова-на Милупа-оризова; елда

Общи условия

Активация на акаунт