мандарини

  • 614
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 580
мами от кога започнахте да давате на бебоците си мандаринки ние сме на 8 навършени месеца дали да давам вече че с тези ябълки и банани дори на мен ми писна
а и днес бяхме на консултация и през 8м.беба е качила само 400гр. и сега е 8500 и педито каза да увелича храната тя досега ядеше по около 180-190 гр. а сега да мина на 210-220гр.
при вас на тази възраст бебоците ви как качваха кг.

# 1
  • Мнения: 27 524
Цитруси след годинка  Peace
Освен бананите и ябълките, може да даваш круши, пъпеш, манго, авокадо, грозде... не си опряла до мандарините, изчакай  Peace

# 2
  • Мнения: 361
И аз мисля, че цитрусите са след годинка, но не зная защо EmbarassedАко някой знае да пише Hug

# 3
  • Мнения: 27 524
Защото са алерген  Grinning
Като горските, червените и мъхестите.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 152
Аз започнах да давам мандарини от 2-3 дена. На своя отговорност, макар че знам ,че са от годинка Embarassed, но наистина ми писнаха тия ябълки и банани само Blush. На българския пазар няма кой знае какъв избор  no:. Няма реакции, а и на малката много и харесват smile3521

# 5
  • Мнения: 1 344
Аз по другия въпрос -за качването на кг. Не е ли нормално да качи 400 г в тази възраст? То само в първите мес. качват май по-интензивно... Моят е на 9 мес. и сега е около 8,5 кг, а на 8 мес. бяхме доста по-малко, но нашата педиатърка мисли, че е добре, а ина мен така ми се струва?

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
За първи път дадох портокал/ мандарина на около 8-9 месеца. Харесваше й, отначало нямаше проблеми. Но скоро забелязах, че много се зачервяваше дупето й от пишканото в памперса, след като беше яла тези плодове.
Сега вече няма този проблем, но пък трудно успявам да я накарам да хапне  Confused

# 7
  • Мнения: 983
И аз отскоро започнах да давам мандарини.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
На година и 1 месец започнахме с цитрусите.А качването на килограми не е както в началото.Нормално е вече да качват по 200-300 гр. на месец/ние качваме по 250-300гр/.

# 9
  • Мнения: 619
дадох портокал на 9 месеца.

# 10
  • Мнения: 5 362
Давала съм на 7-8 мес. вече.

# 11
  • Мнения: 361
Благодаря на Блонди за разяснението по въпроса за цитрусите  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 580
благодаря на всички   bouquet
ще изчакам поне до годинка за цитрусите
а и за кг.явно сме добре

# 13
  • Мнения: 3 334
Давала съм на 7-8 мес. вече.


и аз Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 626
Дадох ги преди около месец за първи път- както са ти казали -цитрусите са за след годинка

Общи условия

Активация на акаунт