Без секс до 16-та г.с. и бебо е по-малък :(

  • 2 266
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте мами.
В 7-ма г.с. съм и вчера лекаря ми каза до 16-та без никакви полови контакти? При вас имало ли  е такъв момент или всичко е индивидуално.
Другото, което ме притесни е, че по сметките на календара трябва да съм 7-ма седмица, а вчера на ехографа излезна 5 и половина Sad На мен ми е обърната матката, можело затова така да се вижда, ама ако не е за това Sad Защо бебо е по-малък Sad Имали ли сте такъв проблем ?

# 1
  • Мнения: 253
Миличка, на ехограф не може да се види толкова точно. Момичета от форума са споледяли как на ехографа се вижда по-малко или по-голямо, а като се роди си е съвсем в нормалните норми. Не се притеснявай. А за секса, мисля, че е индивидуално. Аз лично не се отказвам  Laughing докато се чувствам добре и няма опастност за бебо.

# 2
  • Мнения: 5 026
Винаги има +/- в размерите на ехографа.Не се притеснявай и следвай съветите на лекарите. А за секса-всичко е индивидуално.Важното е да правиш най-доброто за бебче! Късмет и лека бременност!

# 3
  • Мнения: 131
Не са ми казвали да не правя секс , но може би при теб се налага заради матката,  а иначе това че ехографа показва едно а то трябва да е друго да не те притеснява. Не показват много вярно тия апарати. По-късно като ти порасне бебето и ще му премерят главичката и краченцата тогава е важно.Поне аз така мисля

# 4
  • до канала
  • Мнения: 518
много малка е вероятността да си забременяла точно първия ден след последната менстурация  както се изчисляватермина имаш цял месец след нея в който си забременяла така че това не е проблем а за секса  щом е казала значи е за добре

# 5
  • Мнения: 329
В 6-та г.с получих леко кървене и ми предписаха хапчета- Дуфастон и въздаржание за около седмица....и до днес въпреки че кървене няма и се чуствам много добре малко по полека го даваме с "креватните изпълнения".Поздрави Wink

# 6
  • Мнения: 683
Аз не съм се въздържала от секс - когато се чувствам добре и като е внимателно...Но всичко е индивидуално. А ехографа може да не показва вярно.Като порасне бебчето пак ще го измерят. Не се притеснявай! леко бременеене   bouquet

# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
И на мен ми бяха забранили секса до 4месец и също така по какъвто и да е начин да масажирам гърдите си с кремове и подобни-презизвиквало контракции.Секса ми га забраниха заради ужасните болки и вероятноста от сещаш се какво неискам да го пиша.Това обаче е минало ела ме питай сега как е Wink Wink е верно всичко в границите на нормалното Mr. Green Mr. Green.
Моето бебе върви по-голямо по апарат.Много много не им се вързвай на машините.
Да се пазиш и леко бременеене.

# 8
  • Мнения: 2 274
   Момичетата са ти казали вече, че ехографа не е точен и винаги има отклонения от размерите! На мен 3 дни преди да родя ми казаха че бебето ми е много малко за седмиците си - 3 кг., а аз родих бебо 3450! Нали разбираш, че няма как да е качил 450 гр. за 3 дни  Wink!
  Колкото до секса - от 13 г.с. ни го забраниха  ooooh! и понеже още имам лохии, все още сме на сух режим  Sick! Секса ни го забраниха, заради много чувствителната ми матка и честите болезнени контракции!

# 9
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Не се притеснявай за размерите. Има да расте бебчо...... Grinning.При мен се случи обратното с ехографа: седмица преди да родя ми казаха, че минал 3 кг, а малката мишка се роди 2,.560
За секса - добре ще е, ако е само до 14 г.с забраната Simple Smile.При мен беше за цялата бременност, заради контракции. След раждането пък се оказа че имам някаква инфекция и досега сме правили само 1 път Sad.

# 10
  • Мнения: 26
Благодаря ви, мами, че ми писахте! Поуспокоих се. Дано наистина всичко си е наред с бебо и да си израсте нормално. Ние с татко му сме височки, та може и той да е големичък. Но най-важното е да е здравичък  Simple Smile Благодаря ви на всички, много здраве на вас и на бебчетата ви Simple Smile

# 11
  • Мнения: 260
На мен пък в началото ми казваха, че беба е по-голяма със седмица. Сега пък била с една седмица назад.  newsm78 Така че не се притеснявай, не може ехографа да е абсолютно точен. Нормално е да има малки отклонения.  Simple Smile
А за секса на мен ми бяха казали да не правя до 14-та седмица, но ние не сме спирали.  Wink Всичко зависи как се чувстваш. Можеш за твоя по-голям сигурност да последваш лекарския съвет.

# 12
  • Мнения: 3 092
Я не се трвожи за ехографа и на мен винаги ми е показвал +- седмици.За секса ...няма как. Rolling EyesТревожи се само после как да си наваксате   tongue
Спокойно и лека бременност!  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 019
Винаги има +/- в размерите на ехографа.Не се притеснявай и следвай съветите на лекарите. А за секса-всичко е индивидуално.Важното е да правиш най-доброто за бебче! Късмет и лека бременност!
ще издържиш толкова без секс,аз почти цяла бременност не правих

# 14
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз разбрах, че съм бременна в 12г.с, а до тогава си беше як секс маратон. Дори и като разбрах не сме се ограничавали, макар че таткото се притесняваше да не навреди на бебето  Grinning

Иначе за измерването с ехограф си зависи и от ехографа и от лекаря. Писала съм го много пъти, но пак ще повторя - 10 дни преди да родя ме пратиха в Шейново за наблюдение заради голям плод. Докторката, която ме прие ме преглежда дълго с ехографа и каза, че в частната клиника са се объркали и че бебето е с нормални размери и е около 3,400кг. Та само 10 дни по-късно родих 5,180кг юначе. То бива отклонение от 100-200грама, ама над 1,5кг си е  престараване.

Общи условия

Активация на акаунт