за кисела

  • 1 084
  • 19
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
здравейте искам да попитам за кисела може ли приготвен да го съхранявам в хладилника и колко време.кога да го давам да го редувам с кашата ли?а вие как го давате топъл или студен.мерси предварително Hug

# 1
  • Мнения: 5 026
Аз го приготвям,оставам да се поохлади и давам на лакомийката  feeding Предполагам може да престоява около ден  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 019
Аз го приготвям,оставам да се поохлади и давам на лакомийката  feeding Предполагам може да престоява около ден  newsm78
Peace

# 3
  • Мнения: 742
Кисела може да престои в хладилник един ден, а колкото до това дали да е топъл или охладен е въпрос на вкус - Криската не харесва топло ядене- всичко хапва ама студено!

# 4
  • Мнения: 8 242
А какво е кисел  newsm78

# 5
  • Мнения: 126
И аз исках да питам как се прави - педито ми каза да давам каша и кисел през ден, но още не мога да разбера как се приготвя.  В "хранене на бебето" има рецепта, но там се слага захар и мляко, а ние се захранваме без да замествам кърмене и се чудех с кърма ли да се прави, ама като не ми се цеди newsm78затова аз давам един ден каша, а другия ден плодово пюре. съжалявам че се отклоних от въпроса, но реших да използвам темата и да попитам за този прословут кисел, за който и свекито все ми натяква че не давам. Купих и готов, но и там като прочетох какво съдържа се отказах да давам.

# 6
  • Мнения: 547
Ако го направиш с кърма ще стане по-вкусен /ако изобщо кисела може да е вкусен  Mr. Green/, но разбира се може и само с вода.
Аз го правя като слагам да заври готово плодово пюре или сварени и пасирани плодове и към тази смес прибавям 1-2 лъжици размито с вода царевично нишесте. Варя го няколко минути докато се сгъсти. След това по желение можеш да му добавиш малко кърма.

# 7
  • Мнения: 8 242
т.е. кисел = каша с плод? Аз тъй го разбирам  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 547
Повече плод отколкото каша. Нишестето му дава плътност и засища.

# 9
  • Мнения: 539
100 мл вода
3 ч.л. натурално царевично нишесете
2-3 мерителни лъжици АМ/кърма
1 ч.л захар (може и без нея)
1/2 плодово пюре или пасиран плод

Водата завира, слага се захарта и нишестето предварително разтворено в студена вода (около 30-40 мл), дърпа се от котлона и се бърка непрекъснато докато се сгъсти. После се добавя разтвореното АМ (в 20 мл вода). Добавя се пюрето/плода.

# 10
  • Мнения: 126
Благодаря за рецептата. Още утре ще го приготвя.  Hug

# 11
  • Мнения: 4 915
Кисел не съм предлагала, лично аз не обичам нишестета.
На дъщеря ми десерти не съм предлагала, и без това хапваше по малки порции.
Ядеше пълнозърнести каши с пасиран плод вместо кисели. Готовите кисели са чиста химия, ако ще даваш - прави домашен.

Но съветът ми е да не добавяш захар до навършване годинка на детето, а и след това я избягвай.

# 12
  • Мнения: 1 382
И аз не ги одобрявам тези кисели  Confused

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз не давам кисели.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 877
ние също не сме пробвали кисел, давам вечер към кашата от ориз пюре, само гола каша не й харесва.

Общи условия

Активация на акаунт