Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 167
здравеите.4увала сам 4е пазенето от забременяване далги години после е проблем ако реиш да имаш бебе.аз сам на 24 години .сьс сапруга ми сме заедно от 10 години и до сега винаги сме се пазили-не сам взимала оба4е никакви противоза4ата4ни .сега решихме да пробваме-ве4е 3 месеца не се пазим ама нещто няма резултат.цикала ми е малко нередовен и не мога да из4исля овулацията си.така 4е и това е проблем.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не мисля, че е проблем Peace.Защо не си вземеш тестове за овулация?

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
Имайте малко повече търпение - три месеца са много кратко време , за да търсиш причина за безпокойство   Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 245
Не би трябвало да е проблем, след като не си пила противозачатъчни. Освен това ти си в идеална възраст, пък и още е рано да се притесняваш. Успех и скоро да се похвалиш  EFP

# 4
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Щом не си взимала хапчета, и да имате проблем, няма да е от дългото пазене!
А иначе три месеца са никакво време. Лекарите съветват да се обръщаме към тях след 1-годишни безуспешни опити и пак е възможно да няма никакъв проблем! Така че горе главата и не си мисли глупости! Wink
Желая ви късмет  bouquet!

# 5
  • Мнения: 1 209
Няма от какво да се притесняваш, това не може да е причина за забременяване. Бъдете упорити. Вземи си тестове за овулация те отчитат много точно и така ще бъдеш сигурна, че не пропускате удобния момент...

Успех...

# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И аз мисля че няма от какво да се притесняваш след като не си вземала никакви контрацептиви.

# 7
  • Мнения: 2 019
nie se pazehme 8godini,taka `4e ne se predawaj i uspeh  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 436
И аз съм го чувала това (от баба ми  hahaha) и ми е много странно. Като се замислиш сериозно, как точно би ти навредило пазенето с презервативи или както там сте се пазили  newsm78

Иначе ние сме в същото положение (пазим се от 8 години) и разбирам защо ти е терсене. Като не стана първия месец, мъжа ми много възмутено каза "И за чий ... се пазихме толкова време след като не става толкова лесно?"  Joy

# 9
  • Мнения: 214
Не, не е проблем според мен ние се пазехме с мъжът ми 3 години и забременях на 2-3 месец.Желая ти успех, не си го поставяй за цел ще се получи когато най-малко очакваш.Пре мен беше така.

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Защо не започнеш да си водиш календар в "Зачатие"? Така най-лесно можеш да следиш цикъла си, да определиш приблизително кога трябва да ти е овулацията. За ову-тестовете момичетата са ти писали по-горе. Можеш и да мериш температура, тя също ще ти покаже кога би трябвало да е ову, дори при нередовен цикъл. Успех и да се похвалиш скоро!!   bouquet

# 11
  • Мнения: 167
много ви благодаря за отзив4ивостта.мисля наистина да си взема тестове за ову.

# 12
  • Мнения: 2 825
Не е проблем тоа, че сте се пазили. Купи си тестове за овулация и я засечи кога е. Стискам палци да се похвалиш много скоро  Hug

# 13
  • Мнения: 62
И аз смятам, че не би трябвало да е проблем. Та мали всички двойки се пазят преди да решат, че са готови и искат бебче  Rolling Eyes
Хайде сега се успокой и стискаме палци  Peace Ние опитваме ве4е 7-ми месец, ама нали съм си инат - не губя надежда. Ще стане бебчето!!!

# 14
  • Мнения: 38
Миличка,не се притеснявай излишно-опитай се да се успокоиш и да не му мислиш много-просто правете любов и се наслаждавайте един на друг.И ние се пазихме 5 години и забременях 6 месеца след като спряхме да се пазим-така че твоите 3 месеца са много кратък период-просто се отпусни и ще видиш.че ще стане и то когато най-малко очакваш  WinkПоздрави  bouquet                 ДЖУЛИ-07.01.2003   Heart EyesГАБИ-29.12.2003 

# 15
  • Мнения: 73
Категорично-не пречи.С мъжът ми се пазехме 12 години след като родих.Сега когато решихме за второ-забременях от първият път.Преди това не съм вземала никакви противозачатъчни или спирали.
Съвета ми е-започни с тестове за ову,и когато ти даде две чертички,започни от другият ден кекс.При мен така стана от раз.Желая ти успех!

# 16
  • Мнения: 651
Пазенето дълги години, според мен, може да изиграе лоша шега и проблема да е по-скоро психологически. Толкова години си се притеснявала, дали ще ти дойде, а сега пък - защо ти идва...Биология..биология ама и психиката си казва своето.
Имай търпение и повярвай ми - тогава, когато освен съзнанието ти и цялото ти същество го пожелае и изпита тази необходимост...то, чудото ще се случи.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 893
Не    е  и изобщо няма такова нещо /от физиологична гледна точка/ Grinning-пазенето няма как да предизвика проблем.
Проблем е, ако нямаш  редовна О. Wink

# 18
  • Мнения: 4 555
Иначе ние сме в същото положение (пазим се от 8 години) и разбирам защо ти е терсене. Като не стана първия месец, мъжа ми много възмутено каза "И за чий ... се пазихме толкова време след като не става толкова лесно?"  Joy
И при нас имаше подобни реплики  Joy

# 19
  • Мнения: 83
Иначе ние сме в същото положение (пазим се от 8 години) и разбирам защо ти е терсене. Като не стана първия месец, мъжа ми много възмутено каза "И за чий ... се пазихме толкова време след като не става толкова лесно?"  Joy
И при нас имаше подобни реплики  Joy
моят мъж каза абсолютно същото, след като на първия месец нищо не стана  Joy сега друга песен пее обаче  hahaha че много бързо било станало. Няма угодия явно  Joy

# 20
  • Мнения: 191
Здравей,
това изобщо не е вярно не се притеснявай. Аз също съм с моя мъж от 10 години и също сме се пазили през цялото време.Когато започнах опитите и двата пъти забременях от първия месец.Друг въпрос е, че бяха неуспешни бременностите, но мисълта ми е, че дългото пазене не означава, че ще чакаш по-дълго време, за да забременееш или, че ще стане по-трудно. А и както вече са ти отговорили някои от момичета много е рано на 3-ти месец опити да смяташ, че имаш проблем млада си, наслаждавай се на опитите не ги превръщай във фикс идея. Казвам го с най-добри пожелания от опит, успех дано много скоро да се похвалиш Hug Praynig

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 16:50 от LiletoYa

# 21
  • Мнения: 268
Здравей, аз също съм на 24 години и също правим опити за бебе от 3 месеца с тази разлика, че юли и август 2006 бях на противозачатъчни /не знам дали това ми оказва влияние в момента/. Знам, че това е един относително кратък срок, но усещам как у мен започва да назрява безпокойство. Дори вчера ходих пак при моята гинеколожка и настоях да ми вземе проба за бактерии въпреки че нямам оплаквания а и тя твърди че всичко ми е наред, но знае ли човек.... Сега чакам резултатите. Освен това цикълът ми всеки месец е с различна продължителност, т. е. всеки път ми идва на различен ден! Един път на 24тия, друг път на 28мия ден.. Ето защо твърдо съм решила другия месец да си купя тестове за овулация и да пробваме така 2 месеца и ако не стане пращам мъжа ми на спермограма. Аз по принцип съм си паника а и мразя когато трябва да чакам.. Но от цялото си сърце се надявам и при теб и при мен всичко да е наред и скоро желанието ни да се сбъдне!!  Praynig

# 22
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет, не мисля  че има значение вашите 10г..ние се пазихме много стриктно 6 години и после си стана само с малко търпение и редовно следене на О-то..
Успех  Hug

# 23
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Не пречи на забременяването. Ние се пазихме някъде към 8 години и като започнахме опити стана бързо. Успех!!!

# 24
  • Мнения: 1 098
Ние се пазехме 10 години и половина. забременях на третия път, така че -успех! Peace

# 25
  • Мнения: 355
Нибитрябвало да е проблем. Ние също се пазехме около 6 години и като решихме забременях от първия месец,  в който пробвахме. Случаи като нашия са по-редки, но не мисли, че имате проблем. Само вяра и търпение.

Успех и скоро да се похвалиш.

# 26
  • Мнения: 1 817
Здравейте!
И аз съм на 24 години и след повече от 3 години мислим скоро да спрем да се пазим  newsm78...
Не съм пила противозачатъчни и темата ми е страшно интересна!
За това се записвам да я следя...
Пожелавам на всички "опитващи" скорощна  preggo !
  bouquet

# 27
  • Мнения: 560
Иначе ние сме в същото положение (пазим се от 8 години) и разбирам защо ти е терсене. Като не стана първия месец, мъжа ми много възмутено каза "И за чий ... се пазихме толкова време след като не става толкова лесно?"  Joy
И при нас имаше подобни реплики  Joy
Хахаха и при нас я имаше,но от моя страна.Даже си спомних желанието на половинката ми да "работим" за определена зодия.Сега му го напомням всеки месец,когато пак не стане работата.

# 28
  • Мнения: 1 335
Не мисля, че дългото пазене е проблем. Поне не от физиологична гледна точка. Пробвай месец-два с тестове за овулация. Консултирай се с гинеколога си ако има друго, което те притеснява. Всичко друго е спокойствие и фолиева киселина Wink
Желая ти скоро да се похвалиш!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 270
Имайте малко повече търпение - три месеца са много кратко време , за да търсиш причина за безпокойство   Peace
Peace
Напълно съм съгласна! Това е много малък период!
Късмет!!!

Общи условия

Активация на акаунт