Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора
въпроса ми е давате ли на децата си бисептол? Не помня къде четох че бил много вреден и ако трябва да избираме по-добре антибиотици. Вие как мислите?
Цитирай

Burgas, Bulgaria

Аз от дете го пиех постоянно и за една Нова Година така се натрових от него че 3 седмици бях в болницата.Просто организма ми не го е приел повече.Преди само с него лекуваха.Вече има нови пречистени препарати попитай за негов съвременен заместител.
Цитирай

нейде там, където ....

аз съм алергична към антибиотици, само с него се лекувам, друго не ми понася. на сина ми го изписват, ако лекаря не е много сигурен, че е за антибиотици, а аз съм много притеснена - при белодробни и бъбречни проблеми ни се е случвало. това е един от двата сулфонамидни препарати, изписвани и все още не изместени от антибиотици. Според мен си има показания, при които е по-добър. Трябва да се доверим на лекаря. Ако не му вярваш - смени го
Колкото до натравянето около Нова Година - аз мисля ,че не той е бил причината. Или не само. Все пак питай за евентуални взаимодействия и противопоказанияр може ли да ги има при вас. Трябва да се пие много вода, почти 2хобикновеното количество
Цитирай

София

Тъй като и аз съм чувала предимно лоши неща за него (Суметролим се казваше май сега) не давам. Но и дъщеря ми първо рядко боледува, второ се опитваме да я лекуваме с хомеопатия или бабини средства и ако не дай си боже опре ножа до кокъла (веднъж годишно) стигаме до антибиотик.
Цитирай

София

Преди време чух,че е спрян от производство поради много странични действия,но не съм сигурна в това.Аз бих заложила на по-новите и изчистени медикаменти
Цитирай

Банкя

Мъжа ми преди няколко години получи някаква непоносимост към него, а той от дете все с това е бил лекуван. Чувала съм, че това е лекарство с много странични ефекти и не съм, а и не бих го ползвала. 
Цитирай

под звездите

Според моята лекарка е цитирам " много отровен"
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Или АБ или нищо.., но не и бисептол  Stop
Цитирай

София

Със сигурност знам, че е страшно вреден, последните проучвания са доказали, че приема му може да доведе заболяване от рак.
Това го знам от лекар онколог.
Цитирай

Варна

Ауууууу ужасно се изплаших като прочетох всичко изписано в темата за бисептола,преди 1 седмица свършихме приема му Crying or Very sad
Цитирай
Здравейте, нека по темата да се включи някой лекар да видим той какво ще каже. Иначе мнения различни. Аз съм го давала и давам на децата си и досега им е действал добре. Не прекалявам, разбира се.
Цитирай

Ей,защо ме плащите?Давам на малката бисептол,защото е алергична към антибиотици!Но ако знаете нещо по -ефикасно като негов заместител/стига да не е антибиотик/,моля напишете ми на адрес:valerika@abv.bgЩе ви бъда особено благодарна за всички бабини рецепти,помогнали на вашите деца при простуда,хрема,бронхит,особено при фарингит и гнойна ангина,както и остър тонзилит.Не ми е много ясно какво означават някои от тези диагнози,но малката е с тези заболявания и съм се видяла в чудо Sick
Цитирай

София

Ей,защо ме плащите?Давам на малката бисептол,защото е алергична към антибиотици!Но ако знаете нещо по -ефикасно като негов заместител/стига да не е антибиотик/,моля напишете ми на адрес:valerika@abv.bgЩе ви бъда особено благодарна за всички бабини рецепти,помогнали на вашите деца при простуда,хрема,бронхит,особено при фарингит и гнойна ангина,както и остър тонзилит.Не ми е много ясно какво означават някои от тези диагнози,но малката е с тези заболявания и съм се видяла в чудо Sick
ето тук има много ефикасни и изпробвани рецепти, не се притеснявай излишно! Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0
Цитирай

Или АБ или нищо.., но не и бисептол  Stop

и аз така
Цитирай

София

Аз съм алергична към бисептол, като съвсем малка съм се подула цялата от него. Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора