ДОБРИЧ в Коледно настроение, чака Дядо Коледа с нетърпение (18)

  • 12 987
  • 285
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 958
Пред Коледно настроение от feel_u
На завода през комина
Дядо Коледа премина
И пред погледа на всички
Смъкна снежни ръкавички
Шапка със замах свали
И учтиво поздрави:
 - Добър вечер, персонал,
Всеки веч ме е познал
Светеше нощес при вас
"Нощна смяна", викам аз
Та реших да се отбия
Да похапна, да попия...
Я, девойки, чаша бира
Някоя да ми сервира!
Че не съм ни пил, ни ял
И съм доста прималял.
Ей, момчето от бюфета,
Хайде пекни 5 кюфтета
Дядо гладен не остава
Още има да раздава
Много са се народили
Ей такива сладки, мили
В Добрич хубави дечица...
... Шефе, я поръчай малко пица!
Твойто палаво момче
Искаше от плюш мече
А момичето ти русо
Искаше май автобус, а?
Онзи с металик капак...
......... или се обърках пак...?
Дядо пийна доста бира
Нещо май не се побира...
Ах, коминът станал тесен
Бутай, шефе, не е лесно!!!...
Ох, не мога, ще призная
Май попрекалих с гуляя
През вратата ще изляза
А пък вий недейте казва
На децата за това
Нека вярват в чудеса...

 bgДобричлии (родени тук или дошли да живеят тук):   bg

блажка :1969 набор, ЕГ А- клас; живее в USA
ВЕНЕРА_ДИДИ: 1983 набор, завършила ПМГ през 2002г, а сега  студентка вече 5 курс в ИУ-Варна;Доника-2005г.
Ина :1968 набор, ОУ “Хр. Ботев”; Хуманитарна гимназия; живее във Варна ;Радина-1993г.;Боян-2004г.
Мама Цоцоланка : 1973 набор, ОУ "Хр.Ботев", МГ; живее в Благоевград;Вили;Рая;Йоан
НелиСа;1968 набор, МГ;  живее в Любимец;Росица- 1991г.Радослава- 2004г;
синя’гарга : ЕГ- випуск 1994, Е-клас, френски; живее в София
СлеДи оТ СълЗи :
теа :1972 набор; ЕГ- випуск 1991, немски език; живее в Добрич;Мартин-2005г.
Точка : 1979 набор,Икономически техникум,после ШУ и накрая ТУ-Варна, живее в Добрич; Владислав-24.10.2006г.
Aislin: 1985 набор, СОУ "Л.Каравелов" випуск-2004;студентка в Шуменския колеж-Добрич;живее в Добрич
Aleksa :1977 набор, родом от Варна; живее в Добрич (съпруг- Добричлия);Габриела-2005г.
Amarena :32 години; родом от Нова Загора; живее в Добрич (съпруг- Добричлия);Симона-2005г.
ani_ji :20 години; Антоанета; живее в Добрич;Жулиен-2006г.
Anna_D :живее в Добрич (съпруг- Добричлия)
Anda :1974 набор, СОУ “П.Р.Славейков” ; ЕГ - английски; живее в София
andulina : 1969 набор, ОУ “Хр. Ботев”; ЕГ – немски; живее в Добрич;Руслана-1999 ;Любомир-2004
aniji : 1980 набор; живее в UK, Derby
anuschka :1971 набор, ОУ”Хр.Ботев”; ЕГ- немски; живее в Добрич;Десислава-1998г.; Пенко-2004г.
ar4ela :1981 набор, родом от Велико Търново; Педагогически институт; живее в Добрич (съпруг - Добричлия);Радостин-2004г.
beborina :ОУ “Хр. Ботев”, Икономически техникум - випуск 1996; живее в Гърция о-в Родос
bistra : ЕГ- випуск 1992; живее в Балчик
bopsi : 1980 набор, ПМГ-1998г, живее в Добрич;Валери-2002г. preggo
checha :1985 набор; Техникум по туризъм; живее в Добрич;Виктория-2005г.
Dani66 : живее в Сливен
Desert tear :15 г. , ОУ “Хр.Ботев”; сега ЕГ с немски; живее в Добрич
di_an:1975 набор, живее в Добрич (съпруг- Добричлия)
diMM:набор 1979 ; ИТ- Добрич,ВИНС-Варна ,СА-Свищов;живее в Добрич Ивет -2005 г
dina66 :1982 набор; живее в Добрич;Симона-2006г.
dorela :1969 набор,родом от Силистра, живее във Франция;Ирен-2004г.
dzori :1973 набор, СОУ"П.Р.Славеиков", живее в Добрич
eli nikol :1981 набор, Хуманитарна гимназия;  живее във Варна;Виктор-2005г.
EM4O :1981 набор, Техникум по облекло, ДТК, сега ТУ-Варна; живее в Добрич;Емануил-2005г.
emev :1980 набор, ПМГ,  сега Шуменски университет, живее в Добрич;Габриела-2005г.
fapua :1977 набор , ЕГ - английски език, випуск 1996; живее сега в Добрич,иначе в София ;Даниел-1999г.;Лилия-2005г.;Десислава-16.12.2006г.
feel_u : 1980 набор; родена в Ямбол, живяла в София, Каварна, сега в Добрич ; Денис- 2005г.
gabriel2 :1981 набор; техникум по туризъм; живее в Добрич;Габриел-2004г.
galaxy :1984 набор; СОУ "П.Р.Славейков",  живее в Добрич;Анна-Мария-2005г.
gal4e :1970 набор, ЕГ А-клас, немски; живее в София;Кристиан-2005г.
Gena : ЕГ- випуск 1998, английски; живее в София;Влади-2005г.
geomar :   1980 набор; "Техникум по лека промишленост" ; живее в Добрич (преди в София);Рая-2005г.
Graci :    1978 набор, МГ;  живее в София;Пепи-2003г.;Вальо-2006г.
helenka (+ съпруга й):   СОУ “Дора Габе”; ЕГ випуск –1997- Б клас; живее във Варна;Никола-2005г.
Ianamama: 1977 набор; Хуманитарна гимназия; живее в София;Надина-2005г.
Jungle : 1976 набор, СОУ “П.Р.Славйков”; ЕГ випуск 1994, Г- клас, анлийски; живее в USA, California;Натали Джоел-2005г.
kadrokosa :1978 набор; ПМГ; живее в Добрич;Борис-2005г.
kemi : 1974 набор, родом от Разград; живее в Добрич (съпруг Добричлия);Иван-2005г.
KremenaMilkova :
kremio : 1975 набор; СОУ "Кл. Охридски"; живее в Добрич;Мартин 2000г.; Ивелин - 2006г.
laskova : 1980 набор; Хуманитарна гимназия; Колеж по туризъм; живее в Добрич ;Дея-2005г.
Light_Angel : 22 години, живее в Добрич;Вики-2006г.
macro : 1976 набор, ЕГ- английски; живее в София
mad about you : 32 год., СОУ "Кл.Охридски", ТМТ; живее в Добрич,  Дружба 2
mama Blue :  1973 набор; живее в Добрич ;Радена-2005г.preggo
Mama Vessi : (+ съпруга й Мартин) 1976 набор; Хуманитарната гимназия; ИУ; живеят в  Рейкявик;Aнтони - 2000г. ;Даниел - 2005г.
mariela;) : 1983 набор; Техникум по туризъм 2000 г.; живее в Добрич;Йоана-2005г.
Marietta : 1974 набор; ОУ "Хр. Смирненски", ЕГ- английски; живее в Пловдив;Борис-2004г.
maryloo : 1973 набор; СОУ "Климент Охридски", руската, МГ; живее в Атина,Гърция
Megan :    1970 набор, СОУ “П.Р.Славейков”; ЕГ ;  живее в София
mimi_kir : 1973 набор, родом от Каварна; ПМГ; живее в ДобричДима-2005г. Калина-1998г.
mimi kokonata :  1971 набор, живее в Добрич
nat :   1970 набор, ЕГ В-клас, немски, живее в Германия
natt: Родом от Габрово, а последните пет години e живяла в чужбина. Преди това била учителка по английски. Мъжът и е от Добрич. 
nia_r :   1972 набор, ОУ “Хр. Ботев”; ЕГ - випуск 1991; живее в Canada;Александър-2003г.
perla : 1967 набор; Техникум по туризъм; живее в Германия
Renne: 1973 набор; Хуманитарна гимназия; ХТМУ-София; живее в Добрич;Божидар-2004г.
shrew: 1978 набор; Хуманиратна гимназия; живее в Гърция, о-в Родос preggo
SISOLITA : 1981 набор; живее в Добрич;Рая-2005г.
sisi73 :  живее в Добрич
slavena :  1976 набор, ОУ “Хр. Ботев”; ЕГ- випуск 1995; живее във Варна;Елица-2005г.
snowmoon : 1974г., ПМГ, ТУ- Варна- икономика, живеe в Добрич ;Биляна-2001г.;Никола-2004г.
sof : 1968 набор, ССХУ по ПИ- Сливен, живее в Добрич;Ния- 1997г.; Младен- 2005г.
spinki : 1976 набор,МГ-випуск 1995г. , живее в Добрич;Ивайло-2006г.
Ted_cat : 27 години; СОУ "П.Р.Славейков"; ЕГ - немски; живее в София;Младен-2003г.;Светлин-2005г.
Tedulina : 1979 набор, СОУ "Любен Каравелов", Ветеринарен техникум - випуск 1997; живее във Варна;Християн-2005г.
teis: 1973 набор
TоaJleTHo’naTe:   19 години, ЕГ - випуск 2006; живее в Добрич
@teya :  1980 набор, МГ; живее в Ямбол;Каролина-2004г.
Venca : 31 години; живее в Добрич
veselina kalcheva :1975 набор, СОУ "Климент Охридски","Академия за музикално и танцово изкуство"-Пловдов; живее в Добрич;Християна-2002г.;Виктор-2006г.
joannav ;Валентин-2006г.
yosarian : 1974 набор, ОУ “Ст. Караджа”; живее в София
zuki : 1976 набор; ПМГ; УНСС; живее в София

За усилията по списъка: голямо БЛАГОДАРЯ на anuschka  bouquet

  Нови предложения за заглавия:
"В Добрич- красота, дойде есента"
"В добрич срещички гласим, без да ги осъществим"
"Добрич- чакаме да завали снега, но само листа валят засега"


 dancingДруги, свързани с Добрич: dancing

ками: набор 1975,съпруга й е учил МГ,живеят в София
yanita :   дядо й е бил родом от Добрич, живее в София
рони :  съпруга й е учил в ЕГ- випуск 1993, живеят в София
paraplanercheto : съпруга й (набор 1975) е учил в МГ, живеят в София
cvete m : съпруга й Милен е 1974 набор; живеят във Варна




smile3509Албумче за нас Потребителско име: dobrich  и парола: dobrich

Там може да качвате снимки на бебоците ви, а също и снимки от наши срещи!!!

 photoСнимки от нашата среща на 05.01.2006
 photoСнимки от нашата среща на 20.11.2006 и тук

 book   Нашият E-mail: dobrichbebeta@abv.bg  парола: dobrich

Нашите предишни теми:
Добричките мами бутат господа и дами-Добрич 9
ДОБРИЧ-ки деца греят кат' слънца!(10)
Добричките мами се събират,срещички сформират!(11)
От близо и далече те се връщат вече(12)
Добрич симпатичен град на деца богат(13)
Добрич- ден на града празнуват, учениците школуват(14)
Добрич- ние го красим и често срещички гласим(15)
В Добрич срещичка гласим,дано да я осъществим(16)
В ДОБРИЧ скоро през комина Дядо Коледа пристига(17)

Иви  05.06.1975 - 15.03.2006  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Почивай в мир !!! Бог да бди над дечицата ти !!!

Последна редакция: пн, 25 дек 2006, 13:06 от kemi

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Пу, първа!
Честита ни нова темичка!!!   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 810
 Peace
Amarena, е- mail-a си е в ред. проверих го току- що!
В кутията има 2 писма, в чекмеджето- 6 файла(вкл. и за слинг)

# 3
  • Мнения: 2 821
е добре де...трета...Мимито ме изпревари Mr. Green
kemi, можеш вече да махнеш иконката на Фапуа с коремчето и да нанесеш датата на раждане на бебчето
 Wink

# 4
  • Мнения: 3 810
Канех се, след като разбрахме как се казва, но така и не ми остана време...
mama_Blue , ще чакаме смяната и на твоята иконка с коремчето  Mr. Green

# 5
# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Пу-пу
Честита нова тема.

# 7
# 8
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Честит рожден ден  на АРЧЕЛА!!!
Това е хубав ден, преди осем години на този ден в много тесен кръг в обредната зала в Мусагеница и съвсем по студентски се разписахме с татко. Днес също почти никой от близките ни не се сети за празника покрай другите големи събития напоследък....

Епидуралната е хубаво нещо и съвсем не е толкова страшна, колкото някои доктори обясняват. Чувстителността съвсем се запазва. На мен проблемът ми не беше в това, че тя ми уби контракциите, а по-скоро в шийката на матката, която след трета бременност губила еластичност и си стоеше месеста и твърда така че не се разширяваше нормално. Аз отидох там само с два см. разкритие. Бях убедена, че раждането е почнало и нали е във Варна, реших да го действам бързо, защото миналите пъти ходих до болница преди последния половин час. Да, ама то хич не беше почнало и си стана съвсем предизвикано със система от окситоцин и всички други възможни лекарства за ускоряване на родовия процес. Може би хормонално тялото ми не е било готово за това.
И при мен второто раждане мина доста по-леко от първото, но и госпожицата беше с близо килограм по-дребна.

Реших да родя във Варна именно защото имат практика с поставянето на епидурални, бях чувала и чела по форумите само хубави неща за там, а и имах позната, на която имам доверие и която говореше само суперлативи за тази болница. Честно да си кажа, от всякъде си заслужаваше парите, които ако трябваше да уговарям лекар тук и да си плащам ВИП стаята и другите глезотии със сигурност пак толкова щяха да излязат.
По време на раждането (което продължи 7 часа) до мен непрекъснато стояха и сновяха генеколог, анестезеолог, неантолог и две акушерки, преди това ми бяха правени пълни кръвни изследвания и такива за алергия към упойките. Всички бяха страшно внимателни, с голяма грижа и изобщо отношението на целия персонал е наистина невероятно. Битовите условия за безупречни, бебенцата са изцяло под тяхна грижа (дрехи, памперси, добавка), вечер ги взимат, за да се наспиш като бял човек. Дори и дамски превръзки за родилките осигуряват. Храната е каквото си поръчаш по меню, осигуряват ти всичко, което си поискаш допълнително. Никой не ти говори за пари и не ти правят намеци, че очакват нещо в замяна. Има си такса, която си плащаш при изписване и в нея влиза всичко без допълнителни начисления. Определено си струваше всеки лев и определено се чувствах обгрижвана и спокойна през цялото време, включително и след това с бебенцето. Горещо препоръчвам на всички бъдещи майчета. Казаха, че там много жени идвали да раждат от Добрич, Русе, Бургас. Повечето им раждания са със секцио, което е с местна упойка, после се обезболява и вдигат родилката още същия ден на крака, изписват на третия ден, а не като тук по цяла седмица. 
С две думи: много съм доволна.

Сори за дългата скоба.
Да си прекарате утре добре на събирането! След някой и друг месец и ние ще се включим.

# 9
  • Мнения: 4 392
Да се разпиша и аз с новините> (Това написа една майка за тържеството на дом Дъга)


Тържеството ще бъде на 21.12 (четвъртък) в залата на Център за защита на природата и животните (т.нар. Зоопарк) - входът е откъм Дружбите, сградата е преди да се влезе в Зоопарка през оградата, вижда се добре, има пред нея българско и швейцарско знаме.
Час: 14 часа (два следобед). Елате десет минути по-рано, за да може да се започне на време.

Поканение са всички, които биха искали да подпомогнат работата с децата от дома - финансово, с време, което да отделят за занимания с тях, или с друга помощ (има и други начини да се помогне).


Чувствайте се поканени. Hug

Peace
Amarena, е- mail-a си е в ред. проверих го току- що!
В кутията има 2 писма, в чекмеджето- 6 файла(вкл. и за слинг)

Да, и аз го проверих. Сега е активен, но преди не ми се отваряше. Пробвах го няколко пъти. Thinking И сега какво ще правим с два?(ще стават големи обърквации..) ...Освен да си прехвърля нещата в стария, но ще ти отворя малко работа, да го смениш после от 1. страница. Ще се сърдиш ли много? Laughing
Забравих да те похваля за картичките!  bouquet А Дима как точно помага? (мисля си, как би помагала Моната за такова нещо... hahaha Щеше да бърка в лепилото и да си ближе пръстите hahaha)

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 02:10 от Amarena

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Добро утро! Днес сервирам кафето:

  food010 Coffee Coffee Coffee  food010
Лек ден на всички, нищо че е дъждовен.

# 11
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Добро утро с чаша кафе и от мен.
Днес чакам да дойдат да видат климатика ще го бъде ли или не.Цели 20 дни ги чакам да дойдат от Варна,пеш да бяха тръгна ли щяха да дойдат до сега.Че и пътни искат #2gunfire
После ще пиша пак,лек ден

# 12
  • Мнения: 377
Да се разпиша и аз с новините> (Това написа една майка за тържеството на дом Дъга)


Тържеството ще бъде на 21.12 (четвъртък) в залата на Център за защита на природата и животните (т.нар. Зоопарк) - входът е откъм Дружбите, сградата е преди да се влезе в Зоопарка през оградата, вижда се добре, има пред нея българско и швейцарско знаме.
Час: 14 часа (два следобед). Елате десет минути по-рано, за да може да се започне на време.

Поканение са всички, които биха искали да подпомогнат работата с децата от дома - финансово, с време, което да отделят за занимания с тях, или с друга помощ (има и други начини да се помогне).


Чувствайте се поканени. Hug
За съжаление няма да мога да дойда че съм малко борна и се притеснявам за дечицата!

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Днес има една рожденничка от Добрич, natali bu,  но не знам дали пише в темата. Забравила съм.
Честит рожден ден, natali_bu !!!

fapua, сега видях, че най- малката ти дъщеричка се казва Десислава, също като моето момиченце. Освен това е родена на рожденния ден на брат ми (познаваш и него).  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 217
Добър ден и от мен!
Новата тема активизира всички май...
Първо, да попитам как са болничките? Ванко, Мона. Какво казаха докторите? Май ще се седи вкъщи, а? В това вълче време... Бахър!
Купихте ли вече подаръците? Какво ще изберете за малките? Ако разчитете на онзи лакомия старец да ги донесе, той сигурно отдавна разпива някъде или се е заклещил в някой непочистен комин.... hahaha  Кажете, как опазвате елхите от набезите на дребните нашественици? Постоянно виси там, сваля играчки, чупи... Наказвам го да стои 2 минути в кошарата, връща се и след малко - пак същата история  Twisted Evil
Емчо, ние климатика си го взехме от Добрич поради същата причина - развали ли се, да не ги чакаме да се наканят да дойдат от Варна. Сигурно чакат и друг климатик да се развали, за да не бият път само за един. А иначе, добричката фирма ми се стори много сериозна, чувала съм добри отзиви за тях. Ин Сис се казва.
Чао от мен засега, ще чакам бозайника да заспи на обяд и пак ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт