Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Springfield, VA

Има ли някой такъв? Върши ли работа? И изобщо има ли такова животно?! Нашата печка се намира на такова място, че ако има абсорбатор, той трябва да е от тези, които са с филтър ли какво, но нямат тръба, която да отвежда към комина или където и да е....

Много се надявам някой да може да помогне с инфо  Praynig
Цитирай

Варна

Не е пепоръчително без комин. С такива абсорбатори въздуха минава през тези филтри и се връща в стаята. А филтите не успяват да уловят всички миризми. По добре измислете начин, да се изведе на някъде този въздух. Ако не ти харесват меките връзки в Практикер има пластмасови тръби. Има всякакви кривки за завои и снадки. Те изглеждат малко по-добре от меките връзки и можеш да ги прекараш над шкафове за да не се виждат.
Цитирай

София

Принципно повечето "нормални" абсорбатори могат да работят и в такъв режим, да връщат въздуха в стаята, а не в комина. Има химически филтър, който би трябвало да улавя миризмите. Доколкото знам издържа около половин година. Не знам обаче какво става с влагата - вероятно и тя се връща в помещението.

Определено мисля, че е по-добре да намерите начин да изкарате въздуха навън.
Цитирай

Springfield, VA

Не е възможно да има абсорбатор с тръба към комин или към където и да е. Ако имаше такава възможност, нямаше да питам за другият вид абсорбатори  Wink

Сега сме без. Мисля, че поне малко по-добре ще е ако сме с такъв, който е с филтър, пък било то и да връща част от въздуха в стаята...така или иначе сега целият въздух, мазнини и миризма си отиват в помещението.....

Предполагам, че филтърът се подменя през определен период от време?!
Цитирай

Велико Търново

Моят е такъв и съм доволна. Ползвам го вече 4 години и нямам проблем. Аз също нямаше как да изкарам въздуха навън затова се спрях на този тип. Филтъра го сменям на 3-4 месеца, за да не се натрупват миризми и нагар. Той не е скъп- около 16 лв беше
Цитирай

Sofia

Това ми е най-големия проблем в къщи! Питала съм къде ли не - нищо смислено не са ми отговаряли. Въздуха си се връща в помещението и не бих казала, че имам някаква полза от тоя аспиратор! Пускам го за успокоение - да го чуя, че бръмчи..... Слагала съм филтър с незнам си какъв въглен - нищо! Комин му е майката, ама при нас няма как....ще се сменя апартамента Wink!
Цитирай

BG

нашият е изведен навън. комин искахме да ползваме, но се оказа, че няма как да стане. пробива се голяма дупка в стената със специална машина и готово! съседите не са се оплаквали, че мирише, а и аз съм готвила акто е имало дрехи на тарасата и не са се вмирисвали/е, не съм ги слагала точно под отвора, а малко по-отстрани/  Peace с въглен се отказахме да взимаме, защото за тях май нямаше особено добри отзиви
tanya.d, нашият аспиратор като ги монтираха същото правеше /даже бях пуснала тема във форума/ но го нагласихме.
Цитирай

Springfield, VA

Моят е такъв и съм доволна. Ползвам го вече 4 години и нямам проблем. Аз също нямаше как да изкарам въздуха навън затова се спрях на този тип. Филтъра го сменям на 3-4 месеца, за да не се натрупват миризми и нагар. Той не е скъп- около 16 лв беше

Tи си единствената, която е доволна, кажи повече подробности, моля те- марка, модел, цена....ей такива работи, както и къде мога да намеря такъв аспиратор (има ли в Техномаркет и Технополис?)

Благодаря!   bouquet
Цитирай

София

Родителите ми имат такъв аспиратор, но много стар, помня, че не сме имали проблеми с миризмите, но не помня за влагата. Моля ви, кажете ми тези астиратори абсорбират ли влагата, защото мисля след Нова година да го взема в сегашното си жилище, че от готвенето се кондезира влагата по плочките в кухнята и сутрин имам огромни локви на пода....Ужас!
Ако някой знае и друго решение за улавяне на влагата ще съм благодарна!!
« Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 12:30 от migito »
Цитирай

Велико Търново

ЕЛЕКТРОЛУКС от Техномаркет го взимахме, но нямам спомен за цената, щото пазарихме и други неща тогава. За влагата - никога не са ми се запотявали плочките Peace
Цитирай

София

У майка ми са с такъв. Явно е скапан самия аспиратор, щом има и доволни, но онзи никаква, ама никаква работа не върши, освен да вдига шум Mad
Цитирай

моя е такъв
Определено има полза от него
Цитирай

Springfield, VA

моя е такъв
Определено има полза от него

Моля ви, казвайте какви са ви аспираторите! Особено за тези, които сте доволни от тях  Peace
Цитирай
Много съм доволна от моят, испански е, ТАУРУС, много мощен - 900 кубика, като е включен абсолютно никаква миризма не остава, може даже и да се пуши като е включен, никаква миризма и на цигари, всичко изсмуква отлично. Струва 230 лв в Технополис. Не бих го заменила за никакакъв друг.
Цитирай

София, кв. Редута

Cool да се разпиша и аз

Конелиано - два филтъра се набучват от двете страни на мотора - 16 лв струват общо
моят е тапосан по средата на боксониерата ми
ето това е:

220 лв
 Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.