Учихте ли го да пълзи или си започна самичко?

  • 3 113
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Ники е на 8 и 1/2 месеца, но изобщо не прави опити да пълзи или да се изправя по кошарката си. Като го сложа легнал само се търкаля като буренце от гръб по корем и обратно. Мога ли да му помогна да се научи да пълзи или да го оставя на мира. Thinking

# 1
  • Мнения: 46 438
Не съм я учила на нищо, когато стана готова го направи:
- на 11 месеца се изправи, хваната за кошарата
- на  1 година започна да пълзи
- на  1г. 2м. и 2 седмици проходи

# 2
  • Мнения: 2 936
когато лежеше по корем си слагах дланта на петичките-така леко я побутвах и това и харесваше...
за изправянето-започна много късно защото спеше в кошара и нямаше как да прави опити да става.......по-точно опитваше се,но мрежата подаваше и тя падаше.предполагам че дървеното креватче с решетки повече научава детето да се изправя само.
Алекс проходи на 1г.и 15 дни,а месец по-късно вече беше стабилна!

# 3
  • Мнения: 5 393
Не съм го учила.Иво първо се изправи и почна да ходи държейки се за мебелите, после на морето се научи да пълзи на пясъка, и накрая проходи на 1г и 2 м.

# 4
  • Мнения: 4 915
Не.
На 8 месеца започна да пълзи на корем, после се започна да лази на 4 крака.
После се изправи - на около около 10-11 месеца, започна да пристъпва покрай мебелите и на 1 година и 1 месец проходи съвсем уверено и стабилно.

Не съм я учила, не съм я насърчавала и подтиквала - оставих я да се учи и да прави тези неща сама, когато бе готова и физически зряла за тях.

Някои деца изобщо не пропълзяват, а направо се изправят, не се тревожи.

# 5
  • Мнения: 62
Това ми е второ детенце - момиченцето ми е на 8 години. Тя изобщо не пропълзя, направо проходи а на мен са ми мн интересни като пълзят. Но ти си права Никол - по отношение на децата и аз винаги съм разсъждавала така. Когато му дойде времето всичко ще си дойде на място.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не съм го учила, нито насърчавала за нищо.
Пропълзя на 5 месеца.
Изправи се на 6 и половина-7.
Проходи на 9 и половина.

Всяко детенце се развива различно, не се притеснявай. Аз също мисля,че децата трябва да бъдат оставени да правят тези нещи сами, когато са физически готови за тях.

# 7
  • Мнения: 936
Детето само ще започне, когато му дойде времето. Дъщеря ми проходи, и след това попълзя малко. А синът ми сега е постоянно в движение, все пълзи нанякъде. Сам се е "научил".

# 8
  • Мнения: 1 382
И Мартин е 'самоук' в пълзенето. Научи се на 7-8 месеца, сега вече ходи

# 9
  • Мнения: 1 910
То детето само си знае кога и какво.  Grinning

# 10
  • Мнения: 601
И аз така мисля.
    Моя Мони лази с ръцете и краката от 7 месечен.
    Ще се научи разбира се,можеш да му покажеш на детето ,няма да е лошо

# 11
  • Мнения: 619
Дъщеря ми ниkoгa не e пълзялa,a малкия пропълзя нa 7 месеца.
Не съм го учила.

# 12
  • Мнения: 4 399
И да искаш не можеш да го научиш да пълзи. Затова не се притеснявай. Много е хубаво че се върти толкова много, остави го да прави точно това щом му харесва. Това е което трябва да прави на тази възраст. Първо трябва да усъвършенства въртенето, а после сам ще се вдигне и ще започне да пълзи.

# 13
  • Мнения: 5 183
Не съм го у4ила. На около 11 месеца запо4на да пълзи, преди това се опитваше да кра4и, хванал се за нещо. После се отказа от опитите си за вървене и пълзя, докато не стана на 1 година и 4 месеца. Тогава проходи.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 129
Сина ми е на почти 8 месеца. Не съм го учила. Но го оставям на кревата и му слагам играчки пред него така, че да се опитва да ги стигне. Той пълзи назад. Все още не може напред.
В къщи е студено и не го пускам на земята, но при майка ми си пълзи по килима. Понякога когато не може да стигне нещо започва да се пробръща от гръб по корем и се извъртва и го стига. Бебетата са много напористи, когато си харесат нещо.

Общи условия

Активация на акаунт