Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Цветарство и градина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Момичета преди пет дена си купихме елха с корени от разсадник,но започнаха да и капят игличките.Имам съмнения,че е малко пръста,защото е наклонена и определено и липсва пръст,но ме е страх да я вадя от саксията.Друго което се сещам е,че в къщи е много топло.Дали е от това? Посъветвайте ме нещо моля ви.  bouquet
Цитирай

Burgas

Най-вероятно на елхата ти и е топличко във вас Sad За да компенсираш проблема с температурата поливай по-обилно, а още по-добре опитай се, ако нямаш лампички по нея, да я пулверизираш през ден Smile
Успех
Цитирай

София

Като знам как ги вадят от разсадниците... Crazy
Колко е голям съда в който е сложена, и останала ли е коренова система изобщо?
Ако имаш възможност го премести в по-голям съд с хубава почва. Дръж го на по-хладно.
Дръвчето ако е скоро извадено и сложено в малък съд е съвсем нормално да преболедува(да поизсъхне тук там).
 Минавам всеки ден покрай един цветарски магазин и отвън сега наредили коледни дръвчета (смърч) Ами като гледам колко са високи дръвчетата и колко с им малки саксийките - все едно отсечено дръвче продават. Crying or Very sad
А сигурна ли си че е елха -много рядко се продават истински елхи, най-често смърчове, за които е характерно по-бързото окапване на игличките (при отрязано дръвче).
Цитирай

София

Благодаря ви момичета!  bouquet Изнесох я на балкона,а утре ще купя пръст да я присадя в по голяма саксия.Мисля да взема и тор за подхранване. Иначе съда не е много малък-висок е около 25 см.,но и елхата е 160 см.Може и да е смърч,а те по различно ли се гледат? Доколкото знам смърча е с по къси иглички,то и нашите са къси Crazy
Цитирай

София

Разликата между елата и смърча, най-лесно се открива в листата им. При елите иглиците са по- плоски с две бели ленти от долната страна. При смърчовете иглиците имат ромбовидно напречно сечение.

това е ела

смърч
Цитирай

София

Значи е смърч WinkБлагодаря.Сега говорих с един мъж,който се занимава с елхи и ми каза,че не е от топлината,а по скоро от корените.Може би е отрязан някой корен,ако изобщо има корени Sad Неговия съвет е да я наторя,пък ако оцелее... Tired
Цитирай

Burgas

SmileИзвинявай за любопитството, emi jamie, но това да не ти е професия или просто хоби Blush
Цитирай

София

SmileИзвинявай за любопитството, emi jamie, но това да не ти е професия или просто хоби Blush
Very HappyПрофесия - ландшафтен архитект.
Да не си колежка? Wink
« Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 16:51 от emi_jamie »
Цитирай

софия

а работиш ли по професията?
Цитирай

София

а работиш ли по професията?
Да, но в момента съм майчинство и... не съм се преработила така да се каже Laughing
Цитирай

софия

значи може да познаваш някой от колегите ми Laughing....`Флорекс` познато ли ти е?
Цитирай

Burgas

Very Happy Коя година си завършила? Аз приклучих преди 3-4 години с университета Very Happy
Цитирай

София

...
« Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 20:33 от emi_jamie »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.