Всичко необходимо за цялостен ремонт

  • 2 831
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 970
ЗДравейте,След около месец  започваме цялостне ремонт и обзавеждане на новото ни жиилище ooooh!.От сега съм полудяла..... Crazy.Кажете ми о ткъде, какво да пазаруваме- става дума за  страоителни материали, настилки( паркет, ламинат, теракот...),обзавеждане( за баня, кухня ,мека мебел......) абе- вси4ко
Някои неща мислим сами да си направим ,но  все паки и  майстори ще са необходими,така 4-е и такива търсим.
И всичко това трябва да е на разумни( разбирайте ниски) цени Rolling Eyes
Ще ви бъда безкрайно благодарна за всеки съвет,който  мооце да ми дадете Praynig.А ако ми дадете и ориентировъчни цени.. Hug
Забравих да кажа 4е става въпрос за София.
Ами - това е !   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 655
И аз съм на тази вълна в момента, давам ти координати на магазините от които ние пазаруваме, а също и линкове с други магазини в София.
За теракот, щом трябва да е на добра цена, тогава български от КАИ: дистрибут& … 86;ри, ние една част взехме от един магазин на Сточна гара, а друга част от Сико на Ботевградско шосе.
Паркет: взехме от ДЕМЕТ паркет, още не е поставен, та немога да изразя мнение. По късно ще напиша координатите на магазина им, че не се сещам в момента. Други магазини за паркет: Бараж-инж, Даяна паркет (дистрибутори на ЕЛА Севлиево и лаковете и препарати за паркет на водна основа - Бона Х, NS паркет, Spice паркети, Паркети Ми … 85;ов. В повечето магазини има всякакъв вид паркети - от естествен, през трислоен до ламинат. Друг магазин за трислойни паркети : Канор, в момента имат добри промоции, магазина е срещу хотел Плиска.
Санитарията си купихме от Видима Идеал, магазина им на ул.Оборище,други дист … 92;ия
Майстори мога да ти препоръчам за лепене на теракот, ако искаш пиши на лични.
Мека мебел си взехме от КОМО. Ти каква точно мека мебел търсиш? Разходи се в Айко, Комо, Арон, Еником М... има голям избор.

# 2
  • Мнения: 4 970
svetla1,Благодаря ти за информацията  bouquet
Мека мебел ще ми трбява- ъглов диван, по възможност с механизъм newsm78. И за да като гарнитура все пак- може табуретки към него или от онези тип лежанка Thinking
За паркет- още се 4удим м/у ламинат и естествен,но заради по-лесното и бързо поставяне клоня към ламинирам. Има и хубави такива.Казваш 4е 4акаш да ти поставят твоя паркет- от фирмата, от която сте го закупили ли ще го поставят? или и за това трябва да търся отделен майстор .Знам  4е не кой-знае ккава философия, слушайки  хора, които са се справили сами,но нямаме време с мъжа ми, а и аз с бебка.... Rolling Eyes
За коридора- засега съм се ориентирала към гранитогрес,но  събирам още информация по въпроса

# 3
  • Мнения: 1 655
Повечето магазини за паркет предлагат и монтаж, някои са се поизхвърлили в цената на монтажа обаче. Магазина, от където купихме паркета не предлага, та търсих друга фирма за монтаж. И ние първоначално се бяхме спрели на варианта ламинат поради бързото му поставяне, притискат ни обстоятелствата да се изместим по-скоро в новото жилище, но в крайна сметка си променихме решението. Монтажа и лакирането на естествения паркет се извършва в рамките на 2 дена, новите лакове се отмирисват за 1 ден, единствено трябва да се предвиди време за престой на паркета в помещението, където ще се монтира.
Дивана ни е ето този: , издърпва се напред а гърба пада, получава се огромна спалня.
Други разтегателни дивани : Велга, Камбо

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 11:35 от Svetla1

# 4
  • Мнения: 474
Здравей,
Първо те съветвам да се заредиш с изключително търпение и непукизъм, иначе в края на ремонта ще си кълбо от нерви.  Simple Smile Разправията с майсторите и цялата мръсотия след тях са просто част от емоцията "ново жилище"  Laughing.
При нас излезе приблизително така:
хола, трапез. и кухня - с гранитогрес, който купихме от 1 магазин до х-л Амбасадор. Гранитогресът е испански, но 2-ро к-во. Цената беше около 26 лв./кв.м. За съжаление ни излъгаха какъв е дефекта за 2-ро к-во и се оказа, че плочите са с изкривявания.  Twisted Evil
спалня и детска - лам. паркет от ф-ма "Лия"- сключихме договора на Стройко и ни излезе с отстъпката 12.90 лв/ кв.м.. С допълнителните консумативи- лайсни, первази, ъгли и др. още около 100 лв. Доволни сме от монтажа, спазиха срока.
коридор- теракот- турски от Санекс. Не помня цената, но беше 1-во к-во и стана много добре.
баня- всичко без ваната взехме от Рока. Излезе ни около 2500 лв.+ вана. За поставяне на плочките ни взеха 12 лв./кв.м. За поставяне на мивка, тоал.чиния, вград.казанче и ваната- общо 200 лв.
Спалнята поръчахме по проект от фирма Севрол. С отстъпката на Стройко ни излезе 2600 лв., като гардероба е с плъзгащи врати, а спалнята е за най-големия матрак и с механизъм. Има и ракла, н.шкафчета и едни рафтчета. Ние си я начертахме и те само я изпълниха. Много съм доволна от к.во, срок.
Кухнята поръчахме уж при приятелска фирма. Ужас! Не искам да говоря! Мъжът ми си я оправя малко по малко. Платихме им само материалите. Голям скандал беше!  Mr. Green
До тук сме стигнали.  Laughing Сега сме на етап корнизи, пердета, маса, столове и т.н. + холните неща.
Дано съм ти била полезна с нещо и ако имаш други въпроси- питай!
Успех! Все пак е удоволствие да си правиш дома!  bowuu

# 5
  • Мнения: 87
за баня - www.ceramix.bg . Аз от там съм си харесала, но ми е още рано за покупки Simple Smile. За ново строителство не се препоръчва естествен паркет, заради влагата може да се надуе.
Аз съм фен на стройкото, там не само има всичко на едно място, но и правят доста добри отстъпки - 5-10%. Ако можеш да чакаш до тогава, следващото е март месец някъде.

# 6
  • Мнения: 1 655
Да добавя за естествения паркет и новото строителство, понеже и този въпрос проучвах доста. Фирмите, които монтират паркета имат специални уреди за измерване на влажността на замазката. Желателно е да се направи това замерване, за да се установи годна ли е замазката за полагане на естествен паркет.

# 7
  • Мнения: 474
И аз да добавя моето мнение за паркетите и ново строителство- да, всички фирми измерват влажността и едва след това поставят паркета, но според мен опасността при новото строителство е от течове и допълнителни проблеми, при което ако се надуе естествен паркет - става много сложно пренареждането. И доста по-скъпо излиза всичко. Ние избрахме ламинат именно по тази причина- дори и нещо да стане, ще се сменят няколко плоскости. А като се нанесат всички съседи и се обживее блока, след 2-3 години може и да направим естествен.

# 8
  • Мнения: 138
А можете ли да ми препоръчата фирма за цялостен ремонт?За София става дума както и вреем за което работят и ориентировъчни цени.
Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт