Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора
Здравийте майчета ,
   от четвъртък ме измъчва един въпрос но нямах време до сега да ви запитам
    Ходих на преглед с направление за да мога да ползвам болничен и там екаря ми изписа folacid 3*1 на ден -това прави 0,015 mg но аз реших да пия 3*2 та дори и някой ден 4 пъти за да стане горе долу 0,400 mg Поне според мен това е по-добрия вариант . Моля ви поправете ме ако греша , защото аман от доктори
      Забравих да кажа че съм в10,5г.с.
      Но, има и още . В началото ходих на часно , тогава бях още в 4 г.с. там пък ми казаха че вече било късно за фолиева киселина и ми изписа Матерна която пих по 1 на ден . Сега като поизчетох повече взех да се притеснявам че фол.к/на в нея е поне 2пъти повече от нормалното , а доколкото знам по опасно е да има излишък от колкото недостиг
Цитирай

Варна

Не съм чувала за вреда от фолиевата киселина, дори и в големи дози...
Цитирай

София

аз лично пия фолиева киселина по 400 микрограма на ден. И мисля, че ще я пия до 20 г.с. Въобще не е късно като си я почнала (е, можело е и по-рано, но по-добре по-късно отколкото никога). Специално за фолиева киселина мисля, че няма проблем ако си прекалила, не е токсична, за разлика например от витамин А. Но все пак се придържай към 400 микрограма.
Матерна моята докторка каза чак след 3 месец.
Цитирай

Пазарджик

Аз въобще не пих фолиева киселина, но ядях много храни, богати на фолиева киселина. Тя наистина е добре да се пие в началото на бременността /4 г.с. си  е баш начало на бременността/, особено при рискова бременност . А после обикновено предписват Матерна /след 14 г.с./. Но много жени не понасят Матерната и не я пият. При всички положения аз съм привърженик на приема на естествени витамини, ако нямаш някакви здравословни проблеми, разбира се.  Въпреки че folacid си е витамин, все пак по - добре първо попитай лекаря защо ти е предписал да пиеш по толкова малко и после увеличавай дозата. То всички тук сме едни спецове...Така че най - добре е лекар да ти даде съвет.
Цитирай

Spain

никак не е вредна аз пих до края на бременността
виж какво намерих и 6те ти го напи6а  , отнася се за фолиевата киселина + вит В12
второ тримесе4ие - препоръ4ва се употребата за намаляване на риска за спонтанен аборт , преждевременно раждане ,закъсняване на развитието на плода
трето тримесе4ие и кърмене - има  антианими4но действие
 не знам как фолиевата киселина може да се набавя от храни в достатъ4но коли4ество, затова и я дават като драже защото ина4е е недостатъ4на
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

През цялата бременност пих Матерна и фолиева киселина с желязо.Мисля, 4е не е проблем ако пиеш пове4е фолиева киселина, лошо е ако недостига.
Цитирай

непостоянно

Аз пия фолиева киселина по 400 мг на ден (по предписание на доктора ми) и знам, че това е необходимото количество при бременни. Така че спокойно можеш да си я пиеш! дори за по-лесно можеш да си купиш такава, която е 400мг по принцип за да пиеш по 1 таблетка на ден и да не ти се налага непрекъснато да се притесняваш да не пропуснеш някое хапче Wink  Тази от 400мг. се казва Neopholic Acid и струва около 4лв. (съдържа 90 таблетки).
Дано съм била полезна Smile Леко бременеене ти желая!
Цитирай
Фолиевата киселина се препоръчва да се започне още преди забременяването (когато то се планира, разбира се) и да продължи до 3-тия месец на бременността. Това е критичният период, защото тогава се развива нервната система на бебето, и фолиевата киселина предпазва от вродени дефекти, като например дефект на невралната тръба (spina bifida). Обичайната дневна доза е 400 микрограма дневно. Спокойно можеш да я вземаш заедно с Матерна. Фолиевата к-на в Матерната е 1 мг, но не се усвоява добре, така че по-сигурно е да се взима чиста фолиева киселина. Neopholic е добър избор, вместо българските продукти, които са със съмнително качество.
Цитирай

Sofia

Излишъкът от фолиева киселина се изпишква, така че няма за какво да се притесняваш. Хубаво е да се пие 1-2 месеца преди забременяването (ако е планирано).
Лека бременност!
Цитирай

Велико Търново

Не се притеснявай,не можеш да предозираш фолиевата киселина в организма,както вит.С-ненужното количество се изхвърля.Препоръчителната доза е 400 мг.
Цитирай
Благодаря ви много  по-спокойна съм , но наистина мисля че трябва да си взема по-силна , с тази която пия в момента , като сметнах по-добре , не поемам повече от 0,040mg а това май е по притеснително
Цитирай

София

Цитат на: нели
Здравийте майчета ,
   от четвъртък ме измъчва един въпрос но нямах време до сега да ви запитам
    Ходих на преглед с направление за да мога да ползвам болничен и там екаря ми изписа folacid 3*1 на ден -това прави 0,015 mg но аз реших да пия 3*2 та дори и някой ден 4 пъти за да стане горе долу 0,400 mg Поне според мен това е по-добрия вариант . Моля ви поправете ме ако греша , защото аман от доктори
      Забравих да кажа че съм в10,5г.с.
      Но, има и още . В началото ходих на часно , тогава бях още в 4 г.с. там пък ми казаха че вече било късно за фолиева киселина и ми изписа Матерна която пих по 1 на ден . Сега като поизчетох повече взех да се притеснявам че фол.к/на в нея е поне 2пъти повече от нормалното , а доколкото знам по опасно е да има излишък от колкото недостиг

И аз пия фолиева по 0,4 и ще я пия до 20-22 седмица поне...Не се притеснявай, не си си навредила, имай в предвид че при жени, които вече са имали дете с вродена аномалия дозата е 4гр. ма ден, т.е. 10 пъти повече...Моята лекарка отрича Матерна защото тя съдържа вит.А, който е вреден по време на бременност....
Цитирай

Ruse

_мира_ ,
 а защо е вреден витамин А, това не го бях чувала  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Цитирай
Цитат на: beboranka
_мира_ ,
 а защо е вреден витамин А, това не го бях чувала  Embarassed  Embarassed  Embarassed

Витамин А не е вреден по принцип. Вреден е, ако се приема в доза надвишаваща препоръчвания дневен прием, който е от порядъка на 2700 IU/ден. Във високи дози вит. А е тератогенен, което означава, че може да причини редица дефекти в плода - мозъчни, лицеви, мускулноскелетни, на пикочната система, на очите. Затова при бременност - не повече от 3000 IU/дневно. Мисля, че толкова беше съдържанието на вит. А в Матерна.
Цитирай

Пазарджик

Относно вит А. Да уточним , че не става въпрос за Провитамин А /бета каротин/, който се съдържа в морковите! Така че сокче от моркови даже си е много полезно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора