транс-фонтанелна ехография ?!?!?!

  • 2 630
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте !
Става въпрос за 24 дневната ни дъщеричка..Приеха я в болница с висок билирубин - 250 единици и едва 20 грама наддаване от деня на изписването..В момента е на системи и зхранителни добавки /FrisoPepp/, + фенобарбитал /ако не греша в изписването/ за жълтеницата. След първите няколко дни, вече билирубина е спаднал значително /със 100 единици само първия ден/, и теглотой е вече 3,200 грама/при влизане в болницата бе 2,870г/ ...
Та за изследването - искат да й правят транс-фонтанелна ехография за да се уверят, че няма някакви вируси ...Казаха, че е много малко вероятно в предвид добрите резултати, но все пак искат да го изсключат като вариант...
Някой може ли да ми каже нещо повече заа изследването ?
Може ли да навреди на здравето на 24 дневно бебе ?
Също така заради приема на фенобарбитал, отложиха ваксинациите за да не натоварват допълнително черния дроб. Може ли това да окаже някакво неблагоприятно влияние в бъдеще ?
Благодаря ви предварително !

# 1
Цитат на: Boil
Та за изследването - искат да й правят транс-фонтанелна ехография за да се уверят, че няма някакви вируси ...Казаха, че е много малко вероятно в предвид добрите резултати, но все пак искат да го изсключат като вариант...
Някой може ли да ми каже нещо повече заа изследването ?
Може ли да навреди на здравето на 24 дневно бебе ? /quote]     Използва се апарат,който е на същия принцип като ехографа,с който са гледали бебето по време на бремнността ти! Т. е. няма нищо опасно за детето!

# 2
не се притеснявай- както ти казаха- нищо страшно за детето от апарата- точно като видеозона е само дето не го слагат на корема а на главичката- на фонтанелката. Само ще се наложи да задържиш главичката на детенцето да не мърда известно време-най много минута -две. Но пък фенобарбитал за жълтаница.... или аз не знам добре или нещо те мотат докторите. По принцип това е нещо като успокоително.... Дано да греша, но все пак питай повече...И настоявай за подробен отговор и второ мнение..........Успех

# 3
  • Мнения: 1 581
На моя син са му правили около 10-15 трансфонтанелни ехографии, напълно безопасно е, първата на 2 седмици (при това недоносен). Трябваше само да се държи главичката на бебчо, а моят хич не обича и много се дърпаше и няколко пъти много рева. Няколко пъти спеше - и дори не се събуди, от което съдя, че не е дори неприятно, понеже леко му натискат фонтанелата все пак.
Относно ваксините - на нас първата ни беше на 7 месеца, така че не се притеснявай. Има много случаи, в които се отлагат ваксините дори и за повече време.
Стискам палци всичко да е наред!

# 4
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравей!
Нямам предства защо са назначили фенобарбитал на детенце,което има по-засилена жълтеница.Ако само това е проблема,просто няма смисъл.
Фенобарбитала е от групата на Барбитуратите,които са антиконвулсивни препарати.Моето дете приемаше фенобарбитал заради гърчовете.Но след като го спряхме ,се почувства много по-добре.
Трансфонтанелната ехография  е изследване,което няма да навреди на бебчо,но мисля че е редно да те информират за абсолютно всичко.И ти не се притеснявай да питаш-детето си е твое.Ако искаш пиши ми бележка.
Давам ти и линк към тема със същия въпрос от друга мама.
ПРОБЛЕМИ С ЖЪЛТЕНИЦАТА

# 5
  • Мнения: 4 414
Високите нива на билирубина могат да увредят мозъка. Това е причината да ти назначат трансфонтаниална ехография. Трансфонтаниалната ехография е най-обикновен видеоозон през фонтанелата на бебчето и е абсолютно безвредна.
Фенобарбиталът помага на черния дроб да обработва билирубина. Изключително важно е детето да го взема, защото доколкото разбирам вашият билирубин е доста висок.
Лаура и Бееп са обяснили действието на фенобарбитала тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13149&start=0

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Другите мами вече са ти казали че няма нищо опасно във ехографията и вземинате она фенобарбитал. Аз само ще добавя че давам фенобарбитал със съгласието на две лекарки, които мислят че е безопасен и няма дори привикване към него. А що се отнася до ваксините ние дори сме освободени завинаги от коклюш и очакваме да ни освободят и от другите живи ваксини, защото предразполагат към гърчове и епилепсия. Ако ти е попадал онзи ден дори 24 часа там мернах статия по въпроса - пишеше колко деца са развили епилепсия вследствие на имунизации. И понеже ми е притеснено че не е ваксиниран, говорих с лекарка във института по педиатрия, която ми обясни че живите ваксини са за болести които не се срещат често и се правят задължително от държавата за да се предпази населението от епидемия. Затова те освобождава комисия и не е по желание. И понеже едва ли при толкова ваксинирани ще има епидемия по-добре ако детето е предразположено към проблеми да не му се правят някои ваксини за да не се разболее със сигурност от епилепсия или кой знае какво друго.

Общи условия

Активация на акаунт