Заедно със ФЕВРУАРСКИ сечко, трябва да посрещнем малкия си бебчо!

  • 11 134
  • 253
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
                                   


      

 
01.02
          joya  stork-girl
          stefani29, София    stork-boy
02.02
           ina_25_  stork-girl stork-girl
03.02
           TheaFea  stork-boy
           veni9, Димитровград
           sofy  stork-boy
           petiospety, София
05.02
          rosenna, Бургас   stork-girl
          toni_ls
          nnnn stork-boy
06.02 
          sier   stork-girl
          бен  stork-boy
          hrisito, София   stork-boy
          Cvetelinka  stork-boy
          Gema     stork-girl
07.02
          kiselina   stork-girl
          vmania4ena
          Maimun4e, София
          Enserenity
09.02
          dar_ina
          kader, New York
10.02
         Fruclichka
11.02
          radostche, Пловдив
          Мяуче   stork-girl
          belami81, Пловдив
12.02
          djidjo
          мишка77  stork-boy
13.02
          po-pi, Русе   stork-girl
          Daniellka, Бургас
14.02
          Никит@, София
          anima, Варна   stork-girl
          Petrova_   stork-boy
          AniPA , 24 г., София  stork-boy
          Stich 
15.02
          nina j  stork-boy
          bzepic, Словения   stork-girl
          moremer   stork-girl
          Presiqna   stork-boy
16.02
          galastra  stork-boy
          Let   stork-boy
17.02
          jas.min   stork-girl
          ekaterina II 
18.02
          karmelita, София
          galq86
          Яшо   stork-girl
19.02
          lony stork-boy
          zyb4ence
20.02
           badem   stork-girl
           delight 
           Милена*, Варна   stork-girl
           pepeliashka  stork-boy
21.02
           anim, София   stork-girl
           rene_rs, Русе     stork-girl stork-boy
           mama_Moni , Варна, 26 г.
           MariaKG, 27г. София    stork-girl
           rosalinda79R
22.02
           irina* , Варна,
           bambyy stork-girl
23.02
           joji   stork-girl
           Stuny, Варна
24.02
            green_dawn, София  stork-boy
            Bibi2202  stork-boy
            KATZAROVA 
            Desitta_P 
25.02
           simantro  stork-girl
           Златомира, Варна
26.02
           ira72, София   stork-girl
           Daisy6, София stork-girl
27.02
          sky angel, Варна   stork-boy
          baby doll, Варна   stork-girl
          black angel, София   stork-girl
          monietty
          Ivva, Русе stork-girl
28.02
          Maktub,София  stork-boy
          bopsi, Добрич 
          Jenny_Art , 29г.  stork-boy
          tipd   

Очакваме 77 !25 и 24 !

Останалите 28 за сега са   !
 
Ако някой съм пропуснала, да ми пише!  Ще бъде добавен! 

                                               
                                               
Ноемврийски февруарчета
27.11. мама Blaga - 2 момичета 720 и 750 гр.
                                               
НАШИТЕ СНИМКИ ХУБАВИ

потребител: fevruari
парола: 2007

  Предишни теми:
Хайде февруарки. Смело напред
Малък Сечко е далече, мъничко е още февруарското човече...  
Февруарски сняг ще ни затрупа, бебчо във кошарката ще гука!
Февруарски виелици ще веят, бебешки усмивки ще ни греят!
Няма радост по-голяма, от това да бъдеш ФЕВРУАРСКА мама!
ФЕВРУАРСКИЯТ ни бебчo сладък, за деня на влюбените ще да е подарък!
ФЕВРУАРИ наближава вече,още толкова остава,за да гушнем малкото човече!
ФЕВРУАРСКИ студ навън ще свива, мама сладко бебче вкъщи ще повива!
Времето отминава,февруари приближава и коремче наедрява!
  ФЕВРУАРИ е далече, а пък бебчо рита вече!
  Риткащи ФЕВРУАРСКИ човечета, гушат се в на мама коремчета!
Снежинки ФЕВРУАРСКИ ще хвърчат и бебчета ще зареват!

          .

  Предложения за нови теми:
1. "Февруарски сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее."
2. "Мама без търпение е вече да си гушне февруарското човече!"
3. "Мама гали щръкнало тумбаче, вместо него, февруари бебчо във кошарката ще плаче!"
4. "Вятър вее, студ сковава, а до Февруари мъничко остава!"
5. "Февруари наближава, бебче все по-силно шава"

  Интересни линкчета за разглеждане!
Определяне пола на бебето!
Интерактивен календар на бременността!
Филмчета! 1. info mama; 2. videos

Календар на бременността по седмици
Интересно филмче!
ПРОГРАМА "МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ"
Детски зодиак!
Сак за родилния дом
Йога и бременност
Бебето в сантиметри
Калкулатор на бременни килограми по седмици


                             



Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 14:00 от wish

# 1
  • Мнения: 2 096
Разписвам се в новата темичка, че ей сега пак ще ни резнат, че сме си прехвърлили лимита от 15 страници.
Давам отчет от моя преглед: нашето бебе е 100% мъж.. При това доста голям. Всичко си му е наред и си се развива добре. Нямам белези за стареене на плацента и се е обърнал надолу с главата, но все още щял да се върти, защото главата му не е в таза все още. Забележителното е, че е с 2 седмици по голям от възрастта си. По размери отговаря на 32-ра седмица, а аз съм 30-та. Доктора каза че по големите му размери могат да означават две неща: 1. бебо ще ни зарадва за св. Валентин или 2. бебо ще се роди поне 4 кг. Аз незнам добре ли е това или зле. Голямо бебе трудно се ражда ама пък по-добре голямо от колкото малко. Реших да не пия никакви витамини, че от тях бебетата наедряват, а ние очевидно нямаме нужда. Ще си ям плодовете и това е.
За контракциите: и аз си мисля че няма нищо лошо в подготвителните контракции стига да не са начесто. Само че аз още незнам какво е контракция, което малко ме тревожи.
Лека вечер на всички!

# 2
  • Мнения: 958
айде и аз да се разпиша:)
Добро утро от мен
Днес се събудих много стртанно изцяло лежах по корем, преди да забременея само така спях, ама сега се въртя ту наляво ту надясно и ми е доста неудобно, дано не съм притиснала бебето ама не даваше признаци че е недоволно, всъщност като се замисля днес хич не е мърдало.
И аз съм на парти довечера и се чудя дали ще издържа ама ще ида че ми писна да си седя в къщи пък колкото толкова ! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 718
И аз да се разпиша в новата темичка.  newsm68

# 4
  • Мнения: X
Хелоу и от мен!
Днес бяхме на у-щето на тема- "Къпане, масаж и обличане на бебето". Беше готино, снимки очаквайте утре...Искам да кажа едно голямо ИЗВИНЯВАЙТЕ!!!  Praynigна Мяуче и AniPa задето се разминахме с ходенето до фотото. Почуствах се много неудобно, ама не съобразих моите с плановете на половинката и така. Съжалявам още веднъж за конфузната ситуация, която създадох!
Wish, радвам се за вас-нещата се нареждат, виждаш ли. След всяка буря изгрява слънце. Усмихвай се и се радвай на празниците, изпращайки тази наистина емоционална за теб година. Желая ти спокойствие през следващата, няма да скучаеш с бебо- сигурна съм. Grinning
Звъннах днес в Шейново- резултатаите ми за секрета са добри,  Peaceнаправо не можах да повярвам. Сега съм спокойна, поне до следващата емоция там.
За цигарите: в дом, в който не се пуши, наистина 1 запалена цигара прави мазало. Точно с АУСТ, не можах да измириша гадната смрад около 3 дена, преди няколко седмици, когато един съсед най- нахално си е позволил да пуши (нямаше ме у дома, иначе щеше да види той) #2gunfire. А държах почти по цял ден прозореца отворен и редувах с пръскане- не стана. Чудя се дали няма да стане с тези пръчици дето се палят...Наистина незнам. И аз пушех преди, но сега станах върл враг на цигарите  Twisted Evil. Надявам се така да продължавам!
Засега това от мен! Хубав ден и до скоро!

# 5
  • Мнения: 43
Ski angel много ти благодаря за това, че си обяснила подробно как става лекуването с хомеопатичните лекарства.Аз пия Сутал, но честно казано не знаех , че не трябва да се яде и пие нищо 2 часа.Благодаря ти много.Да чукна на дърво, но днес кашлицата е значително по малко.
Bopsi за гърло си вземи Ефизол  аз много ги мразех тези хапчета още от малка, но имат ефект, също така мед със смлян черен пипер разбъркваш хубаво и папкаш и третото, което знам е да ти се стича разтопен мед по гърлото т.е. отваряш хубаво устата и исипваш лъжицата с мед като меда трябва да се стича по гърлото ти.Дано някой от тези неща ти помогнат.
Чакаме снимки на мамчетата, който са били на училището тези който са качени са суперски и вие същоSimple Smile.
Това е за сега от мен.По - късно пак ще се влкюча.Приятен ден Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте и от мен Simple Smile
днес май всички са по задачки, не сте писали много. аз вчера бях на консултация, всичко е наред, даже за изминалия месец съм качила само 1 кг, че вече се бях уплашила как всеки месец качвам по 4. дано до края се задържа, че иначе лошо. като ходя вече и ме боли дясното коляно, незнам дали от качените кг или нещо друго, но досега не ме е боляло.
моя съпруг склони накрая да вземем леълцето предварително и май ще ходим другата седмица да си изберем и аз много се радвам за което. коя от вас вече си в взела креватче и какво?? да ме насочите към някой магазин? аз мисля като за начало да посетим штъркел и дибо.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 715
Привет и от мен Simple Smile
Днес за първи път бях на училището  newsm44. За първи път също така видях толкова бременни накуп Joy Много се радвам, че се запознах лично с част от вас  bouquet Досега беше само виртуално общуване.
Лекцията ми хареса. Стори ми се полезна - къпане, обличане, масаж... 2 години сам гледала малко дете, ама започнах, когато току що беше навършило годинка (това работех Grinning) За новородено доста се притеснявам Blush
После на път за работа минах през магазина на Chicco в ЦУМ - гледах новата Кортина, ама е по-скоро лятна Sad
Още не съм харесала количка, която да покрива всичките ми изисквания - комбинирана, лека, с опция за кошница, с обръщащ се кош, цяла дръжка и поне задните колела да са единични, да има покривало и дъждобран и да е в хубав цвят (евентуално за момиче Wink) Засега мисля за модел Extravagance Cangaroo май. Казвайте, ако имате по-добри идеи!
Вкъщи не дават да се пазарува предварително smile3515 Едва се преборвам - досега съм взела само 1 ританки, 1 боди и 1 играчка (и биберон на Авент от лекцията Simple Smile) Надявам се мъжът да склони към края на януари, че иначе fight
Доскоро

# 8
Да се пресединя и аз очаквам близанци 2 бременост две момичета  на 2.02.07

# 9
  • Мнения: 666
Здравейте момичета, до сега разглеждах новите снимки и ви се радвам от все сърце. Ама какви хубави тумбачета сте заформили само.  Flutter GrinningЧак ми се прииска и аз да се снимам и тази вечер ще пусна и аз малко актуални снимки.  Blush
Рене стискаме палци а ти стискай малчовците. Днес видях едни близначета на около годинка момче и момиче. Ама такива бяха бонбончовци че не можах очи да откусна от тях. Да са ти живи и здрави.
Момичета нали ще си пишем и след като родим да си обменяме вече родителски опит. Особено на тези които ни е за първи път ще имаме голяма нужда, а пък мамите на които им е за втори и трети ще удрят по едно рамо с полезен съвет. Аз знам че всяка майка се научава от какво има нужда детето й и че ще се справим с мъничетата. Въпреки всичко обаче от време на време си мисля - леле ами ако нещо пропусна или не направя както трябва...мани мани.
Хайде да не се отвличам много в писане, на работещите от вас - утре е Петък, така че насладете се на последния работен ден преди празниците. От както не работя ми липсва чуството на задоволство от петъчния ден. Лека вечер на всички. Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 666
Ина добре дошла, ще си имаме още едни близначета, това е страхотно. Пожелавам ти лека бременност до края и две много здрави и усмухнати бебчета. Hug

# 11
  • Мнения: 43
    Здравейте Simple Smile
 
Добре дошла на Ina_25_ радваме се, че има още една мама пресъеденила се към февруарската дружинка и то с близначета.Пожелавам ти лека бременност до края Simple Smile
Да ви кажа вчера отивам да си подавам документитие за лична карта / че нямаше време до сега / и всичко написано, попълнено и се оказва, че трябва да отида до общината да си извадя документ за смяна на адресната регистрация.Отивам аз в общината / аз съм от Люлин / и те ми съобщават, че са до 5 часа, а то беше 5 без 5.И днеска ходих и в общината и в паспортното и всичко мина ОК в четвъртък ще трябва да ходя да си взема новата Л.К.Simple SmileЕстествено в тролея беше блъсканица и двама дядковци пред който бях застанала се направиха, че не ме виждат и си гледаха през цялото време през прозореца, но не се и учудвам..... no Добре, че не ми се налага да патувам всеки ден с градски транспорт, че иначе щях да полудея / не, че ми пречи да седя права, аз даже отказвам понякога но все пак... /. Само ви занимавам с мойте глупости  newsm53
Аде лека вечер на всички - и да няма ранобудни Simple Smile

# 12
Здравейте и от мене, въобще нямам време да чета и пиша.Налегнала ме е много работа и ще се местим точно по празниците. И аз не мога да спя и само се въртя в леглото.Спрях всякакви хапове. Киселините излекувах с кисело мляко на гладно  Twisted Evil И аз като Скай съм напред с теглото на малката, но не се притеснявам, защото просто нямам време за това Grinning. Пожелавам на всички весело изкарване на празниците и добре дошла на майчето с близнаците. Hug

# 13
Ох, пък на мен никой не ми отговори за Шейново.   Sad Ще питам пак, пък дано някой знае нещо. Интересува ме, дали някоя от вас, която мисли да ражда там познава лекарите? Издирвам доктор Китанова, един познат се опитва да ме свърже с нея, но й е загубил телефона и не е сигурен нито в кое отделение е, нито нищо. А другия ми въпрос е, понеже незнам дали ще я открия, може ли някой да препоръча друг лекар от там, при който да се запиша за раждането. И как стоят там нещата - с плащане и т.н. Много ще съм благодарна на някакво инфо.

# 14
  • Мнения: 2 096
roverandom виж тези линкове
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=57462.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142082.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0
за съжаление не наерих координати на Китанова, но писах на две майки раждали при нея. Ако отговорят ще ти пратя отговора. В линковете можеш да намериш инфо за други лекари там. Ако звъннеш в Шейново там не ти ли давата телефон за връзка и раб. време на Китанова?

Общи условия

Активация на акаунт