за баницата с късмети..

  • 20 704
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
здравейте мами, вие кога правите баницата с късмети- заКоледа или Нова година?
и какви късметчета слагате,освен стандартните пойелания за здраве,късмет, любов....

# 1
  • Мнения: 187
Баницата с късметчета правим винаги за Нова година. Ненапразно се казва  "Нова година-нов късмет"! А за самите късмети -  от тук съм си избрала. Има толкова много хубави идеи в този форум!  Laughing Laughing Laughing

# 2
  • Мнения: 425
На Нова година  Simple Smile

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Баница с късмети правя на Нова година.  Ето Ви малко късметчета, в случай, че не можете да си измислите Simple SmileSimple Smile


ЗДРАВЕТО на теб се падна              Пада ти се днес ПАРАТА -            На Теб се пада ПЪТ далечен,
няма вече болест гадна                   няма вече до заплата                 да скиташ вечно си обречен,
здрав ще си през таз година           да се чудиш и се маеш               но тук във родната ти къща
бодър, весел - до амина...                как да свържеш двата края...    една любов ще те завръща.


ЛЮБОВТА, ако ти се падне             ЗНАНИЕТО сила е голяма          На теб УЧЕНИЕ се пада,
няма да е ден до пладне                и ще стана аз голям!                май, че това ти най-приляга,
ще е обич сладка като мед            Аз си знам какво да правя        не измисляй как да кръшкаш,
а дано изтеглиш тоз късмет!          и си правя квот си знам!           имаш още изпити да тръшкаш.


              А за теб ще е ВЕСЕЛИЕ,                            Тази година ще си много ВЛЮБЕН     
             това ще нормално ежедневие                  и от Любов дори загубен,               
             ще се редят купон подир купон,               не се колебай да подадеш ръка,
             от теб се чака да им даваш тон.               той, светът, отколе си върви така.
 

             На теб МЪРЗЕЛЪТ се пада,                         Ще се ТРУДИШ здраво таз' година,
             да мързелуваш ти приляга,                        няма как, времето онова отмина,
             съвсем ще му отпуснеш края,                     който иска да е добре обут,
             но късмет ще намериш ли, не зная.           ще трябва да положи малко Труд.
 

ЖЕНИТБА днес късметът ти вещае,      КЪСМЕТ и радост в тази къща     Бяла спретната къщурка
във тази свята нощ благословен          и да стои далече твойта тъща     с две коли отпред
ще бъде пътят ти до храма,                 и смях и радост в изобилие           и преде във ней на хурка
с венчален пръстен ще си ти пленен   богатство, радост и веселие!       прежда за късмет...


                                                             Нека сте неукротими
                                                             като динозаври Рекс.
                                                             И през новата година
                                                             ви се падна страстен Секс.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

# 5
  • София
  • Мнения: 903
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

И аз така. newsm10

# 6
  • Мнения: 565
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

Точно така правим и ние! Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 244
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

Също.
За късметите - опитвам се всяка година да са различни и оригинални... даже да не са толкова късмети, колкото майтапи.  Grinning

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Питката с паричка на Бъдни вечер, баница с късмети- на Нова година

# 9
  • Мнения: 118
Питката с паричка на Бъдни вечер, баница с късмети- на Нова година
И ние така  Hug
Ще се възползвам от късметчетата на de3demonka   Laughing

# 10
  • Мнения: 1 427
Баницата с късмети-на нова година, как иначе! Peace

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А тези късмети нали са на хартия. Как ги слагате в баницата ? Не се ли намокря хартията ?

# 12
  • Мнения: 1 269
Ние също правим питка с паричка на Бъдни вечер и баница с късмети на Нова година. Кога правите баклавата? Аз я поднасям на Коледа и на Василов ден пак.
Късметите за баницата пиша в тефтер и ги номерирам а в самата баница слагам листчета с номерцата , грижливо увити и в станиол.

# 13
  • Мнения: 187
 LaughingАз пък написвам на листчета късметите, залепвам единия край на клечка за зъби, сгъвам,  Laughing и забождам в парче от  баницата. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
А тези късмети нали са на хартия. Как ги слагате в баницата ? Не се ли намокря хартията ?

Увивам самите късметчета в ал. фолио Peace

Общи условия

Активация на акаунт