Чай по време на бременност

  • 12 363
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте,

Бременна съм в 12 седмица и пия доста зелен (2 чащи дневно)  и билков чай (поне по 3-5 чаши дневно.) Мислите ли, че това може да е проблем, вия пиете ли билкови чайове?
Благодаря предварително за мненията и съветите!

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Зеленият аз лично не бих го пила! Колкото до билковият и аз пия, но знам че някои билки не са препоръчителни за бременни! Но не знам кои!

# 2
  • Мнения: 10 975
Избягвам да пия зелен чай, освен зеления Rooibos (дано не звучи като реклама  Embarassed), само за него знам, че е разрешен за бременни. Когато усетя, че ще се разболявам, си правя билков чай от липа и волски език.
Но 5 чаши дневно ми се струва много, не може ли да пиеш вода?  Naughty

# 3
  • Мнения: 131
Аз също пия доста чай . Но за всеки случай ги редувам различни видове. Мисля че шипка можеш да пиеш спокойно.

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
хей, мами, та това е чай!И то зелен???
Та това са билки, разбира се че може!

# 5
  • Pb
  • Мнения: 1 183
За зеления - ако имаш силен запек и без чая не можеш, избираш по-малкото зло, т.е. чая. В противен случай не е добре да го пиеш.
За билковия - този от шипки и липа е най-безобиден и спокойно можеш да се наливаш с него.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зеленият чай съдържа доста кофеин. Но ако не пиеш кафе, една чаша дневно не мисля, че ще навреди. Аз също пия много чай, зелен сутрин една чаша, през деня "Мурсалски чай" и от време на време шипков.
С билките внимавам, защото не ги познавам добре. Примерно шипковият чай е полезен, но пък запичал (а повечето бременни имат проблем и без него).

# 7
  • България
  • Мнения: 3 617
Нищо разхлабително не се препоръчва на бременни, без консултация с лекар, но аз понякога си сипвам по малко рициново масло в кафето или чая, когато не съм ходила 1, 2 дно до тоалетна

# 8
  • София
  • Мнения: 153
Благодаря ви за споделените мнения, определено ще пия по-малко чай,
аз си мислех, че след като са билки не биха навредили, но явно не се знае как биха подействали на бебето.
Леко бременеене момичета Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 344
Аз също съм голям любител на билките, особенно на мащерката, но ги спрях.
Единственното безопасно май е липата( поне аз не открих нищо лошо за нея), та нея си я пийвах, сега си позволявам вече и по 1 мащерка( не ме е срах от контракции, дори ги чакаме с нетърпение ) черния много рядко, но доста слабичък 1 пак. на 1, 1.5 литра.
ето ти малко инфо за билките по време на бременността Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97172.0

# 10
  • Мнения: 278
И аз пиех зелен чай, но акушерката ми каза, че не е хубаво, май има доста танин, та го спрях. И сега, докато кърмя пак не смея да го пия. Иначе за чай от босилек знам, че не трябва да се пие и май предизвиква контракции. Доста момичета го пият към края на 9-ти мес. именно с тази цел!

# 11
  • Мнения: 4 362
Аз пиех чай от липа

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Имам лениви черва и лекарката ми препоръча зелен чай през бременността ми с твърдението, че е по-безобиден от запека.

# 13
  • Мнения: 8 769
По време и на двете бременности съм пила всякакъв чай, черен малко по-рядко. Кафе не пия по принцип. Не съм се ограничавала, но пък и не съм пила специално от онзи зелен разхлабителен чай, а другият, китайския (на мен той не ми действа разхлабително).
От билковите чайове съм ползвала тези на Биопрограма. Не съм забелязала никакви проблеми.
Не виждам защо да не се пият билкови чайове, при условие, че се сменят през деня, и не са в свръхколичество....

Общи условия

Активация на акаунт