Облеклото на бебето при сън?

  • 4 370
  • 34
  •   1
Отговори
Здравейте, въпросът ми може да се стори елементарен, но аз Ви моля да споделите мнението си. Бебето ми е на пет дена, хвала на Господ, за сега всичко е нормално, ненормално ли е обаче бебето да спи добре облечено при температура на стаята която почти не пада под 22 градуса или трябва да е със съвсем леко облекло? Как е във вашето креватче? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 539
аз го обличам леко, само ританки ,боди и тънка памучна блуза и гледам да го завивам по-добре. Според мен е по-здравословно да се спи на по-хладно, но добре завито. Особенно с това парно, което изсушава въздуха.

# 2
  • Мнения: 927
Да ти е живо и здраво бебчето! Аз обличам моето момченце с боди, леко горнище и ританки и пижамка - гащеризонче, която е по-плътничка. Ние сме на климатик и при нас температурата не е под 20 градуса.
Ти ще си го усетиш сама. Те си показват ако им е студено или прекалено топло. Лично аз ако се съмнявам,че му е студено му пипам нослето.

# 3
  • Мнения: 3 478
Моята дребна спи с тези целите пижамки, така не се притеснявам за чорапи и кръста и отвит. Мисля че е достатъно, при нас даже обикновенно е 20 градуса.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
При температура от 18-19 градуса Божа е облечена така:
1.боди с къс ръкав
2.пижама тънка памучна
3.тънко спално чувалче без ръкави

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 907
Обличам го така - памучно боди с дълъг ръкав, памучна пижамка (неватирана) и отгоре юрганче с тънко одеялце Температура в стаята е не повече от 20 градуса.

# 6
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Обличам Вики така с тънко боди с длъг ръкав,чорапки и тънки ританки слагам я в спално чувалче но то е тънко с ръкави и и мятам олекотена завивка която в повечето случий е изритана

# 7
  • София
  • Мнения: 3 609
При температура от 18-19 градуса облечена така:
1.боди с къс ръкав
2.пижама тънка памучна


и ние така

# 8
  • Мнения: 113
и ние се обичаме по леко и се завиваме повече, но напоследък палзи из леглото насън и правим обратното по навлечена и по леко завита

# 9
  • Мнения: 2 039
Тънко боди с дълъг ръкав и отгоре-цяла пижама или ританки с жилетка.Цялото това чудо напъхано в спален чувал без ръкави и отгоре му мятам олекотена завивка,но до кръста  Joy

# 10
  • Мнения: 2 677
Единственото по-различно нещо от всекидневното му облекло е, че го слагам в чувалче. Иначе на петата минута е развит, а нощем у дома става хладничко.

# 11
  • Мнения: 407
Боди с дълъг ръкав,чорапки,ританки и олкотено одялце.

# 12
  • Мнения: 1 947
 Бебе на 5 дни може да спи завито - няма сила, милото, да изрита завивката. Simple Smile
Аз се страхувах да не и е студено, защото август тук беше голям студ, а още
нямахме парно и така - с боди и пижамка, понякога и допълнителна блузка,
чорапки плюс олекотена завивка. Сега само с пижама и спален чувал - от
завивките ме е страх да не се напъха вътре.
 Да ти е живо и здраво бебето! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 757
22 градуса за спане май е множко. Препоръчват 18. Ама трябва да е добре облечено и увито. На 22 градуса най-тънката възможна пижамка и завито с нещо не много дебело или в тъкно спално чувалче ми се струва достатъчно.
Ние лично спим на около 20 градуса с боди и памучна пижамка. Но той спи отвид и сутрин краката и ръцете му са студени. Все си мисля, че ако му е студено ще се завие.  newsm78
От как се е родил спи навън зимата (става въпрос когато излизаме на разходка, а не че спи навън по правило) незавит, но облечен със зимен гащиризон - така бях преценила, въпреки че всички около мен си разхождаха бебетата увити в дебели спални чували и количките покрити отвсякъде да не ги духне вятъра случайно. И ние сме живи (при това никога не сме били болни) и другите. Така че кое е правилно...  newsm78.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Спи с боди с дълъг ръкав, памучна блузка, ританки и спално юрганче без ръкави и отгоре тънко одеалце! Peace

Общи условия

Активация на акаунт