Клатещо зъбче

  • 946
  • 8
  •   1
Отговори
На дъщеря ми - 5 г. и 9 м. и се клати едно зъбче. Рано ли е за смяна на млечното с постоянно зъбче? Само ли да оставя да си падне или да го извадим ние? Спомням си, че на мен баща ми връзваше клатещото зъбче, дърпаше конеца и така го изваждаше. Споделете вашият опит

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 336
Не, не е рано. Навреме си е. Може да го дръпнете, когато се разклати достатъчно, за да не й пречи, но не твърде рано, за да не я заболи и да се уплаши.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 043
Йоанна е на 5 г. и 2 месеца. Преди два дена и падна първото зъбче. И аз си мислех, че е малко ранко, но изглежда не сме единствени. На нея рано и поникнаха зъбчетата - на 4,5, месеца вече беше с два зъба, така че сигурно и рано ще и паднат.

# 3
  • Мнения: 2 700
Съвсем навреме й е. Ако искаш, заведи я на зъболекар да й го извадят. Ако ли не да знаеш, че долните зъбчета трябва да се дърпат нагоре, а горните надолу. Но не го оставяйте да се клати прекалено много, защото може да падне и от само себе си - ако това стане, когато детето е будно ОК, но има шанс да стане и през нощта по време на сън и детето може да се задави. Peace

# 4
Аз се притеснявам, че от месец и се клати зъбчето и не пада. Ако остане там докато падне само, няма ли опасност да попречи на зъбчето което никне.

# 5
  • Мнения: 122
Не, не е рано. Навреме си е. Може да го дръпнете, когато се разклати достатъчно, за да не й пречи, но не твърде рано, за да не я заболи и да се уплаши.
       Провери сама дали и никне ново зъбче, ако се вижда, че вече избива ще трябва да го извадите, за да направи място на новото зъбче. Но може и на зъболекар да я заведеш, и да се консултираш с него.  На моят син първите зъби също доста дълго се клатиха докато паднат, но направихме и консултация със заболекар.

# 6
  • Мнения: 728
Моята дъщеря е на 4г и 10м и й се клатят и двете предни долни зъбчета. Тъкмо и аз се чудя какво да ги правя вече, че ми се вижда, че бая се клатят. И на мен татко ги вадеше с конец, мъжът ми иска да й ги извади, честно да си призная малко ме е страх. 

# 7
  • Мнения: 34
Предните долни 2 зъбчета на каката ,започнаха да се клатят на 6 г и 6 м  ,не им обърнахме внимание ,и когато решихме че трябва вече да се дръпнат(мина доста време и те само се клатеха ,а не падаха),видяхме ,че новите зъбчета бяха тръгнали да растят навътре към езика.Извадихме млечните ,и новите се наместиха .Консултирайте се със стоматолог,тъйкато нито е добре да ги дърпате ,нито да ги оставите сами да си паднат.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Съвсем навреме й се клати зъбчето. Обаче си я заведи на стоматолог.

На щерката досега всичките й 11 млечни зъба са й извадени от детски стоматолог. Това е безплатно, само си носи здравната книжка. Аз до 2 дни ще я водя да й извадят и 12-я млечен, че ме подлуди вече..  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт