Топли компреси при идване на кърмата?

  • 7 890
  • 15
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Здравейте, мами!
Моля да ми споделите как е най-подходящо да си подпомогна слизането на кърмата.
Знам, че топли компреси вършат работа, но не знам откога се започва де се слагат, за по колко време, а също и какво предсавляват (т.е. просто натопена в топла вода кърпа ли, или нещо по-сложно?)
А обикновен горещ душ върши ли същата работа?

Мерси предварително за съветите!  Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Мокриш хавлиени кърпи с гореща вода и слагаш на гърдите. На мен обаче в РД акушерката ми каза да пълня малко шише от минерална вода с гореща вода колкото мога да търпяи да го слагам на гърдите си - така водата по-бавно изстива. Топъл душ също помага.
Аз си правих компреси на 3я ден , защото бях секцио и бебето още не ми го бяха дали, а гърдите ми  започнаха да се напрягат. А ти като родиш и ако бебето започне да суче и се цедиш няма да се наложат компреси.  bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
До колкото знам топлите компреси се правят с цел отваряне на каналчетата на гърдата. Т.е не е необходимо преди да си родила да го правиш това. Иначе горещ душ върше страхотна работа или кърпа намокрена с гореща вода и после си увиваш гърдата.

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Вместо хавлиени кърпи, можеш да ползваш памперси, те задържат топлината по-дълго, също така ти препоръчвам и чая за кърмачки на Hipp

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Благодаря ви за съветите, мили мами!  Hug

# 5
  • Мнения: 6 164
Кърпа напоена с топла вода слагах аз, а когато Криси беше много гладен и бързах, направо се наплисквах с топла вода 2-3 пъти и беше достатъчно. А под душа направо шурваше сама кърмата. Laughing

# 6
  • Мнения: 1 427
Това се прави при запушване на каналите(след раждане, разбира се).Като ти слезе кърмата, гърдите ти се втвърдяват, бебето не успява да изсуче всичко и се налага да се правят топли компреси.Най-лесно става под душа, наведена напред-така теква веднага! Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
До колкото знам топлите компреси се правят с цел отваряне на каналчетата на гърдата. Т.е не е необходимо преди да си родила да го правиш това. Иначе горещ душ върше страхотна работа или кърпа намокрена с гореща вода и после си увиваш гърдата.
Peace

# 8
  • Мнения: 1 064
До колкото знам топлите компреси се правят с цел отваряне на каналчетата на гърдата. Т.е не е необходимо преди да си родила да го правиш това. Иначе горещ душ върше страхотна работа или кърпа намокрена с гореща вода и после си увиваш гърдата.
Подкрепям Хера...неотпушените канали бяха най-големия ми кошмар от цялата бременост и раждане...топлите кърпи и горещия душ ми помогнаха... Peace
И мама, която ми правеше масажи...ако не беше тя Теди сега щеше да е на АМ...

# 9
  • Мнения: 2 529
 Noemy, момичетата всичко са ти казали, аз искам само да ти пожелая най-лекото раждане и успешно кърмене!  Grinning Не се отказвай от кърменето, само в началото има някои съвсем преодолими проблеми, но после става най-лесното и естествено нещо, приятно за теб и полезно и приятно за бебчето  Peace

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Кърмата ще слезе сама, тези топли компреси подпомагат излизането в случай, че бебето не изяжда всичко, или по някакви причини е отделено и трябва да цедиш.
Сега не прави нищо, както и след раждането не хуквай да вземаш горещи душове, защото от горещото се увеличва кръвозагубата.
Това, което трябва да правиш, е да слагаш бебето да суче, на 2-3-4 ден ще слезе кърмата и ако тогава е прекалено много, цедиш за облекчаване, а ако не ще да се цеди и са ти напрегнати и болезнени гърдите - тогава чак топли компреси.
При мен примерно никога не се е налагало, с едното бебе цедях излишното с най-проста помпа, а с второто цедях всичко, че не можеше да суче, и пак никога не е стигало до компреси.

# 11
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Kiki29, благодаря ти!  Hug
За нищо на света не бих се отказала от кърменето! Аз самата съм кърмена 2 години и половина. Сестра ми е с 1 год 6 месеца по-малка от мен, та и аз съм "намазала" от нейната дажба. Не знам дали тези неща се наследяват, искрено се надявам да е така!
Имало е дни, в които мама е изхвърляла по 1,7 литра кърма  Sad, след като е нахранвала мен, сестра ми и още едно комшийско бебе. Представи си за каква централа говорим!

# 12
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
Както вече са ти писали, веднага след раждане не бива да се взимат горещи душове и вани. Но пък веднага трябва да поставяш бебето на гърдите,независимо че е коластра в началото. Така се стимулира слизането на кърмата, излишната коластра се изцежда, както и кърмата по-късно.

# 13
  • Мнения: 6 461
Не ми се е налагало да използвам горещи кърпи или нещо друго.
Единствено   бебчо стимулира  най-добре отделянето на кърма.
Пиех ,чай от Анасон .

# 14
Аз започнах с топли кърпи, но сега намерих по-лесен начин :
пълня една купа с топла вода - колкото можеш да търпиш и си топя последователно
гърдите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт