Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 612 477
  • 2 534
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 415
-Заключение - Щитовидната жлеза се разбалансира, когато има задръжка и блокаж на фините енергии най-общо. Този факт показва ИЗМЕСТВАНЕ на стойностния фокус в живота, т.е. неправилен светоглед. Необходима е задълбочена и основна преоценка на целия ни живот и поставеяне на ударението върху истинските неща в живота. За да си отговорим кои са истинските стойности на живота, трябва да сме наясно какво всъщност е животът.


За отслабването - едно от нещата, които абсолютно сигурно водят до отслабване, е аеробна тренировка на гладно - горят се директно подкожни мазнини. Тренировката трябва да продължи ПОНЕ 15 минути, за да влезе организма в режим отслабване. Оттук нататък - колкото можеш да изкараш. Примери за аеробно натоварване: тичане, скачане на въженце и всякакви подскоци, велоергометър, редуване на тичане с клякане, плуване, всякакви комбинации между тях. Като се умориш, намаляваш темпото, вместо съвсем да спираш, може лекичко да раздвижваш, но не спирай съвсем, че да не се успокоява пулса.

С първия абзац съм съгласна!  bouquet

Обаче с втория...  боря се две години, та затова питам вече навсякъде.
Накратко моята история : аз си ходех редовно на фитнес и това ме караше да се чувствам добре , но в един момент започнах да се изморявам , да пълнея , при условие , че не бях си променила хранителния режим. Последва диагностициране  на Базедова. След това лечение , което само по себе си е успешно /хормоните ми са в границите , без да пия лекарства 1г и 3месеца/, но проблемът е че аз не мога да отслабвам. Давам един пример - миналата година се натръшкахме тримата с хранително натравяне. Разтройство , повръщане и така 5 дни. Малката и мъжа ми отслабнаха видимо , а при мен все едно нищо не е било!
Личната казва , че е забавен метаболизъм /ниската Т/, ендото няма такова нещо! А, ендото е една мастита професорка! На кого да вярвам , се чудя аз! И най - тъпото , че не е често срещан проблем!
Забравих да кажа , че съм правила много и най - различни изследвания - ПКК, чернодробни маркери , женски хормони, за диабет , но всичко е ОК! 

# 61
  • Мнения: 415
Сребърен облак , и аз реших да опитам с йога. Сега си търся учител. Дано скоро да имам успех в борбата с килограмите , че вече ми писна да съм здрава и дебела Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 282
Sosko, и аз мисля, че имаш нужда от ускоряване на метаболизма. А спорта, и правилното дишане, много помагат!

За йогата - не знам в кой град си, но ми се иска да се самоцитирам, извинете, ако се повтарям:
"Зависи откъде ще я погледнеш и кой ще ти я покаже. Ако гледаш на нея като сбор от пози, ползата няма да е огромна. Ако приемеш от нея някои принципи на хранене, ако имаш идея за себе си и света, и своето място в него, ще можеш да се излекуваш и сама. До голяма степен е важен контакта с учителя/треньора по йога. Когато отивате на такова място, поговорете с човека. И не само за здравословните си проблеми, а за повечко неща... Ако няма идея как може да помогне, тичайте бързо. Ако говори само отвеяни неща за кундалини, неправене на секс и дълги гладувания и пости, тичайте бързо. Ако се държи като човек, който не може сам да си помогне, или като сектант, ако единственото, което приказва, са приказки от рода на Харе Шива и Харе Ом, и как Кришна направил едиквоси, пак тичайте бързо... В София съм чувала от близки изключителни неща за Ани Павлова (потърсете в гугъла), а и интервютата и показват, че си заслужава човек да я познава.Клуб Патанджали ми прави добро впечатление в Пловдив, а във Варна - Емил Златев. Пък ако ти трябва и друг стимул - минус 13 кила без особени ограничения са добър стимул, нали?

Ще дам само пример от заниманието по йога миналата неделя при Златев. На два пъти стана дума за щитовидната жлеза, хем бяхме много хора, а не беше личен разговор. Първия път - при ритмичното дишане, обясни как при тънкото контролирано издишане (при гърлото, глотиса) се нормализира работата на щитовидната жлеза, съответветно - метаболизма. Имаше и приказки за щитовидната жлеза като енергиен център и дишането като стимулиране на този център, които не мога да повторя. Втория път беше като говорихме за храните, ама в момента не мога да се сетя. За сметка на това имаше и трето, което на мен лично ми беше от полза - като принцип. Беше за това как организма намалява производството на тестостерон при спортистите, които го пият за подобряване спортната форма. Ти пиеш, организма произвежда по-малко, щото не му е необходимо толкова много, после в един момент спираш да пиеш, и се получава недостиг, не може сам да навакса. Същата беше и логиката, която ме спря да почна да пия хормони, много преди да ида на йога.
Още нещо, но не от конкретна лекция - тъй като хората с хипофункция имат бавен метаболизъм, трябва да съобразят и движението, и храната с това. Елементарен пример - едно дете може да изяде ябълката 10 минути преди хранене, на нас обаче ни е задължителен интервала от 30 минути. Споменавам това не като пример за лечение, а за учител с огромни познания и съобразяване с подробностите, какъвто трябва да търси човек."

# 63
  • Мнения: 415
Sosko, и аз мисля, че имаш нужда от ускоряване на метаболизма. А спорта, и правилното дишане, много помагат!

В последните 10 години не съм спирала да ходя на фитнес  - единствено по време на бременността , защото инструкторът ми не искаше да се занимава с мен!
Истински съм убедена, че трябва да се спортува - но нали писах за моите проблеми. Нещо някъде бъркам и най - тъпото, че никой /от лекарите/ не се наема да каже къде е проблемът!
Но продължавам да търся!
Знаеш ли кое единствено ме смущава в йогата , че заниманията са групови! Аз не си падам по груповите изпълнения , но ще се опитам и това да превъзмогна!
А, всичко, прочетено в твоите постинги ми даде още по - голяма увереност , че ще справя с проблема! Това са като , че ли и моите мисли!
Ако случайно откриеш нещо за ниската телесна температура, моля те, пиши!
И продължавай да споделяш за успехите си , така даваш сили и на другите да се борят.

# 64
моля ако някой е имал моя проблем да ми отговори- с хипоф-я+ хашимото и от 26.06.2008 г. съм на л.-тироксин, но днес направих страхотен уртикарий/ обрива и сърбежа е по цялото ми тяло и е непоносимао/.....много съм зле- можа с алергозан и пия алергозан...нямам връзка с докторката си и съм ужасена видях че е възможна реакция, но по форумите не открих нищо ако някой знае нещо ще съм адски благодарна....

# 65
  • Мнения: 1 652
И аз съм една от вас. Записвам се да следя темата.

и имам един въпрос - може ли косопадът да е предизвикан от Хашимото?

Сребърен облак- много позитивно ми подейства.  bouquet

# 66
  • Мнения: 2 282
моля ако някой е имал моя проблем да ми отговори- с хипоф-я+ хашимото и от 26.06.2008 г. съм на л.-тироксин, но днес направих страхотен уртикарий/ обрива и сърбежа е по цялото ми тяло и е непоносимо/
Не знам, мила... попитай в темата на хашимотките. Но не е задължително всяко оплакване да е свързано с Хашимотото. Не се шашкай много, и дано се оправиш по-бързо!
Дарена, радвам се, че мога да помогна някому, пък било то оттук. Позитивизма е отправната точка към здравето (че и красотатат дори:). Момичетата в споменатата тема също говорят доста за косопад. Аз лично нямам такива проблеми. Вярно, косата ми не беше в чудесно състояние след раждането, но си го обяснявах с друго. Сега я боядисвам и мия всеки ден, и въпреки това е здрава и блестяща... дали защото съм здрава и се храня добре, или заради козметиката, не мога да съм сигурна Simple Smile но по-скоро е първото.

# 67
  • Мнения: 175
Здравейте всички в темата. Благодаря на Сребърен облак за нея. Аз съм със същата диагноза. Ендокриноложката ми каза, че се е отключила по време на трудната бременост, която прекарах. Имам желание да се лекувам с хомеопатия, защото вярвям изцяло на нея. Но в Хасковска област не зная за добър хомеопат. Ще търся начина да пътувам до София, но незнам кога. Да ви кажа също и за диетата на д-р Симеонов. Видях линк за него по горе. Изписа ми я онлайн. Съобразена е с моята структура и навици. Не успях да я спазвам. Работното ми време не позволява. Сега имам проблеми и с един външен хемороид, който ми излезе преди 3 дни. Чета всички възможни форуми, но още съм на кръстопът. Знаете ли хомеопат, който като д-р Симеонов да провежда интервюта по Skype?

# 68
  • Мнения: 2 282
Пусни нова тема, някой може да знае.
А за режима - аз лично ВЕЧЕ не приемам оправдания от сорта "работното време", "условията на работа", "семейството", "това, което ядат около мен", "хората около мен казват (мислят)". Вярно, може да звуча твърде крайно, но за това ми беше достатъчно година работа върху себе си Simple Smile В началото не бях така... имах желание, но не е било ясно съзнание, че "така трябва да е", това се получи малко по малко. Когато се събудиш с подуто лице, се сещаш, че за първи път от седмици си вечерял KFC, и си нагънал 1 парче торта, и изведнъж осъзнаваш, че през последните месеци си бил забравил що е то торбички под очите, тежест в корема... Същото и ако пропуснеш тренировката сутрин (или поне раздвижването), и през деня усещаш, че тялото ти не пее, така както се е случвало напоследък всеки ден. И така, малко по малко, се стараеш да се чувстваш пак така добре, независимо, че се налага да носиш по-голяма чанта, в която да има плодове, кутия с храна, или просто да си подбереш в заведението за обяд нещо, което е по-скоро разумно, отколкото любимо. Dete_li, не се отказвай от режима, опитай малко по малко да се приспособиш към него! Пожелавам ти да си намериш добър доктор и да се оправиш бързо!

# 69
  • Мнения: 1 652
Сребърен облак, искам да те попитам тази диета  за Хашимотото ли е специално или за Хашимото с хипофункция. Защото аз се бях подула, когато с тирозол от хиперфункция се лашнах в хипо. Сега съм с нормални хормони т.е в граница, но завишени антитела и не вземам нищо от един месец и така ще е още един месец. Но не съм подута.
Изобщо на мен диетата ми харесва, но тук прочетох и някои съвети да не се ядат праскови и круши. Надявам се, че всички съвети тук са за Хашимото т.е. за антителата , а не за хормоните.


добър ден на всички!  bouquet

# 70
  • Мнения: 2 282
Определено са за ХИПО функция. Леле, пропуснала съм да конкретизирам в режима!!!  Ще помоля модератора да го направи. Хората с хиперфункция имат коренно различен метаболизъм. Аз лично смятам, че видовете храни, които трябва да се ядат, са едни и същи - просто здравословни, но е логично да има някаква разлика - все пак цел на едните е да ускорят, а на другите - да забавят метаболизма си. Вярно, че дишането, мисленето, движението и храната целят просто да коригират работата на щитовидната жлеза, и организма да си работи спокойно и нормално, но със сигурност някъде ще да има разлики. Например сигурна съм, че топлата вода сутрин на гладно ускорява метаболизма. Но пък вода на гладно е задължително да се пие, за да се чистиш от токсините... значи гледай да не е особено топла. Ще трябва да питам... но така или иначе, тук споделям своя опит, а той е с хипофункция.

# 71
  • Мнения: 11
       Здравей , Сребърен облак! Аз също съм с диагноза хашимото и въпросите , които се разглеждат в този форум силно ме засягат. От малка съм лекувана предимно с народна медецина , а сега нямам нищо против да опитам с хомеопатия . Проблемът се състои в това как да избера хомеопат на когото да се доверя. Живея в Карлово , но няма да е проблем да посещавам хомеопат и в Пловдив въпросът е -  ще се повторя -  на кого да се доверя. По отношение на положителното мислене и въздействието му върху всички видове болести съм абсолютно съгласна- то е лекарството , което всеки има у себе си . Много е лесно да промениш външния си вид - да се подстрижеш , да се боядисаш , да смениш стила си на обличане , но да избягаш от мислите си , от проблемите вкъщи и тези на близките си е почти невъзможно. За йогата съм чувала чудеса. Имам познат , който я практикува и обучава други хора , но ми е споделил , че не е успял да запали по йога семейството си. Това изглежда е решение , което трябва да се породи от вътрешна потребност и се радвам , че си я открила в себе си. 

# 72
  • Мнения: 187
Sosko, и аз мисля, че имаш нужда от ускоряване на метаболизма. А спорта, и правилното дишане, много помагат!

В последните 10 години не съм спирала да ходя на фитнес  - единствено по време на бременността , защото инструкторът ми не искаше да се занимава с мен!
Истински съм убедена, че трябва да се спортува - но нали писах за моите проблеми. Нещо някъде бъркам и най - тъпото, че никой /от лекарите/ не се наема да каже къде е проблемът!
Но продължавам да търся!
Знаеш ли кое единствено ме смущава в йогата , че заниманията са групови! Аз не си падам по груповите изпълнения , но ще се опитам и това да превъзмогна!
А, всичко, прочетено в твоите постинги ми даде още по - голяма увереност , че ще справя с проблема! Това са като , че ли и моите мисли!
Ако случайно откриеш нещо за ниската телесна температура, моля те, пиши!
И продължавай да споделяш за успехите си , така даваш сили и на другите да се борят.

Според мен много възможно е да имаш така наречения Психологичен Обрат. Т.е. на съзнателно ниво да искаш да отслабнеш, а на подсъзнателно не. Съответно подсъзнанието ти печели и съботира съзнанието.
Повече за Психологичния Обрат и как да се справиш с него можеш да прочетеш в книгата ми за ТЕС.
Пробвай с ТЕС. Може тя да се окаже разковничето за решаване на проблемите ти със здравето и килограмите.
А спорта , йогата и правилното хранене са средства които не са за пренебрегване.
Да ходиш на фитнес обаче не еоптимално. Там се правят много паразитни упражнения. Които не съдействат особено за здравето ти. Тялото ти е направено да се движи навън, сред природата, на чист въздух. Също така мускулите и скелетната ти система са се изградили през милиони години с една единствена цел. Да придвижват тялото ти през пространството, а не да придвижват разни тежести през пространството.
Но това е тема за друг разгоеор.
Най-общо казано движи се навън , на открито и прави естествени движения.

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 22:50 от ivangp

# 73
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Иван, яка реклама по всички фронтове   Naughty

С добри чувства... дано само да е толкова полезно, колкото звучи!

# 74
  • Мнения: 2 282
хм, на мен ми звучи много интересно! Заглеждала съм книжка на Кехоу, бях и се наканила Simple Smile но не и дойде реда... във форума са писали и за автоимунните: http://www.emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=272
За фитнеса - и аз съм на мнение, че не е оптималното, но е хиляди пъти по-добре от нищо. В залата, където тренирам, изрично се нарича "обща физическа подготовка", и определено се "проповядва" движението във всичките му вариации, особено това навън. Точно с идеята, че тялото ни е създадено да се движи, а не да стои на стола, и трябва всички мускули и сухожилия да влязат в действие, да се раздвижат лимфните течности... А ако трябва да сме честни, ако сме сред природата, ще трябва не просто да се разхождаме, но и да тичаме, плуваме, да се катерим по дърветата и по чукарите...

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 09:49 от Сребърен облак

Общи условия

Активация на акаунт