спирате ли да обръщате внимание на мъжете си като родите

  • 2 880
  • 49
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 917
Един приятел беше казал че жените като родят и тотално изглупяват. Предпочитам да вярвам че е прекалено крайно това изказване, но забелязвам друго....някак си спират да обръщат внимание на мъжете си. Естествено гледането на дете е много сериозно нещо и изисква много внимание, но вече от доста мъже чувам че са изпданали в един вид лека депресия когато се е родило бебето им, защото съпругите им спрели да си интересуват от тях. Сега веднага ще ми опонирате че мъжете разсъждават много егоистично, може и така да е, но и на мен като жена също ми прави впечетление че като седнем някъде с младо семейство и темата на разговор на жената винаги е за детето и. През останалото време мълчат и се оживяват само като стане дума за раждане и гледане на деца...И това не е единичен случай, затова и пускам темата. А най фрапиращото беше когато един колега на съпруга ми споделил че се чувствал като животно за разплод, т.е важен бил само за да направи бебето и вече никой не му обръщал внимание, дори не можел да разговаря с жена си на друга тема Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 568
Ей тия мъже малко ако почетат или поразмислят..................
На всякъде проблемът е един и същ,невежество и егоизъм!
След като жената роди има родилна депресия,при мен беше ужасно!!!
После естественно,че грижите по-детето са убийствени и уморителни!!!
Има доста дълаг период докато биологичният ти часовник се настрои!!!

Ако мъжете подхождаха с любов и разбиране,нямаше да се случва всичко това! А мога да гарантирам,че жената става повече жена след като роди,говоря,за нужда от мъж,за секс!!!

# 2
  • Мнения: 3 447
А ти имаш ли дете?  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 568
Да,почти на 7!

# 4
  • Мнения: 830
Направо се изкорах #CrazyНе знам какви са тези мъже кадето ги правят тези генерални изводи  че жените изглупяват като родят?Какво значи да спреш да обръщаш внимание на съпруга си,кой е бебето той или вързопа в кошарата?И е съвсем нормално след като 9месеца си го носил в утробата си,треперил си за него и накрая са ти разпрали задника за да го извадятда се грижеш повече за него отколкото за съпруга си!В този момент от живота детето е на първо място,и това трябва да е смисъла на живота ти.Секса спирал,ами възможно е за следродилна депресия да сте чували?На мен лично ми трябваше 1год докато започна да си искам секс!И за какво внимание се говори въобще?Дайте да изясним понятията!

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 15:33 от benito

# 5
  • Мнения: 7 474
Всички знаем, че детето променя живота в много насоки. Не спираш да обръщаш внимание на мъжа си, просто се появява още един човек, който изисква много грижи, време, внимание и сили. Някои мъже го разбират, а други не. И жените са различни, наистина има такива , които се вманиячават в майчинството и детето им е центъра на света, но има и други  Grinning , които не забравят, че освен майки са и жени  Laughing Хора разни  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 019
никога не съм спирала да му обръщам внимание

# 7
Наистина до някъде е така, мъжът минава на второ място. Детето има нужда от много грижи, но това са две различни неща. Никога не съм спирала да му обръщам внимание. С нетърпение, чакам да заспи, за да останем на саме Grinning Това май е присъщо на всички мъже да ревнуват от децата си Simple Smile

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Първите месеци е така, освен ако си нямаш баба или детегледачка. После всичко си идва на мястото.

# 9
  • Мнения: 4 406
и на мен като жена също ми прави впечетление че като седнем някъде с младо семейство и темата на разговор на жената винаги е за детето и. През останалото време мълчат и се оживяват само като стане дума за раждане и гледане на деца.
приеми го като постижение, с което се гордеят и защо да не се похвалят!
има хора, които стават досадни с разговори за коли,  колко им е успешен бизнеса, Левски, ЦСКА, казарма, бройки и прочее...



# 10
  • Мнения: 819
Съвсем нормално е да е така, вече са ти обяснили причините.А, ако таткото участва в грижите за детето, няма да има толкова време да си мисли глупости, нито да му доскучава , че да се чуди кого да обвини за това  Crazy Отделен е въпросът, че за хора, които още нямат деца,наистина е досадно да слушат само за това, аз и до сега избягвам да говоря за детето, когато виждам, че на другите не им е особено интересно, с това съм съгласна, че е редно да се съобразяваме  Stop

# 11
  • Мнения: 1 559
Luminary ,а вие имате ли си деца? newsm78Ако не,като родиш ,ще разбереш защо става така Peace

# 12
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
ДА, СПРЯХ ДА ОБРЪЩАМ ВНИМАНИЕ. причината е :
вече шести месец сън, не по-дълъг от 2 часа. в началото-адски болки и неразположение от операцията. запушени канали на гърдите, цедене на всеки час. бебе с колики до 4-тия месец, милото като не спеше, общо взето само плачеше.
сега, да ми е жива и здрава красавицата, е постоянно в движение-обръщане, ставане, лазене и т.н.
каталясала съм и не мога да обръщам внимание, както преди, защото не съм робот.
а който мисли, че жените изглупяват, като родят... айде нема да казвам, че се нервя Sick
познавам достатъчно двойки, които са ужасно скучни и без да имат деца. с хора, които нямат такива, избягвам да говоря за дедето си, освен ако не мем питат, понеже така или иначе няма да разберат какво им казвам Peace

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 18:20 от karmacoma

# 13
  • Мнения: 753
Ей тия мъже малко ако почетат или поразмислят..................
На всякъде проблемът е един и същ,невежество и егоизъм!
След като жената роди има родилна депресия,при мен беше ужасно!!!
После естественно,че грижите по-детето са убийствени и уморителни!!!
Има доста дълаг период докато биологичният ти часовник се настрои!!!

 newsm10
Ако мъжете подхождаха с любов и разбиране,нямаше да се случва всичко това! А мога да гарантирам,че жената става повече жена след като роди,говоря,за нужда от мъж,за секс!!!
smile3501

# 14
  • Мнения: 205
   Може би има и такива жени, както и мъже...това може би донякъде се дължи на разделянето на понятията "мъж" и "дете"...при мен не е било така и не е...даже след като родих/първа бременност ми е/, започнах да се чуствам още по-обичана, както и щастлива, че сме трима...че сме "завършено" цяло...винаги съм гледала на нас тримата като елементи на нашето семейство, където един без другия не може и не трябва...още от самото начало мъжът ми много ми помагаше наред с майка ми при "дежурствата" късно вечер за да мога и аз да почивам малко...както и проявяваше огромна толерантност към някои различия вкъщи, вследствие на раждането...това мене много ме успокояваше и затова може би не съм се променяла кой знае колко, а в отношенията с него- само към по-добро...ееее, май се отплеснах малко от темата,sorry...

Общи условия

Активация на акаунт