Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Момичета тъй като НАн май ни позапича мисля да го сменя с Аптамил, но се чудя дали първата кутия о тновото АМ да е хипоалергенно newsm78Защото когато взимах НАН ми казаха, че така се процедира, но се чудя. Затова моля ви дайте съвет и кажете вие при смяна как сте постъпвали?
Цитирай

Белгия/София

Как се процедира?
Няма нужда от ХА, вземи обикновено.
Цитирай

София, Гео Милев

Как се процедира?
Няма нужда от ХА, вземи обикновено.

Peace
Аз не съм чувала такова нещо. Вземи си обикновено.
Цитирай

Щом няма други явни признаци на алергия не е нужно да сменяш с хипоалергенно. Но сигурна ли си, че искаш да смениш с Аптамил? Проучила ли си добре нещата. Сестра ми има бебче на 1 месец и сега се борят със страхотен запек точно от Аптамил. А моят син вече е на 7 месеца и от самото начало е на Милумил - нямаме и не сме имали такива проблеми.
Цитирай

Не е необходимо хипоалергенно мляко.Важното е замяната да стане плавно-по лъжица АМ на ден.
Цитирай

Белгия/София

Важното е замяната да стане плавно-по лъжица АМ на ден.

Защо? Аз знам, че се сменя от раз...
Не се дава нищо ново, все е АМ, няма голяма разлика, нито нещо различно като състав в млеката...
Цитирай

наоколо

Хипоалергенно мляко се дава само ако бебчето е проявило някаква алергия.Иначе няма нужда.Купи си нормално мляко.
Цитирай

София

ако досега млякото ви не е било хипоалергенно, не виждам защо новото да е такова. вземи си обикновено.
аз смяната на млеката я извърших от раз, не лъжица по лъжица. всичко беше ок.
Цитирай

София

Благодаря ви момичета за отговора. Hug
Цитирай

Важното е замяната да стане плавно-по лъжица АМ на ден.

Защо? Аз знам, че се сменя от раз...
Не се дава нищо ново, все е АМ, няма голяма разлика, нито нещо различно като състав в млеката...

Причините са две:
1.Именно разликите в състава-колкото и минимални да са,факт е,смяната на млеката оказва влияние върху организма на доста деца-запек,разстройство,поява или засилване на коликите.
2.Заради вкуса и аромата,с който е свикнало детето.Затова се дават и като обща смес,а не например 90мл от едното и 60 от другото.
Цитирай

Белгия/София

Може.
По приницп, когато се сменя мляко на малките бебчета, те нямат изградени вкусови предпочитания и млякото им все е мляко. Ако пък са по-големи, не е проблем рязката смяна.
Обикновено, за да се сменя мляко, значи има проблем някакъв с досегашното. Така че пак не виждам смисъл в удължаването на проблемите  Smile
Педитата знам, че при смяна на мляко препоръчват от раз.
Но, разбира се, който преценява, че трябва да става бавно, така да действа.  Flutter
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.