Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
Мама Hug Пенсионерка е.  Върнах се на работа когато малката беше на 4.5 м и тя я пое изцяло. С каката не се беше пенсионирала още, но Ина боледуваше много малко и не ми е представлявало проблем да си взимам болнични да я гледам.

# 16
  • Мнения: 1 734
Това е много труден въпрос, до сега аз го гледах като се разболее, нямаме баби наблизо. И в бъдеще ще е така, но много поооо- трудно

# 17
  • Мнения: 103
Много ви благодаря за проявения интерес към темата.При мен за съжаление няма баби които да ми помагат а с мъжа ми не можем да се доверим на гледачка.Дъщеря ми много често боледува и явно ще бъде доста трудно да започна работа макар че много ми се иска Sad

# 18
  • Мнения: 2 757
Заради тези разболявания ми се наложи да напусна.Налагаше ми се да отсъствам през седмица,защото няма кой да ми го гледа.Спрях го от ясла,спрях работа и спря да боледува.Много е трудно когато няма кой да ти гледа детето и за един час.Чудя се хората които нямат баби и гледачки как се справят?Особено ако са с болнави деца.
И аз се чудя. Май напускането на работа е единственото, което може да се направи при положение, че не искаш или нямаш възможност да плащаш на детегледачка и то не каква да е, а такава, на която що годе спокойно може да се остави болно дете. Този вариант разбира се включва работещ баща. Ако няма такъв...  newsm78

# 19
  • Мнения: 9 990
......Чудя се хората които нямат баби и гледачки как се справят?Особено ако са с болнави деца.

Ами молим се да не са болнави и правим  и невъзможното...
Аз трета година си ходя на работа , малката е на градина вече, чат-пат сополи да тръгнат, но до там.Сериозно не се е разболявала.За щастие имам разбрани работодатели, но пък и аз през годините съм доказала, че не остъствам за щяло и нещяло и полагам някакви усилия...

# 20
  • София
  • Мнения: 847
Когато започне хрема, веднага я спирам от градината за 2-3 дни - тогава я гледа бавачка. Когато обаче се разболя по-сериозно (засега само веднъж, да чукна на дърво) и трябваше да пие сто неща по разни схеми, си стоях вкъщи цяла седмица. И аз имам разбрани работодатели, и аз като пенелопа се надявам, че съм доказала, че не отсъствам за щяло и нещяло. Специално за бременността си не съм била в болнични нито един ден (пак да чукна на дърво). Бабите са ни в провинцията и могат да реагират при спешни случаи.

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 16:27 от queenmabb

# 21
  • София
  • Мнения: 4 397
Докато ходех на работа свекърва ми го гледа, сега аз си го гледам, да чукам на дърво скоро не е боледувал  Peace

# 22
  • Мнения: 470
Ние сме с мъж-гледач и съм много доволна. Допреди да го открия се наложи да напусна работа на няколко места, защото децата ми са алергични и с имунен дефицит и постоянно болни. По съвет на лекаря им ги спирам от ясла и градина за периода декември-април.
Но сега вече дишам спокойно, защото човекът се оправя спокойно с трите деца, води ги където и когато трябва навсякъде и винаги като се прибера намирам нещата под контрол и дисциплината - перфектна. По-добра бавачка не сме имали, а голямо текучество беше в последните пет години Sick

# 23
  • Мнения: 86
За голямо щастие нашият тати през деня си е вкъщи и го гледа от 11 месечен, включително и сега когато ходи на ясла и се разболее. Много съм горда с него, научи го да се храни сам, да си събира играчките, да си подрежда дрехите. Дано да има повече такива татковци като нашия.

# 24
  • Мнения: 505
Ако ми се налага да работя и малката е болна, за нея се грижи баба ми. Но в  повечето случаи предпочитам да я гледам сама.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 758
Редуваме се със съпруга ми.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Когато е болна, аз я гледам, само една седмица я гледа баба ми, но изобщо не е изгоден вариант, защото сме до късно на работа, тя живее в другия край на града, а и може да й стане лошо.
Досега шефът е мнооого толерантен, само се чудя колко ще издържи...

# 27
  • Мнения: 4 965
1. Най-често баба ми - имам млада и оправна баба (естествено, на моменти прави гафове, но като цяло съм доволна) + (в по-тежки ситуации) идва една жена да й помага, но отдавна не сме ползвали услугите й.
2. Поравно мъжа ми и баща ми (колеги са и в работата им лесно се вземат болнични, а често се редуват или мъжът ми стои с децата цял ден, а баща ми се прибира към 16 ч. и му помага).
3. Рядко майка ми - почти никога, защото отпуските при тях са планови, а при болнични после й се натрупва много работа.
4. Аз - досега не съм (като изключим сега периода между 2-те работи, когато си останах вкъщи, а те бяха болни)  Embarassed, но и децата рядко боледуват и досега не е имало нищо сериозно. Но... ако наистина са много зле (дано да не става) задължително бих си взела болнични или неплатени.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ние сме с мъж-гледач и съм много доволна. Допреди да го открия се наложи да напусна работа на няколко места, защото децата ми са алергични и с имунен дефицит и постоянно болни. По съвет на лекаря им ги спирам от ясла и градина за периода декември-април.
Но сега вече дишам спокойно, защото човекът се оправя спокойно с трите деца, води ги където и когато трябва навсякъде и винаги като се прибера намирам нещата под контрол и дисциплината - перфектна. По-добра бавачка не сме имали, а голямо текучество беше в последните пет години Sick
Я  Grinning Много интересно , не бях срещала някой позлвал услугите на мъж гледач. Разкажи , интересно ми е - какъв е, колко е годишен ей такива неща.

# 29
  • Мнения: 1 263
Редуваме се със съпруга ми.
И ние така. При нас няма други опции. Confused

Общи условия

Активация на акаунт