Детето ми ме превърна в мърла ...

  • 5 537
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 510
И при вас ли е така  newsm78

До преди година не можех да си представя шкаф, в който всичко не е подредено по конец, а в последно време като заваря дрехите й накуп по средата на стаята (5-6 пъти на ден), просто ги хващам на топка и хвърлям в чекмеджетата на скрина, след което затварям с крак  Joy

Играчките от 5 коша са равномерно разпръснати по пода, но вечер не всеки път ги слагам по местата, най-често ги наритвам в ъгъла (за по-прегледно  Embarassed)


Аз ли се повредих или просто претръпнах  Tired

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Същата история.

Нямам нито време, нито нерви за подреждане.... хем ме дразни, хем особено не се впрягам....щото няма смисъл, ти таман го прибереш, то от другаде нещо изскочило....майната му.

Честити празници!  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 680
даааааа, от 4 години не 4истя като хората Whistling

# 3
  • Мнения: 6 155
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

# 4
  • Мнения: 476
Мен лично мъжът ми ме подготви подобаващо, като един професионалист в разхвърлянето и сега детето вече ме довърши и днес вече мога да заявя, че независимо, че се съпротивлявах съм завършена мърла Mr. Green

# 5
  • Мнения: 6 039
при мен няма промяна
ама дрехите й ги държа в нашия дрешник, а играчките й са в 1 кош, не в 5.  #Crazy #Crazy #Crazy
За какво са ти 5 коша, направо цифрата 5 ми създава усещането за хаос. Не е възможно да използва всички играчки.

# 6
  • Мнения: 4 300
А мен бременноста. Нямам желание за нищо и половината ни дрешник се е преместил на табуретката в хола. А доскоро ме дразнеше дори чорапите като са навити на различни по големина кълбенца.
Явно през различните периоди от живота приоритетите ни се преподреждат.
Искрено се надявам да е временно. И хич не ща и да се мисля каква ще стана като родя:)

# 7
  • София
  • Мнения: 888
Опитвам се доколкото мога да е подредено, но не се впрягам особено ако е разхвърляно малко. Уча я да  си събира играчките и да си подрежда дрехите. За събирането на играчките ми коства доста нерви, но имам успех. Докато не ги събере, не й давам да вечеря например или да си играе с нещо друго. За подреждането на дрехите, засега успява единствено само с чорапите. Опитва се да си подреди и блузките, но е прекалено малка.Поне се опитва:)Май най - успешно се справя със сервирането на масата  - салфетки, лъжици, вилици - успява да ги пдореди в някакъв ред. Ако вземем да се впрягаме прекалено за разхвърлянето ще трябва да  Crazy

# 8
  • Мнения: 953
и аз съм така много години.от както се роди детето до сега.преди заради него,сега поради физическа невъзможност от липса на време.но със всичко се свиква.но общо взето гледам колкото мога да подреждам.

# 9
  • ново
  • Мнения: 5 961
И аз като Petrova, когато дъщеря ми беше по-малка започнах да я уча сама да си прибира поне играчките. Така постепенно свикна сама да си оправя стаята. Сега от целия апартамент нейната стая е най-подредената Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 1 819
Детето са го научили в яслата да си прибира дрехите и то горкото се мъчи да сгъва и да подрежда, а аз като пълна мърла само хващам и блъскам в шкафа или за по-лесно пращам на пране... Лошото е, че аз съм си разхвърляна по принцип. Надявам се покрай Малечка и аз да се науча да прибирам за да не съсипя навиците на детето.

# 11
  • Мнения: 10 758
Споко, не си единствената на тази планета.Апа след второто ще видиш, че и ептен няма да ти пука Mr. Green

# 12
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
И при вас ли е така  newsm78

До преди година не можех да си представя шкаф, в който всичко не е подредено по конец, а в последно време като заваря дрехите й накуп по средата на стаята (5-6 пъти на ден), просто ги хващам на топка и хвърлям в чекмеджетата на скрина, след което затварям с крак  Joy

Играчките от 5 коша са равномерно разпръснати по пода, но вечер не всеки път ги слагам по местата, най-често ги наритвам в ъгъла (за по-прегледно  Embarassed)


Аз ли се повредих или просто претръпнах  Tired
Никол,споко.Не си се повредила,просто си претръпнала.
Преди да се появят децата,в къщи цареше идеален ред.Не понасях,да е разхвърляно.Най-редовно се карах на мъжът ми,че не си прибира дрехите и т.н.
Сега с децата,ми е доста трудно да вървя след тримата и да оправям.Просто физически не издържам на темпото.
Опитвах се отначало но не се получаваше.Или нещо няма да е както трябва или,ще съм достатъчно изморена да го свърша.
Почна да не ми пука,че са разхвърлили навсякъде играчките си и дрехите си.Оправям и подреждам само и единственно тогава,когато,всичко живо у дома спи.Само тогава мога да въведа ред,иначе да са будни и да взема да подреждам,номера не се получава.Аз подредя едно те разхвърлят две. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 6 472
Голямата не успя, обаче малката как ме превъзпита ви е бедна фантазията Joy Като се прибера вечерно време от работа, бабата вече е на ръба на нервна криза, а цялото съдържание на гардероба и скриновете е из целият апартамент. В повечето случаи аз умирам от глад, изморена съм, нервна съм и ми е толкова все тая колко са ми подредени шкафовете, че повече няма на къде Tired Сортирам само по критерии "това на каката, това мое, това на дребната"  и после наблъсквам в чекмеджетата Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Като беше щерката бебе у нас всичко беше направо стерилно - светеше от чистота, подредено. 
  Сега гледам да изчистя и да подредя, но не се престаравам. Вечер децата си трупат дрехите на един фотьойл и аз се правя, че не ги забелязвам, щото ако трябва да ги забележа - трябва да стана да сортирам - за пране, за сгъване, за прибиране. Холната масичка е затрупана с книги на Креми, с листа за оцветяване, с кукли, но вече не ми пречат - сутринта детето само си го подреди и пита - Мамо нали така е по-добре? Засрамих се Embarassed
 Но като цяло установявам, че претръпвам когато съм много изморена(т.е. както съм сега), просто нямам сили да се разправям и оставям нещата така. Ако не съм изморена - вкарвам в ред.

# 15
  • Мнения: 334
Да и при мен е така,чак не мога да се позная.Взе да не ми пука,а преди имах мания на тема чистота.Малката ми даде да разбера,че не може да има ред.

# 16
  • София
  • Мнения: 903
Научила съм дъщеря си ( 3 г и 7 мес)  да си събира сама дрехите и играчките. ( с много упоритост). Е, разбира се, не всеки път го прави охотно, понякога се налага да я наказвам като я лишавам от нещо, за да го направи, но общо взето вече започна да свиква. Ако имаш нерви и търпения пробвай да научиш и твоето дете - така и то ще придобие полезни навици за бъдещето, пък и ти няма непрекъснато да подреждаш нещата й.
А що се отнася до играчките - някои от тях са подредени в един шкаф, а останалите са скрити в кашони. Когато тези в шкафа й доскучаят - изваждам другите и първите ги прибирам.

Но да не си помислите, че при нас е стерилна чистота.  Laughing Не мисля, че в дом в който има малко дете би могло да е абсолютно подредено, така че не се притеснявай. newsm10

# 17
  • Мнения: X
 Аз пък сега съм хилядократно по-подредена от преди да стана майка. Иван е на почти 2 години и е много палав. На ден чистя (играчките събирам в кошовете и мета паркета), мойе би и по 6-7 пъти, без да преувеличавам. Много рядко го оставям да извади цялото съдържание на 2-та коша с играчки, но загледа ли се на някъде и веднага ги пребирам. Дрешките му са безупречно подредени, както и нашите. Всеки ден бърша праха от шкафовете,а вечер докато не ми е измито всичко в мивката(въпреки,че като използвам нещо и веднага го мия), докато не е измит и паркета и всичко не е прибрано- не лягам.  В къщи имам доста често гости...и през деня за кафе и вечер на по водка....(особено сега зимата), и немога да си представя някой да дойде без предупреждение и да ми види къщата разхвърляна. Това, че имам малко дете и томомче и то палаво, не мисля,че може да бъде оправдание да не чистя. Мъжа ми като се върне от работа трябва всичко да свети:) Да е сготвено ( съответно тенджерите и тавите измити) и т.н. Това което съм сега, няма нищо общо с това което бях. Дрехите ми са седяли с дни на облегалката на някой стол и чак когато той падне от тежест, тогава ги пренареждам:) Но е вярно, че някои жени като родят и се вманиачават на тема чистота. И това е от както Иан стана на 7-8 месеца ( от тогава съм подредена)Simple Smile
 А и между другото, той почти свиква сам да си сабира играчките, особено когато кажа :" хайде бързо че иначе няма да излизаме"Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 105
Никол, не си единствена. И аз не мога да се преборя и често си казвам "майната му" Grinning

# 19
Ох, болната ми тема.  ooooh! Докато си седях вкъщи се бях вманиачила до лудост. Като започнах работа постепенно започнах да поразреждам основните чистения. А сега даже ме е срам, защото не съм правила такова за Коледа... Blush Прането се трупа лавинообразно, а едвам съхне, но с две по-малки прасенца и едно по-голямо #Cussing out направо нямам шансове.
И при нас играчките бяха 3 коша, ограничих ги до 1, но и това не помогна много, обикновенно всичко е по земята. #2gunfire Въпреки, че нямам толкова време да оправя както аз си знам все още се дразня. Мразя да ми е хаос! Което ме обнадеждава - щом се дразня, значи все още не съм се превърнала в мърла. Ако започна да гледам на това като нормално....тежко ми ooooh!
Все се надявам, че като поотраснат още малко децата ще започнат да ми помагат. Дано да е така baby_neutral

# 20
  • Мнения: 667
Моето е още малко, но вече ходи и отваря шкафовете и избутва всичко от тях - иии ече не ми пука! От време на време ги прибирам и тя пак на ново.. като се прибера след работа обаче всичко стриктно е прибрано от детегледачката и само 5 мон. по-късно е пълен хаос!
Ами не мога само с това да се занимавам...

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Така се чувствам и аз...но вече не ми пука особено Mr. Green....
П.П. Кати, след като ти прочетох поста направо се шашнах ooooh!....явно съм класическа мърла.

# 22
  • Мнения: X
Може би е така при мен защото все още не съм се върнала на работа....въпреки че си мисля, че пак ще ми бъде чисто и подредено. Виж обаче ако се появи още едно човече...незнам дали все така ще удържам фронта блестящ:)

# 23
  • Мнения: 2 292
и аz съм в отбора. остави какво е у нас , ела виж в какъв вид се zамъквам на работа  ooooh!

# 24
  • Мнения: 649
и аz съм в отбора. остави какво е у нас , ела виж в какъв вид се zамъквам на работа  ooooh!
Mr. Green  и на мен ми е познато това

# 25
  • Мнения: 1 756
и при мен е така............ Embarassed

# 26
  • Мнения: 58
И при мен е така. Още се виня, че не успявам да се справя с всичките си домакински и майчински ангажименти. 1ironing newsm28 wash smile3522

# 27
  • Мнения: 3 205
Или ти него възпитаваш, или то - тебе.

Иначе и аз като Кати нещо съм станала доста подредена от известно време насам, чак не мога да се позная  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 1 951
А моите деца се опитват да ме превърнат в забраванка,но не им се отдава.За мърла не съм ,но за разсеяна понякога ДА!

# 29
  • Мнения: X
 Мда, съгласна съм с Юлчето:) Кой кого ще възпитава а!:) smile3534

# 30
  • Мнения: 3 537
Когато Анелия не е на ясла,в къщи от играчки,няма къде да стъпиш. CrazyИ шкафовете подрежда ,и в кухнята...

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само с щерката - не. Бях перфектна и изрядна и всичко беше по местата си. Дори играчките бяхя сортирани и подредени вечно...
След малкия - потоп. Ама не ми дреме. Важното е, те и ние да сме живи и здрави  Hug

# 32
  • Мнения: 17 407
Никол, същото се отнася и за мен. НЯкак не намирам смисъл по нам си колко пъти да прибирам и подреждам играчки, джунджурийки и пр., и то само за вечерта( ходи на градина). Пък и мъж ми се кара, че прибирайки наизваденото съм я лишавала от детство Mr. Green Добре, че е къщичката палатка- идеална работа ми върши... Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 362
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

hahahaИ аз така Joy

# 34
  • Мнения: 118
С баткото много се впрягах , сега  кгато и малката почна да " подрежда " го давам по спокойно

# 35
  • Мнения: 46 510
Мда, съгласна съм с Юлчето:) Кой кого ще възпитава а!:) smile3534


Има нещо такова, но така ми изчерпва силите, дебнейки я да не троши, че за разхвърляното, или вече съм прекалено уморена, за да обяснявам, или е направила нещо, което умаловажава изсипаните играчки  Tired

# 36
  • Мнения: 5 255
Опитвам се да балансирам, доколкото мога  ooooh!
Вечер събираме дружно играчките, аз симулирам че помагам, а тя търчи и върши тежката работа Mr. Green

# 37
  • Мнения: 6 164
Аз пък обратно! Crazy - Преди като несемейна Mr. Green хаха.. моите дрехи седяха на куп в гардероба и като го отворя те се изсипваха на пода и оттам си избирах какво да облека Laughing , а после съпругът ми ме научи да подреждам Embarassed и сега вече с детето, поради нарастващия брой дрехи, играчки  изобщо вещи се ужасявам от хаоса и постоянно подреждам и ъпгрейдвам системата за подредба до максимално практична, бърза и удобна... За съжаление не ни достигат шкафовете, тъй като разполагаме само с една стая 3ма души и се нахъсвам още повече да чистя, подреждам и... изхвърлям Whistling ... Виж вече за играчките е ясно, че са накуп в чувал и там какво има да подреждаш Shocked - по цвят и големина ли. Laughing Нооо сигурно има значение колко е голямо детето. Криси не може да отвори шкафа и да си разпилее дрехите. А когато започне да го прави и то 5 пъти на ден, едва ли ще сгъвам... По-скоро ще си купя закопчалки, но май децата и с тях се справят. Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 1 345
и при мен е така............ Embarassed

Леле аз се обвинявам че съм станала нехайна а то явно си е нормално да се преумориш и при мен така ама още явно не съм претръпнала защото така нервнича като нямам време да лъсна всичко че май не се издържам Embarassed

# 39
  • Мнения: 3 576
Не, не успя да ме промени детето в тази насока - даже напротив, не мога да си представя да живее в безпорядък.
Мен много ме изнервя една разхвърляна стая и след като детето се наиграе я подреждам.

# 40
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Никол, претръпнала си. Аз след като родих и до съвсем скоро чистех по н- пъти, обаче сега зимата особенно, почти по цял ден вкъщи, всичко става наопаки. Хаоса ме изнервя и не обичам да ми е разхвърляно, но вече пък ми писна и да се боря. Алекс е с два коша играчки и е ужас, а с 5 не се виждам. Обикновенно подреждам по два пъти, на обяд докато спи и вечер като заспи.

Не, не успя да ме промени детето в тази насока - даже напротив, не мога да си представя да живее в безпорядък.
Мен много ме изнервя една разхвърляна стая и след като детето се наиграе я подреждам.

Едно въпросче: как се наиграва твоя младеж? Какво прави като се наиграе? Защото при Алекс такова понятие няма. Тя непрекъснато е в движение и играе с нещо, независимо какво, но никога не се е наиграла. Стои мирно и гледа телевизия докато ти подреждаш ли? Ако е така, давай да правим трампа. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 3 576
Ами наиграва се - много му е кеф след като всичко е прибрано в кошове, подредено е навсякъде, да хване и да изсипе всичко Wink
Един вид му правя услуга, ако е разхвърляно, как ще успее да разхвърля повече  Joy

# 42
  • Мнения: 46 510
... Обикновенно подреждам по два пъти, на обяд докато спи и вечер като заспи ...


Като беше по-малка и аз така правех, но сега става в 12 ч. на обяд и ляга в 24-1 ч. нощем. Не спи следобяд, а в 1 часа хич не ми е до разтребване  Tired

# 43
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
... Обикновенно подреждам по два пъти, на обяд докато спи и вечер като заспи ...


Като беше по-малка и аз така правех, но сега става в 12 ч. на обяд и ляга в 24-1 ч. нощем. Не спи следобяд, а в 1 часа хич не ми е до разтребване  Tired

Лелее, Никол, сериозен режим има. Не й ли се приспива за тия 12 часа бодърстване. На кой се е метнала? Laughing

# 44
  • Мнения: 7 716
Никол, не е детето, ами форумът. Laughing

# 45
И при вас ли е така  newsm78

До преди година не можех да си представя шкаф, в който всичко не е подредено по конец, а в последно време като заваря дрехите й накуп по средата на стаята (5-6 пъти на ден), просто ги хващам на топка и хвърлям в чекмеджетата на скрина, след което затварям с крак  Joy

Играчките от 5 коша са равномерно разпръснати по пода, но вечер не всеки път ги слагам по местата, най-често ги наритвам в ъгъла (за по-прегледно  Embarassed)


Аз ли се повредих или просто претръпнах  Tired
 JoyДобре дошла в клуба  bouquet

# 46
  • Мнения: 4 668
Ами ... аз съм частично претръпнала  Confused Докато малкият не ходеше и не пипаше всичко , смея да твърдя ,че е било идеално подредено и изчистено .
Сега подреждам само когато спи или когато баща му го вземе да се занимават ... последният също се старае в разхвърлянето , но пък и наистина много помага , така че ...
Чудех се мърла ли съм заради това , че не ставам веднага да избърша огледалата или шкафовете от пръстчетата по тях или затова ,че прескачам играчките , но не е възможно докато малкият е около мен да е подредено за повече от 5 минути  Sad
Но все още не мога да спя спокойно , ако не си подредя къщата ...
Ходя и на работа ...

# 47
  • Мнения: 88
И аз май съм от немарливите. Вечер събирам всичко в няколко коша, за да мога сутрин да пусна една прахосмукачка и след това през деня само ги подритвам за да мога все пак да се движа. Можеби за толкова години съм претръпнала и въобще не ми прави впечатление, а може и да съм си мърла по рождение newsm78. Вече нямам спомени как е изглеждала къщата ни идеално почистена и подредена Embarassed

# 48
Определено трябва да се подготвя. Аз отсега не мога да подредя, та представям си дребното като проходи  newsm78

# 49
  • Мнения: 6 039
Никол, не е детето, ами форумът. Laughing


 Joy
и аз така мисля

# 50
  • София
  • Мнения: 819
Аз ли се повредих или просто претръпнах  Tired
Нищо ти няма, спокойно, станала си нормална като мен Joy Аз вече предпочитам да изчистя с прахосмукачката и да мина един парцал, а не да прибирам докато Стела върви след мен и вади, ако това ме прави мърла, не ми дреме, ама грам Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 23:10 от Пети

# 51
  • Мнения: 2 309
Аз пък сега съм хилядократно по-подредена от преди да стана майка. Иван е на почти 2 години и е много палав. На ден чистя (играчките събирам в кошовете и мета паркета), мойе би и по 6-7 пъти, без да преувеличавам. Много рядко го оставям да извади цялото съдържание на 2-та коша с играчки, но загледа ли се на някъде и веднага ги пребирам. Дрешките му са безупречно подредени, както и нашите. Всеки ден бърша праха от шкафовете,а вечер докато не ми е измито всичко в мивката(въпреки,че като използвам нещо и веднага го мия), докато не е измит и паркета и всичко не е прибрано- не лягам.  В къщи имам доста често гости...и през деня за кафе и вечер на по водка....(особено сега зимата), и немога да си представя някой да дойде без предупреждение и да ми види къщата разхвърляна. Това, че имам малко дете и томомче и то палаво, не мисля,че може да бъде оправдание да не чистя. Мъжа ми като се върне от работа трябва всичко да свети:) Да е сготвено ( съответно тенджерите и тавите измити) и т.н. Това което съм сега, няма нищо общо с това което бях. Дрехите ми са седяли с дни на облегалката на някой стол и чак когато той падне от тежест, тогава ги пренареждам:) Но е вярно, че някои жени като родят и се вманиачават на тема чистота. И това е от както Иан стана на 7-8 месеца ( от тогава съм подредена)Simple Smile
 А и между другото, той почти свиква сам да си сабира играчките, особено когато кажа :" хайде бързо че иначе няма да излизаме"Simple Smile
Направо паднах,като ти прочетох поста Joy
Ми то е същото и при мен...чак не се понасям понякога!
Едно време като ученичка ,гардеробите ми бяха празни и всичко що е парцал,беше по дивани и столове!Безпорядък-пълен...
Сега докато не съм пуснала прахосмукачката и не измия и избърша праха не мигвам Shocked
Най-ми стана смешно за играчките hahaha Joy наистина,сина ми горкия аха се заиграе и току се зазяпа,мама пак подредила...

# 52
  • Мнения: 46 510
Рожбо, оставете си децата да играят беееееееееее, у нас всичко е позволено  Blush



Никол, не е детето, ами форумът. Laughing


 Joy
и аз така мисля

Ааа, моля, моля, напоследък хич ме няма във форума, пък може и от тук да идва проблема  newsm78 като изчета 2-3 теми за прилежни домакини и се засиля да подреждам, иначе само се помотвам  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 7 716
Детето спи, мъжа ми на работа, аз вися по форумите, къщата на вили-мотовили. Twisted Evil Какво ми пречи сега да почистя, ама - не. Laughing

# 54
  • Мнения: 1 640
... Обикновенно подреждам по два пъти, на обяд докато спи и вечер като заспи ...


Като беше по-малка и аз така правех, но сега става в 12 ч. на обяд и ляга в 24-1 ч. нощем. Не спи следобяд, а в 1 часа хич не ми е до разтребване  Tired

Лелее, Никол, сериозен режим има. Не й ли се приспива за тия 12 часа бодърстване. На кой се е метнала? Laughing
Моята е със същия режим-ужас!От 2 месеца е така! Не мога да чистя-дърпа четката и лопатката-"Аз,аз!"
докато мия съдове,тя разнася  из стаите това,което е извадила от шкафове и чекмеджета!Играчките ги понасъбирам на купчини 2 пъти дневно и скоро пак ги виждам разнесени по вс.стаи.Нещо като пощальон се изживява моята! Затова сядам изморено пред компа и изключвам.,абстрахирам се!
Това 12 часово бодърстване ще ме вкара в ...

# 55
  • Мнения: 2 622
И аз май съм от немарливите. Вечер събирам всичко в няколко коша, за да мога сутрин да пусна една прахосмукачка и след това през деня само ги подритвам за да мога все пак да се движа. Можеби за толкова години съм претръпнала и въобще не ми прави впечатление, а може и да съм си мърла по рождение newsm78. Вече нямам спомени как е изглеждала къщата ни идеално почистена и подредена Embarassed
Абсолютно по същия начин процедирам и аз.Сутрин пускам прахосмукачката и забърсвам пода и до края на деня само прескачам и подритвам играчки Mr. GreenВ началото критериите ми за изчистена къща бяха съвсем други,но с годините  постепенно занижих изискванията си и представите за ред и подредба.С чиста съвест си признавам,че всичко съм занемарила къщата тотално!!!Гледам да не се трупа пране и мръсни чинии,да има манджа,пък другото не е толкова важно.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не се впрягам особено, но не се мисля за мърла  Naughty Чистя с прахосмукачка веднъж седмично, прах също толкова рядко бърша. Дрехи по столовете нямам, на детето тези, които не ги стига, са все още по конец наредени, но пък една солидна част са винаги намотани. Играчките тъпча в коша поне 5 пъти дневно...

# 57
  • Мнения: X
Рожбо

Хехе:) Да, а той като се обърне и види че е подредено, с още по-голямо удоволствие ги изсипва и разхвърля наново:)Ама усмивката му на задоволство е безценна!:)

# 58
  • Мнения: 2 407
Аз я оставям през деня да играе и е хаос,а вечер заедно прибираме играчките в коша.

# 59
  • Мнения: 983
И у нас напоследък лудницата е пълна Mr. Green като беше само сина ми, успявахда се справям с разхвърляни играчки и дрехи, но сега с двете е по-трудно и вече претръпнах. Гледам да е чисто, пък на разхвърляното, майната му............ ooooh!

# 60
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние в къщи сме като във вица за студентите и прасето.
Първия: Да си вземем едно прасе че много храна хвърляме.
Втория: Как ще гледаме тук прасе, знаеш ли каква мръсотия е?
Първия: Ще свикне.
Та и ние си живеем с малкия насред мръсотията. По цял ден ходя и чистя и след мен веднага се разливат чаши, тъпчат се бисквити и шоколад по пода, навсякъде зрънчовци се търкалят. Като седне да се храни не дава аз да го храня а иска сам. След това чистя ядене от пода, масата, мебелите а понякога и от прозореца или монитора - където и избягал като съм го погнала да го трия. Снощи тъкмо му измих насрания задник докато ида за памперс офейка започна да пикае по целия път от спалнята до хола и на дивана. Обух го и всичко измих. Отидох в банята да му изхвърля памперса а той си напипал шишето с преварения зехтин, отворил му капачката и се разнесъл из целия апартамент като пръскачка из лозе - по пода, мебелите, леглата, телевизора..... докато го спипам беше обходил навсякъде. После как съм чистила тоя мазен зехтин само аз си знам. Ежедневие!

# 61
  • Мнения: 1 403
Ох и вкъщи е същата история smile3511 постоянно събирам игра4ки, дрехи и какво ли още не  Tired Преди си гладех дрехите и тогава ги прибирам, сега ми стоят на стола по 2-3 дни  Crossing Arms А, за пода да не говоря, сигурно по 10 пъти мия пло4ките  Confused

# 62
  • Мнения: 8 917
Позната история Wink Mr. Green

# 63
  • Мнения: 393
Тази тема ми е много болезнена. Имам ... четири деца и мъж в добавка Mr. Green Писна ми, когато се прибера от работа да оправям. Миялната машина е празна, но за сметка на това мивките "преливат" от мръсна посуда, дрехите са навсякъде, по земята да пуснеш кокошки-няма да умрат от глад (и това е всяка вечер #Cussing out). Играчките на децата са навсякъде. Аз прибирам, те зад гърба ми ги изваждат отново. Нашата стая е единственото подредено място в къщата. Малките два дни си оправят стаите, след което за половин ден е същата кочина. Като привършат с разбъркването из стаите си се пренасят в хола, след това в мазето или в двора . Къщата ми е сравнително голяма-всяко дете си има стая, двете стаи в мазето са ги обърнали на склад на пъзели и конструктури, кукли-барби, коли и т.н. Мъжа ми гледа философски-не се нервира и не му пука. Коментара му, когато избухна- споко, след двайсет години ще си имаме подредена и тиха къща  #2gunfire

# 64
  • Мнения: 658
И у нас е същото Close. Докато оправя  едната стая - в другата вече е минал тайфун.

# 65
  • Мнения: 2 498
Абсолютно същата съм си както преди-винаги всичко старателно подреждам.....

# 66
  • Мнения: 3 042
Преди години, когато щерката беше малка и при мен беше същото. Като порасна  започна да не разхвърля толкова и да си подрежда сама нещата. Всичко пак си стана нормално. След това се роди дребният. Докато стоеше в кошарата си бяхме много подредени. Сега е някакъв ад. Ако го оставя да играе сам, за да мога да свърша нещо през това време става още по-зле. Кедето и да стъпя подритвам играчки. Гледам да ги събирам и да подреждам поне по веднъж, два пъти на ден, а понякога и по често, в противен случай трябва да ходим върху играчки, конструктури...............
Аз подреждам от едната страна, той разхвърля от другата.
Преди имах и повече време да подреждам гардироби и шкафове. Сега пак се старая да има някакъв ред, за да мога да намирам лесно това, което ми е необходимо, но вече не се престаравам чак толкова колкото преди години.
От сутринта чистих и разтребвах та поне за празника да е всичко в ред /бабата озаптяваше дребният бандит/, но дребният като се събуди след малко едва ли ще е съгласен да му е подредено................ Mr. Green

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нас е същото.Набързо ги прибирам по кошовете или ги сритвам под масата-тя си ги намира и пак си играе.Дрехите понякога по цял ден откарват по фотьойлите и диваните,а колко пъти като прибирам играчки си мисля че вече са за пране/миене/,прибирам и така до следващия път.В шкафовете има дрешки които са умалели и трябва да разкарам,ама някой друг път.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Детето ми ме превърна в мърла ... - И какво от това, притеснява ли те нещо. Ами като дойде второто, ами като започнеш работа(ако има второ и работа, де Wink), тогава...
Отдавна съм спряла да се впрягам за тези неща. Приела съм, че не мога да свърша всичко и на който не му харесва така да идва да помага. Гледам поне да е чисто и аз да съм спокойна, а на разтурията - ми все някой ден ще свърши, но тогава ще ми е по-гадно, като няма кой да разхвърля.

# 69
  • Мнения: 1 840
Детето ми ме превърна в мърла ... - И какво от това, притеснява ли те нещо. Ами като дойде второто, ами като започнеш работа(ако има второ и работа, де Wink), тогава...
Отдавна съм спряла да се впрягам за тези неща. Приела съм, че не мога да свърша всичко и на който не му харесва така да идва да помага. Гледам поне да е чисто и аз да съм спокойна, а на разтурията - ми все някой ден ще свърши, но тогава ще ми е по-гадно, като няма кой да разхвърля.

 smile3521

Да, съвсем вярно!

# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Е, аз още не мога да претръпна и да се пречупя...Като "Лудото Ленче" все още търча из къщи да всявам ред до прималяване... cleanАма при мен май е диагноза... Rolling Eyes Като се върна от работа, първото нещо е да подредя из нас и чак след това се пльосвам малко да отдъхна... ooooh!

# 71
  • Мнения: 22 853
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

И аз съм така,иначе се нервирам от хаоса.С второ дете едва ли ще се вглеждам обаче... Thinking

# 72
  • Мнения: 1 428
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

[/quote
И аз така,но не се знае докога.Може скоро и да ми писне.

# 73
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И у нас е същото Close. Докато оправя  едната стая - в другата вече е минал тайфун.


Но вече не обръщам внимание и  Whistling

# 74
  • София
  • Мнения: 6 999
Мен пък обратното  Mr. Green

Особено откакто живеем в по-малък апартамент и разхвърляното се вижда повече. Гардероби и чекмеджета дъщеря ми почти никога не е разхвърляла - всичко си е в идеален ред. Много държа на това.

Играчките и книжките ги носи в дневната, но преди да я сложа да спи всичко си връщаме по местата в нейната стая.

Ако оставя някоя вещ не на място или чекмедже/врата а шкаф отворени - Дариа веднага слага нещата по местата им и ме гледа укорително с погледа на майка ми  hahaha Sick

# 75
  • Мнения: 2 085
Детето не е виновно, аз съм си мърла Mr. Green.Това, че играчки се търкалят навсякъде, че си е извадил всички дрехи от скрина, че си е размазал бисквитата по телевизора-много важно!, щом на него му е интересно-нека си се забавлява.Време за чистене все ще се намери, не си хабя нервите с такива дреболии Peace

# 76
  • Мнения: 46 510
... споко, след двайсет години ще си имаме подредена и тиха къща  #2gunfire

Тогава ще дойдат внуците  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 141
Срам ме е да поканя гости все има нещо разхвърлено.А пък ако реша докато спи да седна на компютъра, картинката става пълна.ама какво да правя тя вече ходи и пипа навсякъде и не може да стои сама, трябва да съм все на главата и, пък може ли да не отделиш и на себе си време да разтовариш.

# 78
  • Мнения: 1 449
Стемя се да е подредено, навсякъде и почти винаги успявам. Вечер задължително оправям във всички стаи, лъсвам кухнята и тогава лягам. Забелязвам, че най-малкият ми син проявява отдавна стремеж(макар и хаотичен) към ред, най-вече към предметите, дрехите и вещите на другите  Laughing. Но се включва понякога и при подреждането на своите. Баткото сортира играчките си и си ги прибира. Сгъва дрехите си, за съжаление не перфектно...

Но не трябва да му се отпуска края, тогава всичко отива по дяволите. Дъщеря ми е способна доста да ме нервира, нищо че е най-голяма.

И все пак.......все изкача по нещо, което ме изкарва извън кожата - списание, играчка, книжка, чаша от чай, топка, сметка, рекламен материал, шапка, сака от тренировка.... - край няма!

# 79
  • Мнения: 1 149
Определено болна тема.При нас беше също подредено и чисто-не че сега не е но като заспи малката хала всичко светва /за извесно време/.Баткото  е много подреден и се надявам дзверчето да го копира.Не се притеснявай-понякога и аз изключвам и се правя че не виждам.Ми то писва............всеки ден едно и също-разхвърлане-подреждане -чистене иии..................после пак от начало. #Crazy

# 80
  • Мнения: 59
е, не мога само да чистя,а  лично време за мен.Никога не сам били педантична втова отношение,но смятам,че по добре част от това време да отделя за себе си,отколкото да се преварна вьв вечно чистеща ,мармореща лелка.

# 81
  • Мнения: 5 026
Претръпнала си  Mr. Green
Аз още не мога Confused На всеки половин-един час правя оборка и събирам играчки  Tired

И аз съм от тая порода-още не съм претръпнала, но има време...може и да те догоня.

# 82
  • Мнения: 5 140
Аз поне вече се чувствам претръпнала.

# 83
  • Мнения: 2 622
Току що правих груба оборка на килима Mr. GreenТо картофчета,трошички,парченца шок.Дядо Коледа,малко бекон...Това под масата,играчките не искам да изброявам...

# 84
  • Мнения: 2 587
Мен лично мъжът ми ме подготви подобаващо, като един професионалист в разхвърлянето и сега детето вече ме довърши и днес вече мога да заявя, че независимо, че се съпротивлявах съм завършена мърла Mr. Green

Много точно казано!И при мен е така,но не би ми се отдало толкова точно да се изразя.

# 85
  • Мнения: 239
ми какво д ви кажа с две деца  Twisted Evil Twisted Evilдокато аз се опитвам да позбутам в едната стая ,те вече другата са я обърнали.  айде каката като я навикаш и подреди каквото  и изнася ама малкия хич ... вчера като изсипах коша с играчките и вътре имаше парчета (кремвирш; бисквити;корички хляб;шоколад и два вида бомони) някой здъвчани някой не,   #Crazy направо вече съм изтръпнала а не претръпнала Grinning

# 86
  • Мнения: 545
Страхотна тема! Да се успокоя, че не съм само аз така!
Вече си мислех, че на мен нещо ми има, щом не успявам да се справя с работа, едно дете, мъж и домакинство, но явно това е обща болест... Само дето не смятам, че детето ме е направило такава, просто не съм достатъчно организирана и не умея да използвам добре труда на останалите членове на семейството за общата кауза. И аз откога се каня да въведа ред в кухнята, но след работа времето и силите ми стигат само да приготвя вечеря, да сервирам, да отсервирам и да измия чиниите. Подреждането - за по-добри времена...

# 87
  • София
  • Мнения: 676
За шкафовете с дрехи никога не съм правила компромиси, нито когато само аз им ги подреждах, нито сега, когато те си ги подреждат. Не съм си позволявала да им натъпча дрехите, защото нищо не натъпквам по принцип, а и мисля, че ще им дам лош пример. Как ще ги натъпквам две, три, четири години и после ще им кажа "От днес нататък вече ще ги сгъвате!". Те си прибират нещата в момента, но аз вече имам изискване не само да са прибрани, но и да са добре сгънати!
Играчките им са набутани в една ракла и в един кош много безугледно, но там не мисля, че нещо може да се направи, просто имат много играчки и скоро ще изхвърляме...
За останалите помещения у дома не мога да си представя, че ще живея в разхвърляна къща... какво значи лично време, то нали трябва да е уплътнено с приятно за мен занимание  newsm78 , а как ще ми е приятно да правя нещо, каквото и да било, в неприятна обстановка...

Общи условия

Активация на акаунт