момичета, не мога да спра да повръщам, помагайте !

  • 4 448
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
момичета , искам да ви питам някоя от вас минала ли е през това - сега съм в 7 г.с. с 1вото си бебенце и от 1 седмица запо4нах да се 4увствам изведнъж рязко по-зле. още от през нощта- към 2- 3 ч. започва зверски да ми се гади, така до сутринта ме мъчи  и като стана се започва повръщането- веднъж като стана, после ако се опитам да хапна малко препе4ен хляб - веднага се повръща, всякакви чайове, сок4ета- ВСИЧКО!!!!!!! като се обезводня тотално към 16-17 ве4е мога да ям само препе4ен хляб  ooooh!нито месо, нито мляко ...ужасно се страхувам 4е така много се изтощава бебето ...вие какво правите когато ви е толкова зле?

# 1
  • Мнения: 1 416
Аз повръщах зверски много до късно - почти, докато родя. При мен се оказа, че е било белег за прееклампсия, но никой не разбра.  Wink
Предписаха ми "Церукал", но и той не даде ефект. Пък човек, като му прочете противопоказанията и страничните ефекти на този препарат, косата му настръхва...
Та, на мен нищо не ми помогна. Повръщах си и това е.
Дано при теб е временно, ти все пак си съвсем началото на бременността, би трябвало да премине.  Peace Желая ти го от сърце!
Весели празници!   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Моя приятелка е така вече 4 месеца. Първите два изкара на препечен хляб и сирене. Сега поне повръща само вечер. Изписаха й Деган, никакъв ефект. Обаче бебето си е супер! Тя е отслабнала 8 кг (друг въпрос, че си беше едричка), а малкият човек дебелее. Така че не се тревожи за детенце, то си взима каквото е нужно. Опасно е да не се обезводниш, затова гледай да поемаш течности! Иначе може да се наложи да ти вливат системи. Пробва ли лимонов сок и сухари?

Лора, ти си вторият такъв случай, за който чувам. Сестрата на моя позната лекарка е повръщала така 9 месеца, последно малко след като родила  Shocked

# 3
  • Мнения: 63
И аз повръщах много и с двете си бременности - дори при сегашната влизах в болница.  Най-вероятно след 3-ти 4-ти месец ще ти поолекне. За бебето не е опасно на този етап, не се притеснявай. Но ако се обезводняваш системно, по-добре да влезнеш за малко в болница. Доктора ти ще прецени.

Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 309
Повръщах често до 4-5м на бременността си.Нищо не помагаше...
Следи само да не се обезводниш,тогава става опасно за бебето,иначе не му пречи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз повръщах цял месец, сутрин и вечер.
Моята гинеколожка ми изписаха  хомеопатични капки Вомитусхил  (Vomitusheel), не ми помогнаха. После и Деган (Degan), също не ми помогна.
Накрая повръщането спря  от само себи си.
Ако искаш, опитай и двата варианта, но първо се консултирай с лекар.
При всеки е строго индивидуално!

# 6
  • Мнения: 402
 Hugуспокоихте ме момичета  Heart Eyes
сега пробвах сок от портокал , но малко разреден с вода и със захар- перфектно е, сега ми олекна и ще пробвам да ям  Peace

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пробвай по мъничко да пиеш прясно мляко или айрян. Но не цяла чаша а 2 глътки сега, 2 след 10-на минути. Мен това ме спасяваше Peace

# 8
  • Мнения: 116
Вдигаш главата и се натискаш под носа, ако може да се полегне - малко се разкарва.Истината е ,че трябва да се яде по малко.1-2 бисквитки доста често са ме спасявали от повръщане.Вероятно ще ти се гади няколко месеца - макар,че при всеки е различно.Не пий газирано,че става още по-лошо!!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
Вомитусхил - свещички и Кокулин - таблетки (и двете хомеопатични) ме спасиха в първите месеци.

# 10
  • Мнения: 5 255
Първо, консултирай се с лекар  Peace

Аз така се обезводних на два пъти в начална бременност.
Повръщах от сутрин до вечер  Sick
Дори вода да пийна - връщах  Tired
Последва прием в болница и там на системи.
Отшумя към четръти месец.

Лека и безпроблемна бременност ти желая   bouquet

# 11
  • Мнения: 5 362
Консултация с лекар е и моят съвет!

Иначе Вомитусхил-свещичките много помагат!

# 12
  • Мнения: 402
tsveta, пробвах и с айрян - наистина помага  Peace

# 13
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
деган!
БКогато бях бременна, него пиех!

# 14
  • Мнения: 1 382
На една моя приятелка лекар й каза капачка уиски на гладно или глътка кола, незнам дали помага

Общи условия

Активация на акаунт