Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Австрия, Линц

Здравейте мами!
Най-после започнах да захранвам Марти преди 2 дни с безмлечна оризова каша, която приготвям с кърма. По ваш съвет я приготвям на око и не спазвам определени пропорции. Въпроса ми е: До какво количество трябва да достигне дозата каша след 10 дни и трябва ли да заменя хранене с нея или да продължа с къменето? Преди или след кърмене да давам каша? И кога да включа пюре- по кое време на деня спрямо кашата?
Благодаря ви за помоща!  bouquet
Цитирай

Здравей!
До годинка най-добре да не заместваш хранене.Основната храна на бебче е кърма, а другото е за запознаване с нови вкусове.
Аз бих давала толкова, колкото му се иска на бебчето-води се по него.
Кашата предлагай 1/2 или 1 час след кърмене.Пюрето може да даваш сутрин/обед, а кашата-следобед.
Успех  bouquet
Цитирай

София

Зависи каква схема на захранване си избрала. Ако си решила да заместваш хранене, щом си започнала с кашата, първо замести след обедното с кашата. Съветът ми е да не заместваш повече от 1 хранене на месец. Количеството е колкото изяде бебка, или, ако е на 5 - около 150 гр., 6 м - 160 гр. и т.н. спрямо възрастта (не видях на колко е). Зеленчуково пюре можеш да дадеш на обяд.
Цитирай

Русе

До годинката ти препоръчвам да не заместваш хранене, а да си въвеждаш едно по едно нещата само да ги опитва.
Цитирай

Една майка във форума беше писала това:  (ще се опитам да я цитирам)

До годинката първо предлагаш кърма,след това слагаш масата.
След годинката първо слагаш масата и след това предлагаш кърма.

Не замествай хранене до годинката ,защото с всяко заместено хранене кърмата ти ще намалява.
Първо го накърми добре детенцето и след това предложи твърдата храна ...а пък колкото изяде Wink
Цитирай

Австрия, Линц

Благодаря ви , мами:)
И аз не искам да замествам хранене все още и затова исках съвет от вас. Опитвам да му давам кашата 1час след като съм го накърмила, но почти не яде. Явно не му се яде...колкото толкова.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.