ужасно много се подувам....

  • 851
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте на всички.Имам следния проблем:много започнах да се подувам/по точно корема ми/ и така  не се чувствам комфортно, много е неприятно.Освен корема,  самите ми венци също.При вас така ли е било?Бихте ли споделили дали сте пили нещо и ако е ДА,то какво?!Благодаря Ви!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 871
И аз се подувам, коремът ми се пълни с газове каквото и да хапна. Засега нищо не помага. А венците ми почнаха да кървят, когато си мия зъбите. И от носа ми тече често кръв. Било нормално. Но аз мисля да питам гинеколожката да не ми липсват някакви витамини.

# 2
  • Мнения: 265
И аз бях така първите месеци, ама нищо не съм пила  Flutter Доки каза че е нормално и да не се притеснявам, сега обаче доста ми тежи и коремчето и дупето, а като си помисля колко още имааа... Sick С първото май небеше тъй  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 663
Ако ти е много неприятно пии Мезим форте, аз така правех при предишно бременуване

# 4
  • Мнения: 10 982
Не се притеснявай, аз бях така до 4-тия месец. Помагаше ми само сода бикарбонат или дъвка веднага след хранене.
Сега няма и следа от газове и киселини.  Peace

# 5
  • Мнения: 481
Много е неприятно,а като се сетя че то тепърва започва.Постоянно ми е подут корема,малко да хапна и се издувам .Дали пък трябва да подбирам какво точно да ям,за да избягвам подуването,въпреки че не се тъпча.?!А за венците:също толкова лошо колкото подутия корем:не са тръгнали да кървят още,но пък са някак подути,ако ме разбирате какво имам впредвид.Мисля си дали Мезим Форте не пречи?

# 6
  • Мнения: 131
Моите венци съшто се подуват. Даже немога да си измия зъбите без да се разкървят. Ползвам там разни пасти и вода за уста, но за съжаление няма ефект.

# 7
  • Мнения: 481
Ох,явно трябва да предприемем нещо,тъй като чувството в устата не е много хубаво.Мисля да питам моята лекарка,какво бих могла да пия или някакъв лек.Иначе и аз опитвам с паста"лакалут"но няма ефект.....усещам че скоро може и да прокървят.....

# 8
  • Мнения: 817
Аз съм нямала проблеми с подут корем,но венците почнаха да ми кървят  още от начало.Ходих да си чистя зъбния камък,но кървенето продължи.Зъболекарката ми каза,че венците ще ми се оправят когато родя Sad

# 9
  • Мнения: 74
За подуването на корема - аз пиех доста биричка и така се чувствах добре,макар че уж газираното пречело, но поне при мен не ми пречеше, само ми помагаше. А за венците най-добре ми действаше паста Сензодин - зелената. И сега я ползвам от време на време.
Леко бременеене!

# 10
  • Мнения: 3 360
При мен венците бяха и си остават проблемни...Нищо май не помага..И след раждането продължавам да го имам този проблем-понякога и кървят даже. Rolling EyesА за подут корем опитай с Мезим форте-може би ще облекчи положението Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 663
Етинка, МезимФорте-то не пречи на бременността, това sа ензими за по-лесно храносмилане .Питах гинеколога си при първата бременност и за по-сигурно проверих в списъка със забранени лекарста

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 19:01 от konstans

# 12
  • София
  • Мнения: 276
И моят корем е много надут постоянно. Дори лекаря ме попита дали се чувствам добре защото не било нормално да ми е толкова голям корема в 16-а седмица, аз естествено ужасно се притесних, но принципно... не ме боли корема или нещо такова, ходя сравнително редовно до тоалетна и тн.
Сега ще ходя на гастроентеролог по препоръка на гинеколога.
А акушерката ми каза да взимам Еспумизан... освен това каза, че ако си имал гастрит или колит преди забременяването, сега състоянието ти се обостря от бременноста.

А венците ми кървят от самото начало...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт