Електрическо одеало

  • 2 528
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 679
За първи път купувам електрическо одеало.
Българско е - с 2 степени - 35 и 70 W. Има си 2 години гаранция.

Искам да попитам нормално ли е, че му трябваше около половин час да загрее така, че да се усеща при допир с ръка.

# 1
  • Мнения: 1 802
И моето е българско, но заграява маааалко по бързо...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Да, нормално е. Като легнеш в леглото ще го усетиш, че топли достатъчно добре. Даже на втората степен става много горещо. И нали знаеш, ляга се над него а не под него. Аз го слагам под долния чаршаф.

# 3
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Да, нормално е. Като легнеш в леглото ще го усетиш, че топли достатъчно добре. Даже на втората степен става много горещо. И нали знаеш, ляга се над него а не под него. Аз го слагам под долния чаршаф.
hahaha
Една позната беше продавачка и ми разказа,как една жена казала
"Ми то като се завия аз мъжът ми ще е отвид цяла вечер,кое му е двойното."

# 4
  • Мнения: 1 679
Благодаря ви за отговорите.

А на упътването пише, че кабела трябва да е от долната страна на възглавницата.

Това отнася ли се и за одеалото? Защото откъм страната на кабела е по-топлата страна на одеалото.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Уф. Много внимавай с тези одеала. Аз имам горчив опит с такива.

Ватата беше прегоряла от оголена жица в одеалото. Това беше откъм краката ми. Една нощ както си гледам тв, усещам при размърдване на краката ми ужасно парене. Скачам и какво да видя, дамаската на спалнята прегоряла  Shocked

Под това одеало имаше още едно /обикновенно/, като изолиращо един вид от дамаската и то беше изгоряло. Над термо одеалото си имаше чаршаф, на който си спяхме и той отиваше към прегаряне  Shocked /беше покафенял/

Махнах ги тези одеала и повече никога няма да ползвам такива, представям си ако ни нямаше в стаята, как можеше всичко да пламне  #Crazy, пази Боже !

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз пък си слагам ел. одеялото и отгоре му мятам още едно одеяло.

И аз внимавам, че моето е някакво китайско и веднъж и аз малко подпуших с него...  Confused

# 7
  • Мнения: 957
В къщи имаме 2 електрически одеала - едното българско, другото на boeder. Българското няма таймер и се изключва когато ти си го изключиш ( т.е. може да работи и цяла вечер), другото като се включи работи 90 минути и се самоизключва. Тази ми функция я намирам за много подходяща, защото затопля леглото, ти си заспиваш блажено и то после се изключва без да те изнежва допълнително. Миналата година мъжът ми спеше с българското одеако, а аз с това на boeder. След около седмица спане с него ( с бълг. одеало) той отказа категорично да го ползва повече. Каза, че като спял на него не се чувствал добре на другия ден. Според него одеалото не е добре екранирано и това да не се се чувства добре се дължи на електромагнитното поле, което прави около себе си. Аз съм доволна от моето и продължавам да си спя с него. Но наистина не те съветвам да спиш цяла нощ върху включено ел. одеало. Най-малкото от съображение за сигурност. Има механични или електронни таймери, които се включват в контакта. Ако все пак решиш да купиш българско одеало те съветвам да си набавиш един такъв таймер, който да изключва одеалото след един час например или след колкото време ти си го нагласиш.

# 8
  • Мнения: 1 756
За първи път купувам електрическо одеало.
Българско е - с 2 степени - 35 и 70 W. Има си 2 години гаранция.

Искам да попитам нормално ли е, че му трябваше около половин час да загрее така, че да се усеща при допир с ръка.
МИ ВЕРОЯТНО ТАКЪВ Е МОДЕЛА,ПИТАЙ В ФИРМАТА ПРОИЗВОДИТЕЛ

# 9
  • Мнения: 453
Аз бих казала да си внимателна! Брат ми щеше да се подпали. Както си спял, явно го подгънал и добре, че е замирисало на изгоряло и се се усетили... От тогава малко ме притесняват тези одеала...

Общи условия

Активация на акаунт