Сбъркан термин?

  • 2 608
  • 28
  •   1
Отговори
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
 Моми4ета моля за съвет-
Последния път когато лекаря ми ме гледа на видиозон, ми каза че бебето е по голямо с 4 седмици Shocked, препоръча ми да отида в Пловдив на друг видиозон .  Stop
От Пловдив лекаря ми каза че и неговия виде зон го определя по голямо  newsm78с 2 седмици според размерите на главата и с 3 седмици спрямо размерите на крачето. #Crazy
Направо не знам какво да мисля newsm78, объркана съм, лекаря казва че може да съм сбъркала дата на която ми бил последния цикъл-оба4е аз не смятам че е моге да съм сбъркала с най-малко 2 седмици - да не съм луда че да не знам кога ми е дошло  #Crazy .
 Дръгата възможност е просто бебето да е по голямо предполагам. За информация сега сам в 32г.с - или това беше преди да ми кажат че термина ми може и да е сбъркан.   
   Моля кажете ,дали на някоя друга и се е случило нещо подобно

# 1
  • Мнения: 5 362
Лекарката,при която ходех на консултации все ми казваше,че бебето е голямо,а в началото на 9-я месец ми каза,че съвсем скоро ще родя-каза,тия дни ще е.
Ходих и при друг лекар тогава-нищо подобно.
Родих 6 дена след термина и бебето си ми беше съвсем нормално-3.400кг,51см.
Така,че много не им вярвай.Когато и както дойде Peace

# 2
  • Мнения: 5 393
Често срещано нещо е да се разминават термините-този който ти се пада по последния цикъл и това което показва видеозона.По-правилно се определя термина по цикъла според мен.И мен като ме гледаха ми казваха, че бебето е голямо, а се роди 2980.

# 3
  • Мнения: 7 723
Не му мисли чак толкова! Peace
Щом и двамата доктори са ти казали така, значи е вярно thumbsup
Когато му дойде времето, то ще излезе sling
Никой не е останал вътре Laughing

# 4
  • Мнения: 4 998
Често срещано нещо е да се разминават термините-този който ти се пада по последния цикъл и това което показва видеозона.По-правилно се определя термина по цикъла според мен.И мен като ме гледаха ми казваха, че бебето е голямо, а се роди 2980.

 Peace
и на мен ми казвах, че е много голямо, а се роди 3,600, нормално за момче Peace

# 5
  • Мнения: 189
аз също-по данни на последния ми цикъл влизам в 9 на 12 01-по данни на 3D-на 03 01 newsm78

# 6
Аз родих на 17 декември, а термина ми беше за 12 януари 2007, но при ехография остановиха, че ми се е калцирала плацентата т.е. старее, водите са силно редуцирани и плода беше с показатели 41г.с,а аз по календарче бях в начало на 37г.с и бебчето ми е 3200 и 50 см, така че понякога се гледат много други признаци, просто моето дете си е напълно доносено без луно, оформено. Късмет все пак забележат ли лекарите напредване и по други признаци ще ти решат проблема с термина.

# 7
  • Мнения: 689
Абе видеозоните не показват точно. На мен ми беше показал 3 седмици напред.
А знам приблизително кога съм забременяла. Всеки случай - не е 3 седмици по-рано.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 488
Споко и на мен така ми казваше през цялата бременност върви напред голямо е еееееееее 3.850 е има и по големи

# 9
  • Мнения: 1 288
и на мен по видеозон ми даваше, че съм 2 седмици по-напред, а бебето с половин кг по-голямо, отколкото се роди. така че много не им се доверявай на видеозоните. терминът ти, засечен от последната менструация, според мен е по-верен.

# 10
  • Мнения: 139
Мойто мнение е че видеозоните си показват точно, само че малко са лекарите които могат да работят с тях Simple Smile Аз ходех на 3 места да ме гледат постоянно и на трите ми казваха едно и също - че е женско и че показва изоставане с 1 седмица от термина. А за самия термин незнам дали знаете, но само 5% от населението на земята се ражда точно на термина, така че не си го слагай много много.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
... терминът ти, засечен от последната менструация, според мен е по-верен.

А според мен- не  Peace Той затова се казва "вероятен4 термин на раждане. И при двете ми бременности ВТР, определен според последния М, се оказа много далече от истината. Преносих 15, а второто- 18 дни. Просто цикълът ми е ужасно нередовен, продължава всеки път различно и така...

# 12
  • Мнения: 1 104
Аз съм на мнение, че понякога видеозоните дават грешки при измерване на размерите...или просто лекарите работещи на тях не са най-добрите. Не се притеснявай. То бебчето мърда, как да го измерят точно...

# 13
  • Мнения: 6 461
Когато бях бременна с голямото ми дете:

 от ЖК ми бяха определили термин за 23 януари 2003 Shocked
от патологична бременност             за 25 януари 2003 Shocked
на видеозон ме определиха             за  04 февруари 2003 #Crazy
Е,АЗ ПЪК РОДИХ НА 13 ФЕВРУАРИ 2003 Peace

# 14
  • Мнения: 1 584
На мен в началото тук в Германия докторката ми каза, че бебето е по-малко и определи термин 8.8.
Към края на 2ри, средата на 3ти месец каза, че е наваксало и коригира термина на 1.8.
По датата на цикъла се падаше 28.7.
Родих на 29.7  Peace

Само искам да кажа, че терминът не се определя по 1 стойност (глава, коремче или краче) а се взема средно аритметично от всички тези големини Peace

Общи условия

Активация на акаунт