Бенка при дете - от кога е нормално?

  • 3 499
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

Още когато беше на 4 месеца на дупето на Ники се появи бенка. Беше си не релефно петънце /и слава богу все още е/ и не ме е притеснявала. Към 6-я месец и се появи една и на вратлето. Отначало я взех за изцапано  Laughing Сега забелязвам, че е станала леко релефна /тази на вратлето/. Кога е нормално да се появят бенките? Как се развиват? Има ли според вас причина да се тревожа? Да, най-вероятно ще обсъдя въпроса с личната ни лекарка, но не ми се иска да посрещна празниците притеснена. Има ли мами минали по този път на питае и чудене?  Confused

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
за момента релефни няма нито една.
но има няколко по ръцете, много мънички, които не са релефни.
аз лично не се притеснявам грам!
и аз и баща и сме с много, всякакви, вкл. на мен ми е горена голяма бенка на гърба отдавна.

# 2
  • Мнения: 7 723
На голямата ми дъщеря, първата бенка й излезе, когато беше на 2 месеца. Все още не е релефна. Thinking
А  малката  има и по рождение Peace

Като се погледна аз каква съм- като далматинец, Shocked не мисля, че е повод за притеснение Peace

# 3
  • Мнения: 1 942
Благодаря за отговорите  Hug

Да, знам че е нормално да излизат бенки, но това че е релефна вече ме притеснява  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 7 723
Sillveto , честно да ти кажа- и аз бях доста притеснена, но след като се консултирах с дерматолог, се успокоих Confused
За твое успокоение- консултирай се и ти thumbsup

# 5
  • Мнения: 65
На моята дъщеря на 3 г. й се появи бенка, доста голяма, отидохме на лекар и въпреки , че бенката не беше проблемна, аз пожелах да я махнат, защото беше на много лошо място на крака. Лекарката я изряза, изследваха я и с това всичко приключи. Сега е на 6г. и има доста бенки, но са малки и плоски.

# 6
  • Мнения: 8 505
По всяко време може да се появи бенка.Ако те притеснява-покажи я на педиатъра и при необходимост той ще ти даде направление за специалист.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан има една на главата, под косата...и вероятно всеки път я реша с гребена.......трябва ли да внимавам, да я заобикалям.......аз незнам дали имам бенки по скалпа

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моят син се роди с бенка.
Не искам да те обидя, но да те попитам: познаваш ли Google и знаеш ли как се работи с него. Ето първият сайт, който ми изкара с ключова дума "бенка": http://rozali.com/beauty.php?l=a&p=245 Тук много добре е описано и разяснено за вродените и придобитите невуси(бенки). А още колко много резултати даде: около 969 за бенки.

# 9
  • Мнения: 190
Йоан има една на главата, под косата...и вероятно всеки път я реша с гребена.......трябва ли да внимавам, да я заобикалям.......аз незнам дали имам бенки по скалпа
Добре е да се консултираш с кожен лекар или онколог, но мисля, че мног отрябва да внимаваш да не я закачаш или разраниш.
Аз скоро си махах една бенка оперативно, но тя беше голяма колкото грахово зърно.
МИсля, че за бенки винаги трябва да има консултация с лекар и ако се наложи да се премахват това да бъде в болници /там задължително се взима хистология/, а не в разни козметични салони, домашни уславия и т н.

# 10
  • Мнения: 1 942
Моят син се роди с бенка.
Не искам да те обидя, но да те попитам: познаваш ли Google и знаеш ли как се работи с него. Ето първият сайт, който ми изкара с ключова дума "бенка": http://rozali.com/beauty.php?l=a&p=245 Тук много добре е описано и разяснено за вродените и придобитите невуси(бенки). А още колко много резултати даде: около 969 за бенки.

Благодаря, че си си направила труда да пуснеш на гугъла търсачка  Hug Разбира се, че мога да работя с гугъл, но и той не ми отговори на въпроса, който най-силно ме вълнува. Именно затова питам дали някой вече е "минал по този път". От момента на появата и ставането на релефни на бенките, какво да очаквам, с какви темпове, колко големи са станали бенките да другите дечица и т.н. ?

Общи условия

Активация на акаунт