Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте, кърмя с изкуствени зърна тъй като моите не стават, много са малки и детето не може да суче. Давило ми се е няколко пъти, но снощи ме уплащи зверски, така се задави, че посиня. Какво да правя, вече кърмя със страх, че може пак да се задави. Какво се прави като се задави бебето, чоже ли някой да ме посъветва...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Представям си какъв ужас си изживяла Sad Да кърмиш със страх също не е никак приятно.
Имаш ли някакво обяснение за давенето? Кога се случва - в началото на храненето ли? Ако е в началото, когато усещаш млякото да тръгва, има простички неща, които може да опиташ - например да махаш бебето от гърдата, като усетиш слизането на млякото, докато силната струя изтече (можеш да я попиеш с кърпа или памперс) и после да го сложиш да суче спокойно. Смяната на позите - например кърмене в легнало положение - също често е от полза.
Ако бебето се задави, най-напред е нужно да го махнеш от гърдата, а после го изправи като за уригване и го потупай (леко!) по гръбчето, за да може да изкашля млякото. За щастие бебетата имат много силно развит рефлекс при задавяне, който бързо изхвърля пречещата материя - надявам се това да те успокои донякъде Hug
Казваш, че твоите зърна са малки и затова ползваш силиконови накрайници - само това, че са малки ли те притеснява или са плоски и неизпъкнали? Силиконовите накрайници след няколко седмична употреба често коригират тези проблеми, така че може да опитваш периодично да го излъжеш да суче и без тях (след като млякото е тръгнало и зърното се е изтеглило в силиконката) - кърменето е още по-удобно, когато няма джаджи, за които да се притесняваш Grinning

# 2
Здравей, аз също кърмя с изкуствени зърна и беба се задавя често.  Единствено като изцедя малко мляко преди кърмене проблема намалява. Успех.

# 3
  • Мнения: 483
Малки и плоски са и горкото не може да засуче, пробвам постоянно да го отуча, но не става - само се мъчи и дразни.
Една педиатърка ме посъветва същото, като започне да суче много бързо и забравя да диша - да дръпна зърното и май помага.
Благодаря Ви за съветите!

Общи условия

Активация на акаунт