Висяща баница

  • 29 590
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 500
Любимата ми  Heart Eyes
Тази седмица в разтояние на 2 дни я правих три пъти  Laughing
1 пакет кори за баница
В купа се смесват 5-7 яйца, става и с 5, с 7 още повече, 3/4 кофичка кисело мляко, 1/2 ч. л. сол, 1/4 ч. л. хл. сода, 150 мл газирана вода, 100 гр сирене, който иска може 200 гр, 100 мл олио и се разбърква добре.
В тава, моята е диаметър около 35-40 см, се поръсва от сместа на дъното и по стените и се реди хоризонтално лист, ръси се от сместа по две-три лъжици, слага се нов лист, пак от сместа и докато свършат листите, накрая трябва да е останало от сместа около 2 чаши, тя се излива отгоре и се пече на 200 градуса около 20 минути. Целта е м/у всеки лист да има смес, дори и м/у крайчетата, които се прегъват, освен ако тавата ви не е правоъгълна.
След изпичане се напръсква леко с вода и се обръща в/у четири чаени чаши, седи така докато изстине, тогава се обръща и се реже.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
Винаги съм им се чудила на тези "висящи баници" как не изпадат от тавата...
Не смея да пробвам.
Та - чашите на ръбовете на тавата ли се слагат или подпират самата баница?
Ако са на ръбовете - тавата не се ли покрива първо с нещо?  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 550
На ръбовете на тавата се слагат чашите. Аз съм слагала чаши да подипрат самата баницата и стана мазало  Joy Ама тогава не знаех, че чашите се слагат на ръбовете  Blush
За да не изпада баницата тавата не се маже с мазнина.

# 3
  • Мнения: 5 500
Винаги съм им се чудила на тези "висящи баници" как не изпадат от тавата...
Не смея да пробвам.
Та - чашите на ръбовете на тавата ли се слагат или подпират самата баница?
Ако са на ръбовете - тавата не се ли покрива първо с нещо?  newsm78
На ръбовете, както ти е казала Марчето и тавата се покрива отгоре с кърпа, нещото с което си завивате питки, баници като ги опечете.
Ако подпреш баницата, тя ще стане на чашки  Joy

# 4
  • Мнения: 5 500
...За да не изпада баницата тавата не се маже с мазнина.
За това се полива от сместа две-три лъжици за да залепне баницата за тавата.

# 5
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 newsm78 newsm78 newsm78 Нищо не разбрах, как так на ръбовете на чашите....редиш  на чаши, изправени в нормално стоене ли......баницата не се ли разтича като се обърне.А после какъв вид има като е готова.не схващам какъв е смисъла да се обръща, кое и виси после....

# 6
  • Мнения: 47
и мен ме заинтригува тази рецепта,но и аз нищо не разбрах с това висене

# 7
  • Мнения: 2 550
Ами обръщаш тавата и подпираш ръбовете й с чашите.
Баницата става мнооооооого пухкава и вкусна.
Когато баницата изстине обръщате тавата в нормално положение и режете.

# 8
  • Мнения: 399
Момичета, на мене горе долу ми стана ясно. Но не съвсем. Затова ако може някоя да снима и да пусне снимките, че да ни се изясни напълно. Бях попадала на такава рецепта във форума, но поради неразбиране така и не я пробвах.

# 9
  • Мнения: 5 500
Момичета, на мене горе долу ми стана ясно. Но не съвсем. Затова ако може някоя да снима и да пусне снимките, че да ни се изясни напълно. Бях попадала на такава рецепта във форума, но поради неразбиране така и не я пробвах.
Добре, сега питайте, ще обясня което не е ясно.
Ако трябва и тавата ще ви снимам в/у чашките.

# 10
  • Мнения: 2 550
Афродита, пусни една снимка с обърната върху чашки тава и мисля, че повече неясни неща няма да има  Simple Smile И аз бих пуснала, но дребният изяде кабела, който свързва апарата с компютъра  Laughing

# 11
  • Мнения: 6 461
Свекървата и майка  ми го умеят това с обръщането върху купи Peace
При мен не се получи ...та се чудех как да задържа баницата коя то вряла да не изпадне от тавата  #Crazy

# 12
  • Мнения: 5 500
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=87781
Ето я тавата как виси.
Писах вече, че за това се слага от поливката на дъното за да не падне баницата от тавата.
А, разбрахте ли, листите и сместта как се нареждат?

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Мама ми я прави, но обръща самата баница върху чаши. Верно, че става на чашки (т.е. има отпечатани кръгчета), ама много важно Simple Smile нали е вкусна!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 816
За първи път научавам за тази баница и задължително ще я пробвам.Благодаря!  bouquet

# 15
  • Мнения: 22 867
Писах вече, че за това се слага от поливката на дъното за да не падне баницата от тавата.

А нe загаря ли баницата така откъм долната си страна? newsm78

# 16
  • Мнения: 5 500
Писах вече, че за това се слага от поливката на дъното за да не падне баницата от тавата.

А нe загаря ли баницата така откъм долната си страна? newsm78

E, ако я загориш ще загори Laughing, целта е да залепне, за това не я правете в тефлонова тава.

# 17
  • ES
  • Мнения: 2 172

E, ако я загориш ще загори Laughing, целта е да залепне, за това не я правете в тефлонова тава.
а в иенска може ли?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 576
Моят мъж много обича баничка и в най-скоро време ще го изненадам с тази. AFRODDITA благодаря ти  bouquet

# 19
  • Мнения: 590
Мама ми я прави, но обръща самата баница върху чаши. Верно, че става на чашки (т.е. има отпечатани кръгчета), ама много важно Simple Smile нали е вкусна!

 hahaha hahaha hahaha
Не съм единствената, и аз я правя така.
Не съм разбрала, че тавата трябва да виси.Е, другия път ще я направя по описания начин.На вкус е страхотна.
AFRODDITA, благодара за подробното обяснение !

# 20
  • Мнения: 5 500

E, ако я загориш ще загори Laughing, целта е да залепне, за това не я правете в тефлонова тава.
а в иенска може ли?
Ами не съм пробвала, но ми се струва, че няма да залепне достатъчно добре в йена.

# 21
  • Мнения: 4 176

E, ако я загориш ще загори Laughing, целта е да залепне, за това не я правете в тефлонова тава.
а в иенска може ли?
Абе кви са тия глупости бе. Нали, ще се пукне. Извинете, но някои хора са направо....
Момичето каза, че от сместа се слага на дъното и по стените. Каза, че се слага навсякъде с цел да запелне. Каза, че тавата т.е. ръба на обърнатата тава се слага в/у чаши.
Та за йенската- как, ще печеш баница в нея? Нали тестени предимно на загрята фурна се пекат. Йена не се слага в загрята фурна, защото се пука. Изубмявам се направо.

# 22
  • Мнения: 22 867

E, ако я загориш ще загори Laughing, целта е да залепне, за това не я правете в тефлонова тава.
а в иенска може ли?
Абе кви са тия глупости бе. Нали, ще се пукне. Извинете, но някои хора са направо....
Момичето каза, че от сместа се слага на дъното и по стените. Каза, че се слага навсякъде с цел да запелне. Каза, че тавата т.е. ръба на обърнатата тава се слага в/у чаши.
Та за йенската- как, ще печеш баница в нея? Нали тестени предимно на загрята фурна се пекат. Йена не се слага в загрята фурна, защото се пука. Изубмявам се направо.


Споко! Баница с готови кори изобщо не е нужно да се пече в загрята фурна. Така че става и в йена, стига наистина да е йена, а не от фалшификатите, от обикновено стъкло, които продават за такива.

# 23
  • Мнения: 5 500
Ами не знам, аз лично я загрявам до 150*С, а като я сложа увеличавам на 200*С.

# 24
  • Мнения: 22 867
Лично аз никога не загрявам фурната, когато пека баница с готови кори. Слагам тавата с приготвената баница и включвам фурната. За около 25-30 мин. е готова. Пека винаги на около 150град., но това вече зависи от печката. Ако загрея фурната, и после увелича на 200 град, просто ще изгори много бързо. Печките са различни, в моята тестени неща на 200 е невъзможно да се пекат - изгарят.

# 25
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И аз я обръщам така, но сега за пръв път чувам, че баницата е "висяща". Моята рецепта е различна от дадената, не поливам отдолу със смес, за да не се изсипе, като я обърна, но тавичката ми не е тефлонова и няма как да се отлепи, ако не й помогна.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 410
Да... от години си я правя така обърната върху купички,  но не знаех, че е висяща  Laughing Иначе моята рецепта е друга, но целта на цялата работа с обръщането е да стане "разтърсена" /както казва майка ми/ баницата, т.е. да е по-пухкава и висока... Това си е специалитет, с който обираме точките пред гостите. По този повод винаги аз правя новогодишната баница с късмети  Laughing

# 27
  • ES
  • Мнения: 2 172

Абе кви са тия глупости бе. Нали, ще се пукне. Извинете, но някои хора са направо....
Момичето каза, че от сместа се слага на дъното и по стените. Каза, че се слага навсякъде с цел да запелне. Каза, че тавата т.е. ръба на обърнатата тава се слага в/у чаши.
Та за йенската- как, ще печеш баница в нея? Нали тестени предимно на загрята фурна се пекат. Йена не се слага в загрята фурна, защото се пука. Изубмявам се направо.


Ами аз моята я правя точно в такава, не питам само за да си чеша езика. Попитах, защото наистина не загарят каквито и ястия да съм готвила в нея. И я слагам в предварително загрята фурна, не ми се е пукнала и не е някаква кой знае каква марка.
А въпросът ми беше към авторката на темата, а не към такива Изубмяващи домакини

Благодаря, весели празници

# 28
  • Мнения: 9 104
gery_to , правила съм в йената и не ми е падала - тя сместа залепва по стените. Но пък веднъж ми падна парче от емайлираната тава - а там никога не намазвам отдолу, защото си залепва добре. Добре, че винаги имам едно наум и под обърнатата тава слагам 1 лист хартия за печене  Embarassed Та си прибирам, ако падне нещо.

и както mama1+2 е казала - целта е да остане по-пухкава, а не като извадиш от фурната и да се "отпусне" обратно.

# 29
  • ES
  • Мнения: 2 172
gery_to , правила съм в йената и не ми е падала - тя сместа залепва по стените. Но пък веднъж ми падна парче от емайлираната тава - а там никога не намазвам отдолу, защото си залепва добре. Добре, че винаги имам едно наум и под обърнатата тава слагам 1 лист хартия за печене  Embarassed Та си прибирам, ако падне нещо.

и както mama1+2 е казала - целта е да остане по-пухкава, а не като извадиш от фурната и да се "отпусне" обратно.

  bouquet

# 30
  • Мнения: 372
но целта на цялата работа с обръщането е да стане "разтърсена" /както казва майка ми/ баницата, т.е. да е по-пухкава и висока...
И аз така знам  Peace, Браво на Афродита, че започна темата така и др. мами ще правят по този начин баницата, ча става мн. вкусна.  Grinning
В нач. се учудих, каква ще да  е тази баница, ама аз винаги съм я правила така, е в различни пропорции, но винаги съм я обръщала в/у чинии, купи,чаши, или каквото имам там под ръка. И майка така я е правила, и баба така прави. Няма знач. дали с купешки или домашни кори, дори и да е от тези баници, к` се правят от сухия хляб пак няма знач. Дори никога не съм правила баница без да я обръщам. Правила съм и в тефлонови тави и в обикновени и никога не се е отлепяла, дори не съм се замисляла newsm78, че може да се отлепи, никога не съм слагала от сместа по дъното или стените.
И не се тревожете няма никаква сложност в цялата работа  Grinning

# 31
  • Мнения: 5 500
Аз пробвах веднъж в тефлонова тава и се изсухли като я обърнах, въпреки че имаше от сместта на дъното, за това препоръчах обикновена тава.

# 32
Преди време тази тема мина във форума. Аз също правя такава, но не редя лист в/у лист. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се намазва тавата с няколко лъжици от полива, за да залепнат листите. В/у всеки лист ръся сирене и набирам на хармоника. Нареждам ги един до друг докато свършат. Хвърлям тавата във фурната за няколко минути / леко да се позапекат/ и чак тогава поливам с останалия полив. Пече се приблизително 20-25 мин. без да с еотваря, за да не спадне. Като я извадя не я ръся с вода, а веднага я обръщам в/у купички.
Моята смес е :
5 яйца
3-4 л. кисело мляко
1 малко шише газирана вода/330 мл./
1 к. ч. олио
щипка сол -може и без нея, зависи колко сирене сте сложили и колко е солено
Време на приготвяне от начало до края - 45 мин.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Побутвам темата, но тази вечер направих баницата и стана супер  Peace Цялото семейство е доволно от рецептата, поздрави   bouquet

# 34
  • Мнения: 5 500
Побутвам темата, но тази вечер направих баницата и стана супер  Peace Цялото семейство е доволно от рецептата, поздрави   bouquet
Eeee, браво  Grinning радвам се, че е станала, и че ви хареса!

# 35
  • Мнения: 405
Честита Нова Година   bouquet
Благодаря на AFRODDITA а страхотната рецепта! От досто време се опитвам,но все пада Laughing
Да си жива и здрава  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 550
И аз я на правих по рецептата на Афродита и стана страхотна!
Вече само такава баница ще правя!

Благодаря за рецептата  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 5 500
Много се радвам!
Честита Нова Година!
На мен ми се наложи около 6-7 пъти да я правя по празниците!

# 38
  • Мнения: 326
Следвашата ми баница ше е "висяща"  Joy много ме запалихте с тази тема  bouquet

# 39
  • Мнения: 529
Най - накрая се наканих да направя баница по тази рецепта и лично се обадих на Афродита, за да й благодаря за чудесната рецепта. Облизах си пръстите.

# 40
  • Мнения: 5 500
Сладурче, моля  Laughing за нищо!
Радвам се, че ви е харесала, все пак голяма част от заслугата е била ваша  Laughing

# 41
  • Мнения: 924
Мммммм облизахме си пръстите, а баницата стана любима на мъжа ми. Благодаря много на Афродита за рецептата  Hug Hug Hug

# 42
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
 newsm11Пълен провал!!! Аз ли съм най-некадърната тук, дето не мога да я направя?! Така висна, че чак падна.  smile3514

# 43
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=87781
Ето я тавата как виси.
Писах вече, че за това се слага от поливката на дъното за да не падне баницата от тавата.
А, разбрахте ли, листите и сместта как се нареждат?


AFRODDITA, не се отваря снимката - албума е личен

# 44
  • Мнения: 369
А още по-хубава и пухкава става, ако корите първо се иzсушат и после натрошат на дребно  Party

# 45
  • Мнения: 5 500
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=87781
Ето я тавата как виси.
Писах вече, че за това се слага от поливката на дъното за да не падне баницата от тавата.
А, разбрахте ли, листите и сместта как се нареждат?


AFRODDITA, не се отваря снимката - албума е личен

Хайде, вече не е!

# 46
  • Мнения: 5 500
newsm11Пълен провал!!! Аз ли съм най-некадърната тук, дето не мога да я направя?! Така висна, че чак падна.  smile3514
В каква тава я прави и сложи ли на дъното от сместа?

# 47
  • Мнения: 2 197
Aз я правя в тефлонова тава. Не се изсипва. И  слагам тавата (кръгла) върху 2 големи купички, обърнати надолу с отвора, за да са по-стабилни. Супер е!

# 48
  • София
  • Мнения: 888
И при мен пълен провал откъм обръщането:(На вкус стана невероятна, но като  се опитвах да я обърна  половината се изспипа Rolling Eyes.Май сложих малко повечеко смес и не я запекох достатъчно. НИщо пак ще пробвам Mr. Green

# 49
  • Мнения: 369
И при мен пълен провал откъм обръщането:(На вкус стана невероятна, но като  се опитвах да я обърна  половината се изспипа Rolling Eyes.Май сложих малко повечеко смес и не я запекох достатъчно. НИщо пак ще пробвам Mr. Green

С натрошени кори става много по-вкусна и няма опасност да ти падне!  Peace

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Приготвила съм продуктите и днес смятам да е направя отново.Аз е обръщам върху малки чашки за кафе, нямах никакъв проблем, правих е стриктно по рецептата. Става много вкусна     bouquet

П.П. Това с натрошените кори ми изглежда интересно, само да ми кажеш всички заедно ли ги натрошаваш и заливаш или една по една ?

# 51
  • Мнения: 369
Това с натрошените кори ми изглежда интересно, само да ми кажеш всички заедно ли ги натрошаваш и заливаш или една по една ?

Корите се раzстилат върху вестници zа няколко часа, zа да станат трошливи. Аz обикновено ги оставям zа преz нощта. След това натрошаваш (пак върху вестниците) всички листи на дребни парченца, с големина колкото като монета от 50ст. Ако листите са добре иzсъхнали, ще стане много лесно и бърzо.
После редиш в намаслената тава един пласт от натрошените листи и го поливаш обилно със сместа, да има навсякъде от нея. После пак ред натрошени листи и раzпределяш хубаво останалата смес. Важното е всички кори да са напоени със сместа. Така ще стане много сочна баница. Може в сместа да сложиш по-малко олио и вместо това да си потапяш пръстите в купичка с олио докато редиш листите в тавата, zа да се поомаслят и те.
След иzпичането аz обръщам тавата върху две обърнати по-дълбоки чинии и покривам добре с кухненски кърпи.
Успех в приготвянето  Hug

# 52
  • Мнения: 1 202
Рецептата е записана и скоро ще зарадвам моите двама мъже с още една кулинарна рецепта от форума.  bouquet

# 53
  • Мнения: 1 128
Много се радвам!
Честита Нова Година!
На мен ми се наложи около 6-7 пъти да я правя по празниците!

Аз с две леви ръце една не мога да скандисам хората по 6,7 правят за седмица Mr. Green
Много мерси за рецептата.Тъкмо щях да пускам тема да ви питам как да си направя со4ни4ка и пухкава бани4ка и като видях това се отказах и се облизах много зву4но Mr. Green
И сега един тъп коментар.Тук кофи4ките за кисело мляко са по 125грама.Предполагам в рецептата става въпрос за нашенските си кофи4ки от по 500 гр.нали?Сигурна съм,4е е така но все пак пак да попитам Mr. Green

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 19:49 от friki

# 54
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Те вече почти всички са по 400 гр

# 55
  • Мнения: 5 500
...Тук кофи4ките за кисело мляко са по 125грама.Предполагам в рецептата става въпрос за нашенските си кофи4ки от по 500 гр.нали?
Да, за нашенските става дума  Grinning

# 56
  • Мнения: 319
Направих я снощи, амиииииии просто е невероятна. От тук нататък само ще са висящи баниците в къщи. Мерси за рецептата  bouquet Hug

# 57
Любимата ми  Heart Eyes
Тази седмица в разтояние на 2 дни я правих три пъти  Laughing
1 пакет кори за баница
В купа се смесват 5-7 яйца, става и с 5, с 7 още повече, 3/4 кофичка кисело мляко, 1/2 ч. л. сол, 1/4 ч. л. хл. сода, 150 мл газирана вода, 100 гр сирене, който иска може 200 гр, 100 мл олио и се разбърква добре.
В тава, моята е диаметър около 35-40 см, се поръсва от сместа на дъното и по стените и се реди хоризонтално лист, ръси се от сместа по две-три лъжици, слага се нов лист, пак от сместа и докато свършат листите, накрая трябва да е останало от сместа около 2 чаши, тя се излива отгоре и се пече на 200 градуса около 20 минути. Целта е м/у всеки лист да има смес, дори и м/у крайчетата, които се прегъват, освен ако тавата ви не е правоъгълна.
След изпичане се напръсква леко с вода и се обръща в/у четири чаени чаши, седи така докато изстине, тогава се обръща и се реже.



Хех, това е моята баница, така да се каже- личен специалитет, ама хайде!

# 58
  • Мнения: 5 713
Хех....къде пък видя да е писано, че  Афродита е измислила баницата. А да знаеш имам си много мои специалитети, отделен е въпросът кой е измъдрил рецептата.
Убивате ме с тея авторства напоследък.

# 59
Това, че не четеш, си е тжойа работа! Личен специалитет означава, че е измислен от мен. С авторствата ще те убием като присвоим нещо твое!

# 60
  • Мнения: 22 867
Това, че не четеш, си е тжойа работа! Личен специалитет означава, че е измислен от мен. С авторствата ще те убием като присвоим нещо твое!

Извинявай, но баба ми открай време прави тази баница и също има претенции за авторство. Все пак живее доста по-дълго от теб и мен. Не разбирам кое ти е ЛИЧНОТО в този специалитет??? newsm78

# 61
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!

# 62
  • Мнения: 22 867
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!
Съвсем съм в крак с нещата, щото я ям тая баница от детските си години. И откъде накъде само ти ще имаш право на мнение??? Twisted Evil

# 63
  • София
  • Мнения: 888
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!
Съвсем съм в крак с нещата, щото я ям тая баница от детските си години. И откъде накъде само ти ще имаш право на мнение??? Twisted Evil
Искаме бой Party

# 64
  • Мнения: 5 500
 smile3532 smile3532 smile3532
Ай стига се карахте за глупости де! По тая логика всички можем да претендираме за авторства! Пък и наистина не видях къде съм писала, че ми е личен специалитет  newsm78 просто писах, че ми е любима!

# 65
  • Мнения: 22 867
Изобщо не се карам. Просто ме подразни заядливостта на госпожа/госпожица номинация-та69 и претенциите и за абсолютно авторство. Затова и написах, че баба ми я прави отдавна тая баница, което си е истина.
AFRODDITA, благодаря, че ми напомни за тази вкусна баница!  bouquet

# 66
  • Мнения: 47
Направих баницата,невероатна е  Heart Eyes.Аз си мислех, че с готови кори нищо свестно не може да излезе Mr. Greenноооо взимамси думите назад   chefпоздравления за хубавата рецепта  bouquet

# 67
  • Мнения: 2 550
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!

Кака, не съм видяла ти да постнеш същата рецепта...
И откъде на къде пък е твоя...че аз съм яла такава баница преди години...и може да си сигурна, че този, който ми я е правил, не подозира, че изобщо същестуваш.

# 68
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Привет,мамчета.Искам да ви запозная и с моята висяща баница-1 пакет финни кори Белла,а най- хубава става с листи Олинеза,300гр синене,4бр яйца,450мл вода,сол.Редят се листи,сирене,листи,сирене накрая листи.Нарязва се на парчета.Там,където е минал ножа се залива със сгорещено олио.Яйцата се разбиват с вилица,добавя се водата и солта.Разбърква се и се изсипва върху листите.С помоща на вилица се отварят леко листите,за да отиде от сместа навсякъде.Пече се в предварително загрята фурна при умерена температура.Изпечена веднага се обръща,като единия край на тавата е върху обратната част на чиния,или се обръща в по-голяма тава.Надявам се да ви хареса.У нас е хит вече няколко години.

# 69
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
AFRODDITA Едно голямо БЛАГОДАРЯ   bouquet  bouquet  bouquet  за вкусната баничка, направих я за вечеря, стана страхотна, хем пухкава, хем вкусна  Peace. Направих я в обикновенна тава и я обърнах върху купички  Grinning. Ето я:

# 70
  • Мнения: 1 128
Искам още нещо да попитам.Дали с по малко олио ще стане,4е не съм му голям фен?Във фурната посредата ли да я сложа или малко по надолу?И се пе4е отгоре и отдолу нали?Sorry,4е 4ак такива подробности питам,но съм си невежа.Мерси,мерси,мерси.....

# 71
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
newsm11Пълен провал!!! Аз ли съм най-некадърната тук, дето не мога да я направя?! Така висна, че чак падна.  smile3514
В каква тава я прави и сложи ли на дъното от сместа?
Правих я в тавата от печката. И да - сложих от сместа на дъното. Постарах се да изпълня точно както е описано в рецептата. Ама  Sad  Баницата не се отлепи от тавата цялата - паднаха горните кори, които ги бях поляла. Уж слагах между всичките от сместа..... Отдолу захвана, та чак се препече, отгоре висна, та падна....А бе както казах: ПЪЛЕН ПРОВАЛ.

# 72
  • Мнения: 2 550
Тавата от печката не е ли квадратна и без стени?
Ако си я пекла в такава тава, нормално е да падне...

# 73
  • Мнения: 5 500
Butterfly, разкошна е баницата ти, много се радвам, че ви е харесала Laughing
friki, не съм я пробвала с по-малко олио, но имай предвид, че баницата изобщо не е мазна и няма да се усети количеството. Но, ако все пак не искаш може да сложиш около 70 мл олио. За печенето, пека отгоре и отдолу, слагам я посредата на фурната. Ако видя, че се запича повече отгоре, а отдолу не, слагам лист вестник или лист фолио за да не изгори.
Shonny, мисля също като Марчето. Нормално е да падне, тавата е плитка, пробвай в по-дълбока и по-малка тава.

# 74
  • Мнения: 983
Аз правя баница със същата плънка с тази разлика, че на дъното слагам първо кора. Между всички кори слагам плънка, но накрая не обръщам. Наистина е много вкусна. Peace

ето я: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1867869

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 22:36 от Rouz

# 75
  • Мнения: 293
Здравейте и аз реших да се престраша да направя тази баница  и започнаш с приготвянено на сместа ,но тя стана много рядка ,а и няма брашно в рецептата .Четох ,четох  всички отзиви  ,но никои не спомена за сместа.
Моля ви кажете,каква беше вашата смес и тя ли беше доста рядка? newsm78

# 76
  • Мнения: 22 867
Да, сместта е рядка, аз също се чудех как ще се опече тая "вода", но се получи ето тази вкусотия!

# 77
  • Мнения: 4 176
Това, че не четеш, си е тжойа работа! Личен специалитет означава, че е измислен от мен. С авторствата ще те убием като присвоим нещо твое!
Ти на колко години си? Аз понеже съм на 37 и съм яла тази баница в детството си. т.е. преди 30 години. Майка ми пък казваше, че това е рецепта на майка и, тя от къде я има вече не се знае. По мои сметки тази рецепта е поне на 60 години.
Не ми казвай, че си на 90 години, защото едно кърмаче няма как да измисли рецепта. Предполагам, че баба ми е измислила( ако я е измислила тя, в което се съмнявам, но да предположим)  рецептата на около 30 год. възраст.
Я кажи ти да не си баба ми, а  да си се престорила на умряла преди доста години?

# 78
  • Мнения: 331
Относно авторството - като ми кажете кой е измислил сиренето и киселото мляко - да се разправяме кой е автор и на рецептата за баницата.
Аз правя тази баница с малко разлика в количествата на горе-цитираните продукти и знам рецептата от моята майка, а тя предполагам  newsm78 от нейната (не съм я питала).
Използвам по-дълбока тава като не я мажа с олио (задължително пада  Laughing ), слагам една кора, смес и т.н. Пека,изваждам и обръщам.
И да си призная на толкова хора съм давала тази рецепта, че ако трябва да плащам авторски права на "номинация 69" ще ме вкарат в затвора за длъжници до края на живота ми.

# 79
  • Мнения: 293
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetЕдно  голямо благодаря  на авторката от мен и цялото семейство!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
javascript: ClipBoard('http://www.snimka.bg/album.php?album_id=89154');

# 80
  • София
  • Мнения: 327
Ами и аз да се похваля  Mr. Green Направих баницата както я е описала AFRODDITA,стана мека бухнала, страшно вкусна и не падна от тавата докато си висеше  Laughing Всичик в къщи много я харесахме и от сега нататък ще правя само по тази рецепта! AFRODDITA МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ЧУДЕСНАТА РЕЦЕПТА  Heart Eyes

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
моята висяща баница-1 пакет финни кори Белла, а най- хубава става с листи Олинеза, 300гр синене, 4бр яйца, 450мл вода, сол. Редят се листи, сирене, листи, сирене накрая листи. Нарязва се на парчета. Там, където е минал ножа се залива със сгорещено олио.Я йцата се разбиват с вилица, добавя се водата и солта. Разбърква се и се изсипва върху листите.С помоща на вилица се отварят леко листите, за да отиде от сместа навсякъде. Пече се в предварително загрята фурна при умерена температура.

Аз правя "висяща баница" по същата рецепта, с тази разлика че слагам олио на всеки лист който съм поръсила със сирене. Тавата я намазвам предварително с олиото, редя - кори, сирене, олио и накрая с разбитите яйца и сода/вода заливам разрязаната баницата. Готовата баница я обръщам върху 3 купички и я завивам с хавлиена кърпа.
Тази рецепта я знам от майка ми, баницата никога не е падала!

# 82
  • Мнения: 2 028
Афродита, баничката е страхотна, благодаря  bouquet
Единствено другия път ще сложа повече сиренце, по поръчение на мъжа ми  Laughing

# 83
  • Мнения: 7 474
В момента виси, въпреки очакванията ми да се изсипе  Laughing После ще докладвам какво е станало  Laughing 

П.П. Опитах я, наистина е много вкусна    bouquet

Последна редакция: нд, 28 яну 2007, 13:50 от Leo*

# 84
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Правих я вчера, но... обръщането беше пълно фиаско. Горката ми баница се изсипа от тавата направо на масата. Нагласих я пак в тавата и я ядохме така, необръщана. Но, мога да кажа, че и така беше невероятно вкусна. Другата седмица пак ще се пробвам да я обърна, дано успея, след като прочетох най-внимателно отначало докрай темичката.  bouquet

# 85
  • Варна
  • Мнения: 107
Преди време тази тема мина във форума. Аз също правя такава, но не редя лист в/у лист. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се намазва тавата с няколко лъжици от полива, за да залепнат листите. В/у всеки лист ръся сирене и набирам на хармоника. Нареждам ги един до друг докато свършат. Хвърлям тавата във фурната за няколко минути / леко да се позапекат/ и чак тогава поливам с останалия полив. Пече се приблизително 20-25 мин. без да с еотваря, за да не спадне. Като я извадя не я ръся с вода, а веднага я обръщам в/у купички.
Моята смес е :
5 яйца
3-4 л. кисело мляко
1 малко шише газирана вода/330 мл./
1 к. ч. олио
щипка сол -може и без нея, зависи колко сирене сте сложили и колко е солено
Време на приготвяне от начало до края - 45 мин.


Искам да благодаря на valka за тази рецепта.Много е вкусна и става лесно.Баницата бухва страхотно като я обърнеш - става 4-5 см.В момента целият отдел се черпим с нея и на всички много им харесва.Мерси!

# 86
  • Мнения: 5 713
И аз я направих снощи.  Simple Smile По рецептата на Афродита. Много съм доволна, баницата е разкошна, мъжът ми каза, че съм надминала себе си. Изядохме си пръстите накратко.
Ето снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=96942&photo=7

Благодаря    bouquet

# 87
  • Мнения: 243
Благодаря, за чудесната рецепта! Направих я в събота....и я изядохме.  Mr. GreenСамо че, използвах кори "Фамилия"-500гр и полива ми дойде малко, но набързо забърках допълнително. Стана страхотна  bouquet

# 88
  • Мнения: 438
Благодаря на Афродита за прекрасната баница!
Днес я пробвах и очаровах свекърва ми,която минаваше за майсторката на домашни баници!
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!  bouquet

# 89
  • Мнения: 5 500
Хехехе, много се радвам за всички ви   bouquet

# 90
  • Мнения: 1 341
Правих вече двапъти въпросната баница. Който съм почерпила, той си е поискал рецептата. Аз обаче вместо кисело мляко слагам майонеза

# 91
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Айде почвам я мерси на Афродита!

# 92
  • Мнения: 119
страхотна баница!!! аз я правя с фини кори, тук ги водят за баклави и в една опаковка има около 20 кори=500грама и слагам около 200-250 грама сирене. става "душичка" Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 69
ох, какво ще хапваме днес!
много вкусно звучи. после ще докладвам

# 94
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Я да питам, преди да съм се претнала да я правя.
Може ли да не слагам газирана вода? Нямам в момента, а ме мързи да ходя до магазина. Вместо това да сложа сода за хляб  newsm78
Моля ви за бърз отговор, че съм наизвадила продуктите и ако става така да направя тази, иначе ще си правя моята обикновена баница.

# 95
  • Мнения: 2 550
Тарталета, аз съм правила със сода за хляб, поради липса на газирана вода и стана добре Simple Smile

# 96
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Тарталета, аз съм правила със сода за хляб, поради липса на газирана вода и стана добре Simple Smile

Ок, започвам, мерси  Hug

# 97
  • Мнения: 1 021
  bouquet ISOLDE
Снощи и аз я направих баничката
Искам да кажа, че баница с готови кори съм правила стотици пъти и никога не се е получавала толкова пухкава и вкусна!  Peace
Стани ми фаворит!

# 98
  • Мнения: 525
много хубава ми стана баницата.благодаря за рецептата  bouquet

# 99
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Мдааа, и моята се получи невероятно добре  Hug

# 100
  • Мнения: 5 500
Ееей, браво на всички, с добро да ме споменавате като хапвате баничката  Laughing Laughing Laughing

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Правих вече двапъти въпросната баница. Който съм почерпила, той си е поискал рецептата. Аз обаче вместо кисело мляко слагам майонеза
Аз последния път като е правех, поради липса на мляко сложих заквасена сметана и пак стана много вкусна.

# 102
# 103
# 104
  • Мнения: 419
newsm11Пълен провал!!! Аз ли съм най-некадърната тук, дето не мога да я направя?! Така висна, че чак падна.  smile3514
От твоята партия съм  Hug  Joy Joy Joy
Уж всичко направих по рецептата, и когато я обърнах, баницата се изтърси  Whistling

# 105
  • Мнения: 349
Ееей, браво на всички, с добро да ме споменавате като хапвате баничката  Laughing Laughing Laughing

И те споменаваме (поредния път в събота) bouquet  bouquet  bouquet

# 106
  • София
  • Мнения: 1 951
Много обичаме баница.Тази ще я хапваме със сигурност утре.Може още за обяд.

# 107
  • Мнения: 465
 Тази баница  е ВИП в къщи -благодаря за рецептата Hug http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2665137

# 108
  • Мнения: 465
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=125200  така вече трябва да се види  Peace

# 109
  • Мнения: 187
Ееей, браво на всички, с добро да ме споменавате като хапвате баничката  Laughing Laughing Laughing
newsm10Благодаря за чудесната рецепта за баница. Направих вчера 2 тави. Embarassed Имахме  двоен празник - именник и абитуриент!  Гостите се впечатлиха доста. Последва голямо обяснение, четене, показване на снимки от цялата тема...Жалко, че нямам с какво да снимам, за да  покажа творенията си.   Още веднъж балагодаря, ISOLDE!:bouquet:  bouquet  bouquet

# 110
  • Мнения: 1 341
в началото ми се виждаше много сложна, а сега  я правя със затворени очи. много е хубава

# 111
  • Мнения: X
Навихте ме, аз си мислех, че по - хубава баница от на баба няма, но ще тествам и тази. Heart Eyes

# 112
  • Мнения: 1 794
А защо всъщност се обръща  newsm78
Аз си правя същата, но  без да я обръщам  Rolling Eyes
Става си чудна

# 113
  • Мнения: X
А защо всъщност се обръща  newsm78
Аз си правя същата, но  без да я обръщам  Rolling Eyes
Става си чудна
Става по - пухкава докато изстива с "главата надолу" Peace

# 114
  • Мнения: 5 713
Според мен става по- " въздушна ". Simple Smile

# 115
  • Мнения: 1 794
 Simple Smile благодаря за бързите отговори   bouquet,

ще се пробва   chef

# 116
  • Мнения: X
Моята баница не виси, ядем я "паднала" Mr. Green
Тефлоновата тава отказа да задържи поне за малко, баницата се изсипа  върху масата, но старателно я събрах и си я хапваме  chef

# 117
  • Мнения: 5 500
Моята баница не виси, ядем я "паднала" Mr. Green
Тефлоновата тава отказа да задържи поне за малко, баницата се изсипа  върху масата, но старателно я събрах и си я хапваме  chef
Зизи, ама не в тефлонова, пробвай другия път в друга тава, нормално от тефлоновата да се изсипе  Laughing
Успех   bouquet

# 118
  • Мнения: X
Всичките са ми тефлонови, аз затова - упорита съм иначе, не може да ми се отрече Mr. Green Мерси Isolde!   bouquet

# 119

Общи условия

Активация на акаунт