да се притеснявам ли за обезводняване?

  • 971
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 281
бебка - вчера вечерта /петък/ повръща всичко, което й давахме да яде и пие, през ноща започна и разстройство - чух се с педито и овладяхме повръщането, но все още е с разстройство и иска да пие огромни количества течност. давам й, но тя изпива поредната половин чаша вода или чай от шипки и започва да реве, че иска още... /притеснявам се да й давам постоянно да пие вода, за да не започне пак да повръща/.

какви са признаците за обезводняване - трябва ли при това положение да тичаме на дижурен лекар! благодаря на всички, които ще ми отговорят и прочетат предвариелно!

# 1
  • Мнения: 7 723
Давай й повече течности, без да се притесняваш въобще thumbsup
Щом повръщането е овладяно, засега няма опасност да се обезводни Peace
А по колко пъти ака на ден?

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Здравей.
чувала съм, че признаците за обезводняване са:  сухи устни, изпъкнали скули, оскъдно ходене по малка нужда, непрекъснато желание за спане ( унасяне).
А  за течностите - нашта педиатърка в такива случаи казва да пие колкото се може повече течности.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
забравих да напиша, че ако имате признаци на обезводняване най-добре е да отидете на лекар - обикновено слагат система за една нощ в болницата и овладяват обезводняването, защото иначе знам, че е опасно.

Не може ли да се обадиш на педито да я питаш за повече информация?

# 4
  • София
  • Мнения: 281
много благодаря за бързите отговори!   bouquet

днес е ходила 3 пъти /един, от който доста/, но тя днес е яла сутринта половин попара и в 16.00 часа половин купичка супа със средата на 1 филийка.

сега изглежда доста по-жизнена... дано да сме се разминали!

# 5
  • Мнения: 7 723
...
днес е ходила 3 пъти /един, от който доста/, но тя днес е яла сутринта половин попара и в 16.00 часа половин купичка супа със средата на 1 филийка.

сега изглежда доста по-жизнена... дано да сме се разминали!

3 пъти на ден, та макар и доста не е повод за притеснение Peace
......а пък и щом казваш, че яде- ще се оправи детенцето Peace
Не се притеснявай Peace
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 281
отново много благодаря!   bouquet

весели празници и на всички вас!

# 7
  • Мнения: 3 491
Аз съм водила бебе на 10 месеца в спешното отделение заради обезводняване.  Това, което описваш, не звучи страшно. Ако обаче се стигне дотам да отпадне, да му пресъхнат устничките, да примлясква на сухо, и да плаче без сълзи - случаят е за системи.

# 8
  • Мнения: 664
Тук почна новата епидемия от гастроентерит. Пише, че обхваща цяла Европа Sad
Нормата за рехидратация е следната:
- за бебе до 6м.: 30-90мл. на час
-за дете 6-24 м.: 90-125мл. на час
- за дете над 2г.: 125-250мл. на час
Рецептата на СОЗ за рехидратация е 6 чаени лъжички захар и една чаена лъжичка сол на 1л. преварена вода.

Пише, че пробиотиците вършат добра профилактика, но повече при бактериалния, по-малко при вирусния гастроентерит.
От бабините лекове Евр.научно дружество по фитотерапия (не знам как се превежда точно, ESCOP) препоръчва лененото семе и лютата мента.

# 9
  • Мнения: 88
Не се притеснявайте колкото повече течности пие толкова по-добре, значи организма и го изисква.Няма страшно да започне да повръща отново.Весели празници.

Общи условия

Активация на акаунт