На 4 м. изведнъж отказа да суче

  • 1 287
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
С капкомер не става. Сърди се и реве. С обикновенна чаша само не съм пробвала, но ще опитам и с нея.
Според теб изведнъж ли да махна шишето? И да го държа гладен докато не засуче ли?

# 16
  • София
  • Мнения: 12 182
  Аз незнам с къкъв по - различен съвет да ти помогна, но стискам палци скоро проблема да се реши и отново да се кърмите от гърда.

# 17
  • Мнения: 2 829
Сигурно и това си пробвала, но не видях написано:
Опита ли да го кърмиш в полусънно състояние, преди да се събуди съвсем?
Представям си колко ти е трудно в този момент! Hug
Стискам палци да се оправят нещата при вас скоро! Hug Hug

# 18
  • Мнения: 256
Много благодаря на всички за подкрепата:)

Сигурно и това си пробвала, но не видях написано:
Опита ли да го кърмиш в полусънно състояние, преди да се събуди съвсем?
Представям си колко ти е трудно в този момент! Hug
Стискам палци да се оправят нещата при вас скоро! Hug Hug

Опитах и в полусънно състояние. Засуква за около 1-2 минути и като се усети се обръща на другата страна и започва да реве.
Та вече се чувствам направо в задънена улица, но не искам да се отказвам.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 236
И аз ти съчувствам и стискам палци да се оправите. А как са ти каналите на гърдите? Да не би да има запушени и да му е по-трудно за изсуква? Като се изцеждаш текат ли хубави струйки? Макар,че цеденето не е критерий, но друго наистина не се сещам- след всичко изписано по-горе........Дано да се намери проблема и да се върне към гърдата.  Praynig

# 20
  • Мнения: 1
 Sad и аз имам този проблем,но заштото го дохранвах с шише
ве4е не му давам,остава си гладен,но се надявам да започне да суче добре като няма шише
желая ти успех

# 21
  • Мнения: 256
galinche, каналите на гърдите ми са добре и мился, че нямам запушвания. Като се цедя млякото си тече много добре на хубави струйки.

Не знам дали ще има ефект с това да седи гладен, защото в началото като почна да прави така не му давах шише и той предпочиташе да не яде, но не и да засуче.
Ще пробвам пак, но не съм сигурна дали ще има ефект и дали ще е добре за детето, т.е. дали няма да се стресира.
Nataliq, от кога си му спряла шишето и какъв е ефекта?

# 22
  • Мнения: 4 242
Опитай и следното, не взимай детето в поза за кърмене, остави гърдите да са на показ, лесно достъпни имам предвид и си играйте, забавлявайте се, нека бебчето само потърси, дано прояви някакъв интерес и само посегне. При една дружка подейства, дано и при вас проработи.

# 23
  • Измир
  • Мнения: 632
Аз лятото имах същият проблем, но тогава дъщеря ми беше на 5 мес. Не искаше са суче, но аз шише не съм давала. Тогава решихме за първи път да си отидем до БГ и там тя явно стресирана от чуждата обстановка започна не само да яде, но дори и по-често да си иска. Та ако искаш може да опиташ така- отиди при роднини или съседи с бебчо и постой няколко часа, или дори цял ден.
Желая ти бързо излизане от тази ситуация Hug

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Не е добре да го оставяш съвсем гладно с надежда да засуче - ще е прекалено гладно и изнервено, за да се мъчи да яде...
С чашката с 'човка', която съм ти писала, опитай. Няма значение с какъв накрайник - ако смяташ, че е по-добре - нека е с мек. Ако е Авент или друг модел със стоп-клапа, извади стоп-клапата - да може млякото да му тече на глътки в устата; на 4м още им е трудно да пият със стоп-клапа. Да остане само накрайника, и с него изливаш мляко на глътки в устата. Тогава ще знаеш, че яде нещо (което е важно!), но няма да суче от биберона, така че ще има стимул да се учи пак да суче от гърда, защото все някак има нужда да задоволява сукателния си рефлекс.
Отделно, че ти можеш в чашата да му предлагаш изцедена кърма, за да е познат вкус.

# 25
и аз имах същия проблем, още като стана на 3 и половина месеца не искаше да суче. 2-3 минути и започваше да плюе. минаха 2-3 дни докато разбера че не яде. след това взех да се мача да му давам, а той само лапа и плюе.направи ми гърдите на нищо. аз обаче не съм толкова против шишетата стига детето да не е гладно  и му давах добавки. помислих че няма кърма.започнах да пия чайове за лактация, но резултата беше един сериозен мастит.моя бебо обаче поне през нщта ядеше. от шишетата също пиеше, но не много. кризата продължи около две седмици. после започнах да му давам и от двете гърди като ги сменях и той от всяка по 2 минути. резултатът е че на консултацията бяхме под минимума за ръста си. иначе е съвсем здрав и не е боледувал. добавка пи 4-5 дни и започна да плюе и нея. след това като стана на 4м започна да себуди нощем и да яде здраво по три пъти като новородено. и сега сме така, наближаваме 5м.вече сме възстановили кърменето и ядем по 6-7 пъти на денонощие, без добавки като започнахме от 1 седмица да заместваме едно хранене със зел. пюре и даваме за десерт малко плодово.
сега положението се обърна така че нищо не искаме да пием от шише, нито сок, нито вода, нито кърма , нито адаптирано. наложи ми се да го оставя една вечер с изцедена кърма и той се скъсал от рев и не пил.накрая малко и заспал гладен.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 236
gybka какво стана с бебчето? Намерихте ли някакво решение? Ще е много жалко да се прекъсне кърменето. Моя приятелка обаче още от родилния дом се изцеждаше и му даваше от шише (нещо заради зърната й) и все още така си го храни. Той е с 12ч. по-голям от нас- т.е. на 5 мес. Тя се цеди с помпа на Авент. Имаше даже и тема тук за "майките-помпаджийки"- предполагам че е била за това.
Все пак искрено се надявам да продължи да си суче бебчето и проблемите да останат зад гърба ви !  Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 4 381
Пишеш, че използвате биберон-залъгалка. Може би е добре и нея да спрете да употребявате, ако може да я скриеш някъде. Просто всички желания на бебчо за сучене да стават на гърда. Преди да дадеш на бебче да суче, може да намажеш ареолите с малко кърма, да му замирише и по време на самото кърмене да опиташ Компресията на гърдите (има материал в Библиотеката в началото закована).
Също ми хрумва да опиташ със силиконовите зърна - може би вкуса и усещането на силикона ще му допаднат.

# 28
  • Мнения: 256
Здравейте:)
Ами засега продължаваме да се мъчим и не мисля скоро да се отказвам:)
С чашка работата не стана. Много бавно му се вижда и много нервничи.
Значи от 2 дена пробвам нещо и има лек напредък, но не знам как да продължа.
Значи ако е леко притъмнено в стаята и той е леко поунесен както си смуче от шишето, аз лекичко повдигам шишето с брада и му бутам гърдата и той я засмуква. Обаче усети ли се или види ли че самото шише не е в устата му почва да се дърпа и да пищи. И не го изпуща от поглед.
Та не знам в тоя случай как да продължа и какво да опитам?

# 29
  • Мнения: 4 242
Лелее, карат ни понякога на маймуни да се правим тези наши сладкиши Joy
Ами дръж шишието така че да го вижда, все едно го пие, някак до/пред гърдата имам предвид newsm78
И сърдечен поздрав за упоритостта ти!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт