На 4 м. изведнъж отказа да суче

  • 1 292
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Синът ми един ден просто реши, че изпитва отвръщение от гърдата. Дърпа се, реве, пищи и направо изпада в криза като я види. По никакъв начин не мога да го накарам да засуче. Пропуска си почти всички хранения през деня и буквално седи гладен, но не пожелава да суче. Пробвах всякакви техники и пози на кърмене, на тъмно, на светло, на телевизор, с пеене и какво ли още не. Абе всичко за което съм чула или прочела. Ефект никакъв. Принудих се да се цедя и да му давам с лъжичка или с биберон, тогава просто не може да насмогне да лапа.

Преди месец изкара една 7 дневна и много тежка кърмаческа стачка. Оправихме се, но сега нещо не става.
Искам да го върна към кърменето, но не успявам.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Какви може да са причините? Нещо ново, нещо необичайно? Стрес (не буквално, но нещо, което да го притеснява)?

Щом си чела за кърмаческата стачка - знаеш, че не е добре да даваш шише. Храни го, разбира се - чашка, лъжичка, спринцовка, чашка с човка - но да не е с шише с биберон.

Ползва ли биберон-залъгалка?

# 2
  • Мнения: 256
Ползва биберон залъгалка още от самото начало. Но никога не съм му давала да пие от шише, нито вода, нито чай или пък мляко, че да  знае какво е.
Иначе нищо ново или необичайно. Няма стрес  или нещо което може да го е притеснило. Никаква идея си нямам каво може да е породило това.
Всичко започна постепенно. Както си яде, яде и изведнъж се дърпа и решава че не иска повече и така няколко дни. След това вече изобщо не искаше и да докосне гърдата. Не съм си сменила хранителния режим, както и не съм яла нищо ново.
Та сега се чудя да давам само цедена кърма или да додавам и АМ, защото не знам дали ще успявам да се цедя постоянно.

# 3
  • Мнения: 172
Стискам палци всичко при вас да се оправи!!!!
Незнам изобщо какво да те посъветвам, но те подкрепяме изцяло!

# 4
  • Мнения: 256
Днес вече не искаше и от лъжичка да яде. Пищеше и се дереше. Пробвах и с капкомер, същия ефект. Та вече съвсем съм се отчаяла.
Дали мога да се обърна към някой консултант по кърмене във Варна или нещо подобно?

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Гъбка, ако имаш под ръка чашка с човка (от този тип ) - пробвала ли си го да пие с нея млякото?

# 6
  • Мнения: 256
Гъбка, ако имаш под ръка чашка с човка (от този тип ) - пробвала ли си го да пие с нея млякото?
Нямам такава чашка, но още днес ще отида да купя и да пробвам. А с какъв накрайник трябва да е - с мек или твърд?

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това определено е голямо изпитание и сигурно си на ръба на отчаянието - много е тежко така да се мъчите взаимно с бебето и храненията да са такава борба Sad
Как преценяваш състоянието на бебето - мислиш ли, че е добре? Случайно да сте изкарвали хрема наскоро? Понякога бебетата се държат по този начин, ако ги болят ушичките - тогава кърменето е много болезнено, но от чашка и лъжичка може да се хранят добре. Ако обаче започва да отказва изобщо да се храни, най-разумно е да го заведеш на преглед при лекаря и изрично да помолиш да му погледнат ушичките.

# 8
  • Мнения: 256
hedra, определено състоянието на детето е много добро. Не е имал изобщо хрмеа или някакво неразположение. и аз си мислех за ушичките, но като ги пипам илилеко разтърквам за да видя дали не го болят, не дава признаци за болка.
Иначе иска да се храни, но само от биберон.
На едното хранене го залъгах малко и му извадих шишето от устата и веднага му дадох гърдата. Засука, но за около минута и след това се усети и пак почна да се дърпа.

# 9
  • Мнения: 4 242
Ще ти е нужна упоритост явно за да накараш детето пак да засуче гърдата и да си я предпочита. Някои деца от еднократно хранене с шише отвикват от гърдата  и не я пожелават повече, други се хранят спокойно и от гърда и от шише без проблеи и стачки. Премахни шишето, явно то обърква малкото готованче Heart Eyes, тъй като от шише се пие знчително по-лесно.
Друго ми хрумна също, как си с цикъла, имаш ли, наближава ли или в момента си? Понякога промяната на вкуса на кърмата дължаща се на разбунтуваните хормони около цикъла, отблъсква бебетата временно.
Успех и весели празници!

# 10
  • Мнения: 256
Опитвам се да махна шишето, но не успявам. Иначе гледам максимално да го затрудня с това шише и ползвам само с една дупка биберон.
Ако му давам от лъжичка се ядосва и изпада в неутешим плач.
Пробвах и с чашка с човка, но млякото му тече пък много бързо от там и не я харесва и реве.
А цикъл изобщо нямам, все още не ми е идвал.
А въможно ли е да го мъчат зъбките и от това да не ще. Понеже доста се лигави и все гледа с нещо да си чеше венците?

# 11
  • Мнения: 4 242
Знам ли, по принцип като ги замъчат зъбките започват да сучат даже повече бебетата, успокояват се така а и си чешат венците, но винаги има изключения.
Опитай направо от чаша да даваш млякото, децата изненадващо бързо се научават как да пият от чаша, дано това поне свърши работа а и важно е да се храни детето в крайна сметка. Биберона според мен играе важна роля във вашата стачка.
Погледни и да няма млечница, наред ли е всичко в устичката, афтички или нещо друго притеснително?
Старай се, знам че ти е трудно, да си напълно спокойна когато кърмиш, бебетата усещат стреса или нервността на мама, променя се и вкуса на млякото.
Дано се намери причината и се успокоят нещата бързо при вас!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
       мОЖЕ ВИТ д ДА МУ Е ДОШЪЛ Е ПОВЕЧЕ И НА ТОВА ДА СЕ ДЪЛЖИ  УПОРИТОТО БЕЗАПЕТИТИЕ. МОЖЕ ДА МУ НАМАЖЕШ ПРОФИЛАКТИЧНО УСТИЧКАТА С ДАКТАРИН ГЕЛ ОРАЛ ПРОТИВ АВТИ. СПРИ вит д за ден-два. нищо няма да му стане на бебо

# 13
  • Мнения: 256
Спряла съм му и вит. Д-то. А той по принцип си има апетит, но просто не ще гърдата.
И млечница няма, водих го на лекар за това.

Някакви идеи как да махна шишето?

Последна редакция: пн, 25 дек 2006, 19:07 от gybka111

# 14
  • Мнения: 4 242
Според мен само от раз ще стане, трябва да го забрави просто.
Опита ли с обикновена чаша да храниш? А с капкомер или спринцовка?

Общи условия

Активация на акаунт