При варицелата...

  • 2 919
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 520
Момичета, сори, знам че имаше много теми за варицелата, но търсачката ми не работи, а и ползвам чужд комп. Simple Smile
Питането ми е при варицела можеше ли да се къпем, или само с мокра кърпа да минавам тялото. Спомням си че бях чела разни работи в по-старите теми, ама ей сега ни е на дневен ред.
Празниците ще ги караме със шарка, днес ни излезе сефте пъпката. В градината карантината се точи повече от месец, ние сме последните оцелели. Simple Smile Поне така и така сме у дома за празниците, няма да изпускаме ходенето на градина. Simple Smile

И колко дни се седеше в къщи със шарката, някой ще и подскаже ли, да се подготвя. Simple Smile

Весели празници. Утре Коледа. И подаръци.  Laughing

Последна редакция: нд, 24 дек 2006, 23:20 от SmaRt

# 1
  • Мнения: 8 451
Смартче,всички доктори ще ти кажат,че не трябва да къпеш детето.
Аз обаче не послушах този съвет и когато синът ми беше с варицела го къпех всеки ден,та и по два пъти с антибактериален сапун.След това го обтривах с ментолов спирт-пъпчица по пъпчица и после с пудричка май немибацин.Много се чешеше и ревеше и само къпането го облекчаваше.Май по-старите и консервативни доктори не разрешават къпане и има нови схващания по въпроса.
Колко дни се седи,...ами не помня вече,отдавна беше-преди 6 години.
До оздравявате бързичко!И да цункаш Теди!

# 2
  • Мнения: 1 520
Оо, Нелка, благодарско.
Ние засега сме само с една пъпка. Ще видя дали ще се чеше много. Купих днес да имаме ментолов спирт и пудра (Топоцин ми даде момчето в аптеката), да има превантивно, че нали са празници. Аз лесно съм ги изкарвала шарките, дано и Теди-то така. Той толкова устиска, всички деца в градината минаха, той последен се опъпчи. Дано с малко пъпки ни се размине.

И да я пишем тази шарка преболедувана. Simple Smile)

Поздрави на фемили-то ви.

Ели

Последна редакция: нд, 24 дек 2006, 23:22 от SmaRt

# 3
  • Мнения: 7 723
SmaRt , съжалявам за "подаръка" за Коледа и искренно ти пожелавам да минете леко. Peace
 Карантината при варицелата е 9 дена.  Peace За къпането, незам какво да ти кажа- аз не съм ги къпала Shocked
Но с риск да предизвикам спорове, бих те посъветвала да мажеш пъпките с фуксин. Веднага, след, като избие, с клечка за уши я цапваш и тя завяхва. Peace

Стискам палци да мине леко thumbsup

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здрасти "колежке"!

В абсолютно същото положение съм - във вторник сина ми се върна от училище с температура и го болеше глава. Още същия ден избиха първите пъпчици. Та и той е на този хал. Но не пиша заради това, а да кажа, че за да не го сърби по лицето и да му остават белези от махането на струповете, ми препоръчаха в аптеката да го мажа с Камистад - това е гелче което препоръчват тук в Чехия за мазане на венците на бебетата при никнене на зъби. То обезчувствява веднага и облекчава сърбежа за 3-4 часа. Моят син за сега кара доста леко(даже съм учудена). Дано и вие да сте така!   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 520
E-хеее, събрахме се.  Laughing

При нас карантината в градината е от толкова отдавна, само той остана, та вече се бях подготвила. И често казано мисля си така си е добре, защото така и така сме две седмици ваканция от градината. И ще седя с него вкъщи, че иначе трябваше допълнително време да търсим. Пък и да отсъства от градината - много вътрешно го приема, няма такъв фен като него там. Simple Smile

Ще питам утре в аптеката и за други лекове, но ще изчакам да избият и пъпките. Колкото аз прочетох може и с три пъпки да минем, ама може и със 103, та да сме подготвени.

Тая Коледа ще я запомним със сигурност.   Grinning

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз чакам, кога и малкия ще го налегне. Наистина "весела" Коледа Simple Smile Hug

# 7
  • Мнения: 1 520
Едно другарче от градината и майка му и баща му не са я карали варицелата.
 Той се опъпчи в четвъртък.
И там се очертава Весела Коледа.  Laughing Mr. Green

Еее, празници са, весело да е.  Laughing

Та и при вас така. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 122
Здравейте, момичета!
И ние сме от печелившите. На нас днес ни е четвърти ден. Докторът и на нас ни каза да не го къпя /незнам защо/, освен изброеното от вас да добавя, че е на диета- никакъв шоколад, бобени храни и яйца. Освен това да избягваме тлъстите меса. Най страшно беше в четвъртък - много го сърбеше дечко.
Сега чакаме бебето да се изрине- казват, че може и да го пропусне, но....
Весела Коледа от мен!

# 9
  • София
  • Мнения: 558
Къпането се е забранявало преди време, защото се е смятало, че така се разнасят пъпките. Сега не е така Grinning Къпането предпазва от замърсяване на пъпките със бактерии, което води до по-дълбоки некрози и появата на белези /белези от самия вирус на варицелата не се получават/. Трябва само да се спазват някои "правила" - да не се търка тялото,  да се измива леко със сапун и вода и да се попива с мека кърпа, която се използва еднократно.  Моята дъщеря боледува от варицела на 14 год. възраст и имаше много голям обрив. Сега няма нито един белег по тялото си.
Весела Коледа! Grinning

# 10
  • Мнения: 190
Можете спокойно да се къпете с бебешки сапун, като внимавате да не натискате и пукате мехурчетата. От личния си лекар и от вирусолог, а и от личен опит знам, че е добре да се къпете, може и по няколко пъти на ден - много успокоява сърбежите. Аз изкарах варицелата, когато бях бременна с дъщеря ми - беше кошмар - бременна, с пъпки и жега.
Леко боледуване, и още нещо, по-добре да се изкара като дете, отколкото - като възрастен!
Весела КОЛЕДА!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 78
Весела Коледа и от нас Peace
Бобо е с пъпки от събота и все отлагам къпането, но след прочетеното, тази вечер няма да му се размине Outta Joint Joy Нашата лекарка каза, че можем да го къпем, но без сапун и без търкане. Снощи спа много неспокойно, надявам се като го изкъпя тази вечер, да се почувства по-добре. Бобо също е лишен от шоколадовия Дядо Коледа, а също и от цитрусови плодове. Знаете ли дали е проблем да яде млечни продукти? Това е единственото, което се съгласява да хапне в момента Sad Пъпките му ги мажа с Фенистил гел и явно го облекчават, защото не го виждам да се чеше. Пие и капките фенистил. Тормозят го само пъпките, които са излезнали от вътрешната страна на чурката . Тях ги топим в отвара от лайка по съвет на личната лекарка, но ефектът не е много траен и накрая го намазах и там с фенистил, надявам се да не е грешка.
Като започнат да завяхват пъпките,ще спрат ли да го сърбият? А знаете ли дали е противопоказно да излиза навън (без да контактува с хора)?
Бързо оздравяване на всички Peace

# 12
  • Мнения: 122
До колкото знам, може да излиза навън  / и май не е и заразен- така пише доктор Спок/ след като спрат да излизат нови пъпки , а старите завехнат. Аз да си призная дадох малко червено вино и пъпките избиваха два дни. При вас как беше? Интересно ми е дали това с виното има ефект или е от бабините рецепти, от категорията " не помага, но и не вреди".


ВЕСЕЛА КОЛЕДА!

# 13
  • Мнения: 78
Не съм напълно сигурна, но мисля, че и на Бобо му излизаха пъпки първите 2 дена. След това вече стана трудно да забележа дали му е излязла нова, ако ме разбираш Wink, но все пак мисля, че вече не се показват. Лекарката ми каза,че излизат 5-6 дена и,че няма да е заразен като му завехнат -след 10-тия ден със сигурност вече може спокойно да контактува с хора. А къпането наистина имаше добър резултат - или е то, или просто е преминал етапът на големия сърбеж. При вас как е със сърбенето...?
Това, което ме притеснява сега, е че му е зачервено бялото на едното око, а долният клепач му се е подул Wink Cry и не знам дали не е свързано с варицелата. В един сайт четох, че варицелата може да засегне очите,ушите, белите дробове, но не беше описано по какъв начин точно.
Утре ще отидем на лекар, но ако някой знае нещо, споделете!

# 14
  • Мнения: 1 520
Ние вчера му дадохме винце, и незнам от него ли, но наистина му излязоха пъпките, преди това беше с 4-5, сега са повечко, ама май не повече от 30-ина.

За късмет не се чешем, още не съм го мазала даже със спирт. Това днес ни е трети ден, като му се показ първата пъпка в неделя следобед. Значи в най-добрият случай няма да ни излизат повече пъпки, ако за два дена е станало.

За мометна много леко минаваме между капките. Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 529
Празнично и ние сме в отбора! #2gunfire
Засега (3 ден) има само 1 пъпка, педито каза, че първата можело и 8 дни да е единствена.
Малкото мехурче стана раничка и сега расте на диаметър... почти 1 см е станала....

Е, чакаме продължение!

Бързо оздравяване на всички! Hug

За къпането питах специално - препоръчвало се да не се къпе при всякакъв обрив заради по-бавното зарастване (изсушаване) на коричките. Не спомена, че така се разнася обрива.
Но пък ние си се къпем! Нали по и-нет се гледаме!!!

# 16
  • Мнения: 5 525
Честита Коледа и от нас, и леко боледуване на болните. Само да кажа, че пъпките понякога, избиват до 6-7 ден. Баткото ни изкара лека варицела, само с 10-15 пъпки, почти без т и други притеснения. След като му избиха първите пъпки, два три дена  нямаше никаква промяна, не излизаха нито пъпки нито т, чак след 3-4 дена избиха и останалите. При Малката нещата бяха доста по-тежки, пъпки си излизаха до към 7 ден и си имаша и висока т през цялото време, направи и усложнения. Но при всички положения минава за 10 дна.

# 17
  • Мнения: 122
Честита Нова Година!
Да се отчетем: Баткото вече е добре , но от 1,1, бебето е с варицела. Цялото е в пъпки и е доста нервно / обяснимо е/.

# 18
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Честита Нова година и от мен и дано да носи здраве и успехи за всички!  bouquet

При нас положението е същото - баткото изкара много леко - излизаха му пъпки само 4 дни и край. От 2 дена обаче започна да избива при малкия. Пъпките са много повече, но за сега май не го сърбят толкова много. Има температура, което не му пречи да щъка напред-назад. Дано мине леко, но като гледам как се е изсипал, не знам...

ЛЕКО БОЛЕДУВАНЕ! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 529
Нашата варицела се оказа варицела зостер Shocked Това казаха и 3-мата доктори при които ходихме...
Според книгите за да я кара зостер, трябва вече да има варицелния вирус в себе си... а тя не е карала обикновената варицела. Или поне не с обичайните симптоми - Т , пъпки, сърбеж...
Нашата първа пъпка вече е огромна рана, има и още 3 наблизо... които също растат в диаметър и се ужасявам да не продължават в този дух и те! Rolling Eyes

Утре ще ни излезне кръвното изследване за да се потвърди окончателно диагнозата.

Общи условия

Активация на акаунт