Моля помогнете ми-бебка повръща

  • 1 142
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте момичета,
Имам много големи притеснения за бебка.Повръщаше преди от кърмата, която цедях, но някак си рядко и по обясненията на педиатърката ни не било проблем.Аз обаче от 4 дни спирам кърмата и сме минали на замразена и на Аптамил 1.При тая схема бебето се одра да повръща, при което повръща не само след ядене и като го сложа в леглото , ами колкото пъти я вдигна все изкарва и според мен доста.Това ме влудява направо, но нищо не мога да направя сега по празниците.Въпросите ми са хиляди, но вече съм толкова гроги, че нямам сила и да чета.Допра ли възглавница заспивам, а от тъпия Бромокриптин не съм спряла да рева вече 3 дни и съм като пумпал в лицето.Цялата ситуация е супер гадна и ми е едно супер непразнично.
Моля Ви помогнете със съвети: Възможно ли е бебето да не понася Аптамила и от това да повръща?(но пък аз замених с него само 2 яденета!!!!!????????????/Дали нещо не е наред със замразената кърма и от това да е проблема???????????
Нормално ли е дъха на бебката да мирише малко като на ферментирало/??това трябва ли да ме притеснява/
При Вас имало ли е проблеми като сте почнали да давате адаптирано мляко?
УФФФФФФФФФФФФФ, вече направо не знам къде да се дяна.Наистина излудях от притеснения.   
И друго, при спирането на кърмата възможно ли е от Бромокриптина това което цедя да е някакво такова леко зелено или не трябва да е така?

Последна редакция: пн, 25 дек 2006, 15:52 от Vivi

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
тОВА,КОЕТО ПИШЕШ ЧЕСТНО КАЗАНО НЕ МИ ЗВУЧИ ДОБРЕ.сПОРЕД МЕН ДЕТЕТО ИМА НЯКЯКЪВ ПРОБЛЕМ И ТРЯБВА НЕЗАБАВНО ДА СЕ ОБАДИШ НА ЛИЧНАТА,А АКО ТЯ ПАК КАЖЕ,ЧЕ НЕ Е ПРОБЛЕМ НАМЕРИ ДРУГ ЛЕКАР,ДОРИ И НА ЧАСТНО ДА Е,КОИТО ЩЕ ВИ ОБЪРНЕ ПО-СЕРИОЗНО ВНИМАНИЕ.НЕ Е НОРМАЛНО ТОВА ПОВРЪЩАНЕ.А ЗА БРОМОКРИПТИНА ПРОЧЕТИ МУ ЛИСТОВКАТА ТАМ ТРЯБВА ДА ПИШЕ.

# 2
  • Мнения: 6 164
Давай вода, защото мириса на ацетон в устата е признак за дехидратация. Детето ще се обезводни от толкова повръщане. Празници, непразници, утре го заведи на лекар. Защо при положение, че е повръщало от кърма не е изследване, може да има рефлукс? Трябва да отиде на гастроентеролог според мен и да се вземе решение какво да яде. Не питай педиатъра, а си поискай направление. Напълно е възможно да е алергично и да се налага на минете на хипоалергенно мляко (ХА). Не разбрах колко е голямо и защо го отбиваш?

# 3
  • София
  • Мнения: 322
Нормално ли е дъха на бебката да мирише малко като на ферментирало/??това трябва ли да ме притеснява/

Киселият мирис е от честото повръщане, като се преодолее повръщането и той ще изчезне.

Непременно трябва лекар да види детето и да препоръча друго мляко - или антирефлуксно, ако се касае за случай на рефлукс, който се е усложнил с приемането на Аптамил вместо кърма, или хипоалергенно, ако детето е алергично към млечния белтък.

Моят съвет е, ако нямаш наистина сериозна причина да го отбиваш, да продължиш да си кърмиш бебчето - и алергиите, и рефлукса протичат много по-леко и отшумяват по-бързо, ако бебчо е само на кърма.

# 4
  • Мнения: 5 362
Давай вода, защото мириса на ацетон в устата е признак за дехидратация. Детето ще се обезводни от толкова повръщане.
  Peace

Непременно трябва лекар да види детето и да препоръча друго мляко - или антирефлуксно, ако се касае за случай на рефлукс, който се е усложнил с приемането на Аптамил вместо кърма, или хипоалергенно, ако детето е алергично към млечния белтък.

Peace

И ние повръщахме,но от Фризолак.Минахме на Фризовом и се оправихме.

# 5
  • Мнения: 5 362
Защо спираш кърмата всъщност?
Не е ли по-добре да продължиш да го кърмиш?

# 6
  • Мнения: 391
Трябва да се установи защо повръща. Ако има рефлукс - ще му изпишат по -гъсто мляко. Аптамил не е такова.Дано да не  е нещо друго. А за рефлукса- няма страшно - преодолява се .Задължително обаче трябва да я види лекар.

# 7
  • Мнения: 219
Спирам кърмата поради проблем с препълване на гърдите.Не се получи с кърмене на гърда и цедях с помпа(Авент).Уж е най-добрата, но въпреки това гърдите боляха зверси и се налагаше на моменти да се цедя през цас даже, а болката просто ме побъркваше.С доктора решихме, че ще е по-добре да спра и затова я спирам.
Знам, че е престъпление при излишък на кърма да я спра и да си храня бебето с адаптирани млека, но наистиона започнах и психически да не издържам на гадната болка.
С бебка изкарахме на кърма 2 месеца и сега продължаваме на адаптирани и дано да няма много проблеми.
Говорих си с педиатърката и тя ми обясни, че не било страшно, онеже бебка яко наддава и въпреки, че повръща нямало страшно, но положението хич не е добро.На моменти тя връща яко и на фонтан, което вече си е плашещо.
В момента сме на месец и 2 дни.

# 8
  • Мнения: 3 042
Ето една статия за повръщане при кърмените бебета, същото се отнася и за хранените с АМ. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

Най-добре се консултирай с педиатър, който най-вероятно ще препоръча антирефлуксно мляко.

Имах същият проблем с повръщане с моят син, който повръщаше и кърма, а после и АМ. Спря да повръща чак на годинка. 6 м пи Фризовом.

Успех!

# 9
  • Мнения: 4 582
това което пишеш хич не ми звучи добре , в началото първите месеци имах подобни проблеми
според мен пак се обади на педито и настоявай да ти обърне внимание или да те насочи към специалист.
не разбрах от кой град си  и това че са празници нищо не значи има си дежурни
има и часни центъри кадето също можеш да отидеш възможно е да се наложи и оводняване.
аз знам че като повърне детето остава гладно и след 30 мин пак трябва да се нахрани
майките преди мен мн. добри съвети са дали и аз мисля така
а за гърдите мисля че си получила хиперлаксация и в кърмаческия ще ти помогнат за това
късмет и пиши как сте

# 10
  • Мнения: 75
При нас също имаше проблем с повръщането от Аптамил. За това се върнахме отново на Милумил и сега няма проблем.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 605
Трябва да се установи защо повръща. Ако има рефлукс - ще му изпишат по -гъсто мляко. Аптамил не е такова.Дано да не  е нещо друго. А за рефлукса- няма страшно - преодолява се .Задължително обаче трябва да я види лекар.
Ако е рефлукс /май на това ми прилича/, малката също беше така. До преди няколко дни пиеше Аптамил АР, който е доста по-гъст и сега си мина на Аптамил 2, защото вече спря да повръща.

# 12
  • Мнения: 6 164
Ох, Мери Попинс, честно да ти кажа ми е мъчно и направо ти завиждам за кърмата. Не знам, за мен е глупаво решението ти, ето виж и при бебчето се появяват проблеми. Но... ти си знаеш най-добре как се чувстваш. Според мен трябва да решиш проблема с кърмата, може да има начин да се регулира, аз за съжаление знам начини за увеличаване, че мен това ме вълнуваше. Confused Опитай в кърмаческия все пак!

# 13
  • Мнения: 1 986
  И моето бебе до скоро повръщаше почти на всяко хранене Cry-по предписание на педиатърката й давам Фризовом и ,да чукна на дърво smile3538 Wink,от 5-6 дни не връща Grinning
   Аз давам първо кърма,и после дохранвам с АМ.

# 14
  • Мнения: 219
Оправихме се!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Снощи се видяхме с педито и ни препоръча Фризовом и край с повръщането. Сега си спинкаме кротко, кротко. Дано да е така и за напред.

Общи условия

Активация на акаунт