Прахосмукачка с воден филтър???

  • 10 944
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 835
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!!!

От много време се каня да си купя, прахосмукачка с воден филтър, но не мога да се спра на модел и марка. След много разглеждане и чудене, в момента съм се спряла на този модел (в линка), защото ми се струва, че не е много голяма, има и перяща функция, а и цената ме устройва. Има ли някой такава или подобна, и какво ви е мнението?
Благодаря ви предварително! Hug

http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&am … p;product_id=1054

# 1
  • София
  • Мнения: 311
Имаме абсолютно същата, купихме я преди година. Наистина върши чудна работа, но! изисква много време и приготовление преди чистенето, а след като приключиш отново трябва да я почистиш и то хубаво. Аз не намерих това време, съпругът ми беше по-упорит, но и той в един момент се предаде, сега ползваме старата, с която се чисти много бързо. Просто децата много цапат и доста често се налага да пускам прахосмукачката. Май най-добрия вариант е да имаш две прахосмукачки Mr. Green Макар че нашия Зелмер си стои неизползван вече почти 7-8 месеца.....

# 2
  • Мнения: 3 835
Люсиана, кое й чистиш и приготвяш? Не можах да разбера, моля те обясни ми. Praynig Би трябвало да има един съд, в който да сипеш вода, и след изчистването, просто да измиеш този съд (за сухото почистване). Перящата функция, не знам на какъв прицип е. Аз имам перяща на Делонги, тя е огромна, тежка, и наистина като изпереш с нея, почистването й после е кошмарно. Моя приятелка има от тези на воден филтър, дето са по 2000евро, и изглежда по същия начин.

Последна редакция: пн, 25 дек 2006, 15:52 от teo7777

# 3
  • София
  • Мнения: 311
Тео, май те пообърках, извини ме. Значи нашата е AQUA TRIO LUX. След като почистиш с нея, освен филтъра, миеш всички останали джаджи, дето са прикрепени към него - разни малки дунапренчета, филтърчета и т.н. Сега малката спи и не мога да проверя, но като се събуди ще я разглобя и ще проверя за що иде реч. Сега не си спомням точно какви бяха. Но съвсем честно ти казвам, че тази работа я вършеше мъжът ми - просто той я купи, без да се посъветва с мене и затова и той чистеше с нея. Иначе диваните ги почиства страхотно! Прозорците - аз не хванах съвсем цаката на почистването и затова си ги почиствах с парцал.
Абе не е лоша прахосмукачката, ама ако имаш някоя по-малка или от тези съвсем малките, за почистване на настъпана бисквита примерно, е най-добре Mr. Green
Дали разбра нещо от моето словоизлеяние? Hug

# 4
  • Мнения: 3 835
Благодаря ти, че ми отговаряш.  bouquet  Аз много добре те разбирам, защото и преди, имах една малка прахосмукачка (за всеки ден), и една голяма, за по-основно почистване. Но и двете ми се развалиха, а от много време искам, с воден филтър. Но това което обясняваш, ме учудва. Не би трябвало да се мият филтърчета, а само съда с водата. Ако се мият такива дребни джаджи, няма да си я купя. След сухото почистване ли я чистите и миете толкова, или след пране? Ако е само след пране, криво ляво се ядва, но след всяко сухо прахосмукачене...... newsm78  Точно защото ме е страх да не се изненадам после, от такива дребни подробности, за които не съм се сетила, точно затова пуснах и темата. Човек като я гледа така, си мисли едно, но после може да се окаже друго. Ти поне ме подсети, като отида в магазина, изрично да се поинтересувам, какво й се чисти, след ползване.

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Ние също много искахме прахосмукачка с воден филтър. От Рейбоу идваха да чистят у нас и леко ни промиха мозъците относно вредата от другите прахосмукачки (може би с право) и т.к. нямахме възможност да си купим прахосмукачка Рейнбоу взехме тази.
Сега като си давам сметка, може би съпругът ми е бил прекалено вманиачен и я е почиствал основно, след всяко чистене, но ако знаеш каква мизерия само се събира във водата.... А тази мизерия може би запушва другите джаджи и затова сме я почиствали основно, така предполагам. Разпитай подробно, аз може би се изказах малко прибързано, не искам да те обърквам още повече. Но е факт, че в момента не си ползваме Зелмера....
Успех!

# 6
  • Мнения: 3 835
Да знам, каква мръсотия се събира, и у нас са правили демонстрация на тези скъпите. Освен това както казах, една приятелка има такава, и е идвала в нас да чисти с нея. Но със сигурност знам, че освен съда с водата, друго не мие след почистване. Тя много се ядосва, че си е купила такава, защото не им дадоха приспособлението за пране, въпреки 2000-те евро. И тя също си има една малка, за всекидневно почистване. Аз лично не виждам кой знае каква разлика, м/у тази на Зелмер примерно, и скъпите на Рейнбоу, освен в парите. Laughing

# 7
Прахосмукачката си има и плюсове и минуси-много време отнема приготвянето-то дунапренчета,филтърчета,всякакви пластмасови работи.След като се изчисти-всичко това трябва да се измие.Но когато става дума за чистенето,грешка няма.

Весела Коледа!

# 8
  • София
  • Мнения: 311
Прахосмукачката си има и плюсове и минуси-много време отнема приготвянето-то дунапренчета,филтърчета,всякакви пластмасови работи.След като се изчисти-всичко това трябва да се измие.
Значи не съм се изказала съвсем неподготвена Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 835
Прахосмукачката си има и плюсове и минуси-много време отнема приготвянето-то дунапренчета,филтърчета,всякакви пластмасови работи.След като се изчисти-всичко това трябва да се измие.Но когато става дума за чистенето,грешка няма.

Ако е така, няма да си я купувам, изпадам в ужас само при мисълта, за тези дребни джунджурии, които трябва да мия. Люсиана, не се притеснявай, на мене всяко мнение ми е полезно. Много ви благодаря за отговорите. Напълно осъзнавам, че подобни теми, сигурно са писнали на всички, но аз въпреки търсачката, не успях да намеря отговор, каква прахосмукачка да си купя. Надявах се, че някой, който има прахосмукачка с воден филтър, и е доволен от нея, ще се включи да ми даде съвет. ooooh!

# 10
  • Мнения: 103
Ние имаме такъв Зелмер от 4г.Относно чистенето няма грешка,но относно миенето-досадно е.Мият се всеки път след сухото почиставане три филтъра и отделно контейнера с водата и още няколко части,но това е.Прахосмукачката може да се ползва и с обикновена торбичка,ако ти писне миенето.Аз нямам място за две прахосмукачки и все още най търпеливо си я измивам,но съм решила да си купя торбички хартиени и да я пробвам.Нашата покупка също беше провокирана от демонстрация на Рейнбоу в къщи,но мисля ,че доста се различават,не само по цената.

# 11
  • Мнения: 834
Това е най-ужаснота прахосмукачка, която съм ползвала. Голямото чистене започва след като почистиш с нея. Филтри и боклуци. Много е тромава трудно подвижна, изобщо ако има някой фен готова съм да му я продам на половин цена.

Последна редакция: вт, 26 дек 2006, 12:49 от reni

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прахосмук с воден филтър - ДА, но не и с перяща функция.
Нямат кой знае какво уплътнение и влагата изгаря мотора.

# 13
  • София
  • Мнения: 311
Тео, ние те отчаяхме. Труден избор ти предстои, но пиши какво си решила, любопитно ще ми е.....
Успех!

# 14
  • Мнения: 3 835
Прахосмук с воден филтър - ДА, но не и с перяща функция.
Нямат кой знае какво уплътнение и влагата изгаря мотора.

Има и такива без перяща функция, и са по-евтини. Моята старата Делонги, и нямаше нищо от влагата, само че нещо не ще да пръска вода вече. newsm78 Килимите и диваните много ми се зацапаха вече, и затова ми се искаше да е с перяща функция.

Няма ли някой, който да ми препоръча каква прахосмукачка да си купя, с воден филтър.  Но да не е голяма, защото изобщо няма да я ползвам. Аз много съм гледала по магазините, но ми направи впечатление, че тези по-скъпите, с воден филтър са много големи. В един магазин една продавачка много ми хвалеше някаква, която не беше голяма, но беше с някакъв филтър, който беше по-нова технология от водния. Но ако трябва да мия филтри след всяко ползване, абсурд.

Общи условия

Активация на акаунт