С майка ми говорим на различни езици

  • 1 383
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Това е от години,някъде из пубертетските ми години загубихме връзка,но сега и аз си имам проблеми и липсата на каквото и било усилие от нейна страна да промени нещо,ме обижда и натъжава,започвам да мисля,че тя изобщо не е способна на промяна,а най-лошо,няма желание за такава.Няма как да обясня всичко,но накратка-напоследък ми зачестиха едни панически пристъпи,опитвам се да се лекувам,страх ме е,че няма да съм пълноценен родител,в работа напрежението е доста голямо и всеки път когато се видим с майка ми,още на 10-тата минута сме се скарали.Тя е доста критична по отношение на мен,а аз явно в момента съм по-чуствителна и на забележките и реагирам остро-реакцията неизменно е дълбока въздишка,завъртане на погледа към тавана и-"ох,каквото и да кажа,все бъркам,само с теб не мога да общувам,ще си мълча вече"Тая реплика я слушам от 20 години и вече ми се повдига от нея.От друга страна,майка гледа малката понякога и аз излизам неблагодарница в случай,че мрънкам.
Питането ми е-дали в случая не е по-здравословно да се отдалечим за известно време една от друга?Не искам да я обидя,знам че ме обича,просто е такава,ама как да стане-хем да се дръпна,хем да не я засегна?Говорили сме много пъти,плакали сме,обещавали сме си,обче промяната е за един ден.На чист български език съм и обяснила,че макаренковските и подходи при моя характер водят до срив,а не до амбиция и хъс,но все едно не е чула,или най-много да промърмори-ами да,лоша майка съм,нямаш късмет Shocked
Съвети приемам всякакви,благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 556
Какво да ти кажа. Мисля, че щом все пак майка ти понякога гледа детето, явно нямаш сериозни проблеми.  Wink При мен и моята майка нещата са доста по-зле и сега най-големия ми успех е, че вече можем да общуваме, без да се караме, което за нас е направо супер невероятно и страхотно  Confused И двамата ми родители са много интелигентни хора, но егоизма им е просто пословичен и начин да бъде преодолян явно няма - поне аз за 30 години не открих такъв, а напразни усилия положих доста. Малко ме е яд за което, но от друга страна, ако не се бях старала, нямаше да съм сигурна, че оправяне няма.

Моето решение - вече съм писала тук - ме кара да се чувствам перфектно. Чувам се с нея 2-3 пъти годишно, когато тя се обади да честити някой празник. Говоря не повече от минута. Ако разговора се удължи, казвам, че съм заета, преди да се е стигнало до някоя неудобна тема. Виждаме се на живо 1 или максимум 2 пъти годишно. Всичко е перфектно, и аз, и тя сме доволни и щастливи. Последните 5 години сме така и нямам никакви проблеми. А преди като се замисля реално, поне 1 път седмично страдах и ревях заради незаслужено отношение от родителите ми (къде ли ми е бил акъла  newsm78)

# 2
  • Мнения: 7 723
..... Питането ми е-дали в случая не е по-здравословно да се отдалечим за известно време една от друга?......

Мисля ,че това е най- разумното за момента нещо Peace
Щом гледа детето само отвреме на време, то спокойно може да го отгледате и без нейната помощ newsm78
Майка ти явно не може да свикне с мисълта, че вече имаш свое собствено семейство, в което тя не фигурира. Ти трябва да си силна личност, да отгледаш детето си като една здраво стъпила на земята майка, а не като газена и потъпквана личност, без свое собствено мнение. Тя е свикнала да диктува живота ти и сега, когато пилето е излетяло от гнездото, трябва да те приеме като завършен възрастен човек, а тя- явно не е способна да се примири с тая мисъл.
А съпругът ти как приема тъща си? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 418
Хей,това е твоята единствена майка!Не можем да си избираме родителите.Обичай я и я уважавай,защото каквото и да ти говори-тя е най-верния ти приятел.Аз скоро загубих своята майка,знаеш ли какво е да знаеш,че никога повече няма да я видиш?Бъди ти по-добра,отстъпвай-стига да не накърнява достойнството ти и всичко ще се оправи.Успех!И Весела Коледа!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Хех - добре дошла  Hug

Преди години като отивах на гости на майка ми през целия път си повтарях като мантра: "Няма да се карам с майка ми! Няма да се карам с майка ми..." и така  Laughing

Бяхме разделени близо 7 години, през което тя живя на другия край на света. Когато на 3-тата година й отидохме на гости с мъжа ми се скарахме на ...5-тия ден  Mr. Green

Дори и сега, когато аз съм родител, и уж трябва да сме по-близки само критики слушам от нея, все ми се цупи за нещо...  Sick

Това, което правя е да говоря по-малко по проблемни теми /то почти всички са такива/, да не се засягам от забележките й, да се опитвам да гледам на нещата откъм веселата им страна.  Приела съм, че е такава каквато е и вече не се стремя, а и не желая да ми е 'най-добрата приятелка' .  Whistling

# 5
  • Мнения: 1 404
Иса,така си представям и аз при нас нещата.Въпроса е как да наема жена да гледа малката без да обидя майка си.Още от самото начало с мъжа ми обмисляхме такъв вариянт,но тя се обиди,каза,че иска да се грижи за Ния,че това е единствената радост в живота и т.н
Тутурутка,знам това,аз си я обичам,но едното няма нищо общо с другото.Скоро беше в болница,бягах като луда от доктор на доктор и се молех и си повтарях,само да се оправи и никога да не се карам с нея,но после отново същата воденица ни завъртя CryНе мога постоянно да отстъпвам,защото така никога няма да се излекувам,вредя на дъщеря си,на съпруга си,всичко се срива.На практика аз мобилизирам целите си сили да не се стигне до конфликт с майка ми,а после нямам желание за нищо.На смени съм и когато се разменяме да гледаме Ния се старая да не се засичаме за повече от 10 мин,но до спречкване пак се стига.
Тръгнах на йога,коментар-Ти научи първо ръченица,пък после зсе гъни на осем.Лекувам се сега при хомеопат-"оня май ти е дал наркотик някакъв,какви са тия кризи"
Ми не знам,не мога повече.Съпругът ми търпи засега,ама никак не му е весело Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Не мога постоянно да отстъпвам...

Можеш, можеш... Това също е съвет - просто в някои ситуации и с някои хора е добре да приемеш, че си от страната на губещия... най-вече, когато срещу теб е родната ти майка  Mr. Green

Не мога да ти дам съвет за бавачката. Още в началото май е било добре да използваш нещо от сорта "мъжът ми настоява" или "да не те натоварваме" или нещо от сорта...

# 7
  • Мнения: 1 404
Дааааа,явно повредата е в моя телевизор Mr. GreenДосега подминавах забележките и точно в този стил,ама напоследък пусто не става.Не знам от хомеопатията ли,от нервите ли,ама постоянно се обиждам,чак до сълзи BlushПреди малко-идвам си от работа и захапвам една слива,майка-браво бе,последната слива на детето изяде,как не те срам,със запек е.Ми сливи и плодове постоянно има у дома,къде е проблема,утре ще купя.Сега като ги описвам нещата,излизат дребнави някак от моя страна,а всъщност исках тя поне веднъж да каже-браво,супер се справяш или обичам те или нещо подобно,а не-гърнето на детето е малко,дънките ти са плитки,правят те широка в таза,мъжът ти е нетактичен,Ния е глезена,психолозите,дето ги четеш,пишат глупости,ще съсипеш характера на детето така,много си нервна,откога ти говоря да си купиш транксен Sick и т.н и т.н и т.нПреди няколко дена изпаднах в много лоша криза,ако не беше Дона Heart Eyes щях да си помисля,че откачам,няма да разкажа за реакцията на майка обаче Stop

# 8
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мдам, има такива майки. И моята е "уникален" случай. Съветът ми е да се отдалечиш от нея. Щом те натоварва толкова, по-добре така, отколкото да си кълбо нерви - тогава просто не си човек, да не говорим за съпруга и майка. Isa е права. От четири години съм "извън обсега" й. Сега като се видим пак прави и говори същите неща, които ме изваждаха от кожата ми, но на мен вече не ми пука. Просто ги игнорирам. Тя го вижда и от начало се опитваше да се сърди, но и това игнорирах. Така че сега всичко е ОК.
Успех с твоята майка, и гледай по-весело на нещата, по-здравословно е  Crazy

# 9
  • Мнения: 17 401
Същото се отнася и за мен и майка ми. Вече съм свикнала, колкото и д аме натоварва понякога. МАйка ми е- обичам я и тя мен! Изобщо не съм си и помисляла да я игнорирам или д ас е отдалечавам от нея. Просто ми минават покрай ушите приказките й.

Общи условия

Активация на акаунт