Какви храни ....... и кърмене ?

  • 647
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Здравейте, простете ако дублирам тема, но не намерих информация по следния въпрос ....
Става дума за храни , които са забранени или меко казано не желателни за прием от майка, която кърми.....
Знам за шоколад, кафета, прясно мляко.....
Наскоро разбрах за цитрусовите плодове.....
Не искам темата да се разглежда като място за съвети от рода на .." пий бира и боза за повече кърма", а по - скоро за място където да може да се научи повече за това кои храни са за предпочитане и най - вече кои трябва да се избягват по време на кърмене.....
Линкове към теми с информация по въпроса ще са от полза също.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 203
Не знам дали има нещо писано по въпроса в Библиотеката на форума. Когато у нас дойде акушерката, ми изреди 1 куп храни, от които аз ядях всичко, т.е. не съм правила никакви ограничения. Единствено не пих кока кола известно време, защото ми се стори, че детето трудно заспиваше, но може и да е било внушение. А да и боб не ядох дълго време. Според мен може да си ядеш всичко, следи бебето си дали реагира и ако забележиш нещо тогава започни да правиш ограничения, иначе ми се струва безсмислено. 

# 2
  • Мнения: 549
Аз също хапвам всичко.Единственото се лишавам от кафе,алкохол и цигари.Хапвам и боб и кисело зеле и шоколад по малко естествено.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моята неонатоложка като ме изписваха ми каза,че мога да ям всичко без да прекалявам!Все пак сме кърмачки,а не болни!

# 4
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Първо честито бебче   ylinfant Да ти е живо и здраво   bouquet
Сега към въпроса.Трябва да избягваш (не е забранено) да хапвах газообразуващи храни като: боб, леща, зеле и т.н.,кафе,кола и др.
Аз дори и газирано не пиех в началото,защото някой ми беше казал, че е вредно за бебето  Wink

# 5
  • Мнения: 505
Аз ям всичко, което ми се яде. Така бях и с другите деца. Не са имали колики или нещо такова. Но предполагам, че ако стане неспокойно бебето, ще започна да следя какво съм яла.

# 6
  • Мнения: 483
Аз също хапвам всичко, а шоколад по 1 на ден. Изпитвам голям глад за сладко и не съм забелязала да влияе на бебето. Има колики два, три пъти в седмицата по един, два часа. Не пия и не пуша естествено. А, не пия и газирано. Бобови ям много рядко и по малко.

# 7
  • Мнения: 277
Към всичко написано до тук мога да прибавя и цитрусови плодове. Моя бебок до края на 6 мес. имаше колики и се въздържах от много храни, защото той веднага реагираше.

# 8
  • Мнения: 6 461
Хапвах това което ми се ядеше. Peace
Без разбира се  люто
.

# 9
  • Мнения: 639
всичко си ям,само не пия газирано Peace бебка почти е нямала колики

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Опитвай да ядеш от всичко и ако бебето ти се дразни от дадена храна я избягвай. Моите деца не им вреди нито кафето нито газираното.Но едното се скъсваше от колики от боб,леща и кисело зеле. А второто само от мандарини и портокали.

# 11
Всичко без да се прекалява. Аз също си мислех, че има някакви ограничения. Единственото ограниечение, което откпих е количеството.

# 12
  • Мнения: 1 382
Само в началото се ограничавах от кафе, боб, леща, и т.н, сега я карам направо джаста-праста с яденето, каквото ми е на сърце. Сега в началото си се ограничавай малко заради коликите, те мамите са посочили от какво да се въздържаш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт