Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора

Czech Republic

Добре дошли в новата темичка! bouquet

Ето предходните две:

Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 2
Цитирай

Джунгландия

Peace

Честита Коледа на всички
сръчни ръчички!
Цитирай

Имам още много торти да правя, затова се записвам!
Честита Коледа на всички и много щастлива Нова Година!!!
Цитирай

Да се запиша
Цитирай

И аз се записвам. Голямо вдъхновение сте  bouquet
Цитирай

Видин

Записвам се  Mr. Green.
Цитирай

София

Записвам се!
Цитирай

София

И аз се записвам  chef
Цитирай

Там където живея нищо не се случва, но не мога да живея навсякъде

Какво точно е Cream of Tartar
моля ви кажете ми!
Цитирай

Варна

з
Какво точно е Cream of Tartar
моля ви кажете ми!
Това е някакъв подобрител, рускините го използват - срещала съм го в техните рецепти. Става и без него - от опит ти казвам.
Цитирай

Czech Republic

Cream of Tartar - винена киселина или лимонтозу. Може да не го слагате. Peace
Цитирай

много ти благодаря bouquet
Цитирай

на брега на Дунав

И аз се записвам. Голямо вдъхновение сте  bouquet
И за мен.  bouquet
Цитирай

София и Варна

Абонат  bouquet
Цитирай

Sofia

И аз се записвам. Голямо вдъхновение сте  bouquet
И за мен.  bouquet
И за мен също.  bouquet
Цитирай

ВАРНА

Бях се зарекла да направя торта за семейството.Даже дни преди това я сънувах... LaughingВярно е,че по-хубава я сънувах,но за първи опит -ядва се.Използвах захарното тесто с лъжица глюкоза.
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=90047&photo=1
Цитирай

София/Сливен

Нямаше ме дълго време при компютърчето и затова чак сега ви показвам моето произведение
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=24
Цитирай

София

здравейте моми4ета, с хъса и идеите си ме върнахте 10тина години назад, когато 4есто бърках в захарта. благодаря ви bouquet това е първата ми по-старателно направена торта от много време насам.оставам отворена за критики и  препоръки всякакви:)
http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1876988 този път маслото си беше ок.
Цитирай

здравейте моми4ета, с хъса и идеите си ме върнахте 10тина години назад, когато 4есто бърках в захарта. благодаря ви bouquet това е първата ми по-старателно направена торта от много време насам.оставам отворена за критики и  препоръки всякакви:)
http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1876988 този път маслото си беше ок.

страхотна е тортичката bouquet
Цитирай

Czech Republic

М_е_г_и, harmony_broken, тортите ви са чудесни! Браво!  bouquet

М_е_г_и, чудесна идея и майсторско изпълнение на елхичката! Справила си се много добре!

harmony_broken, ти ли си правила фигурките? Ако да, свалям шапка - явно рисуването ти се отдава, много сладка торта!

Момичета, много се радвам, че сте толкова вдъхновени и пълни с идеи. Радвам се, че тук намерих много сродни души! Това нашето си е истински сладкарски клуб, че и малък курс! Благодаря, че ви има! Hug Love
Цитирай

София

да, аз ги правих , но е лесно, все едно си играех с пластелин Smile вдетинявам се Smile
наталина, позволи ми да попитам нещо, със сигурност ще се повторя, но наистина нямам време да из4ета вси4ко... назад пък и рискувам пак да се заровя в кухнята. та за моя информация, пообърках се нещо.
за обли4ане и фигурки ползвам само варено захарно тесто с вода (1), масло (1/2) , брашно (1)и пудра захар(колкото ми хареса), а когато захарта не е суперфина +1. с.л. желатин- това марципан "варна"+ желатин ли е , както тук го нари4ате. и кое е тогава захарен фондан или захарно тесто (това с глюкозата ли )?
Цитирай

Czech Republic

Да марципан "Варна" е + желатин(това с желатина е добра идея). Другите захарни покрития(защото и това се води такова, макар че от всички има най-малко захар), съм ги събрала за по-лесно тук . Искаше ми се да го направя и в първата тема за глазурите тук, в този форум, но не могат да се редактират стари постове и затова информацията остава доста разхвърлена.
Цитирай

София

много благодаря, с желатина е по-добре, понеже в БГ няма категориии пудра захар и понякога пудрата е доста едра, а като се прави нещо с ръб4ета става по-4упливо, та затова го сложих вътре- забавя съхненето.

моми4ета , ще ви помоля, за бъдещите ми твор4ески планове Smile Smile Smile да ми сравните мекотата и пласти4ността на разли4ните теста, как съхнат, как лепнат, и по ръцете и при моделиране и т.н. например никога не съм работила с маршмелоус. но по снимките които гледах ми се струва 4е не е толкова уда4но за ръ4но моделиране, но може и да греша..
благодаря предварително.
Цитирай

Пловдив

harmony_broken би ли пояснила желатина какво количество е точно.1 лъжица готов разтворен или 1 лъж.сух желатин и отделно го разтваряш във вода.И кога точно го слагаш?Извинявам се за многото въпроси,но никога не съм слагала желатин към сместа и ми е любопитно  Wink
Цитирай

Czech Republic

моми4ета , ще ви помоля, за бъдещите ми твор4ески планове Smile Smile Smile да ми сравните мекотата и пласти4ността на разли4ните теста, как съхнат, как лепнат, и по ръцете и при моделиране и т.н. например никога не съм работила с маршмелоус. но по снимките които гледах ми се струва 4е не е толкова уда4но за ръ4но моделиране, но може и да греша..
благодаря предварително.

Точно затова е добре да си изпиташ различните теста сама, защото на един му се работи с едното добре на друг с другото и е трудно да се опише. Направи си когато имаш време опит с малки количества и ще видиш, кое за теб е най-удобно за работа.
Цитирай

София

когато ще правя една торта с обилна украса , правя за МВ следната пропорция  1 пак което е около 1 с.л. желатин, на д-р йоткер поне толкова ми се видя сипвайки го слагам в 50г. вода, 4акам да се надуе и загрявам в МВ до стопяване и малко да се изпари водата, бъркам и меря в мензурата около 30 -40г. според това колко е гъсто , добавям 15г масло 30 г брашно, и меся с пресята пудра захар на око. докато ми хареса...
Цитирай

Видин

Като заговорихме за пудра захар искам да ви похваля тази на фирма Крина, много е фина, като я пресявам направо прах се вдига покрай мен  Laughing.
Аз от личен опит мога да кажа, че марципан с "Варна" най-добре работя, но единствения му кусур е, че тестото не може да стане снежно бяло, ами жълтее от маслото. Една мацка сладкарка ми каза, че мога да заменя маслото със същото количество олио(от това най-светлото, салатното) и ще стане по-бяло, но още не съм пробвала. Според мен това тесто е идеално за "чаршаф", даже и да се накъса някъде много лесно може да се "замаже" поражението, защото е точно като пластелин.
Замесила съм една доза от захарното тесто със желатин и глюкоза, стана много еластично и снежнобяло, но много бързо съхне. Утре ще украсявам една торта за Рд на племенницата ми и после ще споделя преки впечатления.
Маршмелоуза ужасно много ми лепне и след 1-2 несполучливи опита го зарязах.
Цитирай

София

........ захарното тесто със желатин и глюкоза..... но много бързо съхне. ........снежнобяло, но много бързо съхне. .......Маршмелоуза ужасно много ми лепне и след 1-2 несполучливи опита го зарязах.

супер , благодаря то4но това инфо ми трябваше. bouquet
мислех, 4е аз нещо съм сбъркала, оба4е явно не съм само аз дето съм на мнение 4е глюкозеното съхне много бързо... но скоро ще пробвам пак .... само установих, 4е с него лесно се правят пеперуди върху отворена книга като шоколадовите, лесни са за рисуване после, но доста крехки.
а за маршмелоуса .. там ме 4опли,  но явно ще забъркам за проба... в уилтън преди диста време имаше урок по темата ама понеже не ми се размотаваха бели и розови ивици се отказах ... но ще пробвам.....

Цитирай

София

Момичета, искам да попитам има ли изискване за температурта в стаята, докато се меси марципан "Варна" или фондан. У нас е много горещо - 25 градуса. Това ще наруши ли технологията на приготвяне?
Цитирай

Видин

Не мисля че има кой знае какво значение температурата, защото и при нас е доста топло и не съм забелязала да се е отразило по някакъв начин върху него.
Друго, което забравих да спомена за марципан "Варна" е, че след като е омесено веднъж, може доста време да постои в хладилника и да чака следващата торта. Аз например в края на ноември омесих тройна доза, защото не можех да преценя колко ще ми трябва предваритално за една торта, но то остана повече от половината. Прибрах остатъка в хладилника и го ползвах за украсана на Английския коледен кекс на Коледа и си беше все така свежо и еластично. Само трябва поне 30 минутки преди за започнете да го работите да го оставите на стайна Т да се отпусне или да го омесите малко пак на ръка, за да се отпусне маслото и готово  Laughing. Трябва да е увито хибаво в плик и нямате проблем.

Виж за желатиново-глюкозеното още нямам наблюдения, но съм отделила една малка топка и ще експериментирам и с него.
Цитирай

Пловдив

harmony_broken благодаря за отговора.Доколкото разбрах вместо водата,се слага вода с желатин и нататък   процедурата си е същата.
3ори мисля си  newsm78 ако се замени маслото с олио,дали ще се стегнат фигурките?!
Цитирай

София

harmony_broken благодаря за отговора.Доколкото разбрах вместо водата,се слага вода с желатин и нататък   процедурата си е същата.
3ори мисля си  newsm78 ако се замени маслото с олио,дали ще се стегнат фигурките?!
Имам съседка, която прави такива фигурки по поръчка за сладкарниците. Тя ми е казвала, че съставките са вода, олио, брашно и захар. Даже скоро и се обадих да я питам за рецептата, но взе да усуква /все пак и пада някой лев от това/ и аз не настоях.
Цитирай

София

Имам съседка, която прави такива фигурки по поръчка за сладкарниците. Тя ми е казвала, че съставките са вода, олио, брашно и захар. Даже скоро и се обадих да я питам за рецептата, но взе да усуква /все пак и пада някой лев от това/ и аз не настоях.

Рецептите от поне 10 г ги има в интернет, или поне от тогава ги 4ета , осоебно в руските и американски сайтове, не са тайна за никого Smile ли4но аз с олио не съм пробвала, но не пре4и да опитам. мисля,4е маслото,освен 4е седи по-твърдо на хладно, се слага и за да се избегне леко неприятния аромат на олиото.
по отношение на белия цвят се замислям другия път да опитам с биволско масло, което е снежнобяло.
Цитирай

София

Рецептите от поне 10 г ги има в интернет, или поне от тогава ги 4ета , осоебно в руските и американски сайтове, не са тайна за никого Smile ли4но аз с олио не съм пробвала, но не пре4и да опитам. мисля,4е маслото,освен 4е седи по-твърдо на хладно, се слага и за да се избегне леко неприятния аромат на олиото.
по отношение на белия цвят се замислям другия път да опитам с биволско масло, което е снежнобяло.
Просто исках да поясня, че явно става и с олио, затова написах горното. Колкото до рецептите в интернет, питах женицата, за да пия вода от извора, както се казва, изобщо не очаквах да реагира така. Друго е някой опитен, който ти е под ръка да сподели тънкости.
Цитирай

София

Записвам се и аз в хубавата тема Peace
Цитирай

София/Сливен

А те дали стават за ядене или са само за украса и после се изхвърлят? В София още не съм поръчвала торти, но докато бяхме в Сливен - цялата украса на тортите я изхвърляхме - правени от брашно фигурки и страшно твърди. Продаваха се и отделни фигурки - също. Спомням си по-старите торти, които бяха само с 1 роза и я слагаха на парчето на рожденика и за другите деца нямаше - така харесвах тези рози - захарни, отгоре поизсъхнали, в основата мекички. Сегашните торти са много красиви, но...     Става въпрос за тези поръчки от сладкарниците, не които си правим сами в къщи.

Ей тези фигурки не могат да се ядат, и тези, с изключение на цветенцата.
« Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 13:41 от М_е_г_и »
Цитирай

София

Не съм опитвала произведенията на съседката, но предполагам, че не е някоя прелест на вкус. Навремето правеха розичките от белтък и захар, за това ли говориш?
Цитирай

София/Сливен

Не зная от какво са ги правели, но ми бяха много вкусни. Говоря за времето когато съм била в 1 клас и след това (като по-малка не помня) - 1978-79-80 година да речем (предполагам че до 1989 г са били все едни и същи)
Цитирай

И аз се записвам в темата - благодарение на този форум се развивам...И пораствам в кулинарията!!!  chef bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Русе

Не зная от какво са ги правели, но ми бяха много вкусни. Говоря за времето когато съм била в 1 клас и след това (като по-малка не помня) - 1978-79-80 година да речем (предполагам че до 1989 г са били все едни и същи)

И аз ги обожавах тези розички  Crazy Правят се именно от тестото с вода, масло, брашно и пудра захар (без желатин, глюкоза и т.н.) . Когато правя торта с такава украса, голяма част от тестото се изяжда от мъжа ми още преди да съм я направила на чаршаф и фигурки.  ooooh! Само дето после му става лошо на милото  hahaha и не иска да яде вече готовата украса на тортата.

Ето коя рецепта използвам аз: (имам я от едно "На кафе с Гала", когато на гости бяха някакви сладкари и показваха как се правят разни фигурки с това и с твърдото желатиново тесто)

100 мл вода + 40-50 гр. масло
Когато заври се прибавят 100 гр. брашно. Бърка се, докато стане на гладко тесто. След като изстине се добавя пудра захар (около 400 грама поема) и се оцветява.
Това количество е предостатъчно за чаршаф на кръгла торта 26 см. и за фигурки.

Мисля, че рецептата, която е пускана тук, във форума, е същата.

Цитирай

Видин

Току що направено - марципан Варна със олио вместо масло/маргарин. Снимала съм върху бял лист, за да можете да видите с колко е по-жълтеникаво. Определено е по-бяло от това с маслото, но пак не е съвсем снежно  Confused.

Консистенцията на пипане си е абсолютно същата, по-нататък като направя нещо от него ще споделя още впечатления.

Междувременно искам да ви покажа част от украсата, която сътворих за Рождения ден на племенницата ми утре :

Бялото на очита и пънчетата на гъбките са от захарното тесто с желатин и глюкоза.
За него да кажа (естествено говоря от моя скромен опит), че трябва да се работи с него веднага след като се приготви, остави ли се да престои, започва да се рони и по-трудно се оформят фигурките с него.
В момента тортата се стяга, като я украся довечера ще пусна снимка.

Цитирай

София

..... не очаквах да реагира така. Друго е някой опитен, който ти е под ръка да сподели тънкости.
ми, до някъде е нормално, изкарва си хляба жената... нали знаеш ... има една стара българска приказка... "занаят не се у4и , занаят се краде", та и аз така, у4ила съм в нета и по каталози, а това което знам от практиката е от братов4едка ми която преди години бе декоратор във фуклите и гаврош, а по професия е художник, от един приятел сладкар в неделя и от един състудент белгиец фамилно свързан с шоколада. те ми показа как да усещам тестото и каква да е разликата на пипане между тесто за обли4ане, тесто за цветя и тетсо за 3д фигурки.  триковете наистина в кухнята ги знаят най добре....права си.
Току що направено - марципан Варна със олио вместо масло/маргарин.
Вярно, няма особена разлика, сподели моля, как съхне после и дали мирише на олио..а украсата е супер Smile
Ето коя рецепта използвам аз: .......(имам я от едно "На кафе с Гала", .когато на гости бяха някакви сладкари и показваха как се правят разни фигурки с това и с твърдото желатиново тесто).......Мисля, че рецептата, която е пускана тук, във форума, е същата...
рецептата е същата само дето поема пове4е от 400г захар Smile , а сладкарите бяха една от Фуклите, брат й и ако не се лъжа ради стамболов от гаврош
Цитирай

София

Браво Зори! Чакам да споделиш още впечатления от това тесто и ще се пробвам и аз.
Цитирай

София

..... не очаквах да реагира така. Друго е някой опитен, който ти е под ръка да сподели тънкости.
ми, до някъде е нормално, изкарва си хляба жената... нали знаеш ... има една стара българска приказка... "занаят не се у4и , занаят се краде", та и аз така, у4ила съм в нета и по каталози, а това което знам от практиката е от братов4едка ми която преди години бе декоратор във фуклите и гаврош, а по професия е художник, от един приятел сладкар в неделя и от един състудент белгиец фамилно свързан с шоколада. те ми показа как да усещам тестото и каква да е разликата на пипане между тесто за обли4ане, тесто за цветя и тетсо за 3д фигурки.  триковете наистина в кухнята ги знаят най добре....права си.
Току що направено - марципан Варна със олио вместо масло/маргарин.
Вярно, няма особена разлика, сподели моля, как съхне после и дали мирише на олио..а украсата е супер Smile
Ето коя рецепта използвам аз: .......(имам я от едно "На кафе с Гала", .когато на гости бяха някакви сладкари и показваха как се правят разни фигурки с това и с твърдото желатиново тесто).......Мисля, че рецептата, която е пускана тук, във форума, е същата...
рецептата е същата само дето поема пове4е от 400г захар Smile , а сладкарите бяха една от Фуклите, брат й и ако не се лъжа ради стамболов от гаврош

Няма ли го в нета това предаване някъде да си го дръпнем да гледаме?   :bouquet:
Цитирай

Зори,нямам думи да изкажа вьзхищението си.Повече от професионално,но най-вече направено с много старание и любов  bouquet
Цитирай

Русе

Може и повече от 400 гр. да поема  newsm78 Просто аз го правя или с 2 пакетчета от 250гр. или с половин от 1 кг. И в двата случая ми остава малко, но пък после за всяка фигурка си добавям поотделно в зависимост от това колко твърдо искам да ми е.

Нямам спомен кои бяха, но като спомена Ради, се сетих да питам тоя човек книги има ли издавани? Направо ми е взел акъла. Няма равен  Peace
Цитирай

София

не знам да има издавани, познавам го ли4но, много е добър наистина, не само на вид, а и на вкус. много от рецептите са си негови. 
Цитирай

Видин

Зори,нямам думи да изкажа вьзхищението си.Повече от професионално,но най-вече направено с много старание и любов  bouquet

Благодаря много за оценката, за мен значи много, защото знам че и ти си майсторица  Smile.

Ето и крайният резултат :

Цитирай

Czech Republic

Зори, тортичката е супер! Отдавна съм те признала за майсторка!  bouquet А откъде черната боя?  newsm78

Сега ми мина "еретичната" мисъл дали да не се опитам да боядисам нещо в черно с активен въглен!  Twisted Evil Пък не е нужно да се яде! Rolling Eyes

пс. Зори, погледни си My Multiply! Praynig Hug
Цитирай

София

много е красива, браво.
офф и аз си ме4тая за 4ерна боя, но няма по магазините дето проверих.
моля те сподели откъде си купила.
аз поради тази липса много рядко правя 4ерни елементи.

Цитирай

Видин

natalyna , много благодаря, от теб се уча  Hug.

Черното е готов айсинг ето такъв :

За него трябва да благодаря на Тането Hug, тя ми го изпрати.
В сладкарската борса на Кадемлия 6 имаше черна боя, но беше голяма разфасовка и ако имаше с кой да си я поделя, щях да си взема. Ама няма  Sad.

п.п. Гледам, ама незнам какво трябва да видя  newsm78. Дай на лични да не спамим.
Цитирай

Зори,много сладка тортичка! HugМайсторка си! bowuu
Имам един въпрос-в калинката има ли нещо(блат,бисквити...),или само айсинг?Благодаря предварително! Hug
А,още един въпрос-тортата каква е ?
 bouquet
Цитирай

Видин

Тортата е "Сникърс". Аз исках да направя някоя с правоъгълни блатове и за я покрия със зелен "чаршаф" - полянка, но снаха ми е влюбена в Сникърса и работих по заявка на клиента  Mr. Green.

Тялото на калинката е кексово тесто, изпечено в кръгла, малка йенска купа, която бях застлала със хартия за печене. После я поостъргах малко, за да и придам по-продълговата форма. Главата е от марципан-Варна, само отгоре съм я "облякла" в черния айсинг.
Сега като се замисля, верно че можех да я направя от бисквити  newsm78, ама нали обичам да си усложнявам живота.... Laughing.

Цитирай

Днес свеки има имен ден и й направих ето торта -"ваза с гербери" http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1901276
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1901277
Цитирай

Русе

Bambinkamalinka, прекрасна торта, както винаги!   Love
Цитирай

А ето и снимките на моята новогодишна торта още ведньж благодарности на Наталина

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=23
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=21
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=19
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=18

Убедих се ,че с маршмелоуз се работи много по-лесно отколкото с готовия фондан.
Цитирай

Seattle, USA

Зори чак сега видях твоята Калинка, браво, страхотна работа.
И аз утре ще трябва да правя торта Калинка, въобще не съм сигурна обаче дали ще се справя, още дори не съм измислила каква да е тортата вътре. Никога до сега не съм работила с черна боя и въобще не знам дали ще ми се оцвети така хубаво тестото. Тук няма или поне аз не съм виждала такъв готов айсинг в тези цветове - черно и червено, само в пастелни цветове съм виждала.
Цитирай

Tannita, успех с тортата! От всичко твое, което съм виждала - нямам търпение да видя новото ти творение. Пък цвета и по-пастелен да е, пак ще е красиво Smile Лека работа Smile
Цитирай

Видин

Tannita , благодаря ти и ти пожелавам успех с тортата.
Мисля, че черното не е трудно за оцветяване именно защото е черно, а не гониш някакъв нюанс на даден цвят (стига да имаш черна боя, разбира се). Ще се справиш, ти си майстор голям   :bouquet:!
Ще чакаме да покажеш резултата  Very Happy!
Цитирай

Плевен

http://www.artcake.ru/cakes.htm/b466/

На 27 милото има РД и искам да направя тази торта, някой може ли да ми даде идея как да направя лентата с панделката?  newsm78 .
Цитирай

Seattle, USA

Tannita , благодаря ти и ти пожелавам успех с тортата.
Мисля, че черното не е трудно за оцветяване именно защото е черно, а не гониш някакъв нюанс на даден цвят (стига да имаш черна боя, разбира се). Ще се справиш, ти си майстор голям   :bouquet:!
Ще чакаме да покажеш резултата  Very Happy!

Зори, голям зор видях с черното. Е то повече боя от тестото сложих и пак не ставаше баш черно. Накрая като направих калинката, разтворих малко боя с вода и боядисах отгоре. Определено повече торта Каленка няма да направя, ако нямам готов черен айсинг, че така омацах всичко с това черно тесто.
Ето ги тортите, втората торта я направих набързо на цветчета, че вече калинка не ми се правеше. Имат си много кусури, но дано поне пък вътре са вкусни.

Цитирай

София

Чудесна си е калинката! А как направи тревата?
Цитирай

Плевен

Tannita, а как направи панделката така че да не се огъва?  newsm78
Моите все се гънат и се слепват Embarassed
Цитирай

Пловдив

Искам да попитам мога ли да намажа тортата отгоре с ганаш, вместо с маслен крем? Смятам да я покрия с марципан Варна.

Tannita, тортите ти са страхотни!
Цитирай

Seattle, USA

Tannita, а как направи панделката така че да не се огъва?  newsm78
Моите все се гънат и се слепват Embarassed
Нагънах малко фолио и сложих в панделките за малко, докато се стегнат.
Тревата е направена със специален накрайник, но може да се направи и с пресичка за чесън.
Цитирай

Видин

Зори, голям зор видях с черното. Е то повече боя от тестото сложих и пак не ставаше баш черно. Накрая като направих калинката, разтворих малко боя с вода и боядисах отгоре. Определено повече торта Каленка няма да направя, ако нямам готов черен айсинг, че така омацах всичко с това черно тесто.
Ето ги тортите, втората торта я направих набързо на цветчета, че вече калинка не ми се правеше. Имат си много кусури, но дано поне пък вътре са вкусни.

Поздравления, мила! Калинката ти е като истинска и крайният резултат си заслужава цялото мацане.
Представям си каква радост е у вас  bouquet!
Цитирай

София

Здравейте, момичета!
 От известно време чета темичката ви и искрено ви се възхищавам. Докато не видях на какво сте способни съм си мислела, че такива красоти правят само в сладкарниците...
 Дъщеричката ми другия месец прави 1 годинка и мисля да се пробвам с торта за повода. Искам да е някаква с покритие - "чаршаф". Маже ли се блата с крем под "чаршафа' или направо се слага. Какъв крем е подходящ между блатовете за такава торта? А какъв крем е подходящ за украса със шприц?
 Днес направих тортата с рулата, но още си седи да се стяга в хладилника. С какво мога да я украся след това? знам, че може и така, но аз си питам за следващия път  Laughing

п.с. Бонбони Маршмелоуз има и в ХИТ. При бонбоните/ не шоколадовите, а гумените, дражетата/ точно срещу шоколадите. 150 гр - 2 лв.
« Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 23:19 от irinopolis »
Цитирай

Днес направих тортата с рулата, но още си седи да се стяга в хладилника. С какво мога да я украся след това? знам, че може и така, но аз си питам за следващия път  Laughing
Така я украсих аз. Very Happy

Цитирай

Днес направих тортата с рулата, но още си седи да се стяга в хладилника. С какво мога да я украся след това?

Моята е със съвсем проста украса - полях я с шоколадова глазура и поръсих със смлени орехи.
Цитирай

Seattle, USA

Здравейте, момичета!
  Искам да е някаква с покритие - "чаршаф". Маже ли се блата с крем под "чаршафа' или направо се слага. Какъв крем е подходящ между блатовете за такава торта? А какъв крем е подходящ за украса със шприц?

п.с. Бонбони Маршмелоуз има и в ХИТ. При бонбоните. точно срещу шоколадите. 150 гр - 2 лв.
По принцип преди чаршафа се мажат с маслен крем, роял айсинг, марципан, за да се заглади добре тортата и тогава се покрива. На моите торти направо им слагам чаршафа, затова не са много гладки, обаче все пак са за ядене, не за изложба. Става страшно много айсинг отгоре, а децата налитат да го ядът, и за това засега не слагам. Под чаршафа мажа само с горещ конфитюр от кайсии.
Тортата Барби е шарлотата с рулата. Чаршафа е с марципан Варна, не съм мазала с нищо друго под него.

А това е първата ми торта с рулата, само й наслагах цветчета на нея, щото нямах време за украса, обърнах я малко преди да дойдат гостите.
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2147176870086204048RvqlMz
Цитирай

София и Варна

Невероятна е! Така ми се иска и аз да успея да направя такава, но не мога да се реша  Confused
Цитирай

Русе

Ето и моята:

Покрита е с шоколадова и ледена глазура
Цитирай

Добрич

Ето ги и моите две торти:

на тази покритието й е -фондан . Сравнително лесно работих с него. Вътрешното е тортата с рулата, намазах с крем на д-р Йоткер и метнах фондановия чаршав, но на другия ден отдолу се беше разводнило малко.

Тази е другата торта

Тази е с покритие - Марципан Варна . С него също лесно работих . Отдолу пак мазах с крем на Д-р Йоткер , не се беше разводнило. По-бавно съхне тестото.
Цитирай

Здравейте на всички,
От известно време чета тези 3 теми и страшно много се въодушевих и аз да сътворя нещо, но за съжаление нямам абсолютно никакъв опит в сладкарството. Накупих си какви ли не щуротии- формички, шприц, бои за яйца, дъвчащи бонбони, дори и бял фондан (пробвах да направя фигурка от него, но стана много мека и почти се разтече?). Днес се опитах да разтопя шоколад на водна баня в микровълновата, но стана на шупли и предполагам, че съм го претоплила, та затова за да покрия пастичките си направих крем.
Цяла нощ сънувах различни декорации с които да експериментирам и сутринта се залових за работа с голям мерак, но не особенно добър резултат, за капак на всичко Вики се събуди рано и трябваше и нея да я включа. Ето и резултата (поне пастичките се оказаха вкусни, но малко сладички) и разбира се помошничката, която се беше омазала до главата с крем и шоколад.

Въпросите ми сигурно ще ви изглеждат смешни, но моля ви се помогнете ми и ако може с нагледни материали. Интересува ме как да направя различни формички от шоколад с шприц и как да разстеля шоколада върху тортата така, че тя да придобие гладко покритие, много ме затрудняват страните на тортата...
« Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 16:09 от mimival »
Цитирай

Видин

Тревата е направена със специален накрайник, но може да се направи и с пресичка за чесън.

Имаш ли възможност да покажеш снимка на този накрайник, защото след някоя и друга седмица трябва да садя трева на футболно игрище и още се чудя как точно да стане  Laughing.
Цитирай

Русе

Зори, тревата на футболното игрище става най-лесно със зелени кокосови стърготини  Laughing
Цитирай

Видин

Зори, тревата на футболното игрище става най-лесно със зелени кокосови стърготини  Laughing

Знам, но ми се ще да е с маслен крем отгоре и изобщо имам някаква идея, но ще видиме дали ще мога да я осъществя на практика  Mr. Green.
Цитирай

Seattle, USA

Зори ето това е накрайника 233

Както вече писах някъде, може да се направи и с преса за чесън, ако е с такива кръгли дупчици.
Цитирай

на брега на Дунав

Tannita благодаря и аз тъкмо щях да питам за накрайника, ама Зори ме е изпреварила  Very Happy. Иначе тортата калинка е страхотна. Аз все се възхищавам на цветовете, че нещо не мога да попадна на контрастни хубави боички, а твоята калинка прелива от контраст. Супер е наистина. Браво   :bouquet:
Абе всички торти са страхотни. Наистина сте големи сладкарки и вдъхновителки за начинаещите  Hug
« Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 21:45 от korneliia_h »
Цитирай

Видин

Такова чудо у наше село посмърто няма да намеря, затова ще издирвам преса за чесън явно. Благодарско за идеята  Hug!
Цитирай

София

аз да си призная правих с 4есън преса, но не ми е удобна на по фини места , отпред е едра и не става добре, както искам.
 а от на деб и лабрекс тортите направо ми се прияде:)
4акайте вкю4ване и от мен , на 13.01 една приятелка има РД и обещах да се от4ета, но ще е нещо семпло Smile
Цитирай

на брега на Дунав

Такова чудо у наше село посмърто няма да намеря, затова ще издирвам преса за чесън явно. Благодарско за идеята  Hug!
И у нащо също  Sad в такива моменти благородно завиждам на живущите в големите градове, ама ще се пробвам да си изкопам от нейде все пак, иначе ще се мъча с пресата за чесън  35, като се наложи да правя трева.
Цитирай

Tannita, разкошни са всичките торти!! Не знам колко време ти е отнела калинката, но е страхотна просто!! И куклата не помня да съм я виждала, мнооооого е красива!!  bouquet

П.П. Много е красива новата ти снимка, страхотни сладуранки си имаш, а малката все повече ми прилича на теб. Да ги нацункаш от мен  Love
Цитирай

Русе

Мисля си, че футболното игрище няма да стане добре с пресата  newsm78 Тя би била удобна за по-буйна тревица, а терена би трябвало да с по-късичка и равна трева. Поправете ме ако греша де. Никаква трева никога не съм правила. Просто си разсъждавам  Crazy
Цитирай

Зори, вероятно си видяла тази рецепта, но пък ако случайно си я пропуснала - това може да ти е от полза за тревата на футболното игрище. Аз не съм пробвала още, но звучи обещаващо:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=969.msg10460#msg10460
Цитирай

Видин

Мисля си, че футболното игрище няма да стане добре с пресата  newsm78 Тя би била удобна за по-буйна тревица, а терена би трябвало да с по-късичка и равна трева. Поправете ме ако греша де. Никаква трева никога не съм правила. Просто си разсъждавам  Crazy

Моето искам да е такова-буренясало,та да починат малко тея хорица-футболистите докато го оправят, а с тях и мъжа ми  Twisted Evil.

Зори, вероятно си видяла тази рецепта, но пък ако случайно си я пропуснала - това може да ти е от полза за тревата на футболното игрище. Аз не съм пробвала още, но звучи обещаващо:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=969.msg10460#msg10460

Не бях я видяла темата и ти благодаря че ми подсказа още един вариант. Чакам обещания дъжд от метеоролозите, който да ни задържи в къщи и ще експериментирам няколко варианта, и който се получи най-добре, той ще е .
Цитирай

Русе

Ясно Smile Може да направиш един футболист леееко полегнал  35 със стръкче трева в устата  hahaha
Цитирай

Пловдив

Ето я и моята торта с калинка за първия РД на сина ми. Тук вече тревата отпред е малко окосена Laughing Wink

Благодаря на Зори!
Цитирай

Видин

Deb , попиках се от смях на предложението ти  Laughing!

Gushanka , страхотно си се справила  Hug!
Цитирай

София

хайде и от мен,  обещах да се от4ета . утре много близка моя приятелка има РД, тортата - от мен, следобяд я спретнах, утре сутрин ще я занесем. дано я утеша , 4е днес я скъсаха по курмуване. приемам критики и коментари Smile защото е кърпена тук там.

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1953141
Цитирай

Gushanka,страхотна е тортата  bouquet.С готовия фондан ли е?
Цитирай

harmony broken,дай парола!
Цитирай

София

извинявам се Embarassed , забравих да променя настройките
сега трябва да е ок
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1953141
Цитирай

Много свежа торта, а цветчетата са направо супер. Какви бои използва?
Цитирай

София

жълтото е те4на боя, светлозеленото- суха сладкарска, тъмно зелената - те4на, синята е суха , но тя се оказа най- никаква. на живо леко сивее, слаба е .
Цитирай

Тортата е много хубава.А каква е отвътре,и покритието от какво е ?Мерси. Smile
Цитирай

София

отвътре какаов блат, сиропирана  скафе й бейлис, сметана с бейлис и няколко плода от сладко от бели 4ереши.
покритието е парено стесто. т.е марципан варна, но без нишесте. украсата също е такава.
Цитирай

Пловдив

Gushanka,страхотна е тортата  bouquet.С готовия фондан ли е?

Правих я с марципан "Варна". Според мен с  готовия такъв резултат е невъзможен. Правих 2 торти с него - ужас!

harmony_broken, и мен ме интересува с какво изрязваш тези малки цветчета?
Цитирай

София

цвет4етата са правени с форми4ка спатия, но без дръжката, листата- на ръка- някой бе пуснал скоро снимка на комплекта форми4ки във форума- метални подредени в кръг4е, като за сладки, но много малки, около 1/1 см- те са си за айсинг.
Цитирай

Пловдив

Тук не съм виждала такива малки newsm78. Дано намеря! Благодаря ти!
Цитирай

София

Здравейте момичета чета ви от доста време и от все сърце се възхищавам на уменията,нямам думи да изразя това което правите,вие ме научихте на първите стъпки към това "изкуство",за което съм ви страшно благодарна.
С ваша помощ направих първите си торти едната за годежа на зълва миhttp://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958101 а другата за нова годинаhttp://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958102
Ще приема всякакви критики и поучения.Благодаря ви,че ви има. Hug Hug Hug
Цитирай

София

Извинете,обаче незная как да кача снимките така,че да ги видите.
Цитирай

Здравейте,
Първо да ви кажа за формичките- вчера видях такива мънички в Мио Амико П-в, но бяха към 15-тина лв. и се поскъпих та не си взех.
Снощи си направих чудесна розичка от фондан, като и прибавих червена боя за яйца (пишеше че не е вредна, тъй като била сладкарска и я бях купила от Торнадо), та розичката като за първи мой опит беше доста успешна, сложих я в хладилника и за моя голяма изненада вижте какво открих днес.

Боята се беше разтекла, а розичката омекнала - сами виждате на какво беше запреличала.
Моля кажете ми къде ми е грешката.
Искам също да попитам относно фондана (купен от Торнадо), бях чела в предишни постове, че ако е мек и не може много добре да се моделира с него може да му се прибави малко пудра захар. Снощи също експериментирах и с една 5 см. седнала кукличка- направих си главата, шапчица, рокличка, ръчички. Слепих ги с глюкоза, тъй като отделните части не искаха да се залепят от пудрата захар, но всичко беше толкова меко, че като е изправих отново почти се обезформи- глават вече не приличаше на топка, а по-скоро на сплесната топка и отново днес боята се беше разтекла, а фиг. приличаше на безформена могилка. Моля ви отново за съвет, наистина много искам да се науча да правя поне прилични украси и някой ден и аз да направя вашите калинки и тортата на harmony_broken.
Цитирай

Извинете,обаче незная как да кача снимките така,че да ги видите.

Иди тук, избери снимката от твоя компютър, щракни върху ЗАГРУЗИТЬ. Като се отвори нова страница щракваш на ОТКРЬІТЬ, копираш линка, пействаш го в съобщението си, маркираш го и кликваш на първата иконка от втория ред над прозореца на съобщението - вмъкни изображение. Това е. Любопитна съм да видя тортата ти! Very Happy
Цитирай

София

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958101,htt … ;photo_id=1958102
Цитирай

Ето нещо, което намерих как се правят фигурки и надявам се и на вас да ви хареса
http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?p=2445&sid=1001f9 … 35391596be5189a6e
Цитирай

София

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958101
Цитирай

София

Сигурно пак съм объркала нещо,съжелявам.
Цитирай

Пловдив

mimival, грешката не е в теб, а във фондана. Този от Торнадо не е предназначен за моделиране. Аз също купих от него, но след два опита разбрах, че няма да се получи. Много е мек, а доста пудра захар и нишесте прибавих. Правих торта с марципан Варна и резултатът ми хареса. С него можеш да правиш всякакви фигурки. Лесно се работи. А от този готовия фондан имам още доста, но май ще го хвърля...
Цитирай

А за боята, моля ви кажете къде ми е грешката, прибавих суха боя - Anatoli, заради фондана ли е или от нещо друго, направо недоумявам къде бъркам  smile3518 Сега се сетих, че като си правих онзи ден фигурка то бял шоколад оцветен в червено, боята също така се беше разтекла, не беше засъхнала, а напротив в хладилника се беше овлажнила.
« Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 13:11 от mimival »
Цитирай

Видин

mimival , според мен грешката ти е, че си сложила фигурките във хладилника. те са се овлажнили и затова са се разпльокали  и боята се е разтекла.
След като направиш фигурки от захарно тесто, независимо какво (фондан, марципан и т.н.) трябва да ги оставиш на сухо място, за да изсъхнат добре и така можеш да ги съхраняваш дълго време (например в някоя картонена кутия пак на сухо място), докато им дойде времето да ги мяташ върху някоя торта  Smile.

koteto7975 , ето правилните линкове към твоите тортички, много са хубави  Peace:
http://snimka.bg/album.php?album_id=94712
http://snimka.bg/album.php?album_id=94712&photo=2

Цитирай

Зори мерси много, явно проблема наистина е от хладилника...
Цитирай

София/Сливен

Чудех се доста време дали да ви покажа моите фигурки - първите. Обещавам да пробвам още рецепти.
http://snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=29
http://snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=28

Правих ги по рецепта от този сайт: http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a7/
Стана снежнобяло тестото - желатиновото. По-горе се обсъждаше постигането на бял цвят. Ето - дано се вижда добре.
Понеже много бързо изсъхнаха, се притесних дали стават за ядене - и ме беше страх да ги опитам - но на 3 ден си хруснах от останалите в една кутийка - ядяха се. А рулото с украсата подарих (нямах време да правя торта) и още не съм попитала дали им е харесало.
Отивам да проверя дали още стават за ядене.

Значи стават - но са твърди, хрускат. Това са тези, които са изрязани с формички, те са тънки. А за розичките стават по дебели в основата си - за тях незнам - всички които бях направила сложих върху рулото.
« Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 23:02 от М_е_г_и »
Цитирай

Плевен

М_е_г_и , не ми се отваря сайта с рецептата. Дали можеш да я напишеш тук  Praynig Много ми харесаха фигурките и цвета им  Peace
Цитирай

София/Сливен

OK, но я пиша както е на руски - аз я разбирам като чета, но не знам дали ще се справя с превода (да го запиша)

http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a7/

"....если нужно сделать цветы белого цвета, или нежно-розовые и голубые, я использую желатиновую мастику.

Желатиновая мастика более капризна в приготовлении, ее нужно, как говорят кондитеры, почувствовать. Берем желатин – 10г., сахарная пудра 900 г., вода 10 ст.ложек.
Желатин замачивается на 40-60 минут, нагревается на водяной бане, а потом остывает. В еще жидкий, но уже прохладный желатин, ПОСТЕПЕННО добавляем сахарную пудру, тщательно вымешивая. Особенно хороши из этой мастики нежные цветы, например тюльпаны. Для этого, подкрашенную мастику раскатываем в тоненький пласт, присыпая сахарной пудрой. Затем, отрывая по небольшому кусочку, придаем мастике форму лепестка с помощью обычной чайной ложки (ложек понадобится несколько). Облепив мастикой ложку с внутренней стороны, удаляем лишнее. Лепесток готов, – пусть подсохнет, а мы тем временем принимаемся за следующий
Уже на торте соединяю лепестки в бутоны, а листья вырезаю из той же мастики, подкрашивая их в зеленый цвет. Удачи!."

Цитирай

Плевен

Благодаря  bouquet
Цитирай

Бургас

Момичета, невероятни неща творите bouquet
Дойде и моят ред да поискам помощ Blush /не знам дали точно в тази тема трябва да попитам или в "любимите торти" Embarassed/ - в събота синът ми става на 5 годинки и решихме, че тортата ще е с трансфер. Първият ми опит беше със шоколад и вероятно заради късмета на начинаещия, се получи доста добре. Проблемът, обаче, беше, че при добавянето на боя белият шоколад много бързо се втърдяваше и ставаше със зърнеста структура. Сега бях решила да е далматинец /защото има само бяло и черно Wink/, но той е категоричен, че иска Костенурка нинджа или Спайдърмен. Сега моля за помощ някое момиче, което е правило трансфер с маслен крем - цветовете добре ли се получават, лесно ли се работи, могат ли очертанията да се направят с шоколад или трябва пак да са с крем, добавя ли се глюкоза към масления крем, общия пласт отгоре от крем ли е пак или мога да залея с бял шоколад? Дано не съм досадна, но много труден ми се вижда Спайдърмен и се надявам с ваша помощ да не се изложа Praynig
Цитирай

София/Сливен

Ето тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1488552#msg1488552
е описано всичко - трябва да прочетеш няколко страници напред и ще разбереш как Ваня се е справила с един куп проблеми - включително и промяната на белия шоколад от боите

Ето готовата торта на Ваня http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1668539#msg1668539

По-надолу са обясненията http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1673328#msg1673328
« Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 14:30 от М_е_г_и »
Цитирай

Бургас

М_е_г_и , много ти благодаря за отзивчивостта; аз по тази тема правих първия си трансфер с шоколад, обаче явно не съм чела задълбочено и не съм открила подробностите, които ме интересуват за масления крем; сега сядам да чета отново bouquet
Цитирай

Здравейте Very Happy
Аз от темата любими торти се вмъквам тук за едно въпросче.Ще правя торта за първият РД на дъщеря ми и съм си избрала вече формата(котка) - съвсем непретенциозна и лесна за изпълнение.Искам да вмъкна че много се възхищавам на красивите фигурки които правите и мисля че аз немога да се справя,затова тортата ми ще е укрсена със сметана и шоколад и така.... Въпреки това обаче съм решила да пробвам да направя някоя фигурка от тези с желираните бонбонки дето четох че някой беше правил.ДАли тези фигурки ако ги направя за проба и ми харесат,мога да съхраня до другата седмица когато ще правя тортата newsm78
С удоволствие ще приема всякакви идеи за украса на нашата котка bouquet Hug
Оххх ама май много объркано го написах ooooh! Crazy
Цитирай

Здравейте, много искам да ви покажа моите първи две торти. Не се получиха добре, но като за начало мисля, че стнаха добре. Тортата с пеперудката исках да я направя с шок.окраса, но Вики не ме остави така,че се наложи да я окрася с бонбонки, а крилцата на пеперудката трябваше да ги направя по-тънки- щяха да се получат по-прозрачни и ефектни.
Торта Сникерс

Желирана торта
Цитирай

Дес намерих ти някои торти с котенца, дано ти харесат.

А ето в този линк има още, но за да ги видиш снимките в реален мащаб трябва да се регистрираш.
http://www.cakecentral.com/modules.php?name=coppermine&file= … &search=kitty
Цитирай

mimival,страхотни торти си направила.Тез крилца на пеперудката как ги направи?
Много ти благодаря за помощта Hug Това коте бялото дето е само главичка ми се вижда лесно и много хубавко Very Happy Сайта сега ще го гледам bouquet
Цитирай

Радвам се, че ти хареса пеперудката, смятам че другият път ще я направя много по-хубава.
Крилцата на пеперудката са от карамелизирана захар, изсипана във формички сърца. Имам и някои други идеи с карамел и смятам скоро време да експериментирам и чаша за вино и пр.
Цитирай

София

Здравейте момичета, изчетох на един дъх всичко до тук,наистина страхотна тема!   Hug
Вече направих един опит с фондан и стана сравнително добре. 
В събота сина ми прави годинка и реших едната торта да направя аз. Ще правя т.нар. трансфер и искам да ви попитам две неща: 1. След като прехвърля картинката върху тортата да я намажа ли с нещо /напр. с глюкоза / за да изглежда по - лъскава и завършена или въобще маже ли се с нещо и с какво? /Трансфера ще бде изцяло от шоколад/
2. Около картинката и страните на тортата искам да украся /шприцовам/ оцветен крем /със сметана не става добре/ - какъв да бъде и ако може рецепта
Предварително ви благодаря и още веднъж поздравления за страхотната тема    newsm51 smile3501

Цитирай

Не е ли това темата в която се пише в момента newsm78 Гледам е позатънала,а на първа страница излиза старата Rolling Eyes
Аз все поглеждам някой да откликне на питането ми за фигурките от желирани бонбони Thinking Mr. Green
Цитирай

Видин

Дес, аз от желирани бонбони фигурки не съм правила и незнам дали лесно се работи с тях, но всички фигурки, направени от захарно тесто, включително и тези с желатин се оставят да изсъхнат добре и после могат да се съхраняват с години. Така че ги прави, до другата седмица нищо няма да им стане  Wink
Цитирай

Seattle

Аууу каква вкусна темичка Laughing

Искам и аз да се похваля с нашата торта за първият рожден ден на Виктория Mr. Green

Цитирай

Гаргамелчо,страхотна торта Peace Мнооого е красива bouquet
Дай малко подробности около направата и Praynig
Отдавна не си писала в нашата темичка Thinking,как сте?

Сори за спама Embarassed Blush
Цитирай

Seattle

Дес, януарско другаче, не ми е останоло време да се отчета при вас, виж с какви работи се занимавам по цял ден chef а вчера правихме и пощрапулка и Виктория си избра черпака, та ще помага скоро на мама Laughing

Тортата е с крем с маскарпоне 1:4 масло:маскарпоне, захар и ванилия разбира се:) Блатовете няма много значение какви са, аз направих 3, два шоколад и един ванилия и сиропирах с компот от праскови.
цветята ги направих от бял шоколад, оцветен с боя за сладки (една течна, но не всички течни стават, защото може да се прецака шоколада ако боята е с вода)

ето едно видео с нагледно обяснение:) Идеята да са шарени цветя си беше моя bowuu
Между другото в този сайт намерих още доста полезни неща, има видео библиотека

Само да добавя, че хубавото на тази украса е, че не се прави директно върху тортата, така че можеш да избереш фигурките които станат най-добре и да ги подредиш върху тортата. Също така е много лесно да нарисуваш каквото пожелаеш Blush
« Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 20:22 от Гаргамелчо »
Цитирай

Мерси мила Hug Браво на проходилите крачета Love
Видеото ще го разгледам ей сегичка Very Happy
Цитирай

Гаргамелчо чудесна торта. Да ти е жива, здрава, весела и красива малката Виктория и много да ви слушка.
 newsm59
Цитирай

Eто още една торта от мен-поводьт е имения ден на мьжа ми/блондинката изкочи от тортата точно в подходящия момент Mr. Green/
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2001297
Цитирай

на брега на Дунав

Иха, страхотни торти сте сътворили.  smile3501.
Цитирай

Направих една торта послучай Р.Д. на баба ми утре и искам да ви я покажа, не е майсторски направена, като вашите за съжаление, но толкова можах. Искаше ми се и да вкарам малко цвят във фигурките, но ме достраша да не се разлее пак боята. Вие как правите цветна окраса и фигурки, след като не трябвало да стоят в хладилника(все пак ако я шприцовам самата торта с оцветен шоколад трябва да я сложа в хладилника)?Снимката ми не е съвсем добра, затова е давам по-голяма.
Цитирай

Тортата ти е страхотна.
И само да кажа още нещо-фигурките от шоколад могат да стоят в хладилник.
Цитирай

на брега на Дунав

mimival   тортата ти изглежда страшно апетитна и украсата ти е супер  Peace. Да питам с какво си шприцовала шоколада че са ти доста финни линийките  newsm78. И тези тъмните цветенца от какво са, че тъмнички ми се виждат за шоколад? Хайде издай тайната  Mr. Green Благодаря   :bouquet:
Цитирай

Mimival,много красива торта.
Аз сложих моята торта в хладилника веднага след като я покрих с желатиново тесто,но нямаше разтичане на боята.Дали проблема ти не е в боите newsm78
Цитирай

Много се радвам,че харесахте тортата и аз съм доволна от себе си с малки изключения.
korneliia_h  тъмните цветчета са направени от карамелизирана захар. Тънките линии не бяха замислени- направих си допълнителна глазура малко по-редичка стана /шоколад с малко мляко- глазурата на торта Сникерс/ за да покрия тортата отстрани и без да искам капнах с лъжицата отгоре, хареса ми и започнах да изливам по малко от глазурата с лъжицата. Smile

Боите ми са на Anatoly, някой използвал ли ги е- уж ги продават в специализиран сладкарски магазин.
Вчера бях в същият магазин да попитам нещо по въпроса, а и да купя кутия за тортата, но момичето не беше наясно, а другите им бои бяха течни, но едната тубичка струваше към 15-17лв. и ми се видя множко та не си купих. Вие какви марки бои използвате и от къде си ги купувате, в големите супермаркети май не съм виждала.
Цитирай

Пловдив

mimival, аз ползвам същите бои. Купих ги от Торнадо. Ползвала съм всички цветове, правих три торти вече. Оцветявах и купен фондан, и марципан Варна с тях. Не са ми се разтичали въобще. Не знам защо така се получава при теб... newsm78 Нека по-опитните мами се изкажат...
Хубаво ли размесваш фондана, след като го оцветиш?
Аз разтварям боята в 1-2 капки вода и след това я прибавям към фондана.
Цитирай

Seattle

mimival, не бъди скромна, тортата изглейда страхотно!
А аз днес повтарях по настояване на мъжо и ето резултата Very Happy

този път използвах за крема на половина сметана и половин масло вместо само масло и стана по-вкусен
Цитирай

mimival,тортата ти наистина изглежда вкусна имноооого красива.Еееххх дано скоро иаз се похваля с нещо хубаво Mr. Green
Гаргамелчо,при мен не се вижда твоята нова тортичка Sad Дали другите я виждат или проблемът е при мен newsm78
Цитирай

Czech Republic

И тук страхотни тортички! bouquet

Браво момичета!

mimival, много добра идея с карамела! Само ако ми позволиш един съвет - следващия път направи крема или покритието на тортата в светъл цвят за да има контраст с карамела. Иначе със сигурно е била и много вкусна - прекрасно си зарадвала баба ти!

Гаргамелчо, много нежни тортички - наистина с шоколад могат да се направят страхотни неща!

пс. Не пиша много напоследък, защото имам проблем с публикуването на отговори Sad
Цитирай
МОЛЯ
Цитирай
Благодаря ви за прекрасните рецепти. От известно време ви следя с интерес научих много от вас.  Eто и една моя  торта която направих за рождения ден на свекърва ми.        Дано успея да я изпратя, все още не съм много добра с техниката. newsm78
МОЛЯ
Цитирай

на брега на Дунав

korneliia_h  тъмните цветчета са направени от карамелизирана захар. Тънките линии не бяха замислени- направих си допълнителна глазура малко по-редичка стана /шоколад с малко мляко- глазурата на торта Сникерс/ за да покрия тортата отстрани и без да искам капнах с лъжицата отгоре, хареса ми и започнах да изливам по малко от глазурата с лъжицата. Smile
mimival ей тука вече ме разби. Я дай повече подробности как точно ги правите тези цветчета от карамелизирана захар. Много тъмни, да не се оставя да позагори захарта  35 и в какви формички изливаш да станат цветчета  newsm78. Благодаря  bouquet
Гаргамелчо тортичките ти са ммммммм.
Цитирай

korneliia_h карамелизирах си захар и я изсипах във формичките /малки формички за курабийки/ в/у тава с тефлоново покритие. Изглеждат тъмни, защото карамела е прозрачен и поеха отдолу цвета на шоколадовата глазура.
natalyna много си права, че върху светла глазура карамела ще се откроява по-добре, но тъй като повечето от нас си падат най-вече по кафявия шоколад, затова и я направих тортата такава. Но определено съм си наумила скоро време да се науча да правя някоя хубава лека торта и то без шоколад.

А, нека да ви се похваля и същевремено да се оплача. Преди малко се върнахме от Р.Д. на баба ми- всички си помислиха, че съм купила тортата и даже майка ме попита от къде съм купила тази красива торта Laughing/бях си купила даже картонена кутия за торта/, като и казах че аз съм я правила /след като от дълго време се уча от вас/ направо не повярва. За съжаление с вътрешноста се бях поизложила малко. Бях направила за първи път Руската торта Сникерс- беше станала изкл. сладка и доста суха, на мен ми заприлича по скоро на кекс с шоколадова глазура и малко крем /явно нещо не съм направила както трябва, но незнам какво  Thinking/. Родителите ми казаха, че им харесва, баба ми каза че е много сладка, а сестра ми каза -Ами че не е лоша, какво толкова не и харесваш? Е, какво да се прави постарах се, другият път по-добре...
Цитирай

Момичета,имам вьпрос-с какво мажете "чаршафите" на тортите за да льскат?Аз опитах само с глюкоза но много трудно се разнася и затова добавих кьм глюкозата малко водка,но се получи лек странен привкус.
Цитирай

София

РЕ: глазирането
за да получа добър чаршаф си имам няколко правила: да не е по-дебел от 1-2 мм, не ползвам нишесте (освен в крайни слу4ай), не ползвам глюкоза, а те4ен мед с вода (1/4 чл. мед с 30г вода кипнато в МВ). 
и аз не харесвам вкуса на глюкозата и това 4е на светла торта придава отенък.
Цитирай

mimival, не бъди скромна, тортата изглейда страхотно!
А аз днес повтарях по настояване на мъжо и ето резултата Very Happy

този път използвах за крема на половина сметана и половин масло вместо само масло и стана по-вкусен

А как я правиш такава обла? С колко блата я правиш?
Цитирай

Seattle

Ето това ми е тавивичката, най-големият размер. Дъното и се маха и стените се разширяват, но аз пак слагам оризова хартия на дъното. Пека 2 кексови блата, един шоколад и един ванилия и после ги режа на 2 през средата с дълъг остър нож след като са напълно изстинали, така че тортата е с 4 балата.
Обла стана защото имах страшно много крем и мацах ли мацах 35
За да не се цапа чинията слгам оризова хартия под ръба на блата така че да покрие чинията и след това започвам с мазането. Когато е намазана, много внимателно махам хартията и така чинията остава чистичка.

Иска ми се сега да пробвам една с "чаршав", но нямаме повод скоро
Все пак ако някои може да ми каже как да постигна възможно на-бял такъв ще съм ви много благодарна. bouquet
Цитирай

София/Сливен

Снежнобяло тесто става по този начин http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152625.msg3028098#msg3028098 , но съм правила само фигурки с него, не съм го точила. Ако искаш пробвай с малко количество.
Цитирай

По случай днешния 70-годишен юбилей на свеки направих тази торта за 30 човека
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28774&photo=124
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28774&photo=125
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28774&photo=126
Цитирай

София

супер е , страхотни цветове  chef
Цитирай

на 5 етаж в ляво

Бамбинкамалинка,а каква рецепта ползва за чаршафа и фигурките?И ако искаш накратко да опишеш тортата отвътре Hug
Цитирай

Бамбинкамалинка браво- много нежна торта. Зная, че въпроса ми не е много по темата, но можеш ли да ми дадеш рацептата на кошничките и фунийките си, имам голямо желание да ги изпробвам.
Цитирай
И аз се записвам във хубавата темичка.Очаквайте включване утре ще правя торта за РДен на шефката.Решила сам книга да правя.Утре пускам снимки.
Цитирай

Бамбинка, и тортата, и сладките са ти разкошни. Много нежни цветове. Представям си колко щастлива и горда е била свекърва ти!
Цитирай

Czech Republic

Бамбинкамалинка, както винаги - ОТЛИЧНИЧКА! bouquet Свекито е останала с отворена уста! Wink
Цитирай

София - Свищов (насам - натам)

Запис! Very Happy
Цитирай

Здравейте момичета!
Възхитема съм от майсторлъка Ви, от идеите, от фантазията Ви.
Отдавна следя темата, събирам материал. Незнам кога ще се престраша да покажа нещо и аз!
Цитирай
Ето и моята тортичка която спретнах на шефката за РДен

« Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:48 от Swetleto »
Цитирай

Пловдив

Много хубава торта! bouquet А по какъв начин слагаш снимката? newsm78
Цитирай
С този link пращам снимките но трябва да се регистрираш
« Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:49 от Swetleto »
Цитирай

София/Сливен

Мисля, че могат да се поръчат - даваш снимката и ти я изработват върху някаква оризова хартия, която се яде. Това е обяснение, което чух от някой, може и да не е съвем вярно, но принципно е така.
Като бяхме още в Сливен, такава услуга предлагаха в "Шаклиян" (за който я знае), но пращаха снимките във Варна и ставаше много бавно - трябва да се сетиш най-малко 10 дни по-рано.
« Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 18:42 от М_е_г_и »
Цитирай
Sorry,погрешно сам те разбрала.Помислих че ме питаш как качвам снимките в интернета.А снимките на тортата ми са фонданови сама си ги правя в къщи със сладкарски цветове имам оризова хартия също,но по-качествени стават със фонданови листи.
Ето две снимки където се вижда разликата на хартията.Първата торта е с фонданова хартия а втората с оризова която става за ядене.

« Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:50 от Swetleto »
Цитирай

София/Сливен

Вече стана интересно - моля обясни малко по-подробно. Навярно при нас тук в България не се намират материалите. И затова е интересно.
Цитирай
Аз за първи път ядох в Добрич такава торта по-миналата година и ми стана интересно как ги правят,но никoй не искаше да си загуби хляба като си издаде тайната и се поинтересувах в интернет.В една фирма за сладкарски продукти продаваха принтер,фонданови листи оризови листи и сладкарски патрони за принтера.Изненадата ми беше голяма като разбрах че става с доста модели принтери които не трябва да са специални(както си мислех аз)Важното да имаш патрони със сладкарски бои които да пасват на принтера ти.За принтера платих 30 евро а за оризовата хартия мисля че беше 10 евро не съм сигурна 30 или 50 листа.Ето ти линка за повече инфо.

https://www.kopyform.de/
Цитирай
Ето какъв е моят принтер за снимки на торти може да ти помогне.Смятам че сигурно ще ги има в БГ

« Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:52 от Swetleto »
Цитирай

....

Ето какъв е моят принтер за снимки на торти може да ти помогне.Смятам че сигурно ще ги има в БГ

http://www.p2u.de/Colina/Bilder/printer_za_snimki_na_torti.jpg

Светлето, кажи моля те марката, за да ми е по-лесно да го открия.
Цитирай

....

Аз съм  престраших  да направя  торта за рождения ден на сина ми. Казвам престраших, защото опита от миналата година беше меко казано катастрофален и завърши с купуване на готова торта в последния  момент  Embarassed. Сега съм предвидила 1 седмица за тренировки, дано се справя. Спрях се на 2 варианта- футболна топка или шпонш боб (видах, 4е светлето я е правила).  Трябва да пробвам да направя "чаршаф", а никога не съм опитвала. Та от понеделник започвам с опитите и ще ви показвам снимков материал, а и много ще съм благодарна на съвети!
Цитирай

А какво е шпонш боб?
Цитирай

Sponge Bob

Цитирай

....

Да, това е той, благодаря Сладка Хапка!
Цитирай

Ами какво е? Embarassed Embarassed Embarassed От тази снимка не ми се изясни много.
Цитирай

Пловдив

Swetleto, благодаря за разяснението! bouquet Тук едва ли ще намеря такава хартия и сладкарски бои за принтер.  Confused
Цитирай
nadq,Моя Sponge Bob  е от сметана става по-лесно отколкото с фондан.Аз боядисах само няколко цвята сметана и го замазах.Ето го и него:

« Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:53 от Swetleto »
Цитирай

А защо аз не мога да видя нито една снимка?
Цитирай
Gushanka, това са патрони за принтер като обикновените само че вътре боите са сладкарски.Фонданови листи или оризови за ядене може да има в някоя бг фирма в нета не съм търсила.Принтера ми е EPSON STYLUS D88  а патроните за този вид ги има в линка които пратих

« Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:28 от Swetleto »
Цитирай

София/Сливен

Светле, снощи запалих даже моя мъж да търси тези щуротии по интернет - намерихме патрони с бои - не са на БГ сайт - но като им гледам цените, май не са за нашия джоб. Тук ако ги има, цените няма да са по-малки  Wink
Цитирай
Меги,аз си ги купувам от тук:

https://www.kopyform.de/?do=kat_subart_show&katID=23&lan … uage=1&page=2

Комплект с 4 патрона струва 30 евро ,а 1 патрон 6,50.
Цитирай

....

Светлето, много благодаря за информацията!
Аз май-ще се спря на торта- топка, сега чета за кремовете, които бих могла да използвам. Според вас сметаната или онзи крем,  за еклери, е по подходящ вариант!?
Цитирай

Гр. Варна

Здравейте!
Много се запалих по вашите торти и се пробвах и аз.
Ето и моят скромен опит.

Имам и въпроси, обаче после, че малкият се разрева.
Цитирай

Гр. Варна

Как се залепят фигурките върху чаршафа и кога се слага глазурата, преди или след като се сложат фигурките? Моето тесто го направих с 105 мл вода + 1/2 пакетче масло +150гр брашно+ един желатин, разстворен в 50мл вода, обаче ми отиде много пудра захар около един килограм, а тестото беше лепкаво, дали проблема е в това , че не го оставих да почине там колкото трябва, май един час?
Цитирай
Здравейте. Торта та ми сте бъде сладоледена с този сладолед на прах.Момчетата я обожават.Обикновено слагам желирани бомбони.Нещо друго да ме посъветвате.Как ги разтопявате?
Цитирай
Сега правя колички от масло,нишесте и брашно.Мисля че ще стане.Не знам в камерата дали няма да се напукат.Голямо удоволствие.Благодаря за съветите.
Цитирай
Krasy,аз залепям фихурките на чаршафа като ги намокря леко с вода(така сам чела)Аз лично слагам първо чаршафа после фигурките и накрая останалата украса.Тортата ти е станала върховна!Браво на теб!
tarlio очакваме снимки на твоите произведения.
Цитирай
Вчера правих първи опити на трансфер от шоколад ето ги и снимките

« Последна редакция: нд, 28 яну 2007, 14:12 от Swetleto »
Цитирай

Знам че сте го коментирали и сте напред с материала, но като ви гледам красотите после ги сънувам! ooooh!
Искам страшно много да се науча да правя подобни неща!
Затова ви моля за търпение относно въпросите ми и дано скоро и аз да мога да се похваля с нещичко. Praynig

Четох в предишните темички но всичко ми е каша в главата и пак не знам от къде да започна. Tired Вадих си "записки" , докато четях, но съм много объркана. newsm78

Къде точно мога да намеря подробно инфо за транферите. Какъв шоколад /само от шоколад ли?/, как се рисува, оцветява, пренася...

От какво, да направя фигурки / масло, нишасте, брашно, но какви пропорции?/, чаршафи? От един и същи ли материал могат да се получат?

Купих глюкоза, но на прах. Не намерих друга. Как да я разтворя, за да я използвам и каква е рецептата?

Благодаря ви предварително! Hug
Цитирай

София

Разпис,че се заитригувах много  chef
Цитирай
Emsy,аз правих трансферите само с шоколад,но става и с маслен крем.Аз ползвах бял шоколад и го оцветих с различни сладкарски бои.Учих се от тази страничка.Дано да ти помогне:

http://home-and-garden.webshots.com/photo/1111071815051689275iktmIy
Цитирай

Czech Republic

Здравей emsy!

Ще се опитам да отговоря на въпросите ти:

Къде точно мога да намеря подробно инфо за транферите. Какъв шоколад /само от шоколад ли?/, как се рисува, оцветява, пренася...
На 8 и 9 страница на първата тема за Глазурите е информацията за трансфера - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.140    В общи линии, избираш си картинката, разпечатваш, слагаш в канцеларски джоб и рисуваш с тънък накрайник или фунийка първо контурите с тъмен шоколад, после запълваш с оцветен бял шоколад. Тъмния шоколад разтопяваш на водна баня с малко олио или масло, а белия с разтворените в прясно или кондензирано мляко бои. Отгоре е добре да намажеш със слой тъмен шоколад. Гледай да запълваш картинката много добре, за да няма никакви празни места и да е красиво. Оставяш в хладилника да се стегне през ноща и на другия ден обръщаш върху покритата с чаршаф или крем торта и сваляш джоба.

От какво, да направя фигурки / масло, нишасте, брашно, но какви пропорции?/, чаршафи? От един и същи ли материал могат да се получат?

ТЪй като информацията тук е много разхвърляна, а нямам право да си оправям старите постове, съм се опитала да събера всичко по-пригледно тук: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=6.msg10#msg10

Купих глюкоза, но на прах. Не намерих друга. Как да я разтворя, за да я използвам и каква е рецептата?
Глюкоза в България знам, че се намира в диетичните магазини и магазините за здравословна храна. Не знам дали ще стане с тази на прах, затова по-добре опитай да намериш от течната. И един съвет от мен - за чаршафа опитай марципан "Варна" - много лесно се работи с него. Става и за фигурки, но съхне бавно, така че ако нямаш време, опитай желатиновата мастика, или сместа със сухото мляко.

Успех и ако нещо не е ясно, питай!

ПС. И непременно да се похвалиш с тортата! bouquet
Цитирай
Нищо не стана от количките напукаха се.
Сега ми хареса тази кола и ще се птам да направя трансфер.
Лошо е че нямам време да изляза-децата са болни, РД е на 30.1
Цитирай

Гр. Варна

Светле, благодаря за милите думи, далеч съм от мисълта, че съм се справила кой знае колко добре. Искам да ви питам, когато фигурките се правят предварително как ги съхранявате в хладилник или на стайна температура, увиват ли се с найлон?
Цитирай

Аз не ги слагам в хладилник,а в неотопляема стая,непокрити-да сьхнат.
Цитирай

natalyna, много съм ти благодарна за информацията.
Вчера тествах малко количество от марципан "Варна", за да се опитам да направя розички и цветя.
Ето резултата  Blush http://images13.snimka.bg/002074783.jpg 
Съжалявам за лошото качество.
До брашното всичко беше идеално, като пластелин. После сложих малко степче в 1 капка вода, защото нямам бои и веднага се развали материала.  Започнах да омесвам с пудра захар, но стана много лепкаво и мокро. Накрая добавих и нишасте и се получи горе долу. Thinking

Тази глюкоза на прах я взех точно от диетичен магазин, но на близо няма друг, а с бебо съм доста ограничена в обикалянето си за покупки. Да не кажа, че никъде не можем да отидем. Crying or Very sad

Сега обаче се разболях и ще отложа другите си опити за по-късен етап.
 Hug
Цитирай

София/Сливен

Ами какво е? Embarassed Embarassed Embarassed От тази снимка не ми се изясни много.

Спонж Боб е герой от детско анимационно филмче - предсатавлява сюнгер, действието е на дъното на морето.

Меги,аз си ги купувам от тук:
https://www.kopyform.de/?do=kat_subart_show&katID=23&lan … uage=1&page=2
Комплект с 4 патрона струва 30 евро ,а 1 патрон 6,50.

Това действително е много за нашата фирма  Very Happy

Тази глюкоза на прах я взех точно от диетичен магазин, но на близо няма друг, а с бебо съм доста ограничена в обикалянето си за покупки. Да не кажа, че никъде не можем да отидем. Crying or Very sad

Ей такава глюкоза има на Hit-а.

По отношение на глюкозата на прах, ето какво намерих:
Можно встретить в продаже «порошок сиропа глюкозы», обратите внимание на странное сочетание слов: порошок сиропа. Фактически это глюкоза в порошке, но содержание чистой глюкозы в нем не более 20%, другой порошок экспортеры просто не ввозят. Поэтому ищите лучше сироп глюкозы. Нормальный сироп глюкозы прозрачен и напоминает жидкий мед. При нагреве до 40-50 градусов становиться более текучим.

А по-нагоре пише каква е точно ролята на глюкозата и защо е необходимо да е чиста:
Она предотвращает осахаривание смеси, образование кристаллов, поэтому при засыхании глазурь остается ровной и гладкой. Другие же простые сахара, наоборот, способствуют осахариванию.

Източник: http://www.mazpek.ru/arh/list-3.html
« Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 16:24 от М_е_г_и »
Цитирай

emsy  много добре си се справила, моят първи опит, а и втори изобщо не беше така добър.
Цитирай

ВАРНА

Редовно следя темата и ми е много интересно  :bouquet:Скоро малката имаше повод и аз и спретнах торта Пате.Модела заимствах от бутиковите торти на сладкарници Вики.За съжаление жълтото на боята си се оказа оранжево,но пак прилича на патка Wink.Много исках да направя Калинка......но няма черна боя.Преди време се разисква този въпрос и освен големи количества по борсите май нямаше другаде.Някой може ли да ми помогне със съвет и личен опит,какво използвате за елементите в черно?Благодаря предварително Hug
А ето и самата торта.На "феновете" им допадна Wink.
  http://img212.imageshack.us/my.php?image=005ox5.jpg
 http://img174.imageshack.us/my.php?image=010fk6.jpg
http://img174.imageshack.us/my.php?image=012bp4.jpg
http://img120.imageshack.us/my.php?image=002fj8.jpg
Цитирай

на брега на Дунав

Отдавна не съм показвала нещо ново направено от мен. В събота имах РД и ето тази тортичка направих вчера за гостите ми. Определено не съм доволна, че толкова неща имаше да върша, та накрая не остана време да довърша тортата като хората  Crying or Very sad. Трябваше да е полята със шоколад и да има бели шоколадови пеперудки, ама както виждате нищо общо няма с идеята. Другия път ще предвидя повечко време за нея, за да се представя по-добре.

ilang-ilang  страхотна торта  Shocked. А отвътре главичката от какво е и как я направи?
Цитирай

ВАРНА

За да са стабилни елементите,главата и тялото са от смес за фъдж.Изливам го в подходящи по форма купички и след,като стегне вадя и обличам с "чаршаф" от мастик.
Ако е от блатове ум не ми стига,какво рязане и налагане ми се пише Shocked
Цитирай

на брега на Дунав

Благодаря ти ilang-ilang , наистина трудно се дялкат такива форми. А може ли да дадеш рецепта за тази смес фъдж, която ползваш? Благодаря  bouquet
Цитирай

ВАРНА

Фъдж.
Продукти:1 кондензирано мляко,2 черни шоколада(от по 100 грама),2 крави масла,пакет бисквити "Закуска".
Кондензираното мляко се загрява в по-голям съд,като непрекъснато се бърка.Когато кипне се добавят маслото и шоколада.Малко им трябва-само да се хомогенизира сместа.После де добавят натрошените бисквити и добре се обърква.В ригиналната рецепта сместа се разлива в малка тавичка и после се реже на квадрати-2,5 на 2,5 см.
Преценява=те си в какви купички да я сложите за да приличат после на главичка и телце на пате.
Много е лесна,но става сладко.....твърде сладко.Но пък повече гости се засищат с патока Wink
Цитирай

Това са шоколадовите листа, които направих за тортата за ЧРД на свекъра. Просто намазвам с разтопен шоколад обратната страна на листа от роза или друго неотровно цвете и оставям във фризера да се стегнат, после отделям листата и готово. Много ефектно се получават.

Цитирай

корнелия не видях, че и ти имаш шоко листа на тортата преди да пусна постинга, аиде моята торта ще пусна по-късно...
Цитирай

...... Определено не съм доволна, че толкова неща имаше да върша, та накрая не остана време да довърша тортата като хората  Crying or Very sad. Трябваше да е полята със шоколад и да има бели шоколадови пеперудки, ама както виждате нищо общо няма с идеята. Другия път ще предвидя повечко време за нея, за да се представя по-добре.

korneliia_h, какво не си доволна, тортата ти е разкошна! Много красива и ефектна! Страшно ми хареса, направо и вземам модела. Кажи сега накратичко какво има вътре?
Цитирай

Това е украсата за тортата за ЧРД на свекъра.
Цитирай

на 5 етаж в ляво

Emsy,бравоооо,много хубави рози.Наистина ми харесват.Представи си това ти е 1 опит,а след 10  HugНаистина ,много добре си ги направила. Peace
Корнелия,и твоята торта е супер,какво не и харесваш незнам newsm78Ти май започваш да ставаш все по добра на тортите,и двете торти които показа тук са отлични,поне за мен. Peace
Цитирай

....

Момичета, днес направих репетиция за торта-топка, преди малко я обърнахме- не се разтече   Laughing! Сега мисля за покритието, трябва да докарам това http://www.afterbuy.de/afterbuy/shop/storefront/start.aspx?shopid=48890, как мислите 4е мога да получа този черен цвят!? 
Цитирай

Пловдив

nadq, черното на моята калинка (можеш да я видиш на стр.5 от тази тема) постигнах като смесих жълто, червено и синьо. Тази информация ми я даде една художничка. И наистина стана! Боите ми са сладкарски на прах. Успех! Smile
Цитирай

....

Извинявайте, не се полу4и с картинката... Ще опитам пак  .....
нещо не мога да се справя...Как качвате снимки!?
Цитирай

....

Гушанка, благодаря ти! Утре ще опитам!
Цитирай

Gushanka,в какви пропорции се смесват цветовете за да си получи черно newsm78
Цитирай

Пловдив

Взех по равно количество от трите цвята и пробвах върху малко марципан.
Ако цветът кафевее, слагаш още синьо.
Цитирай

София/Сливен

Много благодаря и от мен за черния цвят  Hug Как не се включи по-рано, толкова отдавна се дискутира пустия му черен айсинг  Wink
Цитирай

на брега на Дунав

...... Определено не съм доволна, че толкова неща имаше да върша, та накрая не остана време да довърша тортата като хората  Crying or Very sad. Трябваше да е полята със шоколад и да има бели шоколадови пеперудки, ама както виждате нищо общо няма с идеята. Другия път ще предвидя повечко време за нея, за да се представя по-добре.

korneliia_h, какво не си доволна, тортата ти е разкошна! Много красива и ефектна! Страшно ми хареса, направо и вземам модела. Кажи сега накратичко какво има вътре?
Embarassed Ой, благодаря за хубавите думи за моята тортичка. Всъщност незнам какво точно не ми хареса, не че е лоша, но може би защото имах друго на ум да направя и когато не ми остама време да го осъществя всичко друго ми бледнееше. Но след толкова хубави думи се засрамвам ей сега  Blush. Благодря на всички!  bouquet
labrex тортиката вътре е "Трюфел", но  с малко повече течна сметана в крема, защото аз вече се оплаках в темата за торите, че обърках крема и се наложи да импровизирам малко. Положителното от цялата обърквация беше, че имаше толкова много креме накрая  ooooh!, че блатовете буквално се загубиха. Имам снимка на разреза, ама мъжо ми приватизира фотото преди да си сваля снимките, та тази вечер ще се вредя да я свърша тая работа.
laskova моите шоколадови листенца са намазани от 'лицевата' страна на листенцата и пак се получава, аз само прибавих малко масло в шоколада, за да стане повечко материала.  Hug А белите розички на твоята торта от какъв материла са станали толкова бели? Разкошни са.
ilang-ilang благодаря за рецептата. Аз гледах една друга рецепта за фъдж, ама там се печеше и затова изпаднах в голяма чуденка за твоята рецепта. Благодаря ти много.  bouquet
Цитирай

София

само  да се разпиша
Цитирай

София

Момичета, благодаря, че Ви има. До сега само четях, но днес се престраших и да покажа какви съм ги забъркала  Laughing
Отчитам се с тортата за РД на дъщеря ми. Далеч е от прекрасните неща, които творите, но Тя много си й се радва.
тортата
и разрез
Цитирай

Прекрасна е!!!  smile3501 Да ти е жива и здрава сладката дъщеричка!
Цитирай

София

А моята щерка видя торта Барби и каза, че иска такава за рождения ден. И аз си бях решила такава да й правя, но да си призная често не се справих с топката. Правих тортата  с кроасаните и сметаната (ммммм много вкусно), но нещо не ми стана желирането.
Ще ми помогнете ли? То рождения ден е далече, но трябва да се изрепетирам преди това с едни .... за тате
Цитирай

Czech Republic

Момичета, благодаря, че Ви има. До сега само четях, но днес се престраших и да покажа какви съм ги забъркала  Laughing
Отчитам се с тортата за РД на дъщеря ми. Далеч е от прекрасните неща, които творите, но Тя много си й се радва.
тортата
и разрез

Много добре си се справила даже! Честито на малката принцеса!  :bouquet:
Цитирай

Видин

А моята щерка видя торта Барби и каза, че иска такава за рождения ден. И аз си бях решила такава да й правя, но да си призная често не се справих с топката. Правих тортата  с кроасаните и сметаната (ммммм много вкусно), но нещо не ми стана желирането.
Ще ми помогнете ли? То рождения ден е далече, но трябва да се изрепетирам преди това с едни .... за тате

Жени, кое точно не ти се получи - не се стегна тортата ли? Колко желатина използва? И какъв най-важното?

Питам, защото и аз ще правя тази година торта за РД на Евка и моделът, който съм избрала също ще е под формата на кръгла торта. Правих пробен опит наскоро и се получи добре. Аз обаче, сметаната я подсилих с бял шоколад (разтопен) и сложих по 1 желатин на 500 мл. сметана. Желатина е на др. Йоткер. Стегна идеално.
Цитирай

София

Момичета здравейте-страхотни сте и ви се възхищавам на красотите които творите.Имам един въпрос и ще съм ви много благодарна ако някой може да ми помогне,та на въпроса:Как се прави глазурата за плодова торта или по-точно с какво се заливат или топят плодовете отгоре върху тортата,за да са толкова лъскави?
Цитирай

на 5 етаж в ляво

До колкото аз знам,като се подредят плодовете върху тортата,се заливат с разтворен желатин  в сок от компот,или сироп от вода и захар.Като поизстине малко се полива внимателно с лъжица.Така мисля аз,но тук има много по знаещи и можещи момичета от мен,затова нека кажат и те. Hug
Цитирай

на брега на Дунав

А аз да питам кака се справяте с желирането на кивито. Защото аз де що има киви все неуспешно желиране имам. Това киви хич не се поддава на желиране май или става доста трудно. Дайте някаквъ съвет, че сладкишите стават по колоритни с него и на цвят и на вид, а аз да му се не види неможах да се справя с тая задачка  Hug
irinopolis мноооого добре си се справила smile3521.
Цитирай

А аз да питам кака се справяте с желирането на кивито. Защото аз де що има киви все неуспешно желиране имам. Това киви хич не се поддава на желиране май или става доста трудно. Дайте някаквъ съвет, че сладкишите стават по колоритни с него и на цвят и на вид, а аз да му се не види неможах да се справя с тая задачка  Hug
irinopolis мноооого добре си се справила smile3521.
Гледам тук една оригинална опаковка от желатин на Д-р Йоткер и там пише, че не се получават добре желирани ястия с пресен ананас, киви, смокини и папая. Тези плодове съдържат някакъв ензим,който разгражда желатина. Затова плодовете трябва предварително да се бланшират или да се използват консервирани такива. Ензимът се разрушава при висока температура. Peace
« Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 18:13 от Amarena »
Цитирай

Czech Republic

Здравейте момичета!

За желирането - зависи какъв ефект искате да постигнете. Ако искате на тортата отгоре да има пласт желе с прозиращи плодове, има два начина - единият е, като в тортена форм аили тавичка налеете малко желатин, изчаквате да се стегне леко, нареждате плодовете и заливате с още желатин. Така става едно ниво само с желатин. След като се постегне(но не напълно) желатина, се нареждат върху него блатовете и крема между тях като при обикновенна торта, но отгоре не се слага крем, тъй като целата е тортата да се обърне и желатина да остане отгоре. За да нямате проблеми с обръщането е добре да сложите на дъното на тавичката прозрачно домакинско фолио. Другия начин е подходящ за форми с разкопчаваща се страна. Редите си тортата както обикновенно. Добре е намажете последния блат с малко крем но по-скоро маслен или млечно маслен, за да не попие блата от желатина. Ако искате обаче може да го оставите без да е намазан, но тогава го поръсете с фиксатор за сметана и трябва да изчакате желиращата смес леко да започне да се сгъстява(трябва непрекъснато да бъркате), за да не попие. Нареждате плодовете и заливате с желатина.

Ако обаче искате да сложите само плодове(без много желатин). Просто ги подредете и с четка ги намажете с приготвен в по-малко количество от указаното вода желатин. Така ще останат свежи и лъскави!
Цитирай

на брега на Дунав

Ей, че сте бързи  Laughing. Амарена, Наталина сърдечно благодаря.  Hug. Мен по-скоро ме интерасуваше последния вариант, който Наталина е описала - глазираните плодове. Значи просто да сложа желатина в по-малко вода, ами ако взема да сложа два в малко вода, няма ли е още по добре  newsm78. Трябва да пробвам и ще докладвам. Благодаря ви!  bouquet
Цитирай

Видин

Значи просто да сложа желатина в по-малко вода, ами ако взема да сложа два в малко вода, няма ли е още по добре  newsm78. Трябва да пробвам и ще докладвам. Благодаря ви!   :bouquet:

Разтвори си желатина според указанията и изчакай да се охлади сместта и да започне леееко да се желира. Нареди си през това време плодовете и с четка топи в желиращата смес и намажи всички плодове. След това - в хладилника, за да се стегнат.
Цитирай

Seattle, USA

Момичета здравейте-страхотни сте и ви се възхищавам на красотите които творите.Имам един въпрос и ще съм ви много благодарна ако някой може да ми помогне,та на въпроса:Как се прави глазурата за плодова торта или по-точно с какво се заливат или топят плодовете отгоре върху тортата,за да са толкова лъскави?
В другата тема за тортите има една торта с ягоди. Ето как процедирам, а и по принцип когато заливам плодове с желатин. Разтварям желатина във вода. Този беше с вкус на ягоди и червен цвят, нормално по рецепта се разтваряше в 2 чаши вода, аз го разтворих в около 2/3 ч.ч вода, изчаках да поизстине и да почне да се сгъстява и със силиконова четка намазах ягодите.

Е сега видях че Зори е отговорила същото.
Цитирай

Момичета, намерих днес как се правят няколко фигурки, ето и снимките.

« Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 09:52 от mimival »
Цитирай

София

Жени, кое точно не ти се получи - не се стегна тортата ли? Колко желатина използва? И какъв най-важното?

Питам, защото и аз ще правя тази година торта за РД на Евка и моделът, който съм избрала също ще е под формата на кръгла торта. Правих пробен опит наскоро и се получи добре. Аз обаче, сметаната я подсилих с бял шоколад (разтопен) и сложих по 1 желатин на 500 мл. сметана. Желатина е на др. Йоткер. Стегна идеално.
ох, не помня как точно бяха пропорциите, но определено не се справих с желирането. Грам не беше стегнала. Ще ми обясниш ли  как точно да желирам с д-р Йоткер? Както е описано на пакетчето ли? Желатина във водали го разтваряш или в сметаната
Мерсаж предварително
Цитирай

Mimival,благодаря  bouquet
Цитирай

Видин

Жени, желатина го разтварям в малко вода за 10-тина минути докато набъбне хубаво и след това го разтопявам на водна баня или в микровелето. Разбивам сметаната и когато стане на пухкав крем, добавям желатина и разбърквам хубаво. Едно пакетче желатин (на др. Йоткер е 10 гр.) като то е напълно достатъчно за 500 мл. сметана. Ако към сметаната ще добавяш плодове, шоколад или разни други неща, можеш да се подсигуриш и с още 1 ч.л. желатин.
Цитирай

София

ОооЗори, аз го разтворих в доста вода
Значи не е бил д-р Йоткер,а Prima
Съдържанието на пакетчето изсипете в 100мл студена вода и оставете да престои 30 минути - така съм го правила
А май рецептата беше с два желатина
Цитирай

Видин

100 мл. вода не е много, така че не може да е от това. По-скоро желатина не е бил читав нещо. Аз затова ти препоръчвам на др. Йоткер, защото до сега не съм имала издънка с него.
Цитирай

сигурна , съм ,че ще са Ви от полза:

http://www.cakecentral.com/article63-How-To-Make-Fondant-Swags.html

http://www.cakecentral.com/article46-Step-By-Step-3D-Cake-Sculpt … a-Flower-Pot.html

http://www.cakecentral.com/article62-How-To-Make-a-Fondant-Fairy.html
Цитирай

Здравейте момичета, отново се включвам с моите необичайни и може би глупави въпроси. Embarassed
Тази вечер съм решила да направя торта и утре сутрин много искам да я украся цялата със сметана в различни цветове, а и тъкмо да изпробвам различните си шприцове. До сега почти не съм правила окраси със сметана и от нищожният ми опит стигнах до извода, че явно пак не правя нещо като хората. Предишният път когато направих цветчета от сметана- Хопла-флакон, след няколко минути се бяха спихнали и не изглеждаха като в началото, та сложих по една черешка върху тях, за да замажа положението. Сега съм си купила Хопла за разбиване и смятам утре след като я окрася да не я държа в хладилника, за да не ми се разтече боята като предишния път, не искам пак да стане някой гаф и затова ви моля за малко помощ и инфо. Ох, дано сте ме разбрали.
Моля посъветвайте ме как вие процедирате с окрасяването на торти със сметана, така че да се запази окрасата същата.  И какви други смеси освен сметана и шоколад използвате за окрасите на тортите.
Цитирай

Видин

mimival , за съжаление нямам време да се впускам в дълги обяснения, защото в нас кипи ремонт и всичко е на вили и могили  ooooh!, но с две думи : за да "закрепне" сметаната и да не засъхва и разваля формата си я "закрепи с бял шоколад. Някъде малко по-назад съм писала как правя сметаново-шоколадовия крем, ако решиш да я използваш смени кафявия шоколад с бял.
Цитирай

Габрово ,сега Испания

mimival, много често украсявам тортите със сметана и винаги след разбиване на сметаната слагам малко лимонов сок  и до сега не съм имала проблеми
Цитирай

Зори мерси за отговора, само ако можеш да ми кажеш горе-долу пропорциите шоколад-сметана и дали трябва да слагам желатин. Hug
mers5 нещо не схващам действието му, лимоновия сок стяга ли я и не киселее ли сметаната? Embarassed
Ще има ли проблем ако тортата не е в хладилника след като я окрася със сметаната?
Цитирай

Габрово ,сега Испания

mimival, това  съм го чела в досто сладкарски рецепти и го ползвам без проблем,просто слагам няколко капки лимонов сок ,не  киселее.
Цитирай

Видин

Зори мерси за отговора, само ако можеш да ми кажеш горе-долу пропорциите шоколад-сметана и дали трябва да слагам желатин. Hug

В Моите любими торти съм го пуснала ето :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155279.msg3151616#msg3151616

Ако все още не си взела сметаната ти препоръчвам за всемеш от неподсладената, защото иначе ще стане много сладко. Но, ако харесвате по-сладките неща, може и със подсладена. Аз го правя с неподсладена и ми идва точно на вкуса  Very Happy.

Ако ще го ползваш за между блатовете го разбий докато стане пухкава сместа, ако ще шприцоваш розички отгоре трябва да биеш още малко, докато стане твърд крем.
Няма нужда от желатин.
Цитирай

Русе

Момичета, моля ви кажете ми върху какво да направя решетка/мрежа от карамелизирана захар? Ако е нещо найлоново дали ще се разтопи  Thinking Сигурно... А хартия??? Дайте идея, че след малко се захващам с тортата за мъжо  ooooh! Ох много ме е шубе Sad не ми се смейте ама все едно на конкурс ще се явявам (то има нещо вярно, само дето журито ще е много предубедено - цялата рода на мъжа ми  Tired)
Цитирай

Видин

Фолио за печене  Smile. Незнам върху хартия за печене дали ще може да се отлепи после, ама що да не може  Thinking.
Хайде стискаме палци , ще стане супер торта  Wink.
Цитирай

3ори, mers5 много ви благодаря за отговорите, стискайте ми палци. Praynig
Deb можеш да направиш решетката или каквото там си решиш върху тефлоново покритие, аз миналият път си правих фигурки в тефлонова тава. Недей да пробваш с найлон, върху хартия съм пробвала и залепва и трябва после да подържиш карамилизираната фигура под струята на чешмата, за да се разстопи малко и да се махне хартията. Късмет. И да покажеш после творението.
Цитирай

Русе

Еййй умното си е умно  Crazy Благодаря за съветите  Hug

Последна питанка - Мисля да я направя с шоколадова глазура и отгоре с ледена, както направих тази торта

само дето няма да е торта с рула, а обикновена кръгла торта. Та, имам идея какво да сложа по края и т.н., виждам си я тортата в главата, ама по средата на тортата не виждам нищо   35 и ми стои някак недовършено. Мислех да сложа 3 пурички, но не можах да взема. Някакви идеи?  Rolling Eyes 

А за колко време горе долу ще стегне същото нещо, за което питам (мрежата/паяжината/решетката...), но от шоколад?  newsm78
Цитирай

Деб ето ти някои идейки.

Цитирай

Русе

Благодаря!!!   bouquet  Стискайте палци! Отивам!   Mr. Green
Цитирай

mers5 отново мерси много, стана...
Ето и моята торта, много съм доволна въпреки че не исках точно това, а и стана един голям фал-шприца ми като фунийка се разкъса, а го използвам за първи път #2gunfire, добре че имах и пластмасов сприц на Факелман.
П.С. Фигурките са от марципан Варна, за първи път работя с него, но наистина е много лесно, като с пластелин.
Дръвчето и храстчето са пластмасови.
Цитирай

София

mimival имам един сигурно доста тъп въпрос,но с какъв крем е под марципана намазана тортата и ако е възможно да ми напишеш рецептата.
Цитирай

koteto7975 не ти е тъп въпроса. Цялата торта е окрасена и намазана със сметана с капчици лимон. Отвътре е торта Морско дъно, като я разрежа ще покажа снимки.
Цитирай

София

Благодаря ти много и тортата ти е страхотна.Направо си вълшебница! Very Happy bouquetА някой може ли да ми помогне за крем които се слага под марципаново покритие.Знам че трябва да е маслен,а друг не може ли?И може ли рецепта за маслен крем или друг вид които ще свърши работа.Благодаря ви предварително. Hug
Цитирай

Габрово ,сега Испания

mimival,няма защо,радвам се че бях полезна.От октомври месец следя всичко написано тук  и се възхищавам на уменията ви момичета,СТРАХОТНИ СТЕ.
  Дано да се престраша и аз да покажа творенията си
Цитирай

Разград

Здравейте.Момичета,искам да ви питам(може да пише някъде,но да съм пропуснала)как точно оцветявате марципан "Варна",ами ако са няколко цвята?
Синът ми скоро има РД и искам да изненадам домочадието.
Цитирай

Торта Мечо Пух

Цитирай

max-mama късаш си парченца марципан, слагаш в парченцето мъничко сладкарска боя/някои оцветяват и с Танг/ и размачкваш...
Ванчето много сладка торта.chefТрансфера ти е станал отличен, пеперудките са супер.
Цитирай

Разград

Много благодаря,mimival.Само да успея ще се отчета.
Цитирай

Ванчето много сладка торта.chefТрансфера ти е станал отличен, пеперудките са супер.
Благодаря , mimival. Flutter
Цитирай

Czech Republic

Здравейте момичета!

mimival, много сладка тортичка! :bouquet:

Ванчето, както винаги майсторско изпълнение! Кефи ме тревата - една такава арт, като развълнувана от вятъра - абе просто супер! Hug Love

koteto7975, наистина е добре под захарното покритие да се сложи крем на маслена основа - или маслен крем (размекнато на стайна температура масло + пудра захар на вкус) или млечно маслен крем - сварен млечен крем или пудинг + маслен крем в съотношение 2:1. Добре е преди да се сложи жърху него захарното покритие, да се остави поне 2 часа да се стегне в хладилника. Трябва да е изгладен много добре. Има и друг вариант, да намажеш тортата отгоре с леко разреден кофитюр от кайсии(за да се намаже по-добре), като се оставя да изсъхне добре преди да сложиш захарното покритие!

Успех!  :bouquet:

Цитирай

Наталинка Love,благодаря! Hug
Цитирай

Видин

Ванчето, тортата с Мечо Пух е страхотна. Ти си майсторка на тронсверите, то е ясно  bouquet. Затварям темата, защото дъщеря ми му е фенка и ще трябва и аз да я направя веднага  Laughing.

mimival, и ти си се справила страхотно. Я виж каква хубава мацка си направила, изобщо много сладка тортичка. Поздравления!

Цитирай

на брега на Дунав

mimival, Ванчето страхотни торти. Все се каня да се пробвам с трансфера, ама не съм се престрашила още  Mr. Green. И ви се чудя как успявате с тия малки заврънтолени фигурки от марципан Варна. По мекичък ли го оставяте, защото моя обикновенно съхне много бързо и за такива дребни нещица да свързвам ми е просто немислимо. И с какво ги залепяте после отделните част. А и друго да питам  Mr. Green, а с масло или с маргарин правите пареното тесто (марципан Варна)  newsm78. Не ме  #2gunfire моля, знам че много питам понякога  Mr. Green добре, че mimival пита за шприцованите розички, че мислех да питам и аз понеже непрекъснато ми се разваля формата им, а аз искам да са си гладички и оформени и да не се спихват. А някакъв маслен лесен крем за шприцоване на розички ще ми кажете ли?. Спирам с въпросите, че много ми стана вече  Blush  bouquet
Цитирай

3ори Hug
Цитирай
Ванчето,mimival ПЕРФЕКТНИ торти сте направили пак!Надявам се и аз да мога да се включа с някоя тортичка още преди св.Валентин.Комплименти и на двете! smile3501
Цитирай

Ето още една тортичка и от мен, за утре за свекъра и свекървата ми .
Цитирай

Ох и тук какви красоти  Very Happy Имате златни ръце да знаете  Hug
Цитирай

Русе

Отчитам се  Mr. Green

Благодаря за помощта на всички, които се смилиха над бедната ми учеща се душица  Hug
Цитирай

на брега на Дунав

mimival, я виж как страхотно са ти станали сметановите розички. Много готинка торта, много ми харесва браво  bouquet. В сметаната сложи ли нещо все пак за да се запази украсата или ...
Деб  bouquet
Цитирай

Корнелия мерси много и аз съм много доволна от себе си, въпреки че детската тортичка на вкус не ми хареса много, но пък втората беше по рецепта -шоколадова с рула и стана чудничка, всички много я харесахме.
В сметана сложих капчици лимонов сок по инфо от mers5 и наистина си запази формата вече втори ден.
П.С. Преди малко четох поста ти в "Моите любими торти" и да ти кажа честно и моят мъж все е недоволен от нещо, дори и за окрасите не получавам похвала, затова си ги показвам тук Laughing Ужасно е капризен по отношение на храната, но и той предпочита по-сиропиранки блатове и кремчета тип парфе. А каква е тази торта Алказар, можеш ли да ми дадеш рецепта и ако можеш снимчица.
Цитирай

Мимивал, страхотна е тортичката! bouquet
Тази форма специална ли е? А сметаната на Мегле ли ти е? Аз страшно одобрявам прдуктите на Мегле. Преди време работех в известен смисъл за тях.
Цитирай

Формичката е за кекс, а сметана която обикновено използвам е Хопла, тъй като в Метро продават разфасовки от няколко кутийки по 200мл. и са ми много удобни, преди си купувах от нормалните и все изхвърлях сметана.
Цитирай

Случайно видях тези торти. Вижте ги. Някой от тях са висш пилотаж!
http://www.loosecakes.co.nz/My%20Web%20Site/photo_gallery.htm
Цитирай

Формичката е за кекс, а сметана която обикновено използвам е Хопла, тъй като в Метро продават разфасовки от няколко кутийки по 200мл. и са ми много удобни, преди си купувах от нормалните и все изхвърлях сметана.
Embarassed Тортичката е с много хубаво изразена форма и затова не се сетих.  Embarassed
Цитирай

на брега на Дунав

Корнелия мерси много и аз съм много доволна от себе си, въпреки че детската тортичка на вкус не ми хареса много, но пък втората беше по рецепта -шоколадова с рула и стана чудничка, всички много я харесахме.
В сметана сложих капчици лимонов сок по инфо от mers5 и наистина си запази формата вече втори ден.
П.С. Преди малко четох поста ти в "Моите любими торти" и да ти кажа честно и моят мъж все е недоволен от нещо, дори и за окрасите не получавам похвала, затова си ги показвам тук Laughing Ужасно е капризен по отношение на храната, но и той предпочита по-сиропиранки блатове и кремчета тип парфе. А каква е тази торта Алказар, можеш ли да ми дадеш рецепта и ако можеш снимчица.
Това с лимона ще го пробвам непременно   :bouquet:. Иначе за торта Алказар рецептата е ето тук, само че аз обикновенно не я правя с четири блата ами с 5 или 6 , за да станат по-тънки и да има повечко от кремчето. А моя мъж всъщност много си ме тачи гозбите и мога да кажа, че не е претенциозен, но за тортите  не можах да му намеря  цаката  newsm78. Не предпочита парфета, но не харесва хлебните блатове, той затова обича Алказара, че е с много орехи, абе иди го разбери. Иначе ето това е торта Алказар, но не е с карамелизирани орехи, а с тях става по-вкусна.
« Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 20:23 от korneliia_h »
Цитирай

Корнелия мерси много, прилича на торта Гараш, а ще можеш ли да ми дадеш и рецептата, че и на двата линка е снимката Laughing. Ние също много уважаваме карамелизираните орехи, изобщо карамела и шоколада в нас е на почит, така че сигурно ще я харесаме.
Разгледах всичките ти творения в папката, много са добри. chefМожеш ли, ако не те затруднява да ми дадеш някоя рецептичка на ваши любими торти и много ме интересува какъв е този бял крем върху "Торта за рожденния ден на майчето", че искам да опитам някои нови торти, а нямам рецепти, които да са ми хванали окото, а с кремовете съм доста зян- все шоколадови, че сурови яйца не използвам. И ако може да ми кажеш как направи тортата "Странното чудовище".
Е, вече прекалих Embarassed, но така съм се захванала с готварството в последно време, че направо съм се вманиачила.
« Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 07:58 от mimival »
Цитирай

София

Наталина много ти благодаря за помоща,въпреки че благодарностите са с малко закъснение. Embarassed Hug
Цитирай

София

Здравейте,момичета! Hug
Страхотни майсторки сте!Аз само ви чета и събирам знания Very Happy,е опитвам се да правя някоя и друга тортичка,но от по-лесните.Моето момченце след месец ще има рожден ден и много искам аз да направя тортата му,за целта сега ще правя първи опит.Искам да ви питам,марципан "Варна" може ли да се приготви предния ден, преди да се работи с него и да се държи в хладилника или ще се втвърди много newsm78?Аз вчера си изпекох блатовете,днес си приготвих крема,който трябва да престои една нощ в хладилника и утре да го разбия,и се чудех дали да не направя сега и марципана и утре само да сглобявам и украсявам или не е добра идея?Благодаря предварително!
Цитирай

Няма никакъв проблем да си го приготвиш предварително. Като го направиш, го постави в полиетиленов плик и го затвори плътно, за да не влиза въздух. Можеш да го увиеш плътно и в домакинско фолио. Така може да се съхранява доста дълго време.

В момента имам малко марципан, който приготвих на 2.02. и още е съвсем мекичък. Оставила съм си го за украсата за св. Валентин.
Цитирай

София

Много благодаря за отговора,сладка хапка! Hug
Отивам да го забъркам тогава.
Цитирай

При любимите ми хора!

korneliia_h,  прати пак моля те линк към торта Алказар, и аз не я намерих newsm78

Аз преди малко правих "марципан Варна". Опитах се да си направя малко украса-розички, но като ги оставя да съхнат те клюмват. Какво не е наред? Тестото тряба да е по-твърдо ли, да слагам още пудра захар или нишесте. Моля ви помагайте. Praynig Praynig Praynig
Цитирай

Mnogo se izvinqvai za latinicata, no komputara mi v kashti ima problem.

Hodih do edin sladkarski magazin, i tam mi predlojiha za pokritie na tortite fondan i oshte edna smes (proshtavaite no i zabravih imeto), koqto prilichashe na plastelin i kato izsahne ot neia se praviqt rozi4ki i drigi dekoracii po tortata.
I az ne si kupih zashtoto ne bqh sigurna koe da izbera?
Az si mislq che pokritieto na tortata trqbva da bade po-meko, no ne sam naqsno dali pravilniq izbor e fondana...Oshe poveche che mi predlagaha 6 kg fondan za 3 leva  newsm78 koeto mi se vidq nenormalno evtino,chak samnitelno
a drugata smes-10lv kilograma za italianska i 5-za balgarska...???
Mnogo se chudq i iskam specialistkite da mi dadat savet???
Koe trqbva da izbera?
 Praynig Thinking
Цитирай

на брега на Дунав

Корнелия мерси много, прилича на торта Гараш, а ще можеш ли да ми дадеш и рецептата, че и на двата линка е снимката Laughing. Ние също много уважаваме карамелизираните орехи, изобщо карамела и шоколада в нас е на почит, така че сигурно ще я харесаме.
Разгледах всичките ти творения в папката, много са добри. chefМожеш ли, ако не те затруднява да ми дадеш някоя рецептичка на ваши любими торти и много ме интересува какъв е този бял крем върху "Торта за рожденния ден на майчето", че искам да опитам някои нови торти, а нямам рецепти, които да са ми хванали окото, а с кремовете съм доста зян- все шоколадови, че сурови яйца не използвам. И ако може да ми кажеш как направи тортата "Странното чудовище".
Е, вече прекалих Embarassed, но така съм се захванала с готварството в последно време, че направо съм се вманиачила.

Мале  какъв съм отплес   35. mimival извинявай мила, ама тоя постинг така го бях объркала с тия линкове и накрая съвсем  съм го завряла. Оправих линка на стария си постинг вече всичко е наред. Отново извинявайте неволно е станала грешката.  Blush
Щом не използваш сурови яйца, значи и крема за Алказарената торта ще трябва да си попромениш, че тя е със сурови желтъци. Срещала съм я и с други кремове тая торта, но съм сигурна, че ефекта ще е различен за съжаление. Но пак ще е вкусна сигурна съм. Иначе бялата торта за която казваш е нещо като парфе. Ползвах ето тази рецепта за основа, но вместо ягоди сложих портокали и банани и за да стане така гладка отгоре както е на снимката като стегна в малко мляко сложих желатин и залях отгоре така както е във формата. Чудовището е пак торта Алказар, но бая блатове бях опекла, за да стане толкова високо. Само най-отгоре  понеже е доста тясно направих една смес със желатин, блат и крем и го метнах в една малка купичка. Като стегна обърнах върху останалите блатове и така постигнах допълнителна височина.  Mr. Green. Украсата е марципан Варна.  За идеи за кремчета и аз приемам, че искам разнообразие, но имам няколко варианта ще ти ги пратя на лични да не товаря темичката. Знам ли може нещо да ти хареса  Very Happy
« Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 20:50 от korneliia_h »
Цитирай

Hot momma мерси много за бързия отговор.
Корнелия случва се да се греши, не се притеснявай толкова. Аз малко се притеснявам по принцип да използвам сурови яйца, но със сигурност ще ги пробвам и двете тортички, но по нататък че нещо днес много се разболяхме с Вики.
Цитирай

Czech Republic

Заповядайте в новата темичка: Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 4 bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора