Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 3

  • 96 615
  • 284
  •   1
Отговори
# 165
Sorry,погрешно сам те разбрала.Помислих че ме питаш как качвам снимките в интернета.А снимките на тортата ми са фонданови сама си ги правя в къщи със сладкарски цветове имам оризова хартия също,но по-качествени стават със фонданови листи.
Ето две снимки където се вижда разликата на хартията.Първата торта е с фонданова хартия а втората с оризова която става за ядене.



Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:50 от Swetleto

# 166
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Вече стана интересно - моля обясни малко по-подробно. Навярно при нас тук в България не се намират материалите. И затова е интересно.

# 167
Аз за първи път ядох в Добрич такава торта по-миналата година и ми стана интересно как ги правят,но никoй не искаше да си загуби хляба като си издаде тайната и се поинтересувах в интернет.В една фирма за сладкарски продукти продаваха принтер,фонданови листи оризови листи и сладкарски патрони за принтера.Изненадата ми беше голяма като разбрах че става с доста модели принтери които не трябва да са специални(както си мислех аз)Важното да имаш патрони със сладкарски бои които да пасват на принтера ти.За принтера платих 30 евро а за оризовата хартия мисля че беше 10 евро не съм сигурна 30 или 50 листа.Ето ти линка за повече инфо.

https://www.kopyform.de/

# 168
Ето какъв е моят принтер за снимки на торти може да ти помогне.Смятам че сигурно ще ги има в БГ

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:52 от Swetleto

# 169
  • Мнения: 1 220
Ето какъв е моят принтер за снимки на торти може да ти помогне.Смятам че сигурно ще ги има в БГ

http://www.p2u.de/Colina/Bilder/printer_za_snimki_na_torti.jpg

Светлето, кажи моля те марката, за да ми е по-лесно да го открия.

# 170
  • Мнения: 1 220
 Аз съм  престраших  да направя  торта за рождения ден на сина ми. Казвам престраших, защото опита от миналата година беше меко казано катастрофален и завърши с купуване на готова торта в последния  момент  Embarassed. Сега съм предвидила 1 седмица за тренировки, дано се справя. Спрях се на 2 варианта- футболна топка или шпонш боб (видах, 4е светлето я е правила).  Трябва да пробвам да направя "чаршаф", а никога не съм опитвала. Та от понеделник започвам с опитите и ще ви показвам снимков материал, а и много ще съм благодарна на съвети!

# 171
  • Мнения: 3 216
А какво е шпонш боб?

# 172
# 173
  • Мнения: 1 220
 Да, това е той, благодаря Сладка Хапка!

# 174
  • Мнения: 3 216
Ами какво е? Embarassed Embarassed Embarassed От тази снимка не ми се изясни много.

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Swetleto, благодаря за разяснението!  bouquet Тук едва ли ще намеря такава хартия и сладкарски бои за принтер.  Confused

# 176
nadq,Моя Sponge Bob  е от сметана става по-лесно отколкото с фондан.Аз боядисах само няколко цвята сметана и го замазах.Ето го и него:



Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:53 от Swetleto

# 177
  • Мнения: 883
А защо аз не мога да видя нито една снимка?

# 178
Gushanka, това са патрони за принтер като обикновените само че вътре боите са сладкарски.Фонданови листи или оризови за ядене може да има в някоя бг фирма в нета не съм търсила.Принтера ми е EPSON STYLUS D88  а патроните за този вид ги има в линка които пратих


Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:28 от Swetleto

# 179
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Светле, снощи запалих даже моя мъж да търси тези щуротии по интернет - намерихме патрони с бои - не са на БГ сайт - но като им гледам цените, май не са за нашия джоб. Тук ако ги има, цените няма да са по-малки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт