Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 3

  • 96 614
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 099
Зори мерси за отговора, само ако можеш да ми кажеш горе-долу пропорциите шоколад-сметана и дали трябва да слагам желатин. Hug
mers5 нещо не схващам действието му, лимоновия сок стяга ли я и не киселее ли сметаната? Embarassed
Ще има ли проблем ако тортата не е в хладилника след като я окрася със сметаната?

# 241
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
mimival, това  съм го чела в досто сладкарски рецепти и го ползвам без проблем,просто слагам няколко капки лимонов сок ,не  киселее.

# 242
  • Мнения: 7 106
Зори мерси за отговора, само ако можеш да ми кажеш горе-долу пропорциите шоколад-сметана и дали трябва да слагам желатин. Hug

В Моите любими торти съм го пуснала ето :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155279.msg3151616#msg3151616

Ако все още не си взела сметаната ти препоръчвам за всемеш от неподсладената, защото иначе ще стане много сладко. Но, ако харесвате по-сладките неща, може и със подсладена. Аз го правя с неподсладена и ми идва точно на вкуса  Grinning.

Ако ще го ползваш за между блатовете го разбий докато стане пухкава сместа, ако ще шприцоваш розички отгоре трябва да биеш още малко, докато стане твърд крем.
Няма нужда от желатин.

# 243
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Момичета, моля ви кажете ми върху какво да направя решетка/мрежа от карамелизирана захар? Ако е нещо найлоново дали ще се разтопи  Thinking Сигурно... А хартия??? Дайте идея, че след малко се захващам с тортата за мъжо  ooooh! Ох много ме е шубе Sad не ми се смейте ама все едно на конкурс ще се явявам (то има нещо вярно, само дето журито ще е много предубедено - цялата рода на мъжа ми  Tired)

# 244
  • Мнения: 7 106
Фолио за печене  Simple Smile. Незнам върху хартия за печене дали ще може да се отлепи после, ама що да не може  Thinking.
Хайде стискаме палци , ще стане супер торта  Wink.

# 245
  • Мнения: 2 099
3ори, mers5 много ви благодаря за отговорите, стискайте ми палци. Praynig
Deb можеш да направиш решетката или каквото там си решиш върху тефлоново покритие, аз миналият път си правих фигурки в тефлонова тава. Недей да пробваш с найлон, върху хартия съм пробвала и залепва и трябва после да подържиш карамилизираната фигура под струята на чешмата, за да се разстопи малко и да се махне хартията. Късмет. И да покажеш после творението.

# 246
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Еййй умното си е умно  Crazy Благодаря за съветите  Hug

Последна питанка - Мисля да я направя с шоколадова глазура и отгоре с ледена, както направих тази торта

само дето няма да е торта с рула, а обикновена кръгла торта. Та, имам идея какво да сложа по края и т.н., виждам си я тортата в главата, ама по средата на тортата не виждам нищо   Joy и ми стои някак недовършено. Мислех да сложа 3 пурички, но не можах да взема. Някакви идеи?  Rolling Eyes 

А за колко време горе долу ще стегне същото нещо, за което питам (мрежата/паяжината/решетката...), но от шоколад?  newsm78

# 247
  • Мнения: 2 099
Деб ето ти някои идейки.


# 248
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Благодаря!!!    bouquet  Стискайте палци! Отивам!   Mr. Green

# 249
  • Мнения: 2 099
mers5 отново мерси много, стана...
Ето и моята торта, много съм доволна въпреки че не исках точно това, а и стана един голям фал-шприца ми като фунийка се разкъса, а го използвам за първи път #2gunfire, добре че имах и пластмасов сприц на Факелман.
П.С. Фигурките са от марципан Варна, за първи път работя с него, но наистина е много лесно, като с пластелин.
Дръвчето и храстчето са пластмасови.

# 250
  • Мнения: 370
mimival имам един сигурно доста тъп въпрос,но с какъв крем е под марципана намазана тортата и ако е възможно да ми напишеш рецептата.

# 251
  • Мнения: 2 099
koteto7975 не ти е тъп въпроса. Цялата торта е окрасена и намазана със сметана с капчици лимон. Отвътре е торта Морско дъно, като я разрежа ще покажа снимки.

# 252
  • Мнения: 370
Благодаря ти много и тортата ти е страхотна.Направо си вълшебница! Grinning  bouquetА някой може ли да ми помогне за крем които се слага под марципаново покритие.Знам че трябва да е маслен,а друг не може ли?И може ли рецепта за маслен крем или друг вид които ще свърши работа.Благодаря ви предварително. Hug

# 253
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
mimival,няма защо,радвам се че бях полезна.От октомври месец следя всичко написано тук  и се възхищавам на уменията ви момичета,СТРАХОТНИ СТЕ.
  Дано да се престраша и аз да покажа творенията си

# 254
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте.Момичета,искам да ви питам(може да пише някъде,но да съм пропуснала)как точно оцветявате марципан "Варна",ами ако са няколко цвята?
Синът ми скоро има РД и искам да изненадам домочадието.

Общи условия

Активация на акаунт