Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 26 дек. 2006, 18:49 ч.
  • Преглеждания  82 340  Мнения  284  Онлайн  1
Отговори
Реклама
# 1
  • Джунгландия
 Peace

Честита Коледа на всички
сръчни ръчички!

# 2
Имам още много торти да правя, затова се записвам!
Честита Коледа на всички и много щастлива Нова Година!!!

# 3
Да се запиша

# 4
И аз се записвам. Голямо вдъхновение сте   bouquet

# 5
  • Видин
Записвам се  Mr. Green.

# 6
  • София
Записвам се!

# 7
  • София
И аз се записвам   chef

# 8
  • Там където живея нищо не се случва, но не мога да живея навсякъде
Какво точно е Cream of Tartar
моля ви кажете ми!

# 9
  • Варна
з
Какво точно е Cream of Tartar
моля ви кажете ми!
Това е някакъв подобрител, рускините го използват - срещала съм го в техните рецепти. Става и без него - от опит ти казвам.

# 10
  • Czech Republic
Cream of Tartar - винена киселина или лимонтозу. Може да не го слагате. Peace

# 11
  • Там където живея нищо не се случва, но не мога да живея навсякъде
много ти благодаря  bouquet

# 12
  • на брега на Дунав
И аз се записвам. Голямо вдъхновение сте   bouquet
И за мен.   bouquet

# 13
  • София
Абонат   bouquet

# 14
  • Sofia
И аз се записвам. Голямо вдъхновение сте   bouquet
И за мен.   bouquet
И за мен също.   bouquet

# 15
  • ВАРНА
Бях се зарекла да направя торта за семейството.Даже дни преди това я сънувах... LaughingВярно е,че по-хубава я сънувах,но за първи опит -ядва се.Използвах захарното тесто с лъжица глюкоза.
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=90047&photo=1

# 16
  • София/Сливен
Нямаше ме дълго време при компютърчето и затова чак сега ви показвам моето произведение
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=24

# 17
  • София
здравейте моми4ета, с хъса и идеите си ме върнахте 10тина години назад, когато 4есто бърках в захарта. благодаря ви  bouquet това е първата ми по-старателно направена торта от много време насам.оставам отворена за критики и  препоръки всякакви:)
http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1876988 този път маслото си беше ок.

# 18
здравейте моми4ета, с хъса и идеите си ме върнахте 10тина години назад, когато 4есто бърках в захарта. благодаря ви  bouquet това е първата ми по-старателно направена торта от много време насам.оставам отворена за критики и  препоръки всякакви:)
http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1876988 този път маслото си беше ок.

страхотна е тортичката  bouquet

# 19
  • Czech Republic
М_е_г_и, harmony_broken, тортите ви са чудесни! Браво!   bouquet

М_е_г_и, чудесна идея и майсторско изпълнение на елхичката! Справила си се много добре!

harmony_broken, ти ли си правила фигурките? Ако да, свалям шапка - явно рисуването ти се отдава, много сладка торта!

Момичета, много се радвам, че сте толкова вдъхновени и пълни с идеи. Радвам се, че тук намерих много сродни души! Това нашето си е истински сладкарски клуб, че и малък курс! Благодаря, че ви има! Hug Heart Eyes

# 20
  • София
да, аз ги правих , но е лесно, все едно си играех с пластелин Simple Smile вдетинявам се Simple Smile
наталина, позволи ми да попитам нещо, със сигурност ще се повторя, но наистина нямам време да из4ета вси4ко... назад пък и рискувам пак да се заровя в кухнята. та за моя информация, пообърках се нещо.
за обли4ане и фигурки ползвам само варено захарно тесто с вода (1), масло (1/2) , брашно (1)и пудра захар(колкото ми хареса), а когато захарта не е суперфина +1. с.л. желатин- това марципан "варна"+ желатин ли е , както тук го нари4ате. и кое е тогава захарен фондан или захарно тесто (това с глюкозата ли )?

# 21
  • Czech Republic
Да марципан "Варна" е + желатин(това с желатина е добра идея). Другите захарни покрития(защото и това се води такова, макар че от всички има най-малко захар), съм ги събрала за по-лесно тук . Искаше ми се да го направя и в първата тема за глазурите тук, в този форум, но не могат да се редактират стари постове и затова информацията остава доста разхвърлена.

# 22
  • София
много благодаря, с желатина е по-добре, понеже в БГ няма категориии пудра захар и понякога пудрата е доста едра, а като се прави нещо с ръб4ета става по-4упливо, та затова го сложих вътре- забавя съхненето.

моми4ета , ще ви помоля, за бъдещите ми твор4ески планове Simple Smile Simple Smile Simple Smile да ми сравните мекотата и пласти4ността на разли4ните теста, как съхнат, как лепнат, и по ръцете и при моделиране и т.н. например никога не съм работила с маршмелоус. но по снимките които гледах ми се струва 4е не е толкова уда4но за ръ4но моделиране, но може и да греша..
благодаря предварително.

# 23
  • Пловдив
harmony_broken би ли пояснила желатина какво количество е точно.1 лъжица готов разтворен или 1 лъж.сух желатин и отделно го разтваряш във вода.И кога точно го слагаш?Извинявам се за многото въпроси,но никога не съм слагала желатин към сместа и ми е любопитно  Wink

# 24
  • Czech Republic
моми4ета , ще ви помоля, за бъдещите ми твор4ески планове Simple Smile Simple Smile Simple Smile да ми сравните мекотата и пласти4ността на разли4ните теста, как съхнат, как лепнат, и по ръцете и при моделиране и т.н. например никога не съм работила с маршмелоус. но по снимките които гледах ми се струва 4е не е толкова уда4но за ръ4но моделиране, но може и да греша..
благодаря предварително.

Точно затова е добре да си изпиташ различните теста сама, защото на един му се работи с едното добре на друг с другото и е трудно да се опише. Направи си когато имаш време опит с малки количества и ще видиш, кое за теб е най-удобно за работа.

# 25
  • София
когато ще правя една торта с обилна украса , правя за МВ следната пропорция  1 пак което е около 1 с.л. желатин, на д-р йоткер поне толкова ми се видя сипвайки го слагам в 50г. вода, 4акам да се надуе и загрявам в МВ до стопяване и малко да се изпари водата, бъркам и меря в мензурата около 30 -40г. според това колко е гъсто , добавям 15г масло 30 г брашно, и меся с пресята пудра захар на око. докато ми хареса...

# 26
  • Видин
Като заговорихме за пудра захар искам да ви похваля тази на фирма Крина, много е фина, като я пресявам направо прах се вдига покрай мен  Laughing.
Аз от личен опит мога да кажа, че марципан с "Варна" най-добре работя, но единствения му кусур е, че тестото не може да стане снежно бяло, ами жълтее от маслото. Една мацка сладкарка ми каза, че мога да заменя маслото със същото количество олио(от това най-светлото, салатното) и ще стане по-бяло, но още не съм пробвала. Според мен това тесто е идеално за "чаршаф", даже и да се накъса някъде много лесно може да се "замаже" поражението, защото е точно като пластелин.
Замесила съм една доза от захарното тесто със желатин и глюкоза, стана много еластично и снежнобяло, но много бързо съхне. Утре ще украсявам една торта за Рд на племенницата ми и после ще споделя преки впечатления.
Маршмелоуза ужасно много ми лепне и след 1-2 несполучливи опита го зарязах.

# 27
  • София
........ захарното тесто със желатин и глюкоза..... но много бързо съхне. ........снежнобяло, но много бързо съхне. .......Маршмелоуза ужасно много ми лепне и след 1-2 несполучливи опита го зарязах.

супер , благодаря то4но това инфо ми трябваше.  bouquet
мислех, 4е аз нещо съм сбъркала, оба4е явно не съм само аз дето съм на мнение 4е глюкозеното съхне много бързо... но скоро ще пробвам пак .... само установих, 4е с него лесно се правят пеперуди върху отворена книга като шоколадовите, лесни са за рисуване после, но доста крехки.
а за маршмелоуса .. там ме 4опли,  но явно ще забъркам за проба... в уилтън преди диста време имаше урок по темата ама понеже не ми се размотаваха бели и розови ивици се отказах ... но ще пробвам.....

# 28
  • София
 Момичета, искам да попитам има ли изискване за температурта в стаята, докато се меси марципан "Варна" или фондан. У нас е много горещо - 25 градуса. Това ще наруши ли технологията на приготвяне?

# 29
  • Видин
Не мисля че има кой знае какво значение температурата, защото и при нас е доста топло и не съм забелязала да се е отразило по някакъв начин върху него.
Друго, което забравих да спомена за марципан "Варна" е, че след като е омесено веднъж, може доста време да постои в хладилника и да чака следващата торта. Аз например в края на ноември омесих тройна доза, защото не можех да преценя колко ще ми трябва предваритално за една торта, но то остана повече от половината. Прибрах остатъка в хладилника и го ползвах за украсана на Английския коледен кекс на Коледа и си беше все така свежо и еластично. Само трябва поне 30 минутки преди за започнете да го работите да го оставите на стайна Т да се отпусне или да го омесите малко пак на ръка, за да се отпусне маслото и готово  Laughing. Трябва да е увито хибаво в плик и нямате проблем.

Виж за желатиново-глюкозеното още нямам наблюдения, но съм отделила една малка топка и ще експериментирам и с него.

# 30
  • Пловдив
harmony_broken благодаря за отговора.Доколкото разбрах вместо водата,се слага вода с желатин и нататък   процедурата си е същата.
3ори мисля си  newsm78 ако се замени маслото с олио,дали ще се стегнат фигурките?!

# 31
  • София
harmony_broken благодаря за отговора.Доколкото разбрах вместо водата,се слага вода с желатин и нататък   процедурата си е същата.
3ори мисля си  newsm78 ако се замени маслото с олио,дали ще се стегнат фигурките?!
Имам съседка, която прави такива фигурки по поръчка за сладкарниците. Тя ми е казвала, че съставките са вода, олио, брашно и захар. Даже скоро и се обадих да я питам за рецептата, но взе да усуква /все пак и пада някой лев от това/ и аз не настоях.

# 32
  • София
Имам съседка, която прави такива фигурки по поръчка за сладкарниците. Тя ми е казвала, че съставките са вода, олио, брашно и захар. Даже скоро и се обадих да я питам за рецептата, но взе да усуква /все пак и пада някой лев от това/ и аз не настоях.

Рецептите от поне 10 г ги има в интернет, или поне от тогава ги 4ета , осоебно в руските и американски сайтове, не са тайна за никого Simple Smile ли4но аз с олио не съм пробвала, но не пре4и да опитам. мисля,4е маслото,освен 4е седи по-твърдо на хладно, се слага и за да се избегне леко неприятния аромат на олиото.
по отношение на белия цвят се замислям другия път да опитам с биволско масло, което е снежнобяло.

# 33
  • София

Рецептите от поне 10 г ги има в интернет, или поне от тогава ги 4ета , осоебно в руските и американски сайтове, не са тайна за никого Simple Smile ли4но аз с олио не съм пробвала, но не пре4и да опитам. мисля,4е маслото,освен 4е седи по-твърдо на хладно, се слага и за да се избегне леко неприятния аромат на олиото.
по отношение на белия цвят се замислям другия път да опитам с биволско масло, което е снежнобяло.
Просто исках да поясня, че явно става и с олио, затова написах горното. Колкото до рецептите в интернет, питах женицата, за да пия вода от извора, както се казва, изобщо не очаквах да реагира така. Друго е някой опитен, който ти е под ръка да сподели тънкости.

# 34
  • София
Записвам се и аз в хубавата тема Peace

# 35
  • София/Сливен

А те дали стават за ядене или са само за украса и после се изхвърлят? В София още не съм поръчвала торти, но докато бяхме в Сливен - цялата украса на тортите я изхвърляхме - правени от брашно фигурки и страшно твърди. Продаваха се и отделни фигурки - също. Спомням си по-старите торти, които бяха само с 1 роза и я слагаха на парчето на рожденика и за другите деца нямаше - така харесвах тези рози - захарни, отгоре поизсъхнали, в основата мекички. Сегашните торти са много красиви, но...     Става въпрос за тези поръчки от сладкарниците, не които си правим сами в къщи.

Ей тези фигурки не могат да се ядат, и тези, с изключение на цветенцата.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 13:41 от М_е_г_и

# 36
  • София
Не съм опитвала произведенията на съседката, но предполагам, че не е някоя прелест на вкус. Навремето правеха розичките от белтък и захар, за това ли говориш?

# 37
  • София/Сливен
Не зная от какво са ги правели, но ми бяха много вкусни. Говоря за времето когато съм била в 1 клас и след това (като по-малка не помня) - 1978-79-80 година да речем (предполагам че до 1989 г са били все едни и същи)

# 38
И аз се записвам в темата - благодарение на този форум се развивам...И пораствам в кулинарията!!!   chef  bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Русе
Не зная от какво са ги правели, но ми бяха много вкусни. Говоря за времето когато съм била в 1 клас и след това (като по-малка не помня) - 1978-79-80 година да речем (предполагам че до 1989 г са били все едни и същи)

И аз ги обожавах тези розички  Crazy Правят се именно от тестото с вода, масло, брашно и пудра захар (без желатин, глюкоза и т.н.) . Когато правя торта с такава украса, голяма част от тестото се изяжда от мъжа ми още преди да съм я направила на чаршаф и фигурки.  ooooh! Само дето после му става лошо на милото  hahaha и не иска да яде вече готовата украса на тортата.

Ето коя рецепта използвам аз: (имам я от едно "На кафе с Гала", когато на гости бяха някакви сладкари и показваха как се правят разни фигурки с това и с твърдото желатиново тесто)

100 мл вода + 40-50 гр. масло
Когато заври се прибавят 100 гр. брашно. Бърка се, докато стане на гладко тесто. След като изстине се добавя пудра захар (около 400 грама поема) и се оцветява.
Това количество е предостатъчно за чаршаф на кръгла торта 26 см. и за фигурки.

Мисля, че рецептата, която е пускана тук, във форума, е същата.

# 40
  • Видин

Току що направено - марципан Варна със олио вместо масло/маргарин. Снимала съм върху бял лист, за да можете да видите с колко е по-жълтеникаво. Определено е по-бяло от това с маслото, но пак не е съвсем снежно  Confused.

Консистенцията на пипане си е абсолютно същата, по-нататък като направя нещо от него ще споделя още впечатления.

Междувременно искам да ви покажа част от украсата, която сътворих за Рождения ден на племенницата ми утре :

Бялото на очита и пънчетата на гъбките са от захарното тесто с желатин и глюкоза.
За него да кажа (естествено говоря от моя скромен опит), че трябва да се работи с него веднага след като се приготви, остави ли се да престои, започва да се рони и по-трудно се оформят фигурките с него.
В момента тортата се стяга, като я украся довечера ще пусна снимка.

# 41
  • София
..... не очаквах да реагира така. Друго е някой опитен, който ти е под ръка да сподели тънкости.
ми, до някъде е нормално, изкарва си хляба жената... нали знаеш ... има една стара българска приказка... "занаят не се у4и , занаят се краде", та и аз така, у4ила съм в нета и по каталози, а това което знам от практиката е от братов4едка ми която преди години бе декоратор във фуклите и гаврош, а по професия е художник, от един приятел сладкар в неделя и от един състудент белгиец фамилно свързан с шоколада. те ми показа как да усещам тестото и каква да е разликата на пипане между тесто за обли4ане, тесто за цветя и тетсо за 3д фигурки.  триковете наистина в кухнята ги знаят най добре....права си.
Току що направено - марципан Варна със олио вместо масло/маргарин.
Вярно, няма особена разлика, сподели моля, как съхне после и дали мирише на олио..а украсата е супер Simple Smile
Ето коя рецепта използвам аз: .......(имам я от едно "На кафе с Гала", .когато на гости бяха някакви сладкари и показваха как се правят разни фигурки с това и с твърдото желатиново тесто).......Мисля, че рецептата, която е пускана тук, във форума, е същата...
рецептата е същата само дето поема пове4е от 400г захар Simple Smile , а сладкарите бяха една от Фуклите, брат й и ако не се лъжа ради стамболов от гаврош

# 42
  • София
Браво Зори! Чакам да споделиш още впечатления от това тесто и ще се пробвам и аз.

# 43
  • София
..... не очаквах да реагира така. Друго е някой опитен, който ти е под ръка да сподели тънкости.
ми, до някъде е нормално, изкарва си хляба жената... нали знаеш ... има една стара българска приказка... "занаят не се у4и , занаят се краде", та и аз така, у4ила съм в нета и по каталози, а това което знам от практиката е от братов4едка ми която преди години бе декоратор във фуклите и гаврош, а по професия е художник, от един приятел сладкар в неделя и от един състудент белгиец фамилно свързан с шоколада. те ми показа как да усещам тестото и каква да е разликата на пипане между тесто за обли4ане, тесто за цветя и тетсо за 3д фигурки.  триковете наистина в кухнята ги знаят най добре....права си.
Току що направено - марципан Варна със олио вместо масло/маргарин.
Вярно, няма особена разлика, сподели моля, как съхне после и дали мирише на олио..а украсата е супер Simple Smile
Ето коя рецепта използвам аз: .......(имам я от едно "На кафе с Гала", .когато на гости бяха някакви сладкари и показваха как се правят разни фигурки с това и с твърдото желатиново тесто).......Мисля, че рецептата, която е пускана тук, във форума, е същата...
рецептата е същата само дето поема пове4е от 400г захар Simple Smile , а сладкарите бяха една от Фуклите, брат й и ако не се лъжа ради стамболов от гаврош

Няма ли го в нета това предаване някъде да си го дръпнем да гледаме?   bouquet

# 44
Зори,нямам думи да изкажа вьзхищението си.Повече от професионално,но най-вече направено с много старание и любов   bouquet

# 45
  • Русе
Може и повече от 400 гр. да поема  newsm78 Просто аз го правя или с 2 пакетчета от 250гр. или с половин от 1 кг. И в двата случая ми остава малко, но пък после за всяка фигурка си добавям поотделно в зависимост от това колко твърдо искам да ми е.

Нямам спомен кои бяха, но като спомена Ради, се сетих да питам тоя човек книги има ли издавани? Направо ми е взел акъла. Няма равен  Peace

# 46
  • София
не знам да има издавани, познавам го ли4но, много е добър наистина, не само на вид, а и на вкус. много от рецептите са си негови. 

# 47
  • Видин
Зори,нямам думи да изкажа вьзхищението си.Повече от професионално,но най-вече направено с много старание и любов   bouquet

Благодаря много за оценката, за мен значи много, защото знам че и ти си майсторица  Simple Smile.

Ето и крайният резултат :

# 48
  • Czech Republic
Зори, тортичката е супер! Отдавна съм те признала за майсторка!   bouquet А откъде черната боя?  newsm78

Сега ми мина "еретичната" мисъл дали да не се опитам да боядисам нещо в черно с активен въглен!  Twisted Evil Пък не е нужно да се яде! Rolling Eyes

пс. Зори, погледни си My Multiply! Praynig Hug

# 49
  • София
много е красива, браво.
офф и аз си ме4тая за 4ерна боя, но няма по магазините дето проверих.
моля те сподели откъде си купила.
аз поради тази липса много рядко правя 4ерни елементи.

# 50
  • Видин
natalyna , много благодаря, от теб се уча  Hug.

Черното е готов айсинг ето такъв :

За него трябва да благодаря на Тането Hug, тя ми го изпрати.
В сладкарската борса на Кадемлия 6 имаше черна боя, но беше голяма разфасовка и ако имаше с кой да си я поделя, щях да си взема. Ама няма  Sad.

п.п. Гледам, ама незнам какво трябва да видя  newsm78. Дай на лични да не спамим.

# 51
Зори,много сладка тортичка! HugМайсторка си! bowuu
Имам един въпрос-в калинката има ли нещо(блат,бисквити...),или само айсинг?Благодаря предварително! Hug
А,още един въпрос-тортата каква е ?
  bouquet

# 52
  • Видин
Тортата е "Сникърс". Аз исках да направя някоя с правоъгълни блатове и за я покрия със зелен "чаршаф" - полянка, но снаха ми е влюбена в Сникърса и работих по заявка на клиента  Mr. Green.

Тялото на калинката е кексово тесто, изпечено в кръгла, малка йенска купа, която бях застлала със хартия за печене. После я поостъргах малко, за да и придам по-продълговата форма. Главата е от марципан-Варна, само отгоре съм я "облякла" в черния айсинг.
Сега като се замисля, верно че можех да я направя от бисквити  newsm78, ама нали обичам да си усложнявам живота.... Laughing.

# 53
Днес свеки има имен ден и й направих ето торта -"ваза с гербери" http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1901276
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1901277

# 54
  • Русе
Bambinkamalinka, прекрасна торта, както винаги!   Heart Eyes

# 55
А ето и снимките на моята новогодишна торта още ведньж благодарности на Наталина

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=23
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=21
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=19
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58139&photo=18

Убедих се ,че с маршмелоуз се работи много по-лесно отколкото с готовия фондан.

# 56
  • Seattle, USA
Зори чак сега видях твоята Калинка, браво, страхотна работа.
И аз утре ще трябва да правя торта Калинка, въобще не съм сигурна обаче дали ще се справя, още дори не съм измислила каква да е тортата вътре. Никога до сега не съм работила с черна боя и въобще не знам дали ще ми се оцвети така хубаво тестото. Тук няма или поне аз не съм виждала такъв готов айсинг в тези цветове - черно и червено, само в пастелни цветове съм виждала.

# 57
Tannita, успех с тортата! От всичко твое, което съм виждала - нямам търпение да видя новото ти творение. Пък цвета и по-пастелен да е, пак ще е красиво Simple Smile Лека работа Simple Smile

# 58
  • Видин
Tannita , благодаря ти и ти пожелавам успех с тортата.
Мисля, че черното не е трудно за оцветяване именно защото е черно, а не гониш някакъв нюанс на даден цвят (стига да имаш черна боя, разбира се). Ще се справиш, ти си майстор голям   bouquet!
Ще чакаме да покажеш резултата  Grinning!

# 59
  • Плевен
http://www.artcake.ru/cakes.htm/b466/

На 27 милото има РД и искам да направя тази торта, някой може ли да ми даде идея как да направя лентата с панделката?  newsm78 .

# 60
  • Seattle, USA
Tannita , благодаря ти и ти пожелавам успех с тортата.
Мисля, че черното не е трудно за оцветяване именно защото е черно, а не гониш някакъв нюанс на даден цвят (стига да имаш черна боя, разбира се). Ще се справиш, ти си майстор голям   bouquet!
Ще чакаме да покажеш резултата  Grinning!

Зори, голям зор видях с черното. Е то повече боя от тестото сложих и пак не ставаше баш черно. Накрая като направих калинката, разтворих малко боя с вода и боядисах отгоре. Определено повече торта Каленка няма да направя, ако нямам готов черен айсинг, че така омацах всичко с това черно тесто.
Ето ги тортите, втората торта я направих набързо на цветчета, че вече калинка не ми се правеше. Имат си много кусури, но дано поне пък вътре са вкусни.

# 61
  • София
Чудесна си е калинката! А как направи тревата?

# 62
  • Плевен
Tannita, а как направи панделката така че да не се огъва?  newsm78
Моите все се гънат и се слепват Embarassed

# 63
  • Пловдив
Искам да попитам мога ли да намажа тортата отгоре с ганаш, вместо с маслен крем? Смятам да я покрия с марципан Варна.

Tannita, тортите ти са страхотни!

# 64
  • Seattle, USA
Tannita, а как направи панделката така че да не се огъва?  newsm78
Моите все се гънат и се слепват Embarassed
Нагънах малко фолио и сложих в панделките за малко, докато се стегнат.
Тревата е направена със специален накрайник, но може да се направи и с пресичка за чесън.

# 65
  • Видин

Зори, голям зор видях с черното. Е то повече боя от тестото сложих и пак не ставаше баш черно. Накрая като направих калинката, разтворих малко боя с вода и боядисах отгоре. Определено повече торта Каленка няма да направя, ако нямам готов черен айсинг, че така омацах всичко с това черно тесто.
Ето ги тортите, втората торта я направих набързо на цветчета, че вече калинка не ми се правеше. Имат си много кусури, но дано поне пък вътре са вкусни.

Поздравления, мила! Калинката ти е като истинска и крайният резултат си заслужава цялото мацане.
Представям си каква радост е у вас   bouquet!

# 66
  • София
Здравейте, момичета!
 От известно време чета темичката ви и искрено ви се възхищавам. Докато не видях на какво сте способни съм си мислела, че такива красоти правят само в сладкарниците...
 Дъщеричката ми другия месец прави 1 годинка и мисля да се пробвам с торта за повода. Искам да е някаква с покритие - "чаршаф". Маже ли се блата с крем под "чаршафа' или направо се слага. Какъв крем е подходящ между блатовете за такава торта? А какъв крем е подходящ за украса със шприц?
 Днес направих тортата с рулата, но още си седи да се стяга в хладилника. С какво мога да я украся след това? знам, че може и така, но аз си питам за следващия път  Laughing

п.с. Бонбони Маршмелоуз има и в ХИТ. При бонбоните/ не шоколадовите, а гумените, дражетата/ точно срещу шоколадите. 150 гр - 2 лв.

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 23:19 от irinopolis

# 67
Днес направих тортата с рулата, но още си седи да се стяга в хладилника. С какво мога да я украся след това? знам, че може и така, но аз си питам за следващия път  Laughing
Така я украсих аз. Grinning

# 68
Днес направих тортата с рулата, но още си седи да се стяга в хладилника. С какво мога да я украся след това?

Моята е със съвсем проста украса - полях я с шоколадова глазура и поръсих със смлени орехи.

# 69
  • Seattle, USA
Здравейте, момичета!
  Искам да е някаква с покритие - "чаршаф". Маже ли се блата с крем под "чаршафа' или направо се слага. Какъв крем е подходящ между блатовете за такава торта? А какъв крем е подходящ за украса със шприц?

п.с. Бонбони Маршмелоуз има и в ХИТ. При бонбоните. точно срещу шоколадите. 150 гр - 2 лв.
По принцип преди чаршафа се мажат с маслен крем, роял айсинг, марципан, за да се заглади добре тортата и тогава се покрива. На моите торти направо им слагам чаршафа, затова не са много гладки, обаче все пак са за ядене, не за изложба. Става страшно много айсинг отгоре, а децата налитат да го ядът, и за това засега не слагам. Под чаршафа мажа само с горещ конфитюр от кайсии.
Тортата Барби е шарлотата с рулата. Чаршафа е с марципан Варна, не съм мазала с нищо друго под него.

А това е първата ми торта с рулата, само й наслагах цветчета на нея, щото нямах време за украса, обърнах я малко преди да дойдат гостите.
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2147176870086204048RvqlMz

# 70
  • София
Невероятна е! Така ми се иска и аз да успея да направя такава, но не мога да се реша  Confused

# 71
  • Русе

Ето и моята:

Покрита е с шоколадова и ледена глазура

# 72
  • Добрич
Ето ги и моите две торти:

на тази покритието й е -фондан . Сравнително лесно работих с него. Вътрешното е тортата с рулата, намазах с крем на д-р Йоткер и метнах фондановия чаршав, но на другия ден отдолу се беше разводнило малко.

Тази е другата торта

Тази е с покритие - Марципан Варна . С него също лесно работих . Отдолу пак мазах с крем на Д-р Йоткер , не се беше разводнило. По-бавно съхне тестото.

# 73
Здравейте на всички,
От известно време чета тези 3 теми и страшно много се въодушевих и аз да сътворя нещо, но за съжаление нямам абсолютно никакъв опит в сладкарството. Накупих си какви ли не щуротии- формички, шприц, бои за яйца, дъвчащи бонбони, дори и бял фондан (пробвах да направя фигурка от него, но стана много мека и почти се разтече?). Днес се опитах да разтопя шоколад на водна баня в микровълновата, но стана на шупли и предполагам, че съм го претоплила, та затова за да покрия пастичките си направих крем.
Цяла нощ сънувах различни декорации с които да експериментирам и сутринта се залових за работа с голям мерак, но не особенно добър резултат, за капак на всичко Вики се събуди рано и трябваше и нея да я включа. Ето и резултата (поне пастичките се оказаха вкусни, но малко сладички) и разбира се помошничката, която се беше омазала до главата с крем и шоколад.

Въпросите ми сигурно ще ви изглеждат смешни, но моля ви се помогнете ми и ако може с нагледни материали. Интересува ме как да направя различни формички от шоколад с шприц и как да разстеля шоколада върху тортата така, че тя да придобие гладко покритие, много ме затрудняват страните на тортата...

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 16:09 от mimival

# 74
  • Видин
Тревата е направена със специален накрайник, но може да се направи и с пресичка за чесън.

Имаш ли възможност да покажеш снимка на този накрайник, защото след някоя и друга седмица трябва да садя трева на футболно игрище и още се чудя как точно да стане  Laughing.

# 75
  • Русе
Зори, тревата на футболното игрище става най-лесно със зелени кокосови стърготини  Laughing

# 76
  • Видин
Зори, тревата на футболното игрище става най-лесно със зелени кокосови стърготини  Laughing

Знам, но ми се ще да е с маслен крем отгоре и изобщо имам някаква идея, но ще видиме дали ще мога да я осъществя на практика  Mr. Green.

# 77
  • Seattle, USA
Зори ето това е накрайника 233

Както вече писах някъде, може да се направи и с преса за чесън, ако е с такива кръгли дупчици.

# 78
  • на брега на Дунав
Tannita благодаря и аз тъкмо щях да питам за накрайника, ама Зори ме е изпреварила  Grinning. Иначе тортата калинка е страхотна. Аз все се възхищавам на цветовете, че нещо не мога да попадна на контрастни хубави боички, а твоята калинка прелива от контраст. Супер е наистина. Браво   bouquet
Абе всички торти са страхотни. Наистина сте големи сладкарки и вдъхновителки за начинаещите  Hug

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 21:45 от korneliia_h

# 79
  • Видин
Такова чудо у наше село посмърто няма да намеря, затова ще издирвам преса за чесън явно. Благодарско за идеята  Hug!

# 80
  • София
аз да си призная правих с 4есън преса, но не ми е удобна на по фини места , отпред е едра и не става добре, както искам.
 а от на деб и лабрекс тортите направо ми се прияде:)
4акайте вкю4ване и от мен , на 13.01 една приятелка има РД и обещах да се от4ета, но ще е нещо семпло Simple Smile

# 81
  • на брега на Дунав
Такова чудо у наше село посмърто няма да намеря, затова ще издирвам преса за чесън явно. Благодарско за идеята  Hug!
И у нащо също  Sad в такива моменти благородно завиждам на живущите в големите градове, ама ще се пробвам да си изкопам от нейде все пак, иначе ще се мъча с пресата за чесън  Joy, като се наложи да правя трева.

# 82
Tannita, разкошни са всичките торти!! Не знам колко време ти е отнела калинката, но е страхотна просто!! И куклата не помня да съм я виждала, мнооооого е красива!!   bouquet

П.П. Много е красива новата ти снимка, страхотни сладуранки си имаш, а малката все повече ми прилича на теб. Да ги нацункаш от мен  Heart Eyes

# 83
  • Русе
Мисля си, че футболното игрище няма да стане добре с пресата  newsm78 Тя би била удобна за по-буйна тревица, а терена би трябвало да с по-късичка и равна трева. Поправете ме ако греша де. Никаква трева никога не съм правила. Просто си разсъждавам  Crazy

# 84
Зори, вероятно си видяла тази рецепта, но пък ако случайно си я пропуснала - това може да ти е от полза за тревата на футболното игрище. Аз не съм пробвала още, но звучи обещаващо:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=969.msg10460#msg10460

# 85
  • Видин
Мисля си, че футболното игрище няма да стане добре с пресата  newsm78 Тя би била удобна за по-буйна тревица, а терена би трябвало да с по-късичка и равна трева. Поправете ме ако греша де. Никаква трева никога не съм правила. Просто си разсъждавам  Crazy

Моето искам да е такова-буренясало,та да починат малко тея хорица-футболистите докато го оправят, а с тях и мъжа ми  Twisted Evil.

Зори, вероятно си видяла тази рецепта, но пък ако случайно си я пропуснала - това може да ти е от полза за тревата на футболното игрище. Аз не съм пробвала още, но звучи обещаващо:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=969.msg10460#msg10460

Не бях я видяла темата и ти благодаря че ми подсказа още един вариант. Чакам обещания дъжд от метеоролозите, който да ни задържи в къщи и ще експериментирам няколко варианта, и който се получи най-добре, той ще е .

# 86
  • Русе
Ясно Simple Smile Може да направиш един футболист леееко полегнал  Joy със стръкче трева в устата  hahaha

# 87
  • Пловдив
Ето я и моята торта с калинка за първия РД на сина ми. Тук вече тревата отпред е малко окосена Laughing Wink

Благодаря на Зори!

# 88
  • Видин
Deb , попиках се от смях на предложението ти  Laughing!

Gushanka , страхотно си се справила  Hug!

# 89
  • София
хайде и от мен,  обещах да се от4ета . утре много близка моя приятелка има РД, тортата - от мен, следобяд я спретнах, утре сутрин ще я занесем. дано я утеша , 4е днес я скъсаха по курмуване. приемам критики и коментари Simple Smile защото е кърпена тук там.

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1953141

# 90
Gushanka,страхотна е тортата   bouquet.С готовия фондан ли е?

# 91
harmony broken,дай парола!

# 92
  • София
извинявам се Embarassed , забравих да променя настройките
сега трябва да е ок
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1953141

# 93
Много свежа торта, а цветчетата са направо супер. Какви бои използва?

# 94
  • София
жълтото е те4на боя, светлозеленото- суха сладкарска, тъмно зелената - те4на, синята е суха , но тя се оказа най- никаква. на живо леко сивее, слаба е .

# 95
Тортата е много хубава.А каква е отвътре,и покритието от какво е ?Мерси. Simple Smile

# 96
  • София
отвътре какаов блат, сиропирана  скафе й бейлис, сметана с бейлис и няколко плода от сладко от бели 4ереши.
покритието е парено стесто. т.е марципан варна, но без нишесте. украсата също е такава.

# 97
  • Пловдив
Gushanka,страхотна е тортата   bouquet.С готовия фондан ли е?

Правих я с марципан "Варна". Според мен с  готовия такъв резултат е невъзможен. Правих 2 торти с него - ужас!

harmony_broken, и мен ме интересува с какво изрязваш тези малки цветчета?

# 98
  • София
цвет4етата са правени с форми4ка спатия, но без дръжката, листата- на ръка- някой бе пуснал скоро снимка на комплекта форми4ки във форума- метални подредени в кръг4е, като за сладки, но много малки, около 1/1 см- те са си за айсинг.

# 99
  • Пловдив
Тук не съм виждала такива малки newsm78. Дано намеря! Благодаря ти!

# 100
  • София
Здравейте момичета чета ви от доста време и от все сърце се възхищавам на уменията,нямам думи да изразя това което правите,вие ме научихте на първите стъпки към това "изкуство",за което съм ви страшно благодарна.
С ваша помощ направих първите си торти едната за годежа на зълва миhttp://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958101 а другата за нова годинаhttp://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958102
Ще приема всякакви критики и поучения.Благодаря ви,че ви има. Hug Hug Hug

# 101
  • София
Извинете,обаче незная как да кача снимките така,че да ги видите.

# 102
Здравейте,
Първо да ви кажа за формичките- вчера видях такива мънички в Мио Амико П-в, но бяха към 15-тина лв. и се поскъпих та не си взех.
Снощи си направих чудесна розичка от фондан, като и прибавих червена боя за яйца (пишеше че не е вредна, тъй като била сладкарска и я бях купила от Торнадо), та розичката като за първи мой опит беше доста успешна, сложих я в хладилника и за моя голяма изненада вижте какво открих днес.

Боята се беше разтекла, а розичката омекнала - сами виждате на какво беше запреличала.
Моля кажете ми къде ми е грешката.
Искам също да попитам относно фондана (купен от Торнадо), бях чела в предишни постове, че ако е мек и не може много добре да се моделира с него може да му се прибави малко пудра захар. Снощи също експериментирах и с една 5 см. седнала кукличка- направих си главата, шапчица, рокличка, ръчички. Слепих ги с глюкоза, тъй като отделните части не искаха да се залепят от пудрата захар, но всичко беше толкова меко, че като е изправих отново почти се обезформи- глават вече не приличаше на топка, а по-скоро на сплесната топка и отново днес боята се беше разтекла, а фиг. приличаше на безформена могилка. Моля ви отново за съвет, наистина много искам да се науча да правя поне прилични украси и някой ден и аз да направя вашите калинки и тортата на harmony_broken.

# 103
Извинете,обаче незная как да кача снимките така,че да ги видите.

Иди тук, избери снимката от твоя компютър, щракни върху ЗАГРУЗИТЬ. Като се отвори нова страница щракваш на ОТКРЬІТЬ, копираш линка, пействаш го в съобщението си, маркираш го и кликваш на първата иконка от втория ред над прозореца на съобщението - вмъкни изображение. Това е. Любопитна съм да видя тортата ти! Grinning

# 104
# 105
Ето нещо, което намерих как се правят фигурки и надявам се и на вас да ви хареса
http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?p=2445&sid=1001f9 … 35391596be5189a6e

# 106
# 107
  • София
Сигурно пак съм объркала нещо,съжелявам.

# 108
  • Пловдив
mimival, грешката не е в теб, а във фондана. Този от Торнадо не е предназначен за моделиране. Аз също купих от него, но след два опита разбрах, че няма да се получи. Много е мек, а доста пудра захар и нишесте прибавих. Правих торта с марципан Варна и резултатът ми хареса. С него можеш да правиш всякакви фигурки. Лесно се работи. А от този готовия фондан имам още доста, но май ще го хвърля...

# 109
А за боята, моля ви кажете къде ми е грешката, прибавих суха боя - Anatoli, заради фондана ли е или от нещо друго, направо недоумявам къде бъркам  smile3518 Сега се сетих, че като си правих онзи ден фигурка то бял шоколад оцветен в червено, боята също така се беше разтекла, не беше засъхнала, а напротив в хладилника се беше овлажнила.

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 13:11 от mimival

# 110
  • Видин
mimival , според мен грешката ти е, че си сложила фигурките във хладилника. те са се овлажнили и затова са се разпльокали  и боята се е разтекла.
След като направиш фигурки от захарно тесто, независимо какво (фондан, марципан и т.н.) трябва да ги оставиш на сухо място, за да изсъхнат добре и така можеш да ги съхраняваш дълго време (например в някоя картонена кутия пак на сухо място), докато им дойде времето да ги мяташ върху някоя торта  Simple Smile.

koteto7975 , ето правилните линкове към твоите тортички, много са хубави  Peace:
http://snimka.bg/album.php?album_id=94712
http://snimka.bg/album.php?album_id=94712&photo=2

# 111
Зори мерси много, явно проблема наистина е от хладилника...

# 112
  • София/Сливен
Чудех се доста време дали да ви покажа моите фигурки - първите. Обещавам да пробвам още рецепти.
http://snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=29
http://snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=28

Правих ги по рецепта от този сайт: http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a7/
Стана снежнобяло тестото - желатиновото. По-горе се обсъждаше постигането на бял цвят. Ето - дано се вижда добре.
Понеже много бързо изсъхнаха, се притесних дали стават за ядене - и ме беше страх да ги опитам - но на 3 ден си хруснах от останалите в една кутийка - ядяха се. А рулото с украсата подарих (нямах време да правя торта) и още не съм попитала дали им е харесало.
Отивам да проверя дали още стават за ядене.

Значи стават - но са твърди, хрускат. Това са тези, които са изрязани с формички, те са тънки. А за розичките стават по дебели в основата си - за тях незнам - всички които бях направила сложих върху рулото.

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 23:02 от М_е_г_и

# 113
  • Плевен
М_е_г_и , не ми се отваря сайта с рецептата. Дали можеш да я напишеш тук  Praynig Много ми харесаха фигурките и цвета им  Peace

# 114
  • София/Сливен
OK, но я пиша както е на руски - аз я разбирам като чета, но не знам дали ще се справя с превода (да го запиша)

http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a7/

"....если нужно сделать цветы белого цвета, или нежно-розовые и голубые, я использую желатиновую мастику.

Желатиновая мастика более капризна в приготовлении, ее нужно, как говорят кондитеры, почувствовать. Берем желатин – 10г., сахарная пудра 900 г., вода 10 ст.ложек.
Желатин замачивается на 40-60 минут, нагревается на водяной бане, а потом остывает. В еще жидкий, но уже прохладный желатин, ПОСТЕПЕННО добавляем сахарную пудру, тщательно вымешивая. Особенно хороши из этой мастики нежные цветы, например тюльпаны. Для этого, подкрашенную мастику раскатываем в тоненький пласт, присыпая сахарной пудрой. Затем, отрывая по небольшому кусочку, придаем мастике форму лепестка с помощью обычной чайной ложки (ложек понадобится несколько). Облепив мастикой ложку с внутренней стороны, удаляем лишнее. Лепесток готов, – пусть подсохнет, а мы тем временем принимаемся за следующий
Уже на торте соединяю лепестки в бутоны, а листья вырезаю из той же мастики, подкрашивая их в зеленый цвет. Удачи!."

# 115
  • Плевен
Благодаря   bouquet

# 116
  • Бургас
Момичета, невероятни неща творите  bouquet
Дойде и моят ред да поискам помощ Blush /не знам дали точно в тази тема трябва да попитам или в "любимите торти" Embarassed/ - в събота синът ми става на 5 годинки и решихме, че тортата ще е с трансфер. Първият ми опит беше със шоколад и вероятно заради късмета на начинаещия, се получи доста добре. Проблемът, обаче, беше, че при добавянето на боя белият шоколад много бързо се втърдяваше и ставаше със зърнеста структура. Сега бях решила да е далматинец /защото има само бяло и черно Wink/, но той е категоричен, че иска Костенурка нинджа или Спайдърмен. Сега моля за помощ някое момиче, което е правило трансфер с маслен крем - цветовете добре ли се получават, лесно ли се работи, могат ли очертанията да се направят с шоколад или трябва пак да са с крем, добавя ли се глюкоза към масления крем, общия пласт отгоре от крем ли е пак или мога да залея с бял шоколад? Дано не съм досадна, но много труден ми се вижда Спайдърмен и се надявам с ваша помощ да не се изложа Praynig

# 117
  • София/Сливен
Ето тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1488552#msg1488552
е описано всичко - трябва да прочетеш няколко страници напред и ще разбереш как Ваня се е справила с един куп проблеми - включително и промяната на белия шоколад от боите

Ето готовата торта на Ваня http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1668539#msg1668539

По-надолу са обясненията http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1673328#msg1673328

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 14:30 от М_е_г_и

# 118
  • Бургас
М_е_г_и , много ти благодаря за отзивчивостта; аз по тази тема правих първия си трансфер с шоколад, обаче явно не съм чела задълбочено и не съм открила подробностите, които ме интересуват за масления крем; сега сядам да чета отново  bouquet

# 119
Здравейте Grinning
Аз от темата любими торти се вмъквам тук за едно въпросче.Ще правя торта за първият РД на дъщеря ми и съм си избрала вече формата(котка) - съвсем непретенциозна и лесна за изпълнение.Искам да вмъкна че много се възхищавам на красивите фигурки които правите и мисля че аз немога да се справя,затова тортата ми ще е укрсена със сметана и шоколад и така.... Въпреки това обаче съм решила да пробвам да направя някоя фигурка от тези с желираните бонбонки дето четох че някой беше правил.ДАли тези фигурки ако ги направя за проба и ми харесат,мога да съхраня до другата седмица когато ще правя тортата newsm78
С удоволствие ще приема всякакви идеи за украса на нашата котка  bouquet Hug
Оххх ама май много объркано го написах ooooh! Crazy

# 120
Здравейте, много искам да ви покажа моите първи две торти. Не се получиха добре, но като за начало мисля, че стнаха добре. Тортата с пеперудката исках да я направя с шок.окраса, но Вики не ме остави така,че се наложи да я окрася с бонбонки, а крилцата на пеперудката трябваше да ги направя по-тънки- щяха да се получат по-прозрачни и ефектни.
Торта Сникерс

Желирана торта

# 121
Дес намерих ти някои торти с котенца, дано ти харесат.

А ето в този линк има още, но за да ги видиш снимките в реален мащаб трябва да се регистрираш.
http://www.cakecentral.com/modules.php?name=coppermine&file= … &search=kitty

# 122
mimival,страхотни торти си направила.Тез крилца на пеперудката как ги направи?
Много ти благодаря за помощта Hug Това коте бялото дето е само главичка ми се вижда лесно и много хубавко Grinning Сайта сега ще го гледам  bouquet

# 123
Радвам се, че ти хареса пеперудката, смятам че другият път ще я направя много по-хубава.
Крилцата на пеперудката са от карамелизирана захар, изсипана във формички сърца. Имам и някои други идеи с карамел и смятам скоро време да експериментирам и чаша за вино и пр.

# 124
  • София
Здравейте момичета, изчетох на един дъх всичко до тук,наистина страхотна тема!   Hug
Вече направих един опит с фондан и стана сравнително добре. 
В събота сина ми прави годинка и реших едната торта да направя аз. Ще правя т.нар. трансфер и искам да ви попитам две неща: 1. След като прехвърля картинката върху тортата да я намажа ли с нещо /напр. с глюкоза / за да изглежда по - лъскава и завършена или въобще маже ли се с нещо и с какво? /Трансфера ще бде изцяло от шоколад/
2. Около картинката и страните на тортата искам да украся /шприцовам/ оцветен крем /със сметана не става добре/ - какъв да бъде и ако може рецепта
Предварително ви благодаря и още веднъж поздравления за страхотната тема    newsm51 smile3501

# 125
Не е ли това темата в която се пише в момента newsm78 Гледам е позатънала,а на първа страница излиза старата Rolling Eyes
Аз все поглеждам някой да откликне на питането ми за фигурките от желирани бонбони Thinking Mr. Green

# 126
  • Видин
Дес, аз от желирани бонбони фигурки не съм правила и незнам дали лесно се работи с тях, но всички фигурки, направени от захарно тесто, включително и тези с желатин се оставят да изсъхнат добре и после могат да се съхраняват с години. Така че ги прави, до другата седмица нищо няма да им стане  Wink

# 127
  • Seattle
Аууу каква вкусна темичка Laughing

Искам и аз да се похваля с нашата торта за първият рожден ден на Виктория Mr. Green

# 128
Гаргамелчо,страхотна торта Peace Мнооого е красива  bouquet
Дай малко подробности около направата и Praynig
Отдавна не си писала в нашата темичка Thinking,как сте?

Сори за спама Embarassed Blush

# 129
  • Seattle
Дес, януарско другаче, не ми е останоло време да се отчета при вас, виж с какви работи се занимавам по цял ден  chef а вчера правихме и пощрапулка и Виктория си избра черпака, та ще помага скоро на мама Laughing

Тортата е с крем с маскарпоне 1:4 масло:маскарпоне, захар и ванилия разбира се:) Блатовете няма много значение какви са, аз направих 3, два шоколад и един ванилия и сиропирах с компот от праскови.
цветята ги направих от бял шоколад, оцветен с боя за сладки (една течна, но не всички течни стават, защото може да се прецака шоколада ако боята е с вода)

ето едно видео с нагледно обяснение:) Идеята да са шарени цветя си беше моя bowuu
Между другото в този сайт намерих още доста полезни неща, има видео библиотека

Само да добавя, че хубавото на тази украса е, че не се прави директно върху тортата, така че можеш да избереш фигурките които станат най-добре и да ги подредиш върху тортата. Също така е много лесно да нарисуваш каквото пожелаеш Blush

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 20:22 от Гаргамелчо

# 130
Мерси мила Hug Браво на проходилите крачета Heart Eyes
Видеото ще го разгледам ей сегичка Grinning

# 131
Гаргамелчо чудесна торта. Да ти е жива, здрава, весела и красива малката Виктория и много да ви слушка.
 newsm59

# 132
Eто още една торта от мен-поводьт е имения ден на мьжа ми/блондинката изкочи от тортата точно в подходящия момент Mr. Green/
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2001297

# 133
  • на брега на Дунав
Иха, страхотни торти сте сътворили.  smile3501.

# 134
Направих една торта послучай Р.Д. на баба ми утре и искам да ви я покажа, не е майсторски направена, като вашите за съжаление, но толкова можах. Искаше ми се и да вкарам малко цвят във фигурките, но ме достраша да не се разлее пак боята. Вие как правите цветна окраса и фигурки, след като не трябвало да стоят в хладилника(все пак ако я шприцовам самата торта с оцветен шоколад трябва да я сложа в хладилника)?Снимката ми не е съвсем добра, затова е давам по-голяма.

# 135
Тортата ти е страхотна.
И само да кажа още нещо-фигурките от шоколад могат да стоят в хладилник.

# 136
  • на брега на Дунав
mimival   тортата ти изглежда страшно апетитна и украсата ти е супер  Peace. Да питам с какво си шприцовала шоколада че са ти доста финни линийките  newsm78. И тези тъмните цветенца от какво са, че тъмнички ми се виждат за шоколад? Хайде издай тайната  Mr. Green Благодаря   bouquet

# 137
Mimival,много красива торта.
Аз сложих моята торта в хладилника веднага след като я покрих с желатиново тесто,но нямаше разтичане на боята.Дали проблема ти не е в боите newsm78

# 138
Много се радвам,че харесахте тортата и аз съм доволна от себе си с малки изключения.
korneliia_h  тъмните цветчета са направени от карамелизирана захар. Тънките линии не бяха замислени- направих си допълнителна глазура малко по-редичка стана /шоколад с малко мляко- глазурата на торта Сникерс/ за да покрия тортата отстрани и без да искам капнах с лъжицата отгоре, хареса ми и започнах да изливам по малко от глазурата с лъжицата. Simple Smile

Боите ми са на Anatoly, някой използвал ли ги е- уж ги продават в специализиран сладкарски магазин.
Вчера бях в същият магазин да попитам нещо по въпроса, а и да купя кутия за тортата, но момичето не беше наясно, а другите им бои бяха течни, но едната тубичка струваше към 15-17лв. и ми се видя множко та не си купих. Вие какви марки бои използвате и от къде си ги купувате, в големите супермаркети май не съм виждала.

# 139
  • Пловдив
mimival, аз ползвам същите бои. Купих ги от Торнадо. Ползвала съм всички цветове, правих три торти вече. Оцветявах и купен фондан, и марципан Варна с тях. Не са ми се разтичали въобще. Не знам защо така се получава при теб... newsm78 Нека по-опитните мами се изкажат...
Хубаво ли размесваш фондана, след като го оцветиш?
Аз разтварям боята в 1-2 капки вода и след това я прибавям към фондана.

# 140
  • Seattle
mimival, не бъди скромна, тортата изглейда страхотно!
А аз днес повтарях по настояване на мъжо и ето резултата Grinning

този път използвах за крема на половина сметана и половин масло вместо само масло и стана по-вкусен

# 141
mimival,тортата ти наистина изглежда вкусна имноооого красива.Еееххх дано скоро иаз се похваля с нещо хубаво Mr. Green
Гаргамелчо,при мен не се вижда твоята нова тортичка Sad Дали другите я виждат или проблемът е при мен newsm78

# 142
  • Czech Republic
И тук страхотни тортички!  bouquet

Браво момичета!

mimival, много добра идея с карамела! Само ако ми позволиш един съвет - следващия път направи крема или покритието на тортата в светъл цвят за да има контраст с карамела. Иначе със сигурно е била и много вкусна - прекрасно си зарадвала баба ти!

Гаргамелчо, много нежни тортички - наистина с шоколад могат да се направят страхотни неща!

пс. Не пиша много напоследък, защото имам проблем с публикуването на отговори Sad

# 143
# 144
Благодаря ви за прекрасните рецепти. От известно време ви следя с интерес научих много от вас.  Eто и една моя  торта която направих за рождения ден на свекърва ми.        Дано успея да я изпратя, все още не съм много добра с техниката. newsm78

# 145
  • на брега на Дунав

korneliia_h  тъмните цветчета са направени от карамелизирана захар. Тънките линии не бяха замислени- направих си допълнителна глазура малко по-редичка стана /шоколад с малко мляко- глазурата на торта Сникерс/ за да покрия тортата отстрани и без да искам капнах с лъжицата отгоре, хареса ми и започнах да изливам по малко от глазурата с лъжицата. Simple Smile
mimival ей тука вече ме разби. Я дай повече подробности как точно ги правите тези цветчета от карамелизирана захар. Много тъмни, да не се оставя да позагори захарта  Joy и в какви формички изливаш да станат цветчета  newsm78. Благодаря