Разкажете за ваши изцепки в кухнята :D

  • 6 567
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 840
Една изцепка на мъжа ми:
Веднъж правя спагети, сосът вече е готов и аз го помолих да ми помогне при изцеждането на спагетите. Точно в този момент той беше започнал нещо много важно на компютъра и изглежда умът му беше на друго място и защото вместо да изцеди спагетите, ги пльосна в мивката - не улучи цедката просто. Та обядвахме сос за спагети с филийки хляб. И доста се посмяхме. Joy

# 31
  • Мнения: 857
Една изцепка на мъжа ми:
Веднъж правя спагети, сосът вече е готов и аз го помолих да ми помогне при изцеждането на спагетите. Точно в този момент той беше започнал нещо много важно на компютъра и изглежда умът му беше на друго място и защото вместо да изцеди спагетите, ги пльосна в мивката - не улучи цедката просто. Та обядвахме сос за спагети с филийки хляб. И доста се посмяхме. Joy
И аз съм го правиал тоя номер  Whistling hahaha Joy  chef

# 32
  • Мнения: 6 472
Като стана въпрос за питка се сетих да споделя една наша колективна изцепка. Едно време имахме едно одеало, на което майка ми гладеше. Като свърши го сгъваше и го оставяше на едно диванче до парното. С брат ми много обичахме да сядаме върху него, защото ни топлеше на д-то Mr. Green И така един ден си поседяхме и двамата върху топлото одеалце, а после се оказа, че мама била направила содена питка, увила я с кърпи да омекне и отгоре сложила одялото за по- сигурно Shocked Познайте на какво приличаше питката Joy

# 33
  • на село
  • Мнения: 1 028
Пекох слънчогледови семки и дотам забравих че са във фурната, че отидох на гости Shocked Дане ви разправям какви облаци дим ме посрещнаха, когато се прибрах. Оказа се че вонята от изгорели семки е непоносима Confused Crazy

# 34
  • Мнения: 936
Последната е от преди половин час. Готвя воденички по форумска рецепта, но заседнах тук и като отидох да ги видя бяха се запекли леееко. А уж трябваше да ги сваря.

# 35
  • Мнения: 101
Бях в 9-ти клас,когато реших,че ще направя изненада на нашите!Реших да им сготвя нещо много вкусно в микровълновата.Взех една книжка с рецепти специално за микровълнова фурна.Рецептата беше-Пилешки бутчета със сметана и вино.Токова вкусно ми звучешеее.......Напазарувах необходимото и се заех с изпълнението на рецептата.В книжката пишеше,че бутчетата трябва да се сложат в по-дълбок съд!Хубаво,ама къде да го намеря?!Накрая ги сложих в една малка тенджера.Сложих ястието във фурната и след малко като започнаха да хвърчат искри от микровълновата-ужас!Направо всичко пукаше и изхвърчаха искри отвсякъде!Обадих се на нашите да ги питам какво й става на тая микровълнова.Баща ми започна да ми се кара-"Ти луда ли си да слагаш метална тенджера в микровълновата?"Е,усетих се,но беше много късно!

# 36
  • Мнения: 1 080
Току - що си опържих лицето .В тиган с похлупак запържвах месо и отварям го аз ,бъркам вътре с вилицата сигурно е била мокра .Възпроизведе се страшен гръм в следващия момент на лицето ми се лепна половината олио . #Cussing outСега стоя с картофи на челото и бузите много помагат.

# 37
  • Мнения: 1 263
Тъй като не съм спец по супите,а мъжът ми ги готви с  цели ненарязани зеленчуци  Confused с нетърпение очаквах баща ми да дойде на гости,че да направи и да ядем с съпруга ми.....що хвалби,що нещо беше от моя страна за кулинарните способности на баща ми.И той човека така се постара и развихри в кухнята,че и двамата с мъжа ми бързахме да седнем да опитаме от вкуснотията-с целия си ентусиазъм грабнах препълнена първа лъжица и не мога да ви опиша като преглътнах как очите ми щяха да изфръкнат от толкова много люто.Само оставих чинията настрана и чакам да видя съпруга ми как ще реагира.Той от уважение хапна една лъжица,после две и реши... да... проговори..:"абе много е хубава,ама предпочитам да хапна нещо друго,че само с това може доста да ме заболи стомаха"  newsm78  .А аз питам баща ми колко пипер е сложил,а той отговаря"Ами нормално,каквато е рецептата,на 1 супа 1 пакетче черен пипер"  ooooh!  Joy
Тази Коледа поканихме за обяд гости,но нали все пак е празник,мъжа ми реши преди обяда да отидат с гостите на кафене  на 60 км от мястото,където живеем.А пък аз нали съм бременна в последния месец такива пътувания  не са препоръчителни,та ме остави в къщи да чистя и готвя  #Cussing out След доста приготвления по едно време доста ми докривя и си казвам "той да си пие с компанията кафенцето аз пак ще му го върна като навъртя телефони на всичките си познати".......да ама в целия си ентусиазъм забравих,че съм сложила ей така за 5 мин яйцата да се сварят,за да са готови за салатата........и си говоря,говоря...обсъждаме си весели спомени от миналото,но по едно време така ми замириса,че помислих,че сме изгорили агнето в фурната...хвърлям аз телефона и бегом към кухнята.Кога поглеждам-ни вода,а пък яицата така прегоряли,че останали само наполовина от овалната си форма  #Crazy  hahaha въобще голям смях,добре,че само мъжа ми не разбра,та съвсем да ми падне реномето като готвачка  bowuu       

# 38
  • Мнения: 1 951
   "хубава е бе , хубава е пицата какво..различна просто.. .трябва да й се свикне ..........вие такива ли  ги правите в България пиците...ние  ги  ядем тънки и солени...ама  няма нищо  Simple Smile "Rolling Eyes

Ей на това много се смях  Joy

# 39
  • Мнения: 1 212
Веднъж свърших върху горещия котлон. Замириса ужасно ...

пфу, че гадост.....само като си представя миризмата ме втриса..брр...
Благодаря ти между другото, че ми помагаш да подържам започнатата разтоварваща диета.....тази вечер едва ли ще хапна нещо след прочетеното..... Mr. Green

Моя по - детски спомен за изцепка в кухнята, не е свързан точно с готвене, но мога мисля да го включа.....
Навремето се продаваха едни такива кола - маски за домашно приготвяне.....
Една твърда субстанция трябваше да се разтопи при домашни условия......
Ами заемам се аз и в ключовия момент когато се е получила една смолеобразна гъста и миризлива течна каша, при местенето от котлона изливам подобаващо количество върху него.....
Подобаващо, защото се оказа достатъчно да лумнат едни пламъци......ум да ти заЙдЕ  Wink
Хващам аз една съдина и я пълня с студена вода да гася.......е сещате се, че някои типове огън не се гасят а се разпалват от водата още повече.....такъв беше и нашия случай....... Hug

# 40
  • под тепетата
  • Мнения: 9 287
Един загорял боб от 7-ми клас ми се напомня от майка ми,щото аз въртях лаф-мохабет с едно почти гадже(дето сега и е шеф  Mr. Green) Скоро готвих пълнени чушки -изненадващо бяха люююююти!След това готвих шкембе чорба -и то непоносимо люто,само таткото яде,а ние се облизвахме  Confused чак тогава разбрах, че са ми продали лют червен пипер ! Но братовчедка ми е номер 1-цял ден вари фасул и не щя да се свари -ми как ще се свари,като са били фъстъци?!
 Маги ДС -като цедя спагетите,вече предварително измивам старателно мивката-познай защо  smile3533

# 41
  • Мнения: 857
Пълнени чушки без да обработя преди това ориза напражо напълних чушките с ориз и във фурната....
редовно кафета със сол
но тепърва ми започват опитите в кухнята и се очакват нови изцепки....

# 42
Случи ми се да метна тиган с горящо олио през терасата от втория етаж в/у една от най-оживените улици Hug

# 43
  • Мнения: 117
Посмях се доста, но и аз съм имала изпълнения в кухнята.
Решавам да правя печено пиле със бира. Намирам една отворена бутилка във хладилника и я изсипвам цялата в тавата, видях че не се пени както обикновено, викам си изветряла е. От време на време отварям фурната да полея пилето, страшни алкохолни пари ме удрят в лицето. newsm78 Пилето докато се опече беше останало колкото гълъб. Да се окаже че мъжа ми бил налял в бирената бутилка домашна ракия. Така че пиле с ракия не става.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 605
Хихихи това е темата, в която трябва да ми дадете първо место!
1. Когато се роди бебока реших да преваря зехтин за да я мажа с него. Обаче незнайно как зехтина вместо да заври пламна #Crazy. Опиатх се да го загася като ливнах една чаша вода отгоре, той пламъка стигна до тавана. Как го загасих не знам и аз. - това ми е едно от най-страшните преживявания
2. Редовно някой кабел на електроуред незнайно какго бутам върху котлона, точно след като съм махнала нещо от там и той е още горещ...имаше един период всяка седмица купувахме сокоизстисквачка
3. Ама много често ми се случва на салатите вместо солсода за хляб да слагам
4. До сега сладкиш почти не ми е ставал - или не слагам захар, или...все някоя кретения става
5. Това ми е хита в колекцията - свеки беше сготвила шкембе. Мъжа ми много обича. та викам и аз след няколко дни чакай ще сготвя и аз такова. Ама не исках да се обаждам на свеки за рецептата, изтеглих си я от нета и тръгнах на лов за шкембе. Купих си от Била ужким чистено. Като се прибрах обаче и го отворих - отгоре цялото беше с нещо като настръхнали косми /много знам аз че така изглеждало шкембето/. С какво ли не се опитвах да ги изчистя, не става и това е. Накрая взех пинсетата ми за вежди и с нея косъмче по косъмче /нали ме разбирате, че то и косъмчета нямаше, но аз реших, че са зачатъчета на косми/. Вярвайте ми, че 3 часа съм чистила косми!  Embarassed както и да е изчистих половината, за другата нямах нерви. И чета в рецептата - в 6 различни води да се вари шкембето - то едно варене падна...Накрая горе-долу стана, но азреших и лук да сложа, ей така за вкус... Embarassed. Накрая и в рецептата пишеше да се сложи масло. но азпонеже знам, че се слага повечко сложих 2 пакетчета... Embarassed Мъжо като се прибра и видя такъв смях го напуши, но като добро момче хапна малко, дори каза, че вкусно е станало! И до днеска ме разнасят с тази история!!!
Имам още хиляди случки, но ще стане много дълго. По-нататък пак ще пиша!

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 00:56 от tzvety26

Общи условия

Активация на акаунт